News

#1372 Newsy z dnia 12.05.2021

Ze środowych wydarzeń: MoneyGram zezwoli na detaliczny zakup Bitcoinów w USA; SEC ostrzega przed ryzykiem kontraktów terminowych w funduszach inwestycyjnych; Dyrektor w Goldman Sachs podobno rezygnuje z pracy po zdobyciu fortuny Dogecoin; Bitcoinowy samochód będzie ścigał się na Indianapolis 500; Instytucje zakochały się w Ethereum; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MoneyGram zezwoli na detaliczny zakup Bitcoinów w USA:

Przyjęcie kryptowalut wśród głównych firm świadczących usługi płatnicze nadal rośnie, a MoneyGram ma dołączyć do listy.

W opublikowanym komunikacie globalna usługa płatnicza ogłosiła partnerstwo z giełdą kryptowalut i operatorem bankomatów Bitcoin Coinme Inc., aby umożliwić klientom ze Stanów Zjednoczonych wypłatę posiadanych kryptowalut w zamian za gotówkę w punktach sprzedaży w tym kraju.

W ramach ogłoszenia MoneyGram ujawnił również, że klienci będą mogli kupować BTC i kryptowaluty w ramach rozszerzenia istniejącego modelu krypto-gotówka, którego pionierem jest prawie 20.000 bankomatów kryptowalutowych na całym świecie.

Komentując rozwój, dyrektor generalny MoneyGram, Alex Holmes, zauważył:

To innowacyjne partnerstwo otwiera naszą działalność na zupełnie nowy segment klientów, ponieważ jako pierwsi wprowadziliśmy model krypto-gotówkowy, budując most z Coinme, aby połączyć Bitcoina z lokalną walutą fiducjarną.

– czytamy.

Możliwość kupowania Bitcoinów w sklepach stacjonarnych może być znaczącym osiągnięciem dla potencjalnych użytkowników kryptowalut, którzy są zniechęceni interakcją z giełdami kryptowalut online.

Ogłoszenie MoneyGram prawdopodobnie również wskazuje na potencjał ujednoliconego systemu licencjonowania transmisji pieniędzy, szczególnie w przypadku kryptowalut.

  • SEC ostrzega przed ryzykiem kontraktów terminowych w funduszach inwestycyjnych:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wydała ostrzeżenie dla inwestorów, wskazując na ryzyko funduszy inwestycyjnych, które mają ekspozycję na kontrakty terminowe na Bitcoina.

W oficjalnym oświadczeniu SEC zdecydowanie zachęcała inwestorów do dokładnego rozważenia ryzyka związanego z funduszami wspólnego inwestowania na rynku kontraktów terminowych na Bitcoina, podkreślając, że Bitcoin jest „wysoce spekulacyjną inwestycją”. Organ podkreślił, że inwestorzy powinni wziąć pod uwagę zmienność zarówno rynku Bitcoina, jak i rynku kontraktów terminowych Bitcoina, a także brak regulacji i potencjalne oszustwa lub manipulacje na bazowym rynku Bitcoina.

Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji w fundusze, inwestorzy powinni przed dokonaniem inwestycji skupić się na poziomie podejmowanego ryzyka oraz na poziomie ryzyka, na którym mogą sobie pozwolić.

– napisała SEC.

Regulator zauważył, że rynek kontraktów terminowych na Bitcoina znacznie się rozwinął po tym, jak pierwsze kontrakty terminowe stały się przedmiotem handlu w grudniu 2017 r., ze zwiększonymi wolumenami handlu i pozycjami otwartymi. SEC ponadto oświadczyła, że będzie ściśle monitorować i oceniać zgodność funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na Bitcoinowe kontrakty terminowe z ustawą o spółkach inwestycyjnych i federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Wiadomość pojawiła się kilka tygodni po tym, jak SEC opóźniła decyzję o zatwierdzeniu Bitcoin ETF VanEck do czerwca. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, niektórzy obserwatorzy branży uważają, że Stany Zjednoczone mogą wreszcie zobaczyć Bitcoinowy ETF w 2021 roku dzięki zatwierdzeniu przez Senat Gary’ego Genslera na stanowisku przewodniczącego SEC.

