News

#1366 Newsy z dnia 06.05.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Nokia uruchamia nową usługę opartą na blockchain; Visa i Tala: Współpraca mająca na celu wprowadzenie krypto na rynkach wschodzących; Metromile planuje zakup BTC o wartości 10 mln dolarów; Sąd: Kraken musi przekazać informacje o transakcjach swoich użytkowników; Rentowność miningu DOGE przewyższyła LTC o ponad 200%; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Nokia uruchamia nową usługę opartą na blockchain:

We wczorajszym komunikacie Nokia ujawniła, że ​​jej nowa usługa oferuje transakcje i analizę danych w ramach bezpiecznej prywatnej infrastruktury blockchain, na którą udzielono wcześniej zezwolenia.

Nokia zadeklarowała, że ​​klienci z różnych branż mogą działać w sieci blockchain, wykorzystując zalety zdecentralizowanej technologii do zaufanego przesyłania danych.

Poniżej fragment ogłoszenia:

Nowa usługa umożliwia przedsiębiorstwom i dostawcom usług komunikacyjnych stanie się dostawcami rynku danych, poprzez monetyzację wymiany danych między klientami lub uczestnikami ekosystemu biznesowego.

W ramach potencjału integracji pionowej swojego rynku danych blockchain, Nokia stwierdziła również, że nowa usługa może umożliwić innym dostawcom usług komunikacyjnych rozwijanie podobnych sieci.

Dzięki Nokia Data Marketplace przedsiębiorstwa i dostawcy usług internetowych mogą korzystać z bogatszych analiz i modeli, aby m.in. korzystać z nowych źródeł przychodów.

– dodał Friedrich Trawoeger, wiceprezes w firmie Nokia.

Poza zaufaną wymianą danych i monetyzacją, Nokia podobno zamierza również wdrożyć nową platformę, ukierunkowaną na postęp w sztucznej inteligencji za pośrednictwem opartych na łańcuchu bloków protokołów uczenia się.

Nokia jest nowym graczem, która zadebiutował jako usługa dla przedsiębiorstw oparta na blockchain. Jak wcześniej informowały media, łańcuch bloków dla przedsiębiorstw jest reklamowany jako główny motor adopcji w 2021 roku.

Ten znaczący wzrost na arenie blockchain miał również pozytywny wpływ na ceny projektów zdecentralizowanych technologii, które budują rozwiązania w tym segmencie rynku.

Rzeczywiście, kryptowaluty skoncentrowane na przedsiębiorstwach, takie jak Stellar, XinFin Network i XRP, odnotowały ostatnio wzrosty cen.

  • Visa i Tala: Współpraca mająca na celu wprowadzenie krypto na rynkach wschodzących:

Visa i Tala połączyły siły, „aby pomóc rynkom wschodzącym zaadoptować się w gospodarce kryptograficznej”, ogłosiła w środę Tala.

Tala to „firma zajmująca się technologiami finansowymi, której misją jest umożliwienie i przyspieszenie kondycji finansowej dla wszystkich” – czytamy na jej stronie internetowej. Aplikacja firmy na Androida oferuje natychmiastowy kredyt i spersonalizowaną edukację finansową, zauważyła firma, dodając, że przekazała ponad 2 mld dolarów kredytu ponad 6 milionom klientów w Meksyku, Filipinach, Kenii i Indiach.

Do projektu dołączyły również Circle i Stellar Development Foundation, którzy przyniosą korzyści z ekosystemu waluty cyfrowej na rynkach wschodzących, czytamy w ogłoszeniu.

Tala zbada możliwości ułatwienia konsumentom przechowywania i używania kryptowalut, zaczynając od USDC, stablecoina zarządzanego przez Center Consortium.

– dodała firma.

Firma wyjaśniła, że ​​dzięki integracji Tala z Circle i Stellar, jej klienci będą mieli dostęp do USDC w cyfrowym portfelu Tala, umożliwiając bezpieczne i stabilne przechowywanie pieniędzy, szybkie i niedrogie transgraniczne przelewy oraz łatwą wymianę na inne aktywa cyfrowe lub lokalny fiat.

Co więcej, partnerstwo Tali z Visa umożliwi jej oferowanie kart Visa połączonych z cyfrowym portfelem Tali. Pozwoli to klientom bezproblemowe wydawanie środków.

Szef działu kryptowalut Visa, Cuy Sheffield, skomentował:

Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Tala, aby móc przynosić korzyści płynące z kryptoekonomii populacjom, które jej najbardziej potrzebują.

