News

#1386 Newsy z dnia 26.05.2021

Ze środowych wydarzeń: Kanadyjskie organy regulacyjne oskarżają Poloniex o łamanie prawa dot. papierów wartościowych; Mining Bitcoinów zakazany w Iranie do września; Elon Musk przypomina, że nie jest szefem Dogecoina; Chiny zaostrzają kary dla górników Bitcoina w regionie Mongolii Wewnętrznej; SEC vs. Ripple | Komisja chce powołać 6 nowych świadków; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kanadyjskie organy regulacyjne oskarżają Poloniex o łamanie prawa dot. papierów wartościowych:

Kanadyjskie organy nadzoru papierów wartościowych wszczęły postępowanie regulacyjne przeciwko dużej globalnej giełdzie kryptowalut Poloniex.

Ontario Securities Commission opublikowało oświadczenie o zarzutach wobec Polo Digital Assets, znanego również jako Poloniex, zarzucając firmie, że nie przestrzega przepisów dotyczących papierów wartościowych w Ontario.

Zgodnie z oświadczeniem Poloniex nigdy nie został zarejestrowany w agencji, jednocześnie zachęcając Kanadyjczyków do korzystania ze swojej platformy i umożliwiając mieszkańcom Ontario handel kryptowalutami i papierami wartościowymi. „Poloniex nigdy nie złożył prospektu w Komisji ani nie uzyskał zwolnienia z wymogu dotyczącego prospektu” – pisze OSC.

Ponieważ Poloniex jest zarejestrowany w Republice Seszeli, kanadyjskim organom regulacyjnym w tej sprawie pomaga Seszelskie Financial Services Authority, zauważył OSC.

Nowa działania mają miejsce około dwa miesiące po tym, jak OSC powiadomiło giełdy kryptograficzne obsługujące Ontario, że muszą przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych lub stanąć w obliczu potencjalnych działań regulacyjnych. Firmy kryptograficzne zostały poproszone o skontaktowanie się z OSC przed 19 kwietnia 2021 r., w celu omówienia sposobu dostosowania ich działalności jako dealera lub rynku.

Pomimo tego ostrzeżenia Poloniex nie skontaktował się z Komisją do 19 kwietnia 2021 r. ani w żadnym momencie, aby rozpocząć rozmowy dotyczące zgodności.

– powiedział regulator.

W związku z tym pracownicy egzekucyjni OSC zażądali, aby komisja nakazała Poloniex zaprzestanie obrotu jakimikolwiek papierami wartościowymi lub instrumentami pochodnymi na stałe lub na okres określony przez regulatora. Pracownicy zażądali również zakazania Poloniex nabywania jakichkolwiek papierów wartościowych i zarejestrowania się jako zarządzający funduszem inwestycyjnym.

  • Mining Bitcoinów zakazany w Iranie do września:

Niedawne działania przeciwko Bitcoinowi i wydobywaniu kryptowalut w Iranie nabrały nowego wymiaru – rząd na zakazał tej działalności aż do września.

Rządowi zależy na zapewnieniu dostępu do energii elektrycznej do użytku domowego podczas gorących letnich miesięcy, które są szczytowymi okresami zapotrzebowania na moc.

W swoim przemówieniu prezydent Rouhani zarzucił, że większość działalności związanej z wydobywaniem kryptowalut w Iranie – do 85% – jest nielicencjonowana.

Iran rozpoczął proces nacjonalizacji swojego sektora wydobycia kryptowalut w 2020 roku po miesiącach zajmowania się nielegalną działalnością wydobywczą kryptowalut. W styczniu 2020 roku kraj wydał około 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut w kraju.

Wcześniej w maju pojawiły się doniesienia, że irański wywiad szukał nielegalnych operacji wydobycia kryptowalut na dużą skalę.

Górnicy kryptowalut zostali powiązani z powszechnymi awariami sieci elektrycznych w Iranie. W kwietniu chińscy inwestorzy ponownie uruchomili największą w kraju kopalnię Bitcoinów po zamknięciu na cztery miesiące z powodu skarg, że farma zużywa dużą część lokalnej energii elektrycznej.

