News

#1369 Newsy z dnia 09.05.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Monero osiąga rekordowe ATH; Dogecoin leci w dół po występie Elona w Saturday Night Live; Rosja: Bank Centralny testuje usługi związane z krypto; 25 Bitcoinów nagrodą w turnieju StarCrafta; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Monero osiąga rekordowe ATH:

Podczas gdy wartość kryptowalut gwałtownie rośnie, klimat regulacyjny znacznie się poprawił. Rządy i firmy monitorujące blockchain na całym świecie radzą sobie dobrze w tej branży. Co ciekawe, w miarę nasilania się działań regulacyjnych i usuwania przez giełdy monet zapewniających prywatność, popyt był jeszcze wyższy.

W 2021 roku monety prywatności przesuwały się w kierunku północnym, a w piątek Monero (XMR) osiągnął najwyższy poziom w historii (ATH). Waluta ta powstała w 2014 roku, a kod open source nie jest rozwidleniem Bitcoina, ale cyfrowym zasobem proof-of-work (PoW) opartym na aplikacji Cryptonote.

Monety zorientowane na prywatność widzą nowe zyski, Monero przechwytuje najwyższą cenę wszechczasów

Blockchain XMR jest uważany za „zaciemnioną księgę publiczną” i wykorzystuje podpisy pierścieniowe, jednorazowe adresy ukryte i nieinteraktywny protokół NIZKP, zwany „kuloodpornym”. Rządy takie jak USA są świadome korzyści związanych z prywatnością Monero. Zaoferowały nawet, że zapłacą za narzędzie, które łamie funkcje zapewniające poufność.

XMR zyskał ponad 17% w tym tygodniu i 74% w ciągu ostatniego miesiąca. Statystyki 90-dniowe pokazują, że Monero wzrósł o 192,5%, a dane z 12 miesięcy pokazują, że waluta zyskała 666% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Monero zaczęło przyciągać uwagę w styczniu, ponieważ ukończono szereg prac rozwojowych. W pierwszym miesiącu roku programiści ujawnili, że trzy zespoły pracowały nad atomowymi zamianami XMR.

Największą parą handlową Monero jest Tether według danych Cryptocompare, ponieważ USDT przechwytuje 67% wszystkich transakcji XMR. Po Tether znajdują się odpowiednio BTC (24,50%), ETH (3,47%), USD (2,36%), BUSD (0,92%) i EUR (0,58%).

Monety zorientowane na prywatność widzą nowe zyski, Monero przechwytuje najwyższą cenę wszechczasów

Co więcej, wiele innych monet związanych z prywatnością również zyskało na wartości. Zcash (ZEC) ma przed sobą długą drogę, aby osiągnąć swój poprzedni ATH pięć lat temu, który wyniósł 8.967 USD za sztukę. Mimo to ZEC wzrósł w tym roku o 591% i 216% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Ogólnie rzecz biorąc, monety zapewniające prywatność radzą sobie dobrze pomimo klimatu regulacyjnego i coraz trudniej jest je znaleźć na giełdach.

  • Dogecoin leci w dół po występie Elona w Saturday Night Live:

Kryptowaluta Meme Dogecoin w końcu otrzymała swoje długo oczekiwanie „pięć minut” w Saturday Night Live. Jednak pomimo wielu nadziei, natychmiastowym rezultatem był gwałtowny zrzut.

Entuzjasta DOGE, Elon Musk wspomniał o zasobie cyfrowym w telewizji na żywo sobotniej nocy w swoim monologu otwierającym komediowy skecz. Mowa była o wyrzuceniu przez matkę Muska, która dołączyła do niego na scenie i zapytała, czy jej prezentem na Dzień Matki byłby Dogecoin. Musk odpowiedział, że tak.

W kilka minut później, USD / DOGE spadł o 25%, ledąc do zaledwie 0.50 dolara, z poziomu 0.66 dolara na początku programu. Od tego czasu częściowo odzyskał równowagę. W momencie redagowania newsa kosztował 0.52 dolara.

Na godzinę przed rozpoczęciem odcinka cena DOGE wynosiła 0.66 USD, co oznacza spadek z rekordowego poziomu 0.72 USD. Musk wydawał się próbować wyprzedzić szum, zachęcając obserwujących w tweecie do „ostrożnego inwestowania”, a wiele nowych danych wskazuje, że wielu z nich może obracać dochody DOGE w inne aktywa cyfrowe.

Ponadto Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group, ogłosił krótką pozycję na DOGE za pośrednictwem giełdy FTX. W serii następnych tweetów ujawnił, że ma ona wielkość 1 mln dolarów, i że wszelkie wpływy lub pozostałe fundusze po zamknięciu krótkiej pozycji zostaną przekazane na cele charytatywne.

