News

#1411 Newsy z dnia 20.06.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Kiyosaki przewiduje katastrofę na Bitcoinie; Operation Smile akceptuje kryptowalutę; Ekspert: Bitcoin ma trzy wady, które skłaniają do poszukiwania innych alternatyw; PayrLink. Jak rozstrzygać spory na blockchain?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kiyosaki przewiduje katastrofę na Bitcoinie:

Znany pisarz i inwestor Robert Kiyosaki przewidział, że zbliża się największa katastrofa w historii świata.

Bogaty ojciec Biedny ojciec to książka z 1997 roku, której współautorami są Kiyosaki i Sharon Lechter. Od ponad sześciu lat znajduje się na liście bestsellerów New York Times. Sprzedano ponad 32 miliony egzemplarzy książki w ponad 51 językach, w ponad 109 krajach.

Kiyosaki napisał na Twitterze:

Największa bańka w historii świata powiększa się. Nadchodzi największa katastrofa (…) Czekam, aż Bitcoin spadnie do 24 000 USD.

Jednak Kiyosaki nie wyjaśnił, na czym opiera swoją prognozę ceny BTC.

Kiedy w maju cena Bitcoina zaczęła znacznie spadać, autor Bogaty ojciec Biedny ojciec namawiał ludzi do kupowania dipów.

Słyszę, że nie stać mnie na Bitcoin (…) Teraz masz szansę. Zdobądź wykształcenie. Kup monety, które przewyższają BTC za grosze. Przestań marudzić i podejmij działania.

– radził wtedy.

Kiedy 30 maja cena BTC spadła do poziomu 37.000 USD, Kiyosaki napisał na Twitterze:

Awaria Bitcoina. Dobre wieści. Kiedy cena osiągnie 27.000 USD, mogę zacząć kupować ponownie. Wiele będzie zależeć od globalnego środowiska makro.

Podkreślił też, że problemem nie jest złoto, srebro czy Bitcoin. Problemami jego zdaniem są niekompetentni w rządzie, Fed i Wall Street.

Kiyosaki od dawna opowiada się za BTC. Uważa, że ​​dolar amerykański umiera, ponieważ rząd nadal daje ludziom darmowe pieniądze.

Nie oszczędzaj. Kup złoto, srebro, bitcoiny. Dolar umiera.

– powiedział w kwietniu ubiegłego roku.

Podczas gdy w swoim najnowszym tweecie słynny autor spodziewa się, że cena BTC spadnie do poziomu 24.000 USD, na dłuższą metę jest ukierunkowany w kwestii kryptowaluty. Powiedział, że cena BTC osiągnie 1.2 mln dolarów w ciągu pięciu lat, zauważając, że drukowanie pieniędzy przez rząd, nadmierne bodźce i dewaluacja dolara amerykańskiego sprawiły, że Bitcoin i złoto zyskały na atrakcyjności.

  • Operation Smile akceptuje kryptowalutę:

Jedna z największych na świecie organizacji non-profit z branży medycznej, Operation Smile ujawniła, że ​​grupa przyjmuje darowizny w postaci cyfrowych zasobów. Organizacja charytatywna powołana w 1982 roku wykorzystuje darowizny, wolontariuszy oraz partnerstwa publiczno-prywatne, aby poprawić życie ludzi zmagających się z rozszczepami.

W komunikacie stwierdzono, że darowizny w postaci kryptowalut pomogą wzmocnić „misję Operation Smile polegającą na zwiększeniu dostępności opieki chirurgicznej w zaniedbanych społecznościach na całym świecie, aby pacjenci mogli żyć w lepszym zdrowiu i godności”.

Organizacja ta dołącza również do rosnącej listy dobrze znanych firm i organizacji charytatywnych wykorzystujących akceptację kryptowalut. Organizacje non-profit, takie jak Tony Hawk Foundation, The Skatepark Project i charitywater.org, wykorzystują darowizny z krypto.

Uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby zapewnić inwestorom kryptowalutowym możliwość rozszerzenia swojej hojności na dzieci i rodziny, którym służymy. Potrzeba operacji i ciągłej opieki w naszym świecie jest znacząca, ale dobra wola dawców może napędzać innowacje potrzebne do pomocy lokalnym pracownikom służby zdrowia w zapewnieniu światowej klasy opieki najbardziej zmarginalizowanym pacjentom.

