News

#1412 Newsy z dnia 21.06.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: MicroStrategy dokupuje kolejne Bitcoiny; Bank Rosji: krypto to najniebezpieczniejsza inwestycja; Banque de France testuje rozliczenia papierów wartościowych w walucie cyfrowej; Ceny kart graficznych Nvidia w Chinach spadają; Hash rate Bitcoina spada do najniższego poziomu od 8 miesięcy; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MicroStrategy dokupuje kolejne Bitcoiny:

MicroStrategy kupiło jeszcze więcej Bitcoinów pomimo obecnych nastrojów na rynku.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, firma zajmująca się wywiadem gospodarczym kupiła 13.005 BTC po średniej cenie 37,617 dolarów za łączną kwotę około 489 milionów dolarów.

Tym sposobem bilans Bitcoinowy MicroStrategy przekroczył próg 100.000 -firma posiada obecnie 105 085 BTC.

Przy obecnej cenie spot BTC, zasoby Bitcoinów MicroStrategy są warte 2,74 miliarda dolarów, co stanowi średnio nieco ponad 26.000 dolarów za Bitcoina.

W ramach ogłoszenia firma ujawniła, że jej spółka zależna MacroStrategy LLC posiada 92.079 BTC z całkowitego salda.

Nawet nie biorąc pod uwagę ostatniego zakupu, MicroStrategy posiada najwięcej Bitcoinów w swoim bilansie spośród wszystkich notowanych na giełdzie firm posiadających zasoby BTC. MicroStrategy posiada ponad dwukrotnie więcej Bitcoinów niż Tesla.

Ogłoszenie pojawia się w czasie czerwonego dnia dla Bitcoina i ogólnie rynku kryptowalut. Cena BTC na krótko spadła do poziomu 32,000 dolarów, a Ethereum spadł poniżej 2,000 dolarów po raz pierwszy od końca maja.

  • Bank Rosji: krypto to najniebezpieczniejsza inwestycja:

Bank Rosji podtrzymuje swoje surowe stanowisko w sprawie handlu kryptowalutami, pomimo rosnących obaw związanych z przegapieniem przez kraj korzyści płynących z branży aktywów cyfrowych.

Gubernator rosyjskiego banku centralnego, Elvira Nabiullina, powtórzyła negatywne stanowisko banku w sprawie kryptowalut w wywiadzie dla Komsomolskiej Prawdy, argumentując, że krypto jest jedną z najniebezpieczniejszych obecnie istniejących inwestycji.

Nabiullina wspomniała o kryptowalutach w kontekście innych przestrzeni inwestycyjnych wysokiego ryzyka, takich jak rynki walutowe. „O wiele łatwiej jest stracić na rynku walutowym niż wygrać”, powiedziała, stwierdzając, że „spekulacyjne aktywa kryptograficzne” są jeszcze bardziej ryzykowne.

Gubernator banku powiedziała, że ceny na rynku kryptowalut są niezwykle zmienne, stwierdzając, że „straty mogą być ogromne”. Podkreśliła ponadto, że Bank Rosji nie zaleca opinii publicznej inwestycji w kryptowaluty:

Bank centralny nigdy nie udziela porad inwestycyjnych, ale w tym konkretnym przypadku bank zdecydowanie tego nie zaleca.

– mówi.

Nabiullina wcześniej stwierdziła, że kryptowaluty takie jak Bitcoin są „fałszywymi pieniędzmi” i nie powinny być wykorzystywane do rozliczeń w Rosji. W 2017 roku określiła rosnącą popularność kryptowalut na całym świecie jako „gorączkę złota”.

Pomimo tego, że sceptycznie odnosi się do kryptowalut, Nabiullina jest optymistycznie nastawiona do cyfrowego rubla, projektu cyfrowej waluty banku centralnego Banku Rosji. Powiedziała w zeszłym roku, że cyfrowy rubel pomógłby firmom, eliminując pośredników finansowych.

