News

#1403 Newsy z dnia 12.06.2021

Z sobotnich wydarzeń: Tajlandzka SEC zakazuje szeregu rodzajów kryptowalut; Aktualizacja Bitcoin Taproot osiąga kamień milowy; Gigant krypto kont oszczędnościowych o DeFi; David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Tajlandzka SEC zakazuje szeregu rodzajów kryptowalut:

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że wprowadziła zakaz kilku najgorętszych rodzajów kryptowalut, w tym tokenów memowych, tokenów kibica i tokenów NFT w pozornej próbie powstrzymania handlu instrumentami kryptograficznymi, których ceny są w dużej mierze zdeterminowane przez kaprys społeczny.

Posunięcie tajlandzkiej SEC jest tylko najnowszym działaniem regulatora, ponieważ ma on na celu zapewnienie ram dla kryptowalut w kraju. Nie chcąc całkowicie zakazać kryptowalut, regulator wybrał postawę ochronną, aby uniemożliwić zwykłym podmiotom, a nawet handlowcom, ryzykowanie swoich funduszy poprzez inwestycje kryptograficzne.

Zgodnie z SEC od 11 czerwca w Tajlandii następujące przedmioty nie mogą być dłużej przedmiotem handlu:

Tokeny memów, które według SEC nie mają jasnego celu ani treści ani wsparcia, a cena zależy od trendu w świecie społecznym. Chociaż nie wymieniono ich z nazwy, prawdopodobnie dotyczy to monet opartych na memach, takich jak Dogecoin, na którego cenę w ogromnym stopniu wpłynęły gwiazdy, w szczególności Elon Musk.

Tokeny kibica, zasoby cyfrowe, które reprezentują prawo do głosowania i dają osobie dostęp do nagród i usług specyficznych dla klubu. Tokeny można wymieniać na inne towary i usługi, takie jak doświadczenia VIP itp.

NFT, które przez kilka krótkich miesięcy tego roku były najgorętszym sektorem kryptowalut. Są to zasoby cyfrowe, które reprezentują szeroką gamę unikalnych przedmiotów materialnych i niematerialnych, od kolekcjonerskich kart sportowych po wirtualne nieruchomości, a nawet cyfrowe trampki. W przeciwieństwie do zwykłych kryptowalut, NFT nie mogą być bezpośrednio wymieniane.

Tokeny giełdowe, takie jak te wydawane przez Binance (BNB), Uniswap (UNI), FTX (FTT), które pozwalają posiadaczom uzyskać korzyści, takie jak obniżone opłaty transakcyjne na odpowiedniej giełdzie.

  • Aktualizacja Bitcoin Taproot osiąga kamień milowy:

Aktualizacja Taproot osiągnęła pierwszy znaczący kamień milowy na drodze do aktywacji, kiedy to 90% hash rate Bitcoina sygnalizowało poprawę protokołu w obecnej epoce trudności.

Dane z Taproot.watch, strony internetowej stworzonej przez dewelopera, Hampusa Sjöberga, pokazują, że kolejny etap został zakończony.

Wszystkie uznane pule wydobywcze zasygnalizowały aktualizację, a pierwszym z nich był Slush Pool, który wydobył blok 687285 pieczętując aktualizację Taproot.

https://twitter.com/pourteaux/status/1403688529180430339?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1403688529180430339%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-taproot-upgrade-finally-locked-in-activation-set-for-november

AntPool i F2Pool — dwie największe kopalnie Bitcoinów pod względem udziału w hash rate — były również jednymi z pierwszych zwolenników aktywacji Taproot na arenie wydobycia BTC.

Deweloper Bitcoinowy Pieter Wuille wyjaśnił w wywiadzie etap aktywacji Taproot, stwierdzając: „Zgodnie z BIP341, po zablokowaniu, aktywacja jest automatyczna na wysokości bloku 709632 – oczekiwana około 14 listopada 2021 r.”

