News

#1371 Newsy z dnia 11.05.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Elon Musk pyta Twittera, czy Tesla powinna akceptować Dogecoina; Rząd Kazachstanu opracuje plan rozwoju rynku kryptowalut; Gigant analizy danych Palantir akceptuje teraz płatności Bitcoinem; Węgry planują obniżenie podatku dot. Bitcoina w ramach programu naprawy gospodarczej; Zuckerberg: To jest Max, a to Bitcoin; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Elon Musk pyta Twittera, czy Tesla powinna akceptować Dogecoina:

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, po raz kolejny poruszył wartością Dogecoina, kolejnym tweetem o memowej monecie.

Musk przeprowadził dziś ankietę na Twitterze, pytając respondentów, czy chcą, aby Tesla akceptowała Dogecoina jako metodę płatności.

Ankieta, opublikowana o godzinie 8:00 czasu UTC, zebrała ponad 400.000 odpowiedzi w ciągu pierwszych 10 minut i jest prawie na poziomie 3 milionów w momencie pisania. Ankieta Muska na Twitterze będzie trwała 24 godziny i może być powodem dodania popularnej monety jako metody płatności.

Zwolennicy Dogecoin wzywają dyrektora generalnego Tesli do dodania kryptowaluty do listy akceptowanych metod płatności, biorąc pod uwagę wyraźne upodobanie Muska do tokena.

Rzeczywiście, odpowiedzi na ankietę były w przeważającej mierze pozytywne, a około 78% respondentów poparło akceptację płatności Dogecoinem.

Zgodnie z oczekiwaniami, tweet Muska wywołał znaczącą reakcję na cenie Dogecoina.

Dogecoin od początku maja wzrósł o ponad 10 600%  i zdawał się być na dobrej drodze do wartości 1 dolara w wyniku gorączkowego entuzjazmu rynku.

Entuzjazm Dogecoinem jest tak duży, że zainteresowanie wyszukiwaniem internetowym DOGE po raz pierwszy przewyższyło Bitcoina według Google Trends.

  • Rząd Kazachstanu opracuje plan rozwoju rynku kryptowalut:

Rząd Kazachstanu opracowuje plan, który ma stymulować rozwój branży kryptowalut i technologii Blockchain w tym kraju.

Władze stanowe przeanalizowały propozycje dotyczące rozwoju branży kryptograficznej i ponownie rozważyły podejście państwa do regulowania operacji kryptograficznych, zgodnie z dzisiejszym komunikatem na stronie internetowej premiera Kazachstanu.

Urzędnicy zaproponowali prowadzenie giełd kryptowalut za pośrednictwem głównego krajowego centrum finansowego, Astana International Financial Center. Rząd zasugerował również ustanowienie standardów, dzięki którym giełdy kryptowalut będą mogły wchodzić w interakcje z lokalnymi bankami i klientami.

Nowa inicjatywa ma na celu zapewnienie przejrzystości i organizacji lokalnego przemysłu kryptograficznego.

Do tej pory spośród całej gamy firm działających w branży kryptowalut […] tylko firmy wydobywcze są częścią rynku w Kazachstanie.

– czytamy w komunikacie.

Republika Kazachstanu coraz poważniej podchodzi do branży kryptograficznej i aktywów cyfrowych. W zeszłym tygodniu bank centralny Kazachstanu opublikował oficjalny raport na temat możliwej waluty cyfrowej banku centralnego. Bank powiedział, że cyfrowy tenge nie ma na celu zastąpienia płatności gotówkowych lub bezgotówkowych, ale raczej byłby alternatywą, która umożliwiłaby dalszy rozwój krajowego systemu płatności i zmniejszyła zależność od gotówki.

  • Gigant analizy danych Palantir akceptuje teraz płatności Bitcoinem:

Warta 30 miliardów dolarów firma zajmująca się analizą danych z siedzibą w Kolorado, założona przez miliardera Petera Thiela, akceptuje teraz Bitcoiny klientów jako formę płatności.

