News

#1392 Newsy z dnia 01.06.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase debiutuje oferowaniem rabatów kryptograficznych za zakupy poprzez Apple Pay i Google Pay; Europejski Bank Inwestycyjny przewiduje niedobór inwestycji w Blockchain i inne technologie; Popularny Bitcoin ETP zadebiutuje w Wielkiej Brytanii; Nowe karty Nvidii RTX 3070 i 3080 Ti próbują zaspokoić potrzeby graczy i górników; PlanB: cena BTC zaczyna zachowywać się tak jak w 2013 roku; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase debiutuje oferowaniem rabatów kryptograficznych za zakupy poprzez Apple Pay i Google Pay:

Kupujący online, którzy płacą kartą Coinbase w Apple Pay i Google Pay, zaczną korzystać z rabatów kryptograficznych.

W ogłoszeniu opublikowanym na blogu Coinbase, firma ujawniła, że od czerwca niektórzy klienci z białej listy zostaną wybrani do korzystania z funkcji rabatu kryptograficznego.

W ramach ogłoszenia Coinbase ujawniło, że klienci, którzy używają swojej karty Coinbase w Apple Pay i Google Pay, mogą zarobić do 4% nagród kryptograficznych za zakupy online.

Ogłoszenie Coinbase pojawiło się w związku ze znacznym wzrostem płatności telefonami komórkowymi w Stanach Zjednoczonych. Chociaż płatności przez telefon komórkowy w Stanach Zjednoczonych wciąż pozostają w tyle za Chinami, sektor ten odnotował 29% wzrost w 2020 r.

Oprócz do 4% rabatów, giełda twierdzi, że ma inne plany rozszerzenia swojego programu nagród Coinbase Card. Od czerwca 2019 r. Coinbase Card rozszerzyła swój zasięg o kolejne kraje, jednocześnie zwiększając obsługiwane waluty wirtualne, aby uwzględnić nawet stablecoiny, takie jak DAI.

Kryptowalutowe karty debetowe są nadal postrzegane jako znacząca część wysiłków na rzecz promowania wykorzystania detalicznych kryptowalut do mikrotransakcji. W międzyczasie giganci płatniczy, tacy jak PayPal, również weszli na arenę detalicznych płatności kryptograficznych, a klienci z USA mogą płacić za zakupy online za pomocą Bitcoina.

Według ankiety Mastercard z maja 40% respondentów na całym świecie wyraziło zainteresowanie przyjęciem płatności kryptograficznych w 2022 roku.

  • Europejski Bank Inwestycyjny przewiduje niedobór inwestycji w Blockchain i inne technologie:

Według Europejskiego Banku Inwestycyjnego Unia Europejska pozostaje w tyle za Chinami i Stanami Zjednoczonymi, jeśli chodzi o inwestycje w Blockchain i sztuczną inteligencję.

EBI poinformował, że przewiduje niedobór inwestycji w wysokości około 10 miliardów euro w ramach obu technologii. Chiny i USA odpowiadają obecnie za 80% globalnych 25 miliardów dolarów zainwestowanych w Blockchain i sztuczną inteligencję, przy czym UE stanowi zaledwie 7% tej kwoty, podał Reuters.

Bank stwierdził, że niedoinwestowanie w obu sektorach w porównaniu z innymi regionami jest znakiem, że UE nie przełożyła wiedzy naukowej na odpowiednie modele biznesowe.

Firmy i rządy w Europie nie inwestują znacznie w sztuczną inteligencję i Blockchain w porównaniu z innymi wiodącymi regionami i stało się jasne, że Unia Europejska ma trudności z przełożeniem swoich osiągnięć naukowych na zastosowania biznesowe i sukces gospodarczy.

– czytamy w raporcie.

EBI powiedział, iż spodziewa się, że inwestycje w obie technologie przyczynią się do globalnego ożywienia po COVID-19 w różnych sektorach, od opieki zdrowotnej po usługi finansowe. Bank powiedział, że gdyby UE zamierzała dotrzymać kroku światowym konkurentom wymagane byłoby dodatkowe finansowanie z rynków prywatnych.

Systemy wsparcia UE i państw członkowskich mogą wypełnić część luki, ale rynki prywatne będą wyraźnie musiały wnieść równowagę.

– powiedział bank.

  • Popularny Bitcoin ETP zadebiutuje w Wielkiej Brytanii:

ETC Group rozszerza swoją ofertę Bitcoinowych produktów giełdowych w Wielkiej Brytanii po wykorzystaniu zasad rynku szwajcarskiego, aby ominąć bardziej rygorystyczne brytyjskie przepisy.

ETC Group Physical Bitcoin ETP, który jest notowany pod symbolem BTCE, rozpocznie handel na giełdzie Aquis Exchange w Londynie i Paryżu 7 czerwca, poinformowała firma. Po uruchomieniu BTCE stanie się pierwszą kryptowalutową platformą ETP, która będzie przedmiotem obrotu w Wielkiej Brytanii.

