News

#1367 Newsy z dnia 07.05.2021

Z piątkowych wydarzeń: Ripple: Sprzedaż XRP w pierwszym kwartale wzrosła o 97%; Citigroup rozważa wejście w krypto; Anglia: Bank centralny ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty; Indie: Regulator nie będzie zakazywał transakcji w krypto; Wieloryby kupują ogromne ilości Ethereum; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ripple: Sprzedaż XRP w pierwszym kwartale wzrosła o 97%:

Pomimo toczącego się sporu z Komisją Giełdy Papierów Wartościowych, Ripple odnotował 97% wzrost sprzedaży XRP w I kwartale.

Firma opublikowała raport za I kwartał ujawniając, że całkowita sprzedaż netto wzrosła z 76.27 mln dolarów w czwartym kwartale 2020 roku, do 150.34 mln dolarów w pierwszym kwartale tego roku. Ripple zauważył, że wzrost spowodowany jest rosnącym popytem na usługę kapitału obrotowego RippleNet On-Demand Liquidity:

Wzrost sprzedaży XRP można przypisać głębszemu zaangażowaniu kluczowych klientów ODL. Od ponad roku Ripple nie prowadzi sprzedaży programowej.

Firma dodała:

Ripple angażuje się w sprzedaż, aby wspierać ODL i kluczowych partnerów infrastrukturalnych. Dzieje się to w ramach zapewniania zwiększonej płynności XRP w celu poprawy doświadczenia ODL niektórych klientów, eliminując potrzebę wstępnego finansowania. Umożliwia to natychmiastowe płatności globalne.

Według CryptoCompare całkowita sprzedaż Ripple stanowiła zaledwie 0,07% globalnego wolumenu XRP.

Według Ripple, ODL umożliwia klientom RippleNet pozyskiwanie natychmiastowej, którą można zamienić na waluty międzynarodowe w ciągu trzech sekund.

Firma poinformowała również, że w ciągu kwartału 3 mld XRP zostało uwolnionych z jej aktywów na rachunku escrow. Jednak 2.7 miliarda XRP zostało zwróconych do nowych kontraktów escrow.

Niektórzy przypisują częściowo niedawne odrodzenie się XRP zakupowi przez Ripple Labs 40% udziałów w firmie Tranglo zajmującej się płatnościami transgranicznymi.

Sheraz Ahmed, gospodarz podcastu Crypto Valley Association i partner zarządzający w Storm Partners, dostawcy rozwiązań kryptograficznych i blockchain, powiedział wcześniej:

Dynamiczny wzrost XRP jest napędzany przez ogłoszone 40% udziałów Ripple w azjatyckim Tranglo. Partnerstwo niewątpliwie zwiększy ekspozycję Ripple na rynek azjatycki.

Ponadto portfele zawierające od 1 miliona do 10 milionów XRP wzrosły o 6,3%, z 1.125 w IV kwartale do 1.196 w I kwartale.

Wydaje się, że sprawa SEC, gdzie Ripple Labs zarzuca się sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości 1.3 mld dolarów, nie przeszkadza dużym graczom w zwiększaniu ich udziałów. Raport ujawnił, że liczba wielorybów XRP wzrosła o 3,5% w pierwszym kwartale. Firma opublikowała dane za pośrednictwem Santiment, które pokazują, że portfele wielorybów zawierające 10 mln XRP lub więcej, wzrosły.

Według danych CoinGecko, cena XRP wzrosła o 648% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. John Wagster, prawnik z Frost Brown Todd przypisał gigantyczne zyski XRP ogólnie byczej koniunkturze na rynkach kryptowalut.

  • Citigroup rozważa wejście w krypto:

Citigroup rozważa wprowadzenie dla swoich klientów usług związanych z kryptowalutami w odpowiedzi na rosnący popyt ze strony zarządzających aktywami i funduszy hedgingowych. O tym fakcie poinformował Itay Tuchman, w piątek Financial Times.

Rozmowy dotyczą handlu, finansowania i usług powierniczych, lecz Tuchman powiedział, że firma nie spieszy się z wprowadzeniem czegoś, co zmartwiłoby organy regulacyjne.

Nie powinniśmy robić niczego, co nie jest bezpieczne i zdrowe. Wejdziemy, gdy będziemy przekonani, że możemy zbudować coś, co przyniesie korzyści klientom, a organy regulacyjne będą w stanie to zaakceptować.

– powiedział.

Tuchman dodał, że bank był obserwował wzrost liczby klientów pytających o Bitcoin począwszy od sierpnia 2020 roku. W tym czasie cena monety wzrosła o 33%.

