News

#1410 Newsy z dnia 19.06.2021

Z sobotnich wydarzeń: Hard fork Ethereum „London” wkrótce uruchomiony w sieciach testowych; Goldman Sachs zaoferuje handel Bitcoinowymi kontraktami futures we współpracy z Galaxy Digital; Obywatele Teksasu wkrótce będą mogli używać kryptowalut w dużej sieci supermarketów; 13 projektów, które mogą dołączyć do aktywów Grayscale; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Hard fork Ethereum „London” wkrótce uruchomiony w sieciach testowych:

Niecierpliwie oczekiwany hard fork „London” Ethereum ma teraz ustaloną wysokość bloku dla trzech sieci testowych, co stanowi kluczowy przedostatni krok w kierunku pełnego uruchomienia sieci głównej.

W poście na blogu na stronie internetowej Fundacji Ethereum, główny programista Ethereum, Tim Beiko, napisał, że sieci testowe Ropsten, Goerli i Rinkeby mają teraz ustalone wysokości bloków, na których Londyn zostanie uruchomiony, gdzie Ropsten będzie pierwszy w bloku 10 499 401 lub około 24 czerwca. Goerli ma być następny 30 czerwca, a Rinkeby 7 lipca.

Harmonogram wydań dla wszystkich ważnych uaktualnień sieci głównej jest jednak nadal ustalany.

Jak na razie dla Londynu zaplanowane są tylko sieci testowe (Ropsten, Goerli, Rinkeby). Gdy aktualizacja zostanie pomyślnie aktywowana w tych sieciach, zostanie ustawiony blok dla głównej sieci Ethereum co zostanie przekazane na tym blogu oraz w innych miejscach.

– napisał Beiko.

Hard fork Londyn obejmuje pięć ulepszeń Ethereum Improvement Proposal (EIP), ale gwiazdą pokazu jest EIP-1559. Oczekuje się, że przegląd istniejącej struktury opłat Ethereum, EIP-1559, znacznie obniży koszty dla użytkowników. Może również obniżyć dochody górników o ponad 50%, co doprowadziło do pewnych wizji „rewolty górników”, która w dużej mierze doszła do skutku.

Aktualizacja jest uważana za jeden z wielu pozytywnych katalizatorów na horyzoncie dla Ethereum, z których nie mniej ważnym jest aktualizacja Ethereum 2.0. Eth2 przekształci sieć w bardziej skalowalny mechanizm konsensusu proof-of-stake, co znacznie zmniejszy zużycie energii przez bloki walidacyjne.

  • Goldman Sachs zaoferuje handel Bitcoinowymi kontraktami futures we współpracy z Galaxy Digital:

Goldman Sachs zadebiutował produktem do handlu Bitcoinowymi kontraktami futures dla swoich klientów dzięki współpracy z gigantem kryptowalut Galaxy Digital.

Według CNBC jest to pierwszy raz, kiedy bank z Wall Street nawiązał współpracę z kryptowalutowym dostawcą płynności. Współprzewodniczący Galaxy Digital, Damien Vanderwilt, powiedział, że firma zaoferowała bramę do przestrzeni kryptograficznej, umożliwiającą ściśle regulowanemu podmiotowi, takiemu jak Goldman, oferowanie produktów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami.

Goldman podobno będzie oferował swoim klientom kontrakty terminowe na Bitcoiny CME Group, co oznacza kolejną ekspansję niedawno utworzonego działu handlu kryptograficznego. Posunięcie to następuje szybko po wcześniejszym ogłoszeniu przez bank o debiutujących kontraktach terminowych i opcjach na Ethereum.

W przypadku Vanderwilta Goldman oferujący handel instrumentami futures na BTC pomoże w zaangażowaniu większej liczby inwestorów instytucjonalnych w przestrzeń inwestycyjną w kryptowaluty, co zdaniem dyrektora Galaxy pomoże zmniejszyć zmienność cen.

Vanderwilt zauważył również, iż ruch ten będzie przykładem dla innych banków z Wall Street stanowiącym, że ekspozycja na kryptowaluty jest możliwa.

Max Minton, szef działu aktywów cyfrowych Goldman Sachs dla regionu Azji i Pacyfiku, stwierdził, że oferowanie handlu instrumentami futures na Bitcoina było częścią celu banku, jakim było zapewnienie dostępu do aktywów preferowanych przez klientów, dodając:

W 2021 r. obejmuje to teraz kryptowaluty i cieszymy się, że znaleźliśmy partnera z szeroką gamą miejsc płynności i zróżnicowanymi możliwościami instrumentów pochodnych obejmujących ekosystem kryptowalut.

– stwierdził.

  • Obywatele Teksasu wkrótce będą mogli używać kryptowalut w dużej sieci supermarketów:

Osoby chcące wydać swoje kryptowaluty na zakupy spożywcze będą mogły wkrótce to zrobić w wielu supermarketach H-E-B w Teksasie.

Według publikacji Houston Chronicle, firma Coin Cloud zajmująca się kryptowalutami przygotowuje się do zainstalowania maszyn w 29 lokalizacjach H-E-B w rejonie Houston. Bankomaty pozwolą klientom kupować i sprzedawać ponad 30 kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum, Dogecoina, Litecoina, niektóre tokeny DeFi i stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim.

Dyrektor generalny i założyciel Coin Cloud, Chris McAlary, powiedział, że spodziewa się, iż „detaliści będą coraz bardziej świadomi ważnej roli, jaką waluta cyfrowa odgrywa w przyszłości”.

Teksas staje się poniekąd hotspotem dla firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut, biorąc pod uwagę stanowe źródła energii odnawialnej i luźno regulowaną sieć energetyczną. Blockcap ogłosił, że założy biura w Austin, a Riot Blockchain powiedział, że planuje nabycie obiektu na wschód od stolicy stanu za 650 milionów dolarów.

Założona w 1905 roku, H-E-B jest jedną z najstarszych sieci supermarketów w Teksasie, z 400 lokalizacjami w całym stanie, a także w Meksyku. Firma zajęła 13. miejsce na liście Progressive Grocer 2021 najlepszych sprzedawców żywności i materiałów eksploatacyjnych w Ameryce Północnej i została oklaskiwana przez wielu mieszkańców za darowizny żywnościowe po poważnych katastrofach, w tym dużej burzy zimowej na początku tego roku.

  • 13 projektów, które mogą dołączyć do aktywów Grayscale:

Grayscale przygląda się trzynastu nowym projektom, które mogą niebawem dołączyć do jej aktywów. Tym razem firma skupia się przede wszystkim na kryptowalutach związanych z DeFi.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się ruchami mieszanymi. Bitcoin notuje spadek o 1,3%, Cardano o 0,3% a XRP o 1,2%. Ethereum, Binance Coin oraz Dogecoin z kolei zwiększyły swoją wartość, kolejno o 0,6%, 1,2% oraz 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.496 bln dolarów, a całkowity obrót 74.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button