News

#1375 Newsy z dnia 15.05.2021

Z sobotnich wydarzeń: Cardano pokonuje opór 2 dolarów; Square planuje kolejnej alokacji Bitcoinów, jednak pozostaje zainteresowane; Argentyński organ podatkowy prosi krypto firmy o zgłaszanie wszystkich aktywności; CVI | Nowy indeks zmienności dla traderów kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cardano pokonuje opór 2 dolarów:

Token ADA Cardano zbliżył się dziś do 2,40 USD, kiedy to kilka wybranych altcoinów pokonało niedźwiedzi nastrój, aby ukraść światło reflektorów słabemu Bitcoinowi.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że ADA / USD rosło w ciągu weekendu, osiągając rekordowy poziom 2,38 USD.

Handlowcy podejrzewali, że długo oczekiwane 2 dolary pojawią się w krótkim okresie, a byki Cardano pokonają opór za jednym zamachem w piątek w nocy.

Po usunięciu 2 USD aktywowano tryb odkrywania cen, który zapewnił nowe rekordowe maksima, zanim okres konsolidacji rozpoczął się na poziomie około 2,30 USD.

W związku z tym Cardano dało popalić nawet wcześniej odnoszącym sukcesy altcoinom, takim jak Ethereum, ponieważ większość tokenów w sobotę poniosła straty.

$ ADA zmniejsza teraz różnicę między $ ETH a kapitalizacją rynkową Bitcoina. […] ADA wzrosła o + 80% w porównaniu do ETH i Altcoin Market Cap, które wzrosły o + 150%.

– zauważył popularny trader i analityk Rekt Capital.

Do Cardano dołączyła tylko garstka czołowych altcoinów, na czele z Polygon (MATIC), który zapewnił 24-godzinne zyski w wysokości 24% i tygodniowe zwroty powyżej 130%.

Inne, takie jak Dogecoin i Ethereum Classic, przyniosły niewielkie straty zgodnie z ogólnym trendem. Bitcoin, po odzyskaniu części utraconej pozycji po spadku o 20% na początku tygodnia, pozostał blisko dolnej granicy swojego zakresu handlowego, nie udało się odzyskać 50.000 dolarów.

  • Square planuje kolejnej alokacji Bitcoinów, jednak pozostaje zainteresowane:

W latach 2020 i 2021 Square kupił Bitcoiny o wartości ponad 200 milionów dolarów. Obecnie firma płatnicza nie przewiduje, że wykupi większą ilość aktywów, według jej dyrektora finansowego, Amrity Ahuja.

W tej chwili nie mamy żadnych planów na dalsze zakupy. […] W tej chwili nie ma planów, aby ponownie ocenić, gdzie jesteśmy z punktu widzenia finansów.

– powiedziała w wywiadzie dla Financial News.

W październiku 2020 roku Square ogłosił zakup Bitcoinów o wartości 50 mln dolarów, co było równe 4709 BTC, biorąc pod uwagę ówczesne ceny aktywów. W lutym firma ogłosiła, że zbierze dodatkowe Bitcoiny o wartości 170 milionów dolarów, czyli około 3318 monet.

Maj był świadkiem bocznej i spadkowej akcji cenowej Bitcoina, chociaż Square nadal odnotowuje znaczny zysk ze swoich zasobów BTC.

W ostatnich kwartalnych wynikach Square, opublikowanych 6 maja, firma stwierdziła, że straciła 20 mln dolarów na swoich inwestycjach w Bitcoiny, pomimo wzrostu ich wartości do 472 milionów dolarów w oparciu o ceny rynkowe.

– podał Financial News.

Zaangażowanie Square Bitcoinem nie kończy się jednak na zakupie aktywów. Firma Cash App umożliwia bezpłatne transakcje Bitcoinem, zaprezentowane w marcu. Aplikacja Square Cash obsługuje również handel Bitcoinami.

  • Argentyński organ podatkowy prosi krypto firmy o zgłaszanie wszystkich aktywności:

Organ podatkowy w Argentynie podobno chce dokładnie zbadać operacje związane z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin.

Argentyńska Federalna Administracja Dochodów Publicznych (AFIP) nakazała krajowym giełdom kryptowalut i firmom płatniczym dostarczanie miesięcznych raportów o wszelkiego rodzaju operacjach użytkowników na ich platformach, donosi lokalna agencja informacyjna Buenos Aires Económico.

W zawiadomieniu skierowanym do lokalnych firm kryptograficznych organ zwrócił się do dostawców usług w zakresie wirtualnych walut o prowadzenie regularnych list wszystkich kont użytkowników i weryfikacji tożsamości klientów, a także ich dochodów, wydatków i miesięcznego salda.

Raport podkreśla, że rozporządzenie AFIP dotyczy nie tylko giełd kryptowalut, ale także procesorów płatności, w tym popularnej aplikacji płatniczej Mercado Pago przyjaznej kryptowalutom. Firmy będą musiały składać wszystkie niezbędne informacje każdego miesiąca do 15 dnia następnego miesiąca.

Wiadomość pojawia się na tle boomu branży kryptograficznej w Argentynie w kontekście spowolnienia gospodarczego, inflacji i ogromnej dewaluacji argentyńskiego peso. Pod koniec kwietnia Mercado Libre, największy rynek internetowy w Ameryce Łacińskiej, uruchomił sekcję nieruchomości poświęconą kryptowalutom, potencjalnie zapoczątkowując nową falę adopcji kryptowalut na swoich trzech największych rynkach – Brazylii, Argentynie i Meksyku. Wcześniej lokalna firma zajmująca się aktywami cyfrowymi Ripio przejęła dużą brazylijską giełdę kryptowalut BitcoinTrade.

Argentyńskie organy regulacyjne zwracają ostatnio większą uwagę na branżę kryptowalut. Na początku kwietnia Bank Centralny Argentyny podobno poprosił banki krajowe o przesłanie im informacji o swoich klientach zajmujących się Bitcoinem. Pod koniec 2020 roku argentyński kongresman Ignacio Torres ogłosił plany wprowadzenia ustawy związanej z kryptowalutą w argentyńskim parlamencie.

  • CVI | Nowy indeks zmienności dla traderów kryptowalut:

Gdy Coti wzmaga wysiłki w celu wprowadzenia zdecentralizowanego indeksu strachu (fear index) do kryptowalut, zwraca się o pomoc do profesora Dana Galai, jednego z pionierów stojących za indeksem zmienności rynku Cboe (VIX), aby pomógł organizacji w opracowaniu wersji indeksu zorientowanej na kryptowaluty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Sobota na giełdach kończy się wyraźnymi spadkami prawie wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin stracił na wartości o 6,4%, Ethereum o 9,7%, Binance Coin o 6% a Dogecoin o 9,2%. Wartość Cardano wzrosła o 16,3%, XRP o 1,1% a Polkadot o 2,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.221 bln dolarów, a całkowity obrót 207 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button