Bradley Duke, dyrektor generalny ETC Group, powiedział, że produkt jest już wykorzystywany przez inwestorów jako skuteczne zabezpieczenie przed inflacją.

ETC Group zapewnia ekspozycję na Bitcoina, Ethereum i Litecoina za pośrednictwem naszych w 100% fizycznie zabezpieczonych kryptowalut ETP, a wprowadzenie naszego flagowego produktu Bitcoinowego do Aquis Exchange było logicznym krokiem, ponieważ instytucjonalne zapotrzebowanie na ekspozycję na kryptowaluty rośnie na całym świecie.

– wyjaśnił.

Od czasu uruchomienia ETP w Niemczech w czerwcu 2020 r., Grupa ETC dokonała obrotu kryptowalutami o wartości 5,4 miliarda dolarów, co podkreśla ciągły wzrost inwestycji w aktywa cyfrowe wśród instytucji.

Tymczasem po drugiej stronie Atlantyku emitenci funduszy ustawiają się w kolejce, aby przekonać amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do ostatecznego zatwierdzenia Bitcoinowego funduszu ETF. Sześć znanych funduszy jest obecnie poddawanych przeglądowi przez amerykański organ nadzoru papierów wartościowych, a pierwsza decyzja zapaść ma pod koniec tego miesiąca.

  • Nowe karty Nvidii RTX 3070 i 3080 Ti próbują zaspokoić potrzeby graczy i górników:

Nowe karty graficzne Nvidia 3070 Ti i 3080 Ti zostaną wprowadzone na rynek z wbudowanymi ogranicznikami szybkości hash rate Ethereum, gdy trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Nvidia ogłosiła oczekujące wydanie nowych kart podczas transmisji na żywo Computex 2021, gdzie ujawniła specyfikacje i daty premiery obu modeli.

Szczególnie interesująca dla entuzjastów kryptowalut jest decyzja Nvidii o wprowadzeniu na rynek kart z wbudowanymi ogranicznikami, których celem jest ograniczenie ich użyteczności do wydobywania Ethereum.

Firma wcześniej zobowiązała się stworzyć kartę kryptograficzną przeznaczoną do kopania Ethereum i innych kryptowalut kompatybilnych z GPU. Posunięcie to miało na celu odciągnięcie popytu od potencjalnych kopaczy kryptowalut, jednak naleganie Nvidii na wypuszczenie wszystkich najnowszych procesorów graficznych z ogranicznikami kryptograficznymi sugeruje, że ten plan może nie być tak ostateczny, jak początkowo oczekiwano.

Nvidia ostatnio oświadczyła w raporcie zysków za I kwartał, że nie jest w stanie dokładnie oszacować popytu pochodzącego od górników kryptowalut. Dzieje się tak pomimo faktu, iż karty serii 3000 sprzedają się nawet o 300% drożej niż detaliczne, gromadząc miliony dolarów w szacowanej sprzedaży na rynku wtórnym.

Podczas gdy modele 3060, 3070 i 3080 (w tym modele Ti) będą wyposażone w specjalnie zaprojektowane procesory graficzne Lite Hash Rate (LHR), Nvidia nie wspomniała o serii kart 3090. Umieszczony na wyższym końcu gamy produktów Nvidii, 3090 ma wystarczająco wysoką cenę, aby jego popyt ze strony graczy i górników był ograniczony.

Co więcej, porównanie 3080 Ti i 3090 pokazuje, że ta pierwsza jest bardzo podobna do drugiej. Jedyna różnica polega na tym, że model 3090 zawiera 24 GB pamięci wideo RAM w porównaniu z 12 GB w modelu 3080.

Niezależnie od działań Nvidii w najbliższej przyszłości, jej zagadka dotycząca podaży w odniesieniu do górników Ethereum najprawdopodobniej zniknie w ciągu najbliższych 6–12 miesięcy, ponieważ Ethereum odchodzi od algorytmu konsensusu proof of work w kierunku proof of stake. W tej sytuacji karty graficzne staną się nieistotne w produkcji monet ETH. Chociaż wydaje się, że w dłuższej perspektywie będzie to obniżać wartość kart, pozostały krótki okres czasu, w którym można czerpać zyski z wydobycia ETH, prawdopodobnie spowoduje kolejny wzrost popytu oraz niedobór podaży.

  • PlanB: cena BTC zaczyna zachowywać się tak jak w 2013 roku:

Długoterminowe prognozy ceny BTC oparte na S2F pozostają „niezmienne”, mówi twórca PlanB po rekordowej, czerwonej świecy z zeszłego miesiąca. Czy na pewno?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin stracił na wartości o 3,2%, Ethereum o 3,8%, Binance Coin o 0,4% a XRP o 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.609 bln dolarów, a całkowity obrót 110 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button