News

#1406 Newsy z dnia 15.06.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Biuro handlu kryptograficznego Goldman Sachs rozszerza się na Ether; Tumusov: Rosyjski bank centralny „krótkowzroczny” w kwestii kryptowalut; Sotheby’s wystawi na aukcję kod źródłowy World Wide Web jako NFT; Firma telekomunikacyjna z Ameryki Łacińskiej akceptuje płatności kryptograficzne; NFT Krzysztofa Gonciarza na Binance; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Biuro handlu kryptograficznego Goldman Sachs rozszerza się na Ether:

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs planuje w nadchodzących miesiącach oferować produkty pochodne Ethereum, przygotowując grunt pod szersze przyjęcie drugiej co do wielkości kryptowaluty i oznaczając znaczące odejście od krytycznego stanowiska instytucji w sprawie aktywów cyfrowych.

Mathew McDermott, dyrektor zarządzający aktywów cyfrowych Goldmana, potwierdził, że bank inwestycyjny rozszerza się na opcje Ethereum i instrumenty futures. W wywiadzie dla Bloomberg News McDermott powiedział, że popyt instytucjonalny na kryptowaluty będzie nadal rósł pomimo niedawnego ataku zmienności na rynku:

Adopcja instytucjonalna będzie kontynuowana. […] Pomimo korekty cen, nadal obserwujemy duże zainteresowanie tą przestrzenią.

– mówi.

McDermott odniósł się do ankiety przeprowadzonej w 850 instytucjach w zeszłym tygodniu, w której prawie 10% respondentów stwierdziło, że handluje kryptowalutami, a 20% jest zainteresowanych wejściem na rynek.

Według CoinShares, wpływy instytucjonalne do produktów Ethereum wyniosły prawie 1 miliard dolarów tylko w tym roku.

Goldman uruchomił ograniczoną platformę handlu derywatami BTC na początku maja. Nowy zespół jest osadzony w dziale Global Currencies and Emerging Markets banku i jest nadzorowany przez dział aktywów cyfrowych McDermott.

  • Tumusov: Rosyjski bank centralny „krótkowzroczny” w kwestii kryptowalut:

Członek rosyjskiej Dumy Państwowej skrytykował stanowcze stanowisko banku centralnego wobec branży kryptowalut, zarzucając mu ignorowanie rosnącego popytu na kryptowaluty w kraju.

Fedot Tumusov, członek partii „Sprawiedliwa Rosja” reprezentujący syberyjski region Jakucka, skrytykował podejście Banku Rosji do regulacji branży kryptograficznej po wtorkowym posiedzeniu plenarnym Dumy Państwowej.

W dzisiejszym poście w Telegramie Tumusov podkreślił rosnącą potrzebę stworzenia ekosystemu, który pozwoli rosyjskim mieszkańcom kupować kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Urzędnik argumentował, że pomimo egzekwowania przez Rosję przepisów dotyczących kryptowalut od początku tego roku, Bank Rosji dopuścił się zaniedbania, odmawiając zezwolenia lokalnym bankom na oferowanie usług związanych z inwestycjami kryptograficznymi.

Tumusov powiedział, że prezes banku centralnego Elvira Nabiullina otwarcie mówiła o niechęci banku do zajmowania się zdecentralizowanymi kryptowalutami, koncentrując się zamiast tego na kontrolowanym przez państwo cyfrowym rublu.

Niechęć czy nie, to nie zmieni sytuacji. Konieczne jest nie zmaganie się z rzeczywistością, a dostosowywanie się do niej, odpowiadanie na wyzwania czasów.

– przekonywał Tumusov.

Zauważył, że wiele krajów na całym świecie oferuje jasne przepisy i polityki podatkowe, które umożliwiają rozwój branży. Stwierdził, że Rosja potrzebuje metod radzenia sobie z kryptowalutami, które nie są tylko zakazami:

Krótkowzroczność może być kosztowna dla Rosji. Kryptowaluty to rzeczywistość. Albo to zaakceptujemy, albo przegramy.

– powiedział.

