News

#1393 Newsy z dnia 02.06.2021

Ze środowych wydarzeń: Kraken udostępnia aplikację mobilną do handlu krypto; Nasdaq: Górnicy BTC wzywają Chiny na otwarcie się na zieloną energię; Wzrost ceny Dogecoin po kolejnym memie od Muska; Indonezja: Wspierana przez Binance giełda rozważa IPO; Bitcoiny z przed 2019 roku stanowią teraz zaledwie 44% aktywnej podaży; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kraken udostępnia aplikację mobilną do handlu krypto:

Giełda kryptowalut Kraken uruchomiła mobilną aplikację do handlu kryptowalutami, w celi zwiększenia adopcji branży w Stanach Zjednoczonych.

Firma ogłosiła dziś, że jej nowa aplikacja jest już dostępna w Stanów Zjednoczonych (poza nowym Jorkim i Waszyngtonem), a także w innych krajach na całym świecie, zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida.

Aplikacja pozwala użytkownikom handlować ponad 50 kryptowalutami, za pośrednictwem smartfonów. Ruch ten jest następstwem wprowadzenia aplikacji mobilnej Kraken w Europie w styczniu tego roku.

Ta aplikacja to nasz pierwszy duży krok w kierunku wspierania szerszego przyjęcia przez konsumentów w znacznie uproszczonym i łatwym w użyciu interfejsie.

zauważył dyrektor ds. produktu w Kraken, Jeremy Welch.

Premiera nowej aplikacji nastąpiła w sytuacji, gdy wolumen obrotu Krakena wzrósł ponad sześciokrotnie w stosunku do maja, powiedział Welch.

Ostatnie pięć miesięcy w Kraken było obiecujące. Widzieliśmy gwałtowny wzrost liczby nowych klientów i rekordów.

– dodał.

Uruchomiony w 2013 roku Kraken twierdzi, że ma 7 mln klientów, będąc jednym z największych na świecie miejsc handlu kryptowalutami, konkurującym z firmami takimi jak Binance, Huobi i Coinbase. Giełda jest czwartą co do wielkości platformą do handlu kryptowalutami pod względem dziennych wolumenów obrotu w momencie redagowania tekstu, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

Nowo wprowadzona aplikacja Krakena nie będzie obsługiwana w całych Stanach Zjednoczonych, ponieważ giełda nie oferuje usług mieszkańcom Waszyngtonu i Nowego Jorku ze względu na „koszty utrzymania zgodności z przepisami”. Firma jest zarejestrowana jako świadcząca usługi pieniężne w FinCEN Departamentu Skarbu USA i twierdzi, że spełnia „wymogi prawne i regulacyjne we wszystkich jurysdykcjach”.

Nowa opcja pojawia się niecałe dwa miesiące po tym, jak główny rywal Krakena, giełda Coinbase, wszedł na Nasdaq. Następnie główny fundusz inwestycyjny RIT Capital Partners nabył udziały w Kraken, a dyrektor wykonawczy RIT James Glass zauważył, że giełda ma wejść na Nasdaq w 2022 roku. Bloomberg poinformował w lutym, że Kraken prowadził rozmowy na temat nowego finansowania.

  • Nasdaq: Górnicy BTC wzywają Chiny na otwarcie się na zieloną energię:

Dyrektor generalny notowanej na Nasdaq Canaan Inc, chińskiej firmy specjalizującej się w sprzęcie do wydobywania BTC, argumentował, że chiński zakaz wydobywania Bitcoina powinien nie uwzględniać użytkowników zielonej energii.

Zhang Nangeng powiedział, że masowy zakaz wydobywania Bitcoinów nie uwzględnia potencjalnych korzyści ekonomicznych, które mogą wynikać z przyjęcia kopania zielonej energii. Zhang stwierdził, że górnictwo może stanowić rozwiązanie problemu nadpodaży energii elektrycznej w niektórych regionach kraju.

Górnicy nastawieni na zysk preferują regiony o niskich cenach energii elektrycznej, które wskazują na nadpodaż i prawdopodobne marnotrawstwo energii. Wydobywcy Bitcoinów pomagają również tworzyć miejsca pracy w zubożałych regionach.

– powiedział Zhang.

Cena akcji Canaan wzrosła we wtorek o 24%. Wzrost kursu akcji Canaan nastąpił po publikacji wyników finansowych firmy za pierwszy kwartał roku, które pokazują spektakularny wzrost od 2020 roku.

Przychody firmy wzrosły o 490% rok do roku, głównie ze sprzedaży sprzętu górniczego ASIC. Firma odnotowała również dochód netto w wysokości 22.4 mln USD, po odnotowaniu straty netto w wysokości 5.9 mln USD rok wcześniej.

