News

#1396 Newsy z dnia 05.06.2021

Z sobotnich wydarzeń: Dorsey przedstawia wstępne plany Square dotyczące portfela sprzętowego; Kongresmen USA podkreśla znaczenie prywatności portfela kryptowalut; Teksas utworzył ramy prawne dla inwestycji kryptograficznych; Weibo zawiesza konta chińskich influencerów kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dorsey przedstawia wstępne plany Square dotyczące portfela sprzętowego:

Square Inc., firma zajmująca się płatnościami mobilnymi, stojąca za popularną aplikacją Cash App, mocno rozważa opracowanie portfela Bitcoin o otwartym kodzie źródłowym, sygnalizując dalsze przekonanie o przyszłości płatności w walutach cyfrowych.

Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego dla Bitcoina. Gdybyśmy to zrobili, zbudowalibyśmy go całkowicie jawnie, od oprogramowania po projektowanie sprzętu i we współpracy ze społecznością.

– napisał na Twitterze dyrektor generalny i współzałożyciel Jack Dorsey.

Dorsey przedstawił swoje uzasadnienie dla nowego portfela sprzętowego w serii postów, w których ponownie podkreślił znaczenie samo-nadzoru i potrzeby stworzenia płynnego mobilnego doświadczenia dla użytkowników kryptowalut.

Prawdopodobnie możemy uprościć nadzór poprzez „wspomagany samo-nadzór”. Wspomaganie wymaga doskonałego projektu produktu: minimalny czas konfiguracji, opieranie się na istniejących urządzeniach i kompleksowa niezawodność.

Chociaż samo-nadzór jest ważny, Dorsey powiedział, że potrzebne jest połączenie sił, aby przyciągnąć nowych użytkowników do Bitcoina. „Warstwa 2 jest niezbędna dla wzrostu”, powiedział.

Square jest jednym z największych korporacyjnych posiadaczy Bitcoina, z 8027 BTC w swoim bilansie. Udziały firmy są obecnie warte 297 mln USD w oparciu o aktualne ceny. Aplikacja Square Cash App generuje większość swoich przychodów ze sprzedaży Bitcoinów, podkreślając rosnące zainteresowanie detaliczne klasą aktywów cyfrowych.

  • Kongresmen USA podkreśla znaczenie prywatności portfela kryptowalut:

Na tętniącej życiem konferencji Bitcoin 2021 w Miami kongresman Warren Davidson wraz z senator Stanów Zjednoczonych Cynthią Lummis zajęli się pytaniami z wywiadu w terenie. Poruszona została m.in. kwestia prywatności, gdzie Davidson odpowiedział komentarzami na temat portfeli kryptowalutowych.

„Pod koniec roku, jeśli się nad tym zastanowić, sekretarz Mnuchin mówił o zakazie prywatnych portfeli” – powiedział Davidson, odpowiadając na pytanie o możliwość nadmiernej regulacji w krypto. „To okropne podejście” – dodał. „Jeśli nie będziemy chronić prywatnych portfeli, ktoś będzie próbował je zablokować”.

Jak wspomniał Davidson, w grudniu 2020 r. Departament Skarbu USA zasugerował ścisłą obserwację samodzielnie zabezpieczonych portfeli aktywów cyfrowych wykorzystując pewne środki, takie jak uzyskanie większej ilości informacji od użytkowników dokonujących transakcji portfelami trzymanymi z dala od giełd kryptograficznych.

„Chciałbym, żeby kraj potraktował zagrożenie dla prywatności tak poważnie, jak traktuje zagrożenie dla drugiej poprawki” – powiedział. Druga poprawka do Konstytucji USA daje obywatelom prawo do posiadania broni.

Lummis natomiast zauważyła, jak ważne jest nauczanie ludzi z rządu USA na temat Bitcoina.

Próbujemy stworzyć klub innowacji finansowych, abyśmy mogli wykorzystać go do edukowania członków Senatu USA i ich personelu na temat Bitcoina, jego zalet i tego, dlaczego jest tak wspaniale współgrałby z dolarem amerykańskim. Może być podstawową siecią, która utrzymuje dolara jako globalną walutę rezerwową, ale nadal pozwala ludziom na dokonywanie transakcji w bardzo kochający wolność sposób.

– powiedziała.

  • Teksas utworzył ramy prawne dla inwestycji kryptograficznych:

Gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał akt prawny tworzący ramy prawne dla kryptowalut i Blockchain w nadziei, że jego stan stanie się magnesem dla branży, tak jak to się z Wyoming i z co próbuje zrobić burmistrz Miami Francis Suarez.

Nowe prawo zmienia stanowy jednolity kodeks handlowy, aby lepiej dostosować prawo handlowe do Blockchain i aktywów cyfrowych, formalnie definiuje waluty wirtualne i oferuje osobom fizycznym i przedsiębiorstwom środowisko prawne do inwestycji w kryptowaluty.

Według National Law Review około 25 stanów rozważa środki związane z Blockchain i/lub aktywami cyfrowymi podczas sesji legislacyjnych w 2021 r.

  • Weibo zawiesza konta chińskich influencerów kryptowalut:

Konta ponad 12-stu chińskich influencerów kryptowalut na chińskiej platformie mediów społecznościowych Weibo stały się dziś niedostępne. Sprawa wydaje się mieć podłoże dotyczące cenzury.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą czerwieni. Bitcoin notuje spadek o 2,5%, Ethereum o 1,6%, Cardano o 2,5% a XRP o 3,3%. Binance Coin oraz Dogecoin odnotowały wyniki dodatnie, kolejno o 1,5% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.638 bln dolarów, a całkowity obrót 104 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.