News

#1378 Newsy z dnia 18.05.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Nvidia rozszerza limity wydobywania kryptowalut na najnowsze karty graficzne; Chińskie stowarzyszenia branżowe ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty; Bitcoin może osiągnąć 29.000 USD, ostrzega „Chartmaster”; Coinbase Wallet dodaje rozszerzenie przeglądarki Chrome; Podszywają się pod Elona Muska. Nie daj się nabrać!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Nvidia rozszerza limity wydobywania kryptowalut na najnowsze karty graficzne:

Gigant kart graficznych Nvidia powiedział, że ogranicznik hash rate obecny na kartach graficznych RTX 3060 zostanie również wprowadzony w innych procesorach graficznych z serii RTX 30, aby zniechęcić górników kryptowalut.

W dzisiejszym ogłoszeniu Nvidii firma poinformowała, że zastosuje zmniejszony wskaźnik hash rate Ethereum do swoich nowo wyprodukowanych kart graficznych GeForce RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti. Modele będą oznaczone etykietą „Lite Hash Rate” lub LHR, mając na celu dostarczenie kart GPU klientom docelowym, a nie kopaczom kryptowalut.

Zmniejszony wskaźnik hash rate dotyczy tylko nowo wyprodukowanych kart z identyfikatorem LHR, a nie kart już zakupionych. Wierzymy, że dzięki temu dodatkowemu krokowi więcej kart GeForce w lepszych cenach trafi w ręce graczy na całym świecie.

– powiedział Matt Wuebbling, globalny szef działu marketingu firmy GeForce w firmie Nvidia.

Nvidia ograniczyła szybkość hash rate swoich wcześniejszych modeli GPU, ogłaszając w lutym, że zmiany zmniejszyły wydajność wydobywania o 50%. Jednak w marcu aktualizacja sterownika od producenta karty graficznej nieumyślnie usunęła ogranicznik, umożliwiając niektórym górnikom kryptowalut osiągnięcie szybkości 118,9 megahashów na sekundę przy użyciu serii RTX 3060 firmy Nvidia.

Wielu użytkowników na stronie z wiadomościami komputerowymi VideoCardz wydawało się wierzyć, że rozszerzone limity zmniejszyłyby motywację dla kupujących karty do natychmiastowej ich odsprzedaży z zyskiem górnikom kryptowalut.

Firma rozpocznie sprzedaż nowych kart graficznych RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti pod koniec maja, z etykietą LHR w listach produktów oraz na pudełku.

  • Chińskie stowarzyszenia branżowe ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty:

China Internet Finance Association podpisało wspólne oświadczenie z China Banking Association i China Payment and Clearing Association, ostrzegając opinię publiczną o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty.

Według raportu Shanghai Securities News, wspomniane stowarzyszenie branżowe w ramach Ludowego Banku Chin (PBoC) wydało komunikat zatytułowany „Zapobieganie ryzyku spekulacji w transakcjach walutami wirtualnymi”.

Wspólne oświadczenie jest podobno rozszerzeniem poprzednich deklaracji PBoC dotyczących Bitcoina i zagrożeń kryptograficznych. W ramach komunikatu stowarzyszenia nakreśliły cztery kwestie związane z inwestycjami w kryptowaluty, zaczynając od wezwania ich członków do zrozumienia natury walut cyfrowych.

Zgodnie z komunikatem kryptowaluty nie są „prawdziwą walutą” i nie powinny być wykorzystywane jako środek wymiany towarów i usług.

W lipcu Komisja Arbitrażowa wydała orzeczenie, wg. którego Bitcoin jest towarem wirtualnym.

Po drugie, stowarzyszenia ostrzegły instytucje finansowe i inne organizacje członkowskie, aby nie angażowały się w transakcje biznesowe związane z kryptowalutami. Fragment dokumentu odnoszący się konkretnie do platform internetowych brzmi:

Korporacyjne jednostki członkowskie platform internetowych nie będą świadczyć usług, takich jak lokale biznesowe online, ekspozycje komercyjne, promocje marketingowe, płatne przekierowanie itp. na potrzeby działalności gospodarczej związanej z walutą wirtualną. W przypadku znalezienia wskazówek lub związanych z nimi problemów, niezwłocznie zgłoszą się do odpowiednich działów i zapewnią wsparcie techniczne dla powiązanych dochodzeń i pomocy.