Nasze wyniki finansowe znacznie się poprawiły. Napędzane są one przez wzrost cen Bitcoina, wyższe zapotrzebowanie klientów na wysokiej jakości maszyny górnicze oraz naszą zdolność do zwiększenia produkcji i dostaw maszyn górniczych.

– napisał Nangeng w raporcie kwartalnym.

Wzrost ceny akcji firmy oznacza szybki zwrot po tym, jak w ciągu poprzedniego miesiąca spadła o 41% w związku z korektą ceny Bitcoina. Perspektywy biznesowe firmy przewidywały wzrost sprzedaży, ale powstrzymały się od dostarczenia dalszych wskazówek finansowych ze względu na zmienność wartości BTC, co ma wpływ na popyt na wydobycie.

Firma zdaje sobie sprawę, że trendy w cenach Bitcoinów są obecnie trudne do przewidzenia.

– czytamy w raporcie.

  • Wzrost ceny Dogecoin po kolejnym memie od Muska:

Dogecoin zyskał ponad 40% wczesnym rankiem, po notowaniu na Coinbase Pro i kolejnej fali tweetów od samozwańczego rzecznika DOGE, Elona Muska.

Coinbase ogłosił we wtorek notowanie Dogecoin na swojej platformie traderskiej Coinbase Pro, co spowodowało szybkie ożywienie wartości monety. Cena DOGE spadła o 59% w ciągu poprzedniego miesiąca, po szerszym krachu na rynku na początku marca.

We wtorek cena monety skoczyła z 0.3137 USD do 0.4398 USD po ogłoszeniu Coinbase, co dało 40% wzrost w ciągu nocy.

Coinbase przyjmuje depozyty w oczekiwaniu na rozpoczęcie handlu Dogecoin w czwartek, zakładając, że obecna płynność jest wystarczająca. Handel rozpocznie się na pięciu parach handlowych: DOGE/USD, DOGE/BTC, DOGE/EUR, DOGE/GBP i DOGE/USDT.

Elon Musk mógł dać dodatkowy bodziec DOGE we wtorek, kiedy opublikował kolejny mem. Tym razem przedstawiał on psa skulonego nad komputerem z lat 80-tych, któremu towarzyszył napis:

Muszę ukrywać swoją pasję przed opinią publiczną, bo inaczej zostanę wykluczony.

Musk przesłał również retweet starego mema Dogecoin, który po raz pierwszy umieścił na Twitterze w 2020 roku, przedstawiając psa przemierzającego świat, który zastępuje istniejący system finansowy.

Musk zadbał również o przypomnienie swoim 56 mln obserwujących, że nie jest w żaden sposób związany z projektem i że jego zdolność do wpływania na Doge jest ograniczona.

  • Indonezja: Wspierana przez Binance giełda rozważa IPO:

Giełda kryptograficzna Tokocrypto z siedzibą w Dżakarcie rozważa debiut na rynku w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat, poinformował w środę Nikkei.

Mówię dwa lata, ponieważ musimy być rentowni przez co najmniej dwa lata przed wejściem na giełdę. Naszym głównym celem w Tokocrypto jest dalszy rozwój działalności, rozszerzenie jej na więcej regionów Indonezji i uczynienie z kryptowalut głównego nurtu w kraju.

– powiedział dyrektor generalny Tokocrypto, Pang Xue Kai.

Założona w 2018 r. firma Tokocrypto jest regulowana przez Ministerstwo Handlu Indonezji, Agencję Regulacji Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi, znaną również jako Bappebti.

Tokocrypto ma powiązania z największą na świecie giełdą kryptowalut Binance. Rok temu indonezyjska firma przyjęła inwestycję od Binance. Tokocrypto uruchomiło również sprzedaż swoich tokenów TKO na Binance na początku tego roku.

Indonezja stała się ostatnio głównym hotspotem dla aktywności kryptowalut, mimo że rząd zakazał płatności opartych na krypto w 2017 roku. W zeszłym tygodniu duża lokalna platforma handlu kryptowalutami, Pintu, pozyskała 6 mln dolarów od inwestorów.

  • Bitcoiny z przed 2019 roku stanowią teraz zaledwie 44% aktywnej podaży:

Chociaż BTC jest mniej aktywny niż kiedykolwiek wcześniej w tym roku, traderzy pozostają niezainteresowani tym, aby sprzedawać swoje Bitcoiny.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja zieleni na giełdach. Do góry idzie Bitcoin o 4,80%, Ethereum o 8,26%, Binance Coin o 19,24%, Cardano o 5,76%, Dogecoin o 30,35%, XRP o 2,70%, Polkadot o 14,39%, Chainlink o 5,77%, Bitcoin Cash o 4,06% i Litecoin o 4,51%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.72 bln dolarów, a całkowity obrót 111.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button