  • Metromile planuje zakup BTC o wartości 10 mln dolarów:

Ubezpieczyciel cyfrowy ogłosił w czwartek, że wkrótce umożliwi posiadaczom polis opłacenie ubezpieczenia i otrzymanie wypłaty z tytułu kwalifikujących się roszczeń ubezpieczeniowych w BTC lub dolarach. To sprawia, że ​​Metromile jest pierwszą firmą w branży, która zarówno przyjmuje składki, jak i wypłaca roszczenia ubezpieczeniowe w kryptowalucie.

Firma powiedziała, że ​​przeznaczy 10 mln dolarów na Bitcoin w drugim kwartale tego roku. Chociaż nie określono dokładnej daty, to zakup za 10 mln dolarów odpowiada w przybliżeniu 175.4 BTC przy obecnych poziomach cen.

Metromile stwierdził, że ​​przyjmowanie płatności kryptograficznych „będzie wspierać jego zaangażowanie w sprawiedliwsze ubezpieczenie i promować odporność finansową ubezpieczonych, ponieważ kryptowaluta staje się głównym nurtem i stanowi większą część aktywów konsumentów”.

Dan Preston, dyrektor generalny Metromile, wyjaśnił:

Wspieranie zdecentralizowanych finansów i dodanie Bitcoinów jako nowej opcji płatności to kolejny krok dla naszej cyfrowej platformy ubezpieczeniowej i kompleksowej automatyzacji roszczeń AI. Rezultatem jest sprawiedliwsze ubezpieczenie dla wszystkich.

Metromile to ubezpieczyciel samochodowy, który oblicza składki i pokrycie na podstawie przejechanych mil, a nie wartości przybliżonych. Firma twierdzi, że jej ochrona ubezpieczeniowa przynosi średnio 47% oszczędności rocznie.

Spółka poinformowała o znacznym wzroście obowiązujących polis. Przychody z ubezpieczeń spadły nieznacznie w porównaniu z rokiem 2019, który był dużym rokiem pod względem wzrostu.

  • Sąd: Kraken musi przekazać informacje o transakcjach swoich użytkowników:

Kraken otrzymał polecenie przekazania informacji o swoich użytkownikach, którzy przeprowadzili transakcje krypto o równowartości 20.000 USD, między 2016 a 2020 rokiem. Dane mają być wysłane do Urzędu Skarbowego Stanów Zjednoczonych (IRS).

IRS poszukuje zapisów „możliwej do ustalenia grupy lub kategorii osób”, które mogły nie przestrzegać sprawozdawczości podatkowej i wewnętrznych przepisów podatkowych. Ponadto IRS sprawdzi, czy Kraken przestrzega swoich obowiązków w zakresie prowadzenia dokumentacji, takich jak zasada „poznaj swojego klienta”.

Pełniący obowiązki zastępcy prokuratora generalnego David Hubbert z Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości powiedział:

Ci, którzy dokonują transakcji z kryptowalutą, muszą wypełniać swoje zobowiązania podatkowe, jak każdy inny podatnik.

Zgodnie z oświadczeniem uzupełniającym, IRS szuka informacji o pięciu różnych klasach podatników w USA. Niektóre z działań, którymi zajmuje się IRS, obejmują zgłaszanie dochodów z handlu kryptowalutami w przedziale od 5 do 56 mln dolarów, prowadzenie wielu kont podczas wymiany waluty fiducjarnej na aktywa cyfrowe i z powrotem do fiat, bez widocznych korzyści ekonomicznych.

IRS obserwuje również osoby, które złożyły zeznania podatkowe w 2017 i 2018 roku o dochodach przekraczających 2 mln dolarów każdego roku, z działalnością obejmującą ponad 23 miln dolarów w depozytach i wypłatach na różnych giełdach kryptowalut.

Drogę do tego utorowało podobno pierwsze wezwanie Johna Doe na Coinbase w 2016 roku, w którym IRS uzyskało informacje o 13 tysiącach klientów giełdy.

Od tamtej pory Coinbase jest pod ścisłą kontrolą. W listopadzie 2020 roku prawnicy giełdy ostrzegli klientów, że śledzą wzrost egzekwowania przepisów podatkowych wobec użytkowników, którzy nie przestrzegają wymogów podatkowych i sprawozdawczych.

  • Rentowność miningu DOGE przewyższyła LTC o ponad 200%:

Przez długi okres czasu nagrody w DOGE były uznawane za produkt uboczny kopania na blockchainie Litecoin w ramach merged miningu. Sytuacja uległa jednak odwróceniu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. Do góry idzie Ethereum o 6,90%, Dogecoin o 6,74%, XRP o 6,52%, Cardano o 16,43%, Polkadot o 3,29% i Bitcoin Cash o 18,85%. Korektę notuje Bitcoin o -0,60%, Litecoin o -1,44% i Chainlink o -0,46%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.40 bln dolarów, a całkowity obrót 259 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.