Według dzisiejszego raportu CNBC, Palantir powiedział podczas swojej rozmowy o zarobkach za pierwszy kwartał 2021 r., że zaczął przyjmować płatności w Bitcoinie. Ponadto firma rozważa pójście w ślady Tesli i MicroStrategy, dodając BTC do swojego bilansu. Palantir ma prawdopodobnie ponad 2 mld dolarów gotówki na inwestycje.

MicroStrategy była jedną z pierwszych dużych firm, które przyjęły Bitcoina jako aktywa rezerwowe, dokonując kilku wielomilionowych zakupów kryptowaluty w 2020 i 2021 roku. Tesla weszła na rynek kryptowalut w lutym, ogłaszając, że kupiła Bitcoiny warte 1,5 miliarda dolarów. Producent samochodów sprzedał później 10% swoich udziałów w kryptowalutach, „aby udowodnić płynność Bitcoinów jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”.

Thiel pomógł również założyć PayPal, który uruchomił handel kryptowalutami pod koniec 2020 r. W kwietniu należąca do PayPal platforma płatnicza Venmo wprowadziła handel kryptograficzny dla BTC, Ethereum, Litecoina i Bitcoina Cash.

  • Węgry planują obniżenie podatku dot. Bitcoina w ramach programu naprawy gospodarczej:

Inwestorzy kryptowalut na Węgrzech mogą wkrótce otrzymać znaczną ulgę podatkową, ponieważ prawodawcy starają się uczynić kraj Europy Środkowej bardziej konkurencyjnym w następstwie pandemii Covid-19.

W filmie, który ukazał się dziś na Facebooku, minister finansów Mihály Varga przedstawił swój rządowy program stymulacyjny do 2022 roku. W ramach działań pomocowych po Covid-19, prawodawcy rozważają obniżenie podatków od handlu kryptowalutami do 15% dochodu, w porównaniu z obecnym poziomem 30,5%. Takie posunięcie uczyniłoby Węgry znacznie bardziej konkurencyjną jurysdykcją w odniesieniu do podatków od zysków kapitałowych opartych na kryptowalutach.

Przepisy dotyczące kryptowalut są na Węgrzech słabo rozwinięte, chociaż kupowanie i sprzedawanie aktywów cyfrowych jest klasyfikowane jako „inne dochody” z punktu widzenia opodatkowania.

Po wzroście w szczytach hossy 2017, handel kryptowalutami na Węgrzech pozostaje dość skromny w porównaniu z innymi krajami. Jednak od początku 2021 r. obserwuje się wyraźną poprawę.

Węgry były zaangażowane we wstępne dyskusje dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC. W sierpniu 2020 r. przedstawiciel Węgierskiego Banku Narodowego przyłączył się do dyskusji przy okrągłym stole z kolegami z Narodowego Banku Szwajcarii, Banku Anglii i innych, omawiając potencjalne wprowadzenie CBDC w przyszłości.

Węgry, podobnie jak inne kraje, zostały mocno dotknięte pandemią Covid-19. W pewnym momencie kraj środkowoeuropejski miał najgorszy wskaźnik śmiertelności Covid-19 na świecie. Niemniej jednak kraj od marca powoli wycofuje surowe nakazy kwarantanny, ponieważ codziennie spada liczba nowych przypadków.

  • Zuckerberg: To jest Max, a to Bitcoin:

Czy szef Facebooka może być ukrytym maksymalistą Bitcoina? Społeczność wylewa łzy śmiechu pod ostatnim postem marka Zuckerberga. Są też tacy, którzy nadal liczą na to, że gigant mediów społecznościowych ostatecznie doda BTC do swojego bilansu. Spekulacje, ach te spekulacje…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,4%, Ethereum o 4%, Binance Coin o 1,1%, Dogecoin o 1,4% a Cardano o 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.455 bln dolarów, a całkowity obrót 282.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.