Citigroup najwyraźniej nie spieszy się, aby iść z trendem, nawet jeśli Bitcoin kosztuje 55.000 USD.

Nie mam żadnego FOMO, ponieważ wierzę, że kryptowaluty tu zostaną, a my jesteśmy dopiero na samym początku. To nie jest wyścig kosmiczny. Jest miejsce na więcej.

– powiedział Tuchman.

  • Anglia: Bank centralny ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty:

Andrew Bailey z Bank of England, ostrzegł inwestorów krypto przed niebezpieczeństwami związanymi z uczestnictwem w rynku.

Przemawiając podczas wczorajszej konferencji, Bailey stwierdził, że „aktywa kryptograficzne” są bardziej odpowiednią nomenklaturą do opisu walut cyfrowych.

Gubernator BoE opowiedział się za utartą retoryką antykryptograficzną, w szczególności za argumentem, że kryptowaluty nie mają wewnętrznej wartości.

Bailey powiedział też:

Przepraszam, jeszcze raz powiem to bez ogródek: kupuj je tylko wtedy, gdy jesteś gotów stracić wszystkie swoje pieniądze.

Uwagi te są bardzo podobne do oświadczeń wydanych przez brytyjski Financial Conduct Authority. Jak wcześniej informowały media, FCA ostrzegł w styczniu Brytyjczyków przed ryzykiem poniesienia ogromnych strat z inwestycji w kryptowaluty.

W tym czasie na rynku kryptowalut doszło do znacznej korekty. Cena BTC spadła poniżej 33.000 dolarów. Od tego czasu łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła prawie trzykrotnie i wynosi obecnie ponad 2.3 bln dolarów.

Komentarze Baileya pojawiają się w obliczu ogromnego wzrostu cen kryptowalut, gdzie Ether ustanawił nowy rekord wszech czasów. Główne altcoiny, takie jak Polkadot, Chainlink i XRP, również odnotowały pionowe zmiany cen.

Gubernator BoE dodał:

To nie znaczy, że ludzie nie przywiązują do nich wartości, ponieważ mogą mieć one wartość zewnętrzną.

Rzeczywiście, Dogecoin zyskał ponad 12700% od początku roku.

W kwietniu Her Majesty’s Revenue and Customs ogłosiła plany zwiększenia zakresu działań policji dotyczących potencjalnych oszustów podatkowych związanych z krypto.

  • Indie: Regulator nie będzie zakazywał transakcji w krypto:

National Payments Corporation of India (NCPI) odmówiło wprowadzenia zakazu transakcji kryptowalutowych, poinformowały w czwartek lokalne media. NCPI obsługuje Unified Payments Interface (UPI), system natychmiastowych płatności w czasie rzeczywistym, który ułatwia transakcje międzybankowe. Jest regulowany przez bank centralny, Reserve Bank of India (RBI).

Organizacja NCPI doradziła bankom, aby zamiast zakazywać transakcji kryptograficznych, samodzielnie podejmowały decyzję, czy zezwolić na transakcje z wykorzystaniem walut cyfrowych w oparciu o własną ocenę ryzyka.

Gdyby NCPI zdecydował się ograniczyć płatności związane z kryptowalutami na kartach UPI i Rupay, zostałoby to zastosowane we wszystkich bankach, pozostawiając inwestorom niewielką możliwość finansowania transakcji kryptowalutowych.

W marcu ubiegłego roku indyjski sąd najwyższy uchylił zakaz bankowy branży kryptograficznej nałożony przez bank centralny. Jednak podobno wiele instytucji finansowych nadal ogranicza transakcje dotyczące kryptowalut i zamyka konta użytkowników krypto.

The Economic Times podał, że prawie pół tuzina banków skierowało swoich operatorów płatności do czarnej listy sprzedawców zajmujących się kryptowalutami. W rezultacie klienci nie mogą korzystać z metod transferu środków online do finansowania swoich transakcji kryptowalutowych takich jak bankowość internetowa, karty i UPI.

Tymczasem rząd Indii nadal nie przedstawił ustawy o kryptowalutach.

  • Wieloryby kupują ogromne ilości Ethereum:

Analitycy firmy Santiment twierdzą, że wraz z osiągnięciem przez ethereum nowego ATH na poziomie 3598 USD (CoinMarketCap), wieloryby na dobre rozpoczęły proces akumulacji kryptowaluty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,64%, Dogecoin o 2,44%, Cardano o 3,04%, Polkadot o 2,59% i Chainlink o 3,07%. Korektę notuje Ethereum o -1,23%, Binance Coin o -0,50%, XRP o -5,33%, Bitcoin Cash o -11,59% i Litecoin o -0,02%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.4 bln dolarów, a całkowity obrót 295.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.