News

#1408 Newsy z dnia 17.06.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Południowokoreańskie giełdy kryptograficzne objęte zakazem obsługi monet, które same wyemitowały; Kraken planuje wejście na giełdę w 2022 r; PayPal i Salesforce uczestniczą w rundzie inwestycyjnej TRM Labs na 14 mln dolarów; Bank centralny Indonezji przechodzi do egzekwowania zakazu płatności kryptograficznych; John McAfee: Nie mam już żadnych kryptowalut. Niczego nie żałuję; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Południowokoreańskie giełdy kryptograficzne objęte zakazem obsługi monet, które same wyemitowały:

Wydaje się, że wzmożona kontrola regulacyjna, która w ostatnim czasie spadła na przestrzeń kryptowalut Korei Południowej, rozszerzyła się na tokeny giełdowe.

Tokeny giełdowe to tokeny emitowane przez giełdy kryptowalut, które zazwyczaj oferują właścicielowi pewne korzyści, poprzez obniżone opłaty transakcyjne czy też regularne wypalanie tokenów.

Według raportu Arirang, giełdy kryptowalut mają zakaz obsługi jakichkolwiek monet lub aktywów wyemitowanych przez siebie. Prawo obejmuje również wszelkie aktywa wydawane przez członków rodziny, małżonków lub dalszych krewnych i ma wejść w życie 26 czerwca.

Firmy, które nie zastosują się do nowych przepisów, mogą zostać zawieszone i zostać ukarane grzywną w wysokości do 88.000 dolarów.

Jednostka analityki finansowej Korei Południowej (FIU) niedawno skontaktowała się z 33 platformami handlu kryptowalutami, aby poinformować je o zbliżających się konsultacjach terenowych, które mają się odbyć nie później niż 24 września. W ciągu mniej więcej tygodnia jedna koreańska giełda, Upbit, usunęła część tokenów i wydała ostre ostrzeżenia inwestycyjne na kolejnych 25 aktywach stanowiących 14% wszystkich monet notowanych na giełdzie.

Upbit ponadto nie akceptuje już depozytów przychodzących od 25 monet wymienionych w ostrzeżeniu i powiedział, że dokona dalszego przeglądu aktywów, aby zdecydować, czy całkowicie je usunąć. Termin ostatecznej decyzji w sprawie tokenów upływa w piątek, 18 czerwca.

Próby Korei Południowej, aby zacieśnić kontrolę nad branżą kryptowalut, spowodowały, że organy regulacyjne zażądały certyfikatów Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji od platform handlu kryptowalutami, zasadniczo działających jako licencja na prowadzenie działalności. Spośród 20 giełd z certyfikatem, 11 już albo usunęło tokeny, albo wydało ostrzeżenia podobne do Upbit.

  • Kraken planuje wejście na giełdę w 2022 r.:

Prezes Kraken Jesse Powell podczas wywiadu dla Bloomberg TV ujawnił, że firma może wejść na giełdę przed końcem 2022 roku stwierdzając, że ruch ten byłby naturalnym postępem dla firmy w jej misji „dostarczenia kryptowalut światu”.

Według Powella Kraken obecnie wykonuje „prace przygotowawcze” do wejścia na giełdę w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy.

Kraken niedawno uzyskał wsparcie od RIT Capital Partners, funduszu inwestycyjnego wartego 5,3 miliarda dolarów. Według danych CoinMarketCap czwarta co do wielkości giełda ma również pozyskać dodatkowy kapitał, aby umieścić swoją wycenę powyżej 10 mld dolarów.

Z ponad 6 milionami klientów i obecnością operacyjną w około 190 krajach, 11-letnia giełda chce również poszerzyć swój zasięg, a Indie są brane pod uwagę jako możliwe miejsce docelowe. Kraken jest jedną z trzech głównych giełd, które chcą obsługiwać około 15 milionów indyjskich inwestorów kryptowalutowych, nawet w obliczu obecnej niepewności regulacyjnej w kraju.

  • PayPal i Salesforce uczestniczą w rundzie inwestycyjnej TRM Labs na 14 mln dolarów:

Platforma wywiadowcza Blockchain TRM Labs zabezpieczyła 14 mln dolarów w ramach finansowania serii A dzięki funduszom venture w sektorach kryptowalut i technologii, wysyłając silny sygnał, że główni inwestorzy wspierają projekty związane z aktywami cyfrowymi z coraz większym przekonaniem.

