News

#1389 Newsy z dnia 29.05.2021

Z sobotnich wydarzeń: SEC oskarża 5 osób o nielegalną promocję schematu Ponzi Bitconnect; Circle zarobił rekordową sumę inwestycyjną; Buterin: proof of stake jest rozwiązaniem problemów środowiskowych Ethereum; Snowden: 6 mld USD Bidena jest dobre dla BTC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC oskarża 5 osób o nielegalną promocję schematu Ponzi Bitconnect:

Trzy lata i kilka niezapomnianych memów później Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że pięć osób otrzyma zarzuty związane z promowaniem schematu Ponzi Bitconnect.

Oskarżenie SEC zarzuca, że promotorzy oferowali i sprzedawali papiery wartościowe bez rejestracji oferty papierów wartościowych w Komisji i bez rejestracji jako maklerzy-dealerzy w Komisji, zgodnie z wymogami federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

– czytamy w komunikacie.

Promotorzy, w tym Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen i Michael Noble, podobno „reklamowali zalety inwestowania w program pożyczkowy BitConnect potencjalnym inwestorom, w tym tworząc i publikując firmy na YouTube, czasem wielokrotnie.

W wydaniu wymieniono również Joshua Jeppesena jako „łącznika między BitConnect a promotorami”.

Firma, która upadła w 2018 roku, została powszechnie oskarżona o bycie schematem Ponzi przez kilku analityków i obserwatorów, w tym współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina.

  • Circle zarobił rekordową sumę inwestycyjną:

Firmy kryptograficzne w ostatnich latach wzrastały w tandemie z rozwojem branży. Raport magazynu Forbes niedawno wyszczególnił szereg dużych inwestycji w Blockchain i aktywa cyfrowe, z których jedna o wartości 440 milionów dolarów wysuwa się na pierwszy plan.

Circle, twórca drugiego co do wielkości stablecoina, USDC, właśnie pozyskał 440 milionów dolarów z inwestycji prywatnych od szeregu inwestorów private equity, instytucjonalnych i strategicznych.

– napisał Forbes.

Circle podpisał umowę w piątek, przejmując inwestycje od firmy Fidelity Management and Research, FTX i innych.

W artykule podsumowano szczegóły dotyczące 12 największych wpłat pieniężnych jakie projekty kryptograficzne otrzymały przez lata, gdzie Circle zajął pierwsze miejsce na liście.

Drugie miejsce zajął dostawca rozwiązań do wydobywania kryptowalut Bitmain, mogący się pochwalić rundą inwestycyjną z 2018 w wysokości 422 milionów dolarów.

BlockFi zajmuje trzecie miejsce z 350 milionami dolarów rundy VC od 2021 roku. Dapper Labs i Blockchain.com zajmują czwarte i piąte miejsce, otrzymując odpowiednio 305 milionów dolarów i 300 milionów dolarów.

Ogólna przestrzeń kryptograficzna zauważalnie obfitowała w 2021 r., a cena Bitcoina osiągnęła rekordowe poziomy, jak również wyróżniające się wyniki cenowe w porównaniu z innymi zasobami cyfrowymi.

  • Buterin: proof of stake jest rozwiązaniem problemów środowiskowych Ethereum:

Na wczorajszej konferencji współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przekonywał, że zbliżające się przejście Ethereum na mechanizm konsensusu typu „proof of stake” jest rozwiązaniem dla szalejącego zużycia energii w łańcuchu Blockchain, które ostatnio wzbudza krytykę.

W wywiadzie na wirtualnej konferencji StartmeupHK zorganizowanej w Hongkongu Buterin powiedział, że chociaż proof of stake jest „wciąż w powijakach i jest mniej przetestowany w boju” niż obecny model proof of work, ostatecznie może zmniejszyć zużycie energii w łańcuchu nawet o 10.000 razy.

Komentarze pojawiają się w okresie szalejącej krytyki technologii Blockchain za jej wpływ na środowisko – w tym ze strony niektórych dawnych zwolenników. Założyciel Tesli, Elon Musk, niedawno podjął dyskusję na temat zaprzestania akceptacji płatności Bitcoinem, mówiąc, że nie może zachęcać do korzystania z paliw kopalnych poprzez wydobywanie Bitcoinów. W innych wątkach wezwał również Dogecoina do zwiększenia wydajności w kilku kluczowych wskaźnikach.

Buterin bezpośrednio odpowiedział na te komentarze dotyczące skalowalności w poście na swoim blogu na swojej stronie internetowej, opisując problemy związane z próbą skalowania, po prostu dostosowując parametry wokół rozmiaru bloku.

Ostatecznie wydaje się, że Buterin zgadza się z krytykami co do potrzeby przyjęcia przez łańcuchy Blockchain nowszych, bardziej wydajnych modeli – zwłaszcza, że łańcuch rośnie i staje się powszechnie używaną siecią obliczeniową.

To, co tworzymy, nie jest już tylko grą. To znacząca część nowej ery.

– powiedział

  • Snowden: 6 mld USD Bidena jest dobre dla BTC:

Edward Snowden skomentował projekt administracji Joe Bidena polegający na wstrzyknięciu do amerykańskiej gospodarki kolejnych 6 miliardów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Sobota na giełdach kończy się wyraźnymi spadkami. Wśród czołowych kryptowalut, Bitcoin spadł o 6,7%, Ethereum o 9,6%, Binance Coin o 8,8%, Cardano o 10,3%, XRP o 8,9% a Dogecoin o 10,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.479 bln dolarów, a całkowity obrót 130 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.