News

#1409 Newsy z dnia 18.06.2021

Z piątkowych wydarzeń: Analitycy Goldman Sachs podzieleni ws. Bitcoina; Największy bank w Danii ostrożny co do kryptowalut, natomiast nie będzie ingerować; Burmistrz Miami oferuje czystą energię jądrową miasta chińskim górnikom Bitcoina; Ponad 3000 bankomatów w Pekinie może teraz zamieniać cyfrowe juany na gotówkę; Biden kontynuuje wojnę z chińskimi mediami społecznościowymi; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Analitycy Goldman Sachs podzieleni ws. Bitcoina:

Bank inwestycyjny z Wall Street, Goldman Sachs, dokonał kolejnego zwrotu w stosunku do Bitcoina, zmagając się z określeniem statusu inwestycyjnego składnika aktywów.

Bank inwestycyjny ponownie odwrócił się o 180 stopni w swoim podejściu do kryptowalut – raport wydany na początku tego tygodnia stwierdza, że nie są one „opłacalną inwestycją”.

Raport zatytułowany „Digital Assets: Beauty Is Not in the Eye of the Beholder”, stwierdza, że Bitcoin nie jest „długoterminowym środkiem tezauryzacji ani klasą aktywów, w którą można inwestować”.

Jest to sprzeczne z ich raportem z 21 maja zatytułowanym „Krypto: nowa klasa aktywów?”, który w dużej mierze był pozytywny na temat tego pomysłu, a nawet zawierał wypowiedź Matthew McDermota, globalnego szefa zasobów cyfrowych w Goldman Sachs:

Bitcoin jest obecnie uważany za aktywa warte inwestowania.

– czytamy.

To z kolei było odrzuceniem innej prezentacji Goldman Sachs w zeszłego roku, w której różni analitycy z banku podali pięć powodów, dla których Bitcoin nie był klasą aktywów odpowiednią dla inwestorów.

W nowym raporcie Grupa ds. Strategii Inwestycyjnej banku stwierdziła, że chce grać bezpiecznie w odniesieniu do kryptowalut.

Powstrzymaliśmy się od powtarzania pozytywnego i negatywnego szumu otaczającego ten ekosystem, ponieważ nie chcemy, aby klienci byli zachwiani przez kakofonię twierdzeń, z których wiele jest bezpodstawnych.

– czytamy w raporcie.

Raport sugerował również, że same łańcuchy Blockchain nie są godne zaufania, stwierdzając, że kryptowaluty i technologia Blockchain są „zbudowane na warstwach zaufania, które mogą zostać zniszczone”.

Najwyraźniej w banku istnieją podziały dotyczące jego podejścia do kryptowalut.

  • Największy bank w Danii ostrożny co do kryptowalut, natomiast nie będzie ingerować:

Danske Bank, największy bank w Danii, przedstawił wczoraj swoje oficjalne stanowisko w sprawie kryptowalut, kiedy opublikował czteropunktowe zawiadomienie opisujące powody, dla których należy zachować ostrożność podczas handlu aktywami cyfrowymi.

Podczas gdy bank zachęcał użytkowników do zachowania ostrożności, zatrzymał się przed przyjęciem jakiegokolwiek praktycznego stanowiska wobec kryptowalut. Bank stwierdził, że sam nie będzie oferował swoim klientom żadnych usług kryptowalutowych, ale także, że nie będzie ingerował w transakcje pochodzące z platform kryptograficznych.

Dla klientów, którzy deponują środki pochodzące z inwestycji w kryptowaluty, potraktujemy je tak samo, jak depozyty środków z innych rodzajów inwestycji.

– stwierdził bank.

Powiedział również, że nie widzi problemu z używaniem jego kart kredytowych w połączeniu z platformami handlu kryptowalutami, zakładając, że spełnione są zwyczajowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Ponadto nie blokujemy korzystania z karty kredytowej wydanej przez Danske Bank w połączeniu z handlem kryptowalutami. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych transakcji kartami kredytowymi, klienci muszą przestrzegać obowiązujących procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy i przestrzegać obowiązujących przepisów.

– stwierdził bank.

Bank przyznał, że kryptowaluty stanowią „znaczną innowację cyfrową w usługach finansowych” i powiedział, że odnotował zainteresowanie technologią od wielu swoich klientów. Pochwalił również potencjał technologii Blockchain, ale ostatecznie przedstawił cztery powody zachęcające, aby zachować ostrożne podejście do kryptowalut.

Bank zwrócił uwagę na brak przejrzystości podczas zajmowania się przestępczością finansową w przestrzeni kryptograficznej. Zauważono również brak regulacji i środków ochrony konsumentów, niestabilny charakter cen kryptowalut oraz wpływ na środowisko technologii, która wymaga „bardzo dużych ilości mocy obliczeniowej”.