  • Banque de France testuje rozliczenia papierów wartościowych w walucie cyfrowej:

Bank centralny Francji — Banque de France — kontynuuje prace nad rozwojem europejskiej cyfrowej waluty  banku centralnego.

Dziś bank oficjalnie ogłosił pomyślne zakończenie eksperymentu CBDC z głównym szwajcarskim bankiem kryptowalut SEBA.

W eksperymencie, przeprowadzonym we współpracy z SEBA, Banque Internationale à Luxembourg i luksemburskim centralnym depozytem papierów wartościowych LuxCSD, wykorzystano CBDC do symulacji rozrachunku i dostarczania notowanych papierów wartościowych w TARGET2-Securities (T25), europejskim silniku rozrachunku papierów wartościowych.

SEBA zakupił papiery wartościowe od Banque Internationale à Luxembourg dzięki rozrachunkowi post-transakcyjnemu zarządzanemu przez LuxCSD.

Nathalie Aufauvre, dyrektor generalna ds. stabilności finansowej i operacji w Banque de France, powiedziała, że najnowszy test CBDC wykazał możliwości interakcji konwencjonalnych systemów finansowych i systemów rozproszonych.

To także toruje drogę innym sojuszom, aby czerpać korzyści z możliwości oferowanych przez aktywa finansowe w środowisku Blockchain.

– powiedziała.

Bank zauważył, że nowy test CBDC jest częścią eksperymentalnego programu CBDC uruchomionego w marcu 2020 r., którego celem jest przetestowanie integracji CBDC dla rozliczeń.

  • Ceny kart graficznych Nvidia w Chinach spadają:

W obliczu walki z miningiem kryptowalut w Chinach ceny kart graficznych od głównych dostawców GPU, takich jak Nvidia i Asus, stają się coraz bardziej przystępne.

Według dzisiejszego raportu South China Morning Post (SCMP), ceny niektórych kart graficznych spadły nawet o dwie trzecie na chińskich platformach e-commerce po tym, jak prowincja Syczuan zakończyła działalność wydobywczą.

Flagowa karta Asus RTX 3060 została podobno obniżona do 730 USD w poniedziałek z szczytowej ceny 2.100 USD w maju na stronie internetowej Tmall obsługiwanej przez JD.com.

Nvidia Quadro P1000, mniej zaawansowana karta, spadła do 380 USD w sklepie franczyzowym JD.com, w porównaniu ze szczytową wartością wynoszącą około 470 USD na początku maja.

Spadek cen zbiega się z poważną wyprzedażą na rynku kryptowalut, gdzie Bitcoin spadł do 32.500 USD w wyniku kolejnej fali FUD w Chinach.

Chiński bank centralny przypomniał o zakazie handlu kryptowalutami, wzywając banki i instytucje płatnicze do wstrzymania usług dla rachunków związanych z działalnością handlu kryptowalutami.

Po wprowadzeniu zakazu handlu kryptowalutami w 2017 r. chiński rząd zaostrzył swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, rozpoczynając poważną walkę z miningiem kryptowalut. Najnowsze wiadomości dotyczą serii zakazów miningu w kilku głównych kopalniach kryptowalut w Chinach, w tym w prowincjach opartych na elektrowniach wodnych, takich jak Syczuan i Yunnan. Władze Xinjiangu, Mongolii Wewnętrznej i Qinghai również nakazały zamknięcie operacji wydobywczych.

  • Hash rate Bitcoina spada do najniższego poziomu od 8 miesięcy:

W obliczu odłączania wtyczek w kopalniach BTC w Syczuanie, hash rate sieci Bitcoin spadło do poziomu 91 EH/s.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach obserwujemy wyraźne nastroje spadkowe. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 5,8%, Ethereum o 6,9%, Binance Coin o 7%, Cardano o 6,5% a XRP o 8,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.359 bln dolarów, a całkowity obrót 114.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.