Wuille skomentował również znaczenie Taproot, dodając:

To pierwsza zmiana konsensusu od czasu aktywacji Segwit w sierpniu 2017 r. Rozszerza możliwości skryptów Bitcoina w sposób, który sprawia, że niektóre rzeczy są tańsze (zwłaszcza bardziej złożone aplikacje, takie jak multisig i rzeczy warstwy 2), i nieco bardziej prywatne, często ukrywając dokładne zasady wydatkowania.

– mówi.

Według Wuille, aktywacja w listopadzie to dopiero początek, ponieważ prawdziwą pracą będzie budowanie oprogramowania pozwalającego na wykorzystanie korzyści płynących z ulepszenia protokołu.

  • Gigant krypto kont oszczędnościowych o DeFi:

Podczas gdy zdecentralizowane finanse w ciągu ostatniego roku pojawiały się w nagłówkach – uważnie obserwowana wartość TVL (ang. Total Value Locked) wyraźnie wzrosła o prawie 800%, z 20 mld. dolarów na początku 2021 r. do 157 mld. w majowych szczytach – scentralizowane usługi finansowe kryptowalut również cieszyły się gwałtownym wzrostem.

Według Kalina Metodieva, CFA i współzałożyciela Nexo, firma zajmująca się krypto rachunkami oszczędnościowymi wzrosła czterokrotnie do 15 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach, rozszerzyła się do 1,7 miliona klientów i ma nowe funkcje, takie jak funkcja wymiany aktywów wbudowana w platformę.

Jeśli chodzi o wzrost DeFi, Metodiev widzi wyraźny pułap jaki może osiągnąć ze względu na niektóre z jego podstawowych funkcji nie wymagających pozwolenia.

Jesteśmy zaintrygowani możliwościami, jakie może oferować przestrzeń DeFi, i znajdujemy wartość w pojęciach automatyzacji i decentralizacji. Jest to jednak przestrzeń, która musi być dostosowana do polityk i standardów instytucjonalnych, aby przetrwać i rozwijać się na dużą skalę w dłuższej perspektywie. Nexo działa zgodnie z formalnymi wytycznymi AML/KYC i protokołami zgodności, które nie są obecnie przyjmowane przez przestrzeń DeFi.

– powiedział.

Ponieważ adopcja instytucjonalna wydaje się być wiecznie sparaliżowana przez problemy prawne i regulacyjne, Metodiev twierdzi, że Nexo może odegrać kluczową rolę w zaangażowaniu dużych pieniędzy bankowych w krypto.

Niektórzy twierdzą, że usługi finansowe oparte na Blockchain powinny oderwać się od tradycyjnego systemu bankowego i jakoś prosperować we własnej małej bańce. Uważamy takie opinie za komiczne i wręcz fantasmagoryczne we współczesnym systemie finansowym XXI wieku.

-stwierdził.

Zauważył, że wzrost klientów instytucjonalnych był wykładniczy, a sumy były czasami nadzwyczajne: Nexo jest w stanie pomóc instytucjom w gromadzeniu i pożyczaniu ponad „1 miliarda dolarów” w kryptowalutach.

Dodał, że środowisko regulacyjne pozostaje niejasne, mówiąc, że „trudno jest zachować zgodność, jeśli nie ma pełnego zestawu przepisów dla firm, takich jak Nexo”, jednak firma stara się zachować zgodność tam, gdzie to możliwe.

  • David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC:

Francuski DJ David Guetta wystawił na sprzedaż swój apartament w Miami wyceniany na 14 milionów dolarów. Dla osób zainteresowanych kryptowalutami najważniejsze jest to, że muzyk chce otrzymać płatność w BTC lub ETH.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,1%, Binance Coin o 3%, Cardano o 0,7% a XRP o 2%. Ethereum jako jedyna czołowa pozycja wybroniła się wzrostem – o 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.518 bln dolarów, a całkowity obrót 94 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.