Danske Bank powiedział, że generalnie odradza handel kryptowalutami, ale dodał również, że stale monitoruje przestrzeń kryptowalut i będzie dokonywał przeglądu swojej pozycji, gdy rynek dojrzeje i będzie w pełni regulowany.

  • Burmistrz Miami oferuje czystą energię jądrową miasta chińskim górnikom Bitcoina:

Wraz z rosnącą koncentracją wydobycia Bitcoina w Ameryce Północnej, burmistrz Miami Francis Suarez chce uczynić swoje miasto centrum działalności wydobywczej kryptowalut.

W rozmowie z CNBC burmistrz Suarez powiedział, że zaprasza zagraniczne firmy wydobywcze do rozważenia utworzenia centrów danych w mieście.

Według Suareza, duże dostawy energii jądrowej w Miami powinny przyciągnąć górników Bitcoinów, którzy chcą zastosować czyste źródła energii do swoich operacji, zwłaszcza w świetle obecnego zainteresowania rzekomym śladem węglowym wydobywania kryptowalut.

Burmistrz Suarez wcześniej rozważał tę kwestię, twierdząc w marcu, że 90% wydobycia Bitcoinów pochodziło z „brudnej energii”.

Wówczas burmistrz Miami argumentował, że przeniesienie koncentracji wydobycia do Stanów Zjednoczonych może pomóc złagodzić obawy związane z ochroną środowiska.

W ramach wysiłków mających na celu przyciągnięcie zagranicznych górników Bitcoinów, burmistrz Suarez stwierdził, że urzędnicy miejscy starają się obniżyć koszty energii we współpracy z firmami energetycznymi. Według burmistrza Miami, w grę wchodzą również inne zachęty, takie jak korzystne podatki i minimalne regulacje.

Korzystając z taniej, czystej energii i przepisów przyjaznych dla kryptowalut, Miami może konkurować z innymi powstającymi ośrodkami wydobywczymi w Teksasie i Wyoming.

Burmistrz Suarez sam jest zwolennikiem kryptowalut i powiedział wcześniej, że jest właścicielem zarówno Bitcoina, jak i Ethereum.

Otwarte zaproszenie Suareza do zagranicznych górników pojawia się również w czasie, gdy chińskie władze coraz bardziej ograniczają wydobycie kryptowalut. Dziś pojawiły się również doniesienia, że górnicy kryptowalut w Ya’an, mieście w prowincji Syczuan, otrzymali rozkaz zamknięcia działalności.

  • Ponad 3000 bankomatów w Pekinie może teraz zamieniać cyfrowe juany na gotówkę:

Chiny kontynuują szybkie przyjęcie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Główne banki uruchamiają dużą partię bankomatów zasilanych cyfrowymi juanami.

Cyfrowy juan – CBDC kontrolowany przez Ludowy Bank Chin – jest teraz dostępny do wpłat i wypłat w ponad 3000 bankomatów w Pekinie, podała państwowa agencja informacyjna Xinhua.

Zgodnie z publikacją, pekiński oddział Industrial and Commercial Bank of China stał się pierwszym bankiem, który w pełni umożliwił wymianę cyfrowych juanów w chińskiej stolicy, uruchamiając ponad 3000 bankomatów obsługujących cyfrowe waluty.

Chiński Bank Rolny, inny duży bank zaangażowany w chińskie testy CBDC, również uruchomił ponad 10 bankomatów w obszarze Wangfujing, głównej ulicy handlowej w Pekinie. Bankomaty cyfrowych juanów zadebiutowały w styczniu tego roku, umożliwiając klientom w wybranych oddziałach w regionie Shenzhen wpłacanie i wypłacanie waluty cyfrowej.

Chiński rząd aktywnie promuje cyfrowego juana w stolicy poprzez loterię walut cyfrowych w ramach trwających programów pilotażowych cyfrowego juana. Państwo zamierza rozdać 40 milionów cyfrowych juanów (6,2 mln dolarów) mieszkańcom Pekinu w ramach kampanii „czerwonej koperty”, umożliwiającej uczestnikom wydawanie nagród w cyfrowej walucie do 20 czerwca.

  • Biden kontynuuje wojnę z chińskimi mediami społecznościowymi:

Zarządzenie prezydenta Joe Bidena mające na celu ochronę wrażliwych danych Amerykanów zmusiłoby niektóre chińskie aplikacje do podjęcia bardziej skutecznych środków ochrony prywatnych informacji, jeśli chciałyby one pozostać na rynku amerykańskim.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy wyraźne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 5,3%, Ethereum o 6,1%, Binance Coin o 3,9%, Cardano o 5,2% a Dogecoin o 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.517 bln dolarów, a całkowity obrót 78.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.