Nie jest jasne, czy Silbert używał „my” w odniesieniu do Digital Currency Group, jednej z jej spółek portfelowych, czy po prostu używa zaimka w liczbie mnogiej w odniesieniu do siebie.

Mimo to wielu inwestorów DOGE miało nadzieję na rozgłos na temat tego, co wyglądało na wielkie wydarzenie popkulturowe. NBC, studio stojące za SNL, po raz pierwszy wybrało transmisję na żywo odcinka na Youtube.

Każda wzmianka może mieć znaczący wpływ na cenę DOGE. Waluta memowa okazała się podatna na zmiany cen w oparciu o dodatni wolumen w mediach społecznościowych, a liczne badania wykazały, że tweety Muska często prowadzą do zmian ceny. Uważano, że wzmianka na jeszcze większej platformie może potencjalnie prowadzić do jeszcze większych zysków.

  • Bank Centralny testuje usługi związane z krypto:

Bank Centralny Federacji Rosyjskiej (CBR), uruchomił piaskownicę w 2018 roku, kiedy rozwój technologii finansowej i zdecentralizowanych aktywów cyfrowych postawił przed organami regulacyjnymi nowe wyzwania. Od początku inicjatywy ponad 70 podmiotów, w tym instytucje finansowe i firmy fintech, zwróciło się do regulatora o przetestowanie swoich nowych produktów, usług, technologii i modeli biznesowych.

Bank of Russia testuje usługi związane z kryptowalutami

Opublikowany niedawno roczny raport CBR 2020 ujawnia, że ​​bank przydzielił trzy platformy kryptograficzne do piaskownicy w zeszłym roku. Bank dokonał przeglądu działania puli wydobywczej kryptowalut, systemu płatności kryptograficznych i platformy inwestycyjnej aktywów cyfrowych. Nie podano jednak szczegółów dotyczących bieżących wyników testów, ale w przypadku tych pozytywnych oczekuje się, że Bank Rosji przedstawi mapę drogową ich integracji.

W lipcu rosyjski parlament przyjął ustawę przewidującą wprowadzenie specjalnych reżimów prawnych do testowania innowacji cyfrowych. Bank centralny wykorzystuje swoją regulacyjną „bezpieczną przestrzeń” do badania potencjalnych skutków takich projektów. CBR może także nakreślić kroki, które należy podjąć, w celu stworzenia warunków do wprowadzenia ich na rynek.

Bank Rosji w przeszłości sprzeciwiał się legalizacji kryptowalut, ale zaproponował zezwolenie na wydobywanie kryptowalut, o ile górnicy sprzedają swoje monety poza granicami Rosji. Wraz z wejściem w życie ustawy o cyfrowych aktywach finansowych, monety cyfrowe są teraz uznawane i regulowane.

Jednak Rosjanie nie mogą używać kryptowalut do płatności, urzędnicy państwowi nie mogą posiadać krypto, a inwestycje są ograniczone dla zwykłych obywateli. Na początku tego roku wprowadzono roczny limit 600.000 rubli (około 8.000 USD) na inwestycje w kryptowaluty przez „niekwalifikowanych” uczestników rynku.

Bank centralny pracuje obecnie nad projektem cyfrowego rubla i oczekuje się, że do końca tego roku przedstawi pierwszy prototyp platformy CBDC. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, faza testów powinna rozpocząć się w 2022 roku. Latem ubiegłego roku CBR przedstawił zaktualizowaną koncepcję rubla cyfrowego, po konsultacjach z rosyjskimi instytucjami finansowymi. Ma to na celu stworzenie waluty cyfrowej, która byłaby wygodniejsza dla sektora bankowego.

  • 25 Bitcoinów nagrodą w turnieju StarCrafta:

Charles Hoskinson przypomniał światu o pewnej bitcoinowej „perełce”. W 2011 roku, w turnieju „StarCraft: Brood War” przewidziana była nagroda pocieszenia, za którą dzisiaj ludzie byliby pewnie w stanie oddać doprawdy wiele…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem wcześniej wspomnianego spadku DOGE. Memowa waluta leci w dół o -27,42%. Korektę notuje też Bitcoin o -0,85%, XRP o -3,19% i Bitcoin Cash o -0,10%. W górę idzie Ethereum o 6,04%, Binance Coin o 2,21%, Cardano o 13,09%, Polkadot o 2,13%, Litecoin o 7,13% i Chainlink o 8,47%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.43 bln dolarów, a całkowity obrót 249.6 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.