Zakaz prezydenta Rouhaniego może zaszkodzić prognozom, iż mining Bitcoinów zapewni reżimowi w Teheranie 1 mld dolarów rocznych przychodów. Irański pęd do adopcji kryptowalut był przez wielu postrzegany jako sposób na obejście wyniszczających sankcji gospodarczych nałożonych przez Stany Zjednoczone.

  • Elon Musk przypomina, że nie jest szefem Dogecoina:

Prezes Tesli, Elon Musk, przypomniał obserwatorom na Twitterze, że pomimo niedawnego zainteresowania Dogecoinem, nie ma formalnej władzy nad projektem.

Musk odpowiadał na komentarz konta o tematyce DOGE, które stwierdziło, że zaczął obsługiwać Dogecoina jak jedną ze swoich firm i faktycznie został dyrektorem generalnym projektu.

Komentarz przedstawił wpływ Muska jako coś, co należy celebrować, jednak samozwańczy „Dogefather” przypomniał, że tak naprawdę nie jest szefem.

Wyniki niedawnej ankiety przeprowadzonej w Australii ujawniły, że ponad 50% respondentów uważa, że Musk jest wynalazcą Bitcoina, co sugeruje, że jego komentarz dotyczący Dogecoina może być trafny.

Dogecoin to mem w formie kryptowaluty, który powstał z czysto humorystycznych powodów. Po wypuszczeniu na rynek w 2013 roku żart ostatecznie zniknął, a moneta zniknęła we względnym zapomnieniu, dopóki Musk nie natknął się na nią w 2020 roku. Kolejnym tweetom Muska przypisuje się wzrost wartości DOGE przez większą część 2021 roku.

  • Chiny zaostrzają kary dla górników Bitcoina w regionie Mongolii Wewnętrznej:

Chiny zintensyfikowały wysiłki mające na celu powstrzymanie wydobywania kryptowalut w swoim regionie Mongolii Wewnętrznej, wprowadzając nowe kary dla osób przyłapanych na nielegalnej działalności.

Urzędnicy ujawnili nowy projekt przepisów, które przewidują surowsze kary dla osób przyłapanych na wydobywaniu Bitcoina i innych kryptowalut, zgodnie z raportem South China Morning Post. Obejmowałoby to umieszczenie przestępców na czarnej liście kredytów społecznościowych, co uniemożliwiłoby im zaciąganie pożyczek, a nawet korzystanie z systemu transportu.

Nowe przepisy w szczególności wspominają o centrach danych, parkach przemysłowych, firmach telekomunikacyjnych, firmach internetowych, a nawet kawiarniach internetowych, zauważając, że każdy taki przestępca, który zostałby przyłapany na eksploatacji sprzętu górniczego, miałby cofnięte zezwolenie na prowadzenie działalności, a nawet mógłby całkowicie zamknąć swoją działalność.

Eliminacja energochłonnego wydobycia jest częścią deklarowanych przez Chiny planów neutralizacji emisji dwutlenku węgla do 2060 r. W regionie Mongolii Wewnętrznej aktywna jest już Infolinia telefoniczna, za pomocą której obywatele mogą powiadomić władze o jakimkolwiek wydobywaniu kryptowalut odbywającym się lokalnie.

Determinacja Chin, by pozbyć się górników Bitcoina, już wywołała efekt domina. Trzy firmy wydobywcze – BTC.TOP, Huobi i HashCow – ogłosiły, że zamykają swoją działalność na kontynencie chińskim na początku tego tygodnia.

  • SEC vs. Ripple | Komisja chce powołać 6 nowych świadków:

SEC zawnioskowała do sądu o zgodę na powołanie i przesłuchanie dodatkowych sześciu świadków w sprawie Ripple.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,5%, Ethereum o 7%, Binance Coin o 11,5%, Cardano o 11,9%, XRP o 6,1% a Dogecoin o 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.706 bln dolarów, a całkowity obrót 163 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button