Uwagi Tumusowa na temat kryptowalut pojawiają się wkrótce po tym, jak doniesienia potwierdziły, że główne rosyjskie banki, takie jak prywatny bank Tinkoff, nie były w stanie oferować usług kryptograficznych ze względu na twarde stanowisko Banku Rosji w sprawie aktywów cyfrowych. Tymczasem wspierane przez państwo banki komercyjne, takie jak Sbierbank i VTB, w dużej mierze krytykują branżę, twierdząc, że nie lubią Bitcoina, ponieważ jest zbyt ryzykowny.

  • Sotheby’s wystawi na aukcję kod źródłowy World Wide Web jako NFT:

Brytyjski informatyk Sir Tim Berners-Lee, który opracował oryginalny kod źródłowy dla sieci World Wide Web, przekształca dane w formę tokena NFT, za pośrednictwem luksusowego domu aukcyjnego Sotheby’s.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem z Sotheby’s, dom aukcyjny będzie umieszczał token NFT dla World Wide Web do licytacji rozpoczynających się 23 czerwca. Licytacja NFT o nazwie „This Changed Everything” i zawierająca dokumentację kodu z sygnaturą czasową rozpocznie się od 1000 USD.

Po raz pierwszy stworzone w 1989 roku, zanim pojawiły się przeglądarki internetowe, Amazon, a nawet memy, około 10 000 wierszy kodu — napisanych w Pythonie — zawierają implementacje języków i protokołów HTML lub Hypertext Markup Language, HTTP lub Hypertext Transfer Protocol oraz URI lub Uniform Resource Identifiers. Informatyk dołączył również list wyjaśniający, w jaki sposób stworzył kod i swój podpis.

NFT, niezależnie od tego, czy są to dzieła sztuki, czy cyfrowy artefakt, to najnowsze zabawne kreacje w [sferze transformacji technologicznej] i najodpowiedniejsze istniejące środki własności. Są idealnym sposobem na uwiecznienie źródeł internetu.

– powiedział Berners-Lee.

Berners-Lee nigdy nie opatentował kodu źródłowego WWW, zamiast tego zdecydował się udostępnić go za darmo dla wszystkich. W rezultacie obecne szacunki określają wartość netto informatyka na około 10 milionów dolarów, a nie potencjalnie w bilionach lub biliardach. Według Sotheby’s wszystkie wpływy ze sprzedaży NFT zostaną przeznaczone na inicjatywy wspierane przez Bernersa-Lee i jego żonę.

  • Firma telekomunikacyjna z Ameryki Łacińskiej akceptuje płatności kryptograficzne:

GoldConnect, latynoamerykańska hurtownia telekomunikacyjna, ogłosiła, że umożliwi klientom płacenie kryptowalutami za pośrednictwem procesora płatności BitPay, co stanowi kolejny ważny kamień milowy w rozwoju Bitcoina.

Płatności krypto można dokonywać bezpośrednio przez LatamConnect, platformę, która łączy się bezpośrednio z BitPay. Płatności kryptograficzne dokonywane za pośrednictwem BitPay są rozliczane w lokalnej walucie fiducjarnej.

GoldConnect powiedział, że przyjęcie płatności kryptograficznych odzwierciedla rosnący popyt na takie usługi w 17 krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, w których operuje.

Jako przełomowy dostawca usług telekomunikacyjnych w regionie LATAM, musimy stale korzystać z najnowszych technologii i metod biznesowych, aby poprawić interakcje i doświadczenie naszych klientów. […] GoldConnect zdaje sobie sprawę, że kryptowaluty mogą przekształcić hurtową branżę telekomunikacyjną, czyniąc płatności szybszymi, bezpieczniejszymi i tańszymi w skali globalnej.

— powiedział Jeremy Villalobos, dyrektor operacyjny GoldConnect.

Ameryka Łacińska staje się wylęgarnią aktywności dotyczących kryptowalut. Niedawno Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoina za prawny środek płatniczy, przygotowując grunt pod masową adopcję w regionie. Przedstawiciele polityczni z kilku krajów, w tym z Brazylii i Panamy, również wyrazili zainteresowanie przyjęciem Bitcoina.

  • NFT Krzysztofa Gonciarza na Binance:

Już 24 czerwca ma wystartować nowa platforma NFT od Binance. W związku z tym popularna giełda kryptowalut nawiązała współpracę z artystami z całego świata.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,1%, Ethereum o 0,7%, Binance Coin o 0,4% a Cardano o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.722 bln dolarów, a całkowity obrót 89 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.