  • Dyrektor w Goldman Sachs podobno rezygnuje z pracy po zdobyciu fortuny Dogecoin:

Starszy dyrektor zarządzający giganta bankowego Goldman Sachs w Londynie podobno opuścił firmę po zbiciu fortuny na kryptowalucie Dogecoin.

Aziz McMahon, były dyrektor zarządzający i szef sprzedaży na rynkach wschodzących w Goldman Sachs, zrezygnował z banku inwestycyjnego rzekomo po skompensowaniu znacznych zysków z udziałów w DOGE, informuje The Guardian.

Chociaż raporty nie precyzowały dokładnie, ile pieniędzy McMahon zarobił na swoich zasobach Dogecoin, źródła twierdziły, że była to znaczna suma, wskazując, że DOGE zyskał w tym roku ponad 1000% wartości.

Według źródeł weteran finansów inwestował w kryptowaluty, korzystając z konta osobistego i nie był zaangażowany w handel kryptowalutami dla Goldman Sachs.

Dogecoin wielokrotnie odnotowywał ostatnio ważne kamienie milowe, wyprzedzając największą kryptowalutę, Bitcoina, pod względem liczby powiązanych zapytań w Internecie. Od początku 2021 roku Dogecoin stał się najszybciej rozwijającą się walutą cyfrową, odnotowując wzrost o 13,500% od początku roku i wzrósł z zaledwie 0,005 USD do rekordowego poziomu 0,68 USD 7 maja, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

  • Bitcoinowy samochód będzie ścigał się na Indianapolis 500:

Samochód i kierowca oznaczony logiem Bitcoina będą ścigać się z 32 innymi osobami w tegorocznym Indianapolis 500.

Według posta na blogu dyrektora generalnego Zap, Jacka Mallersa, amerykański kierowca wyścigowy Ed Carpenter będzie kontrolował „bestię inżynierii pokrytą Bitcoinem”, która ma pojawić się na Indy 500 30 maja. Carpenter, który został Bitcoinerem w ciągu ostatniego roku, podobno odrzucił wszystkich tradycyjnych sponsorów na rzecz kierowania Bitcoinowym samochodem # 21 w tym wydarzeniu.

W tym roku nie chcę ścigać się o frytki ani piwo. Całe życie pracowałem, aby ścigać się na Indy 500 i zdobyłem platformę, którą posiadam, a w tym roku chcę znaleźć sposób na włączenie Bitcoina.

– powiedział Carpenter.

Mallers i kierowca wyścigowy nadal zbierają darowizny od entuzjastów kryptowalut i planują wykorzystać 70% wszystkich wpływów na finansowanie rozwoju open-source Bitcoina, a pozostała część zostanie wykorzystana do sfinansowania samochodu Bitcoinowego i organizacji charytatywnych w Indianapolis. Ross Stevens, prezes New York Digital Investment Group, podobno przekazał 250 000 dolarów, a Mallers wniósł 25 000 dolarów, natomiast jego aplikacja do obsługi płatności i przelewów Strike przekazała 100 000 dolarów. Inni znaczący współpracownicy to Anthony „Pomp” Pompliano, gwiazda NFL Russell Okung i Peter McCormack, prowadzący podcast What Bitcoin Did.

To nie jest samochód Strike, samochód Coinbase, samochód Krakena […] to jest samochód Bitcoina. W świecie sponsoringu ze strony chipsów ziemniaczanych i napojów energetycznych Ed zdecydował się ścigać o wolność człowieka, wiedzę finansową, integrację finansową, technologię oszczędzania i rozwój Bitcoinowego oprogramowania open-source.

– powiedział Mallers.

  • Instytucje zakochały się w Ethereum:

Ethereum, największy altcoin na rynku kryptowalut, jest jak dotąd jednym z najlepiej radzących sobie w tym roku, ze zwyżką o prawie 400%. O ile jednak skala aprecjacji cen, co może być zrozumiałe, przyciągnęła najwięcej zainteresowania, na uwagę zasługuje również gwałtowny wzrost zainteresowania instytucjonalnego.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą spadków. Wśród czołowych kryptowalut, jedynie Ethereum oraz Polkadot mogą pochwalić się wynikiem dodatnim, kolejno o 3,6% oraz 4,3%. Bitcoin notuje spadek o 1,5%, Binance Coin o 2%, Dogecoin o 6% a Cardano o 2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.423 bln dolarów, a całkowity obrót 223 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.