– czytamy.

Stowarzyszenia branżowe ostrzegły również handlowców detalicznych, aby uważali na ryzyko związane z inwestycjami w kryptowaluty, jednocześnie wzywając instytucje członkowskie do przestrzegania istniejących przepisów dotyczących walut cyfrowych.

Chiny zakazały wydawania tokenów i handlu kryptowalutami w 2017 roku, zmuszając główne giełdy do przeniesienia działalności poza granice kraju.

  • Bitcoin może osiągnąć 29.000 USD, ostrzega „Chartmaster”:

Bitcoin może spaść do 29.000 dolarów i nadal będzie testować bieżące wsparcie, twierdzi „Chartmaster”.

Carter Worth, główny technik rynkowy w Cornerstone Macro, ostrzegł, że dno BTC może być dalekie, pojawiając się w sieci w segmencie Fast Money.

Analizując ostatnią aktywność cenową i porównując ją z poprzednimi dnami Bitcoinów, Worth powiedział, że obecne poziomy na poziomie około 45.000 dolarów reprezentują szczyt strefy wsparcia.

Gdybyśmy spadli o 55%, znaleźlibyśmy się na najniższym końcu wsparcia. […] Myślę, że jesteśmy we wsparciu – walczy, ale mam przeczucie, że spada.

– podsumował.

55% spadek w porównaniu z obecnymi rekordami wszech czasów oznaczałby, że BTC / USD spadłby do dna na poziomie nieco powyżej 29.000 dolarów.

Dla Wortha jest to przydatny punkt odniesienia, ponieważ 55% oznacza średnią każdego poważnego spadku cen o 30% lub więcej od 2011 r. Jednak, jak zauważyli użytkownicy Twittera, jego obliczenia uwzględniają takie wydarzenia, jak 80% spadek w stosunku do rekordów wszech czasów w 2017 r. – proces, który trwał ponad rok.

Usuń je, a średnia wynosi około 36% – dokładnie tam, gdzie BTC / USD osiągnął najniższy poziom w tym tygodniu.

  • Coinbase Wallet dodaje rozszerzenie przeglądarki Chrome:

Giełda Coinbase ogłosiła nowe rozszerzenie do przeglądarki dla swojego natywnego portfela, umożliwiające użytkownikom łatwiejsze łączenie się ze zdecentralizowanymi aplikacjami i zdecentralizowanymi finansami bezpośrednio na swoim komputerze.

Rozszerzenie Coinbase Wallet jest już dostępne dla przeglądarki Google Chrome, poinformowała firma. Szef Coinbase Wallet, Sid Coelho-Prabhu, powiedział, że ponad 1 milion klientów Coinbase Wallet regularnie łączy się z aplikacjami takimi jak Uniswap i Compound. Nowe rozszerzenie Chrome usprawni ten proces, eliminując konieczność skanowania kodu QR na urządzeniach mobilnych za każdym razem, gdy chcą się połączyć.

Od dzisiaj znacznie upraszczamy dostęp do tych aplikacji i korzystanie z nich na komputerze dzięki rozszerzeniu Coinbase Wallet. Nowe rozszerzenie umożliwia natychmiastowy dostęp do DAPPS na komputerze – po jednokrotnym połączeniu konta Portfela z rozszerzeniem możesz przeglądać wszystkie aplikacje jednym kliknięciem.

– wyjaśnił.

Nowe rozszerzenie obsługuje również użytkowników handlujących na zdecentralizowanych giełdach i zbierających tokeny NFT. Obsługiwane są również zdecentralizowane aplikacje, takie jak między innymi Rarible, OpenSea, SushiSwap, Matcha, Synthetic i Aave.

Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, a jej platforma Coinbase Pro przetworzyła transakcje o wartości prawie 10,6 mld dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, według danych CoinGecko. Jedynie  Binance obsługuje większy wolumen.

  • Podszywają się pod Elona Muska. Nie daj się nabrać!:

Oszuści podszywają się pod Elona Muska i inne znane postaci świata kryptowalut, oszukując naiwnych inwestorów. Liczby są zatrważające…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami widocznymi wśród wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,5%, Ethereum o 6,7%, Binance Coin o 4%, Cardano o 1,8% a Dogecoin o 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.074 bln dolarów, a całkowity obrót 200 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.