News

#1373 Newsy z dnia 13.05.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Tesla wycofuje płatności Bitcoinem z powodu obaw o emisję dwutlenku węgla; Bank of Korea chce monitorować aktywność handlową kryptowalut; Grayscale zdywersyfikowało wnioski funduszy kryptograficznych, aby stać się firmą raportującą SEC; Bank Centralny Bahrajnu i JPMorgan będą pracować nad pilotażem rozliczeń w walucie cyfrowej; Top 10 „zielonych” kryptowalut | Którą z nich wybierze Tesla?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Tesla wycofuje płatności Bitcoinem z powodu obaw o emisję dwutlenku węgla:

Rynki Bitcoin cofają się po tym, jak producent samochodów elektrycznych Tesla zawiesił wsparcie dla zakupów pojazdów za pomocą BTC.

W dzisiejszym tweecie dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zwrócił uwagę na obawy firmy dotyczące „szybko rosnącego wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania Bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla”.

Podczas gdy Musk przewidział, że kryptowaluta „ma obiecującą przyszłość”, doszedł do wniosku, że wzrost aktywów cyfrowych „nie może wiązać się z dużymi kosztami dla środowiska”.

Jednak firma nie wykluczyła ponownego przyjęcia BTC w przyszłości. Stwierdził, że firma wznowi korzystanie z Bitcoina „do transakcji, gdy tylko wydobycie przejdzie na bardziej zrównoważoną energię”.

Przyglądamy się również innym kryptowalutom, które zużywają <1% energii/transakcję Bitcoina.

 – dodał Musk.

W mediach społecznościowych wielu członków społeczności kryptograficznej zaprzeczyło twierdzeniom Muska i Tesli dotyczącym wpływu wydobywania Bitcoinów na środowisko, a Twitter powołuje się na „The Wolf of All Streets”, zauważając, że „górnicy używają głównie energii odnawialnej”.

Jednak podczas gdy trzecie globalne badanie porównawcze kryptowalut przeprowadzone przez University of Cambridge w październiku 2020 r. wykazało, że do 76% wydobycia kryptowalut wykorzystuje się trochę odnawialnej energii elektrycznej, oszacowano, że tylko 39% całkowitej energii zużywanej przez kryptowaluty Proof of Work stanowi zielona energia.

  • Bank of Korea chce monitorować aktywność handlową kryptowalut:

Bank of Korea podobno planuje utrzymywać ścisły nadzór nad działalnością handlową kryptowalutami za pośrednictwem rachunków bankowych na prawdziwe nazwisko.

Według dzisiejszego raportu The Korea Herald, BOK ubiega się o uprawnienia na podstawie art. 87 ustawy o banku centralnym, stwierdzając:

Planujemy wykorzystać nasze uprawnienia prawne do zwracania się o przedłożenie dokumentów od instytucji finansowych w celu monitorowania wolumenu transakcji kryptowalutowych dokonywanych za pośrednictwem kont bankowych.

– czytamy.

Powyższe komentarze pochodzą podobno z dokumentów przedłożonych przez BOK ustawodawcom w kraju, gdzie bank centralny obawia się nielegalnych transakcji kryptograficznych, które powodują znaczne ryzyko dla wewnętrznej polityki kontroli monetarnej.

Według urzędnika BOK reżim monitorowania kryptowalut banku centralnego mógłby rozpocząć się we wrześniu, gdyby został zatwierdzony przez ustawodawców.

Prośba BOK o uprawnienia do nadzorowania wolumenu handlu kryptowalutami przychodzi niedługo po tym, jak organy nadzoru finansowego kraju zażądały pełnego audytu banków, które mają do czynienia z klientami giełd kryptowalut.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, władze Korei Południowej chcą zapewnić pełne wdrożenie obowiązkowej polityki dotyczącej rachunków kryptowalutowych na prawdziwe nazwisko. Rzeczywiście, tylko „wielka czwórka” giełd kryptograficznych – Bithumb, Upbit, Korbit i Coinone – podobno przestrzegają tej polityki.

  • Grayscale zdywersyfikowało wnioski funduszy kryptograficznych, aby stać się firmą raportującą SEC:

Grayscale złożyła swój trzeci formularz 10 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, aby przekształcić jeden ze swoich funduszy inwestycyjnych w spółkę raportującą SEC.

Grayscale ogłosiło na Tweeterze, że Digital Large Cap Fund, czyli GDLC, złożył wniosek w SEC.