– wyjaśnił współzałożyciel i dyrektor generalny Operation Smile, Bill Magee

Operation Smile wykorzystuje The Giving Block, aby akceptować zasoby cyfrowe jako wpłaty podlegające odliczeniu od podatku. The Giving Block twierdzi, że stworzył „rozwiązanie darowizn w Bitcoinach i kryptowalutach, którym zaufało ponad 100 organizacji non-profit, uniwersytetów i organizacji wyznaniowych”. Informacje o tym, jak przekazać kryptowaluty na rzecz organizacji non-profit Operation Smile, można znaleźć pod adresem URL operationmile.org/donate-cryptocurrency.

W ogłoszeniu organizacji opartej na wolontariacie, stwierdzono, że organizacja jest „zobowiązana do zapewnienia pacjentom trwałego dobrego zdrowia, oferowania pacjentom dodatkowych operacji, zabiegów dentystycznych, usług psychologicznych, terapii mowy i innych niezbędnych metod leczenia rozszczepów”.

Obecnie Operation Smile zauważa, że ​​ponad pięć miliardów osób na całym świecie nie ma odpowiedniego dostępu do terminowej i taniej opieki chirurgicznej.

  • Ekspert: Bitcoin ma trzy wady, które skłaniają do poszukiwania innych alternatyw:

Profesor ekonomii UniwerystetunCornella, Eswar Prasad, mówił o wadach Bitcoina w wywiadzie dla CNBC w czwartek.

Prasad jest starszym profesorem polityki handlowej i profesorem ekonomii w Szkole Ekonomii Stosowanej i Zarządzania im. Charlesa H. Dysona na Cornell University. Jest także starszym pracownikiem Brookings Institution. Wcześniej był szefem Wydziału Studiów Finansowych w departamencie badawczym Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), a wcześniej był szefem Wydziału Chin w MFW.

Pierwsza wada dotyczy zużycia energii podczas wydobywania Bitcoinów, które według Prasada „z pewnością nie jest dobre dla środowiska”. Profesor wskazał, że będzie to znacznie mniej energochłonne i może przynieść wiele korzyści, które miał zapewnić Bitcoin. Dodał:

Może również sprawić, że transakcje będą znacznie tańsze i szybsze.

Po drugie, profesor powiedział, że BTC nie jest jednak tak anonimowy. Powołał się na sprawę Colonial Pipeline, w której organy ścigania twierdziły, że odzyskały 2.3 mln dolarów w Bitcoinach. Zauważył, że inne kryptowaluty, takie jak Monero i Zcash, mogą oferować większą anonimowość niż BTC.

Trzecią wadą, według profesora, jest to, że bitcoin nie działa dobrze jako waluta. Opisał transakcje BTC jako „powolne i uciążliwe” do wykorzystania w płatnościach, dodając, że jego rynek jest bardzo zmienny, a kryptowaluta stała się aktywem spekulacyjnym. Prasad podsumował:

Tak więc Bitcoin naprawdę rozpoczął poszukiwania lepszej alternatywy, a ludzie wydają się szukać środka wymiany, który nie wymaga od nich przechodzenia przez zaufaną instytucję, taką jak rząd lub bank komercyjny.

  • PayrLink. Jak rozstrzygać spory na blockchain:

PayrLink jest zdecentralizowanym rozwiązaniem, które umożliwia ludziom dokonywanie bezpiecznych transakcji z wykorzystaniem dowodu z wiedzą zerową (zero-knowledge proof), bez konieczności ufania jednej stronie trzeciej, usłudze lub osobie. Ta zdecentralizowana aplikacja zapewnia użytkownikom dostęp do efektywnej kosztowo usługi rozwiązywania sporów z funkcją arbitrażu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja czerwieni na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -5,18%, Ethereum o -6,68%, Cardano o -5,92%, Dogecoin o -9,48%, XRP o -9,51%, Polkadot o -7,93% i Bitcoin Cash o -8,44%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.42 bln dolarów, a całkowity obrót 74.7 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button