Do zbiórki przyczyniły się ramiona venture capital, PayPal i Salesforce, prowadzone przez Bessemer Venture Partners. Pełna lista inwestorów obejmuje Initialized Capital, Jump Capital, Operator Partners, Blockchain Capital i kierownictwo z macierzystej firmy Google, Alphabet Inc.

Ethan Kuzweil, partner w firmie Bessemer i nowy członek zarządu TRM, wyjaśnił powody, dla których jego firma poprowadziła rundę inwestycyjną:

Zespół TRM Labs buduje wyjątkową firmę, która będzie miała kluczowe znaczenie w pomaganiu instytucjom finansowym w bezpiecznym przejściu na nowy system finansowy w erze cyfrowej […] TRM będzie nadal silnym partnerem dla organów ścigania i organów regulacyjnych na całym świecie, ponieważ pracuje nad tym, aby osoby o nieczystych intencjach nie korzystały z tego nowego systemu finansowego.

– stwierdził.

TRM pomaga firmom Blockchain, instytucjom finansowym, a nawet organom ścigania w badaniu, wykrywaniu i zapobieganiu przestępstwom finansowym związanym z kryptowalutami. Znaczenie wykrywania oszustw w rodzącej się branży kryptograficznej było widoczne już w 2019 r., kiedy PayPal po raz pierwszy wniósł wkład do TRM Labs rundą inwestycyjną o wartości 4,2 mln dolarów.

  • Bank centralny Indonezji przechodzi do egzekwowania zakazu płatności kryptograficznych:

Gubernator banku centralnego Indonezji, Perry Warjiyo, mobilizuje oficjalnych nadzorców, aby wyegzekwować w tym kraju zakaz stosowania przez instytucje finansowe kryptowalut jako środka płatniczego.

Podczas wirtualnego seminarium Warjiyo powtórzył, że lokalnym firmom finansowym i dostawcom usług płatniczych zabrania się ułatwiania korzystania z kryptowalut do rozliczania płatności lub jako instrumentu wykorzystywanego w innych usługach finansowych.

Prezes banku centralnego podkreślił, że aktywa kryptograficzne „nie są legalnymi instrumentami płatniczymi zgodnie z konstytucją, prawem Banku Indonezji i prawem walutowym”, zauważając, że nadzorcy terenowi zostaną wysłani, aby upewnić się, że lokalne instytucje finansowe przestrzegają polityki.

Bank Indonesia zabronił instytucjom finansowym używania kryptowalut do płatności pod koniec 2017 roku, a procesory płatności zatrzymał przed używaniem kryptowalut do rozliczania transakcji w poprzednim roku.

Pomimo zakazu płatności kryptowalutowych wydanego przez bank centralny i ostrzeżeń przed wirtualną walutą publikowanych na początku 2018 r., indonezyjska agencja regulacyjna handlu kontraktami terminowymi wydała w lutym 2019 r. przepisy, które uprawomocniły kryptowaluty jako towary spekulacyjne i utorowały drogę do obrotu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi na lokalnych giełdach papierów wartościowych.

Wytyczne zapewniły ramy prawne dla „obrotu aktywami kryptograficznymi jako towarami, które mogą stać się przedmiotem kontraktów terminowych i innych kontraktów pochodnych będących przedmiotem obrotu na giełdzie”.

Ostrzeżenie Warjiyo podkreśla, iż zakaz pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak ogłosił, że Bank Indonesia pracuje nad walutą cyfrową banku centralnego (CBDC). CBDC zostało ogłoszone 25 maja, a Bank Indonesia odnotował, że wykorzystanie płatności cyfrowych wzrosło o 60,3% rok do roku od kwietnia, a całkowita wartość rozliczeń wzrosła o 46%, do 217,4 miliarda dolarów.

  • John McAfee: Nie mam już żadnych kryptowalut. Niczego nie żałuję:

W związku ze zbliżającym się nieuchronnie terminem rozprawy sądowej w sprawie uchylania się od płacenia podatków, John McAfee stwierdził, że jego kryptowalutowy majątek rozpłynął się na dobre.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą czerwieni. Jedynymi czołowymi pozycjami, które odnotowały wzrosty są Binance Coin oraz XRP, z wynikami dodatnimi kolejno o 2,1% i 0,8%. Bitcoin notuje spadek o 0,6%, Ethereum o 1,2%, Cardano o 1% a Dogecoin o 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.588 bln dolarów, a całkowity obrót 81.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.