Po uzyskaniu zgody GDLC będzie zobowiązana do składania kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych, poza innymi obowiązkowymi dokumentami określonymi w ustawie o giełdach. Posunięcie to jest również pierwszym krokiem do przekształcenia GDLC w składnik aktywów w obrocie publicznym, ponieważ zatwierdzenie przez SEC oznaczałoby rejestrację udziałów funduszu w komisji.

Uruchomiony w 2019 roku GDLC urósł o prawie 300% i obecnie posiada około 630,1 miliona USD w zarządzanych aktywach, zgodnie z danymi z witryny internetowej firmy. GDLC składa się z pięciu kryptowalut, a mianowicie Bitcoina, Ethereum, Bitcoina Cash, Litecoina i LINK.

W styczniu Grayscale zlikwidowała XRP z funduszu GDLC ważonego kapitałem rynkowym w związku z pozwem SEC przeciwko Ripple.

  • Bank Centralny Bahrajnu i JPMorgan będą pracować nad pilotażem rozliczeń w walucie cyfrowej:

Rząd Bahrajnu, trzeciego najbogatszego kraju arabskiego, współpracuje z amerykańskim bankiem inwestycyjnym JPMorgan Chase nad pilotażem rozliczeń w cyfrowych walutach.

Bank Centralny Bahrajnu oficjalnie ogłosił, że bank współpracuje teraz z JPMorgan i Arab Banking Corporation BSC, czyli Bankiem ABC, w ramach pilotażowego programu wprowadzenia natychmiastowego rozwiązania płatności transgranicznych opartego na technologii cyfrowych walut.

Mając na celu skrócenie czasu przetwarzania rozliczeń, nowy pilotażowy program będzie obejmował przekazywanie środków z i do Bahrajnu w dolarach amerykańskich na płatności od kupujących i dostawców. Bank centralny podkreślił, że może posunąć się naprzód z projektem rozszerzenia współpracy na walutę cyfrową banku centralnego.

Poprzez ten program pilotażowy z JPMorgan i Bankiem ABC dążymy do rozwiązania problemu nieefektywności i problemów, które istnieją obecnie na tradycyjnej arenie płatności transgranicznych.

– powiedział gubernator CBB Rasheed Al-Maraj.

Ali Moosa, wiceprezes JPMorgan ds. płatności hurtowych, zauważył, że nowa współpraca obejmuje dział firmy Onyx zajmujący się cyfrową walutą. Produkt, pilotowany w 2017 r., pierwotnie nosił nazwę Międzybankowej Sieci Informacyjnej, a w październiku 2020 r. został przemianowany na Liink.

JPMorgan Onyx został powołany do kierowania budową infrastruktury rozliczeniowej i rozrachunkowej nowej generacji. Cieszymy się, że możemy współpracować z wiodącym bankiem centralnym i organem regulacyjnym, takim jak CBB, w celu poprowadzenia budowy infrastruktury płatniczej i rozrachunkowej nowej generacji.

zauważył dyrektor.

JPMorgan agresywnie promuje swoją wiedzę w zakresie technologii Blockchain, aby współpracować z globalnymi jurysdykcjami w zakresie płatności transgranicznych. Pod koniec kwietnia JPMorgan nawiązał współpracę z największym bankiem w Singapurze, DBS i państwową firmą inwestycyjną Temasek, aby uruchomić nowe przedsięwzięcie Blockchain skoncentrowane na płatnościach globalnych i transakcjach międzybankowych. Wcześniej bank wcześniej udostępnił swoją technologię Liink bankowi wspieranemu przez rząd Indii, aby obniżyć koszty transakcji i usprawnić płatności transgraniczne.

  • Top 10 „zielonych” kryptowalut | Którą z nich wybierze Tesla?:

Zobacz TOP 10 kryptowalut, które reklamują się jako najbardziej „zielone” i pro-ekologiczne. Czy któraś z nich pojawi się jako środek płatności za samochody Tesli?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie 24h obserwujemy wyraźne spadki prawie całej czołówki kryptowalut. Cardano okazał się jedyną pozycją, która wyszła obronną ręką, notując wzrost o 9,8%.

Pozostałe czołowe pozycje notują dwucyfrowe spadki: Bitcoin o 11,1%, Ethereum o 10,1%, Binance Coin o 11% a Dogecoin o 13,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.202 bln dolarów, a całkowity obrót 327 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button