News

#1415 Newsy z dnia 24.06.2021

Z czwartkowych wydarzeń: John McAfee umiera w wieku 75 lat; Gemini kupuje kredyty węglowe, aby zmniejszyć ślad węglowy Bitcoina; 3,6 mld dolarów w Bitcoinie znika wraz z właścicielami południowoafrykańskiej platformy; Andreessen Horowitz uruchamia największy kryptowalutowy fundusz venture; Kilka słów tym, jak wieloryby zmieniły front; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • John McAfee umiera w wieku 75 lat:

Według publikacji hiszpańskiej międzynarodowej agencji informacyjnej EFE, John McAfee został znaleziony martwy w swojej celi więziennej.

Urodzony w 1945 roku McAfee założył firmę programistyczną McAfee Associates po czterdziestce. Jego firma była wówczas odpowiedzialna za jeden z najbardziej znanych programów antywirusowych. Odszedł z firmy w 1994 roku i założył firmę programistyczną Tribal Voice — która stała za jednym z pierwszych internetowych programów do obsługi wiadomości błyskawicznych i czatów — a także firmę technologiczną QuorumEx oraz firmę zajmującą się bezpieczeństwem i prywatnością Future Tense Central.

McAfee trafiał na nagłówki w przestrzeni kryptograficznej i głównych mediach, przewidując w lipcu 2017 r., że cena Bitcoina do 2020 r. osiągnie 500.000 dolarów. Kiedy w listopadzie 2017 r. cena kryptowaluty wyglądała na jeszcze bardziej obiecującą, McAfee podwoił stawkę, twierdząc, że BTC osiągnie 1 milion dolarów do 2021 r. Żadne z przewidywań ostatecznie się nie spełniło.

Rząd USA ubiegał się o ekstradycję McAfee za zarzuty, w tym za niezłożenie deklaracji podatkowych w latach 2014-2018 i rzekomo nie zgłaszanie dochodów związanych z popieraniem projektów kryptograficznych i pracami konsultingowymi. W październiku 2020 r. władze aresztowały McAfee na międzynarodowym lotnisku w Barcelonie, przetrzymując go do czasu podjęcia decyzji o ekstradycji.

McAfee regularnie publikował aktualizacje ze swojego konta na Twitterze, początkowo mówiąc, że jest „zadowolony” ze swojej sytuacji i ma w więzieniu przyjaciół, opisując również warunki jego uwięzienia. Jedna z jego ostatnich wiadomości mówiła, że stracił całość swoich kryptowalut i wielu swoich przyjaciół.

Wczoraj hiszpański sąd orzekł, że McAfee może zostać poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych po zatwierdzeniu przez Radę Ministrów tego kraju. 75-latek wcześniej twierdził, że postawione mu zarzuty były motywowane politycznie i gdyby został poddany ekstradycji, spędziłby resztę życia w więzieniu.

  • Gemini kupuje kredyty węglowe, aby zmniejszyć ślad węglowy Bitcoina:

Gemini, jedna z czołowych giełd kryptowalut założona przez Camerona i Tylera Winklevossa, reaguje na problem środowiskowy Bitcoina, kupując kredyty węglowe.

Firma ogłosiła dziś swoją długoterminową inicjatywę włączenia działań pro klimatycznych do swojej działalności, rozpoczynając współpracę z Climate Vault, organizacją non-profit założoną w Uniwersytecie w Chicago.

Dzięki tej inicjatywie Gemini planuje zakup kredytów węglowych za prawie 350,000 ton metrycznych węgla, aby zrównoważyć energię nieodnawialną zużywaną przez górników Bitcoina i pomóc w dekarbonizacji Bitcoina.

Zgodnie z ogłoszeniem, partnerstwo umożliwi Gemini zakup pozwoleń na emisję dwutlenku węgla bezpośrednio z rządowych rynków limitów i handlu oraz usunięcie ich z obiegu. W ten sposób Gemini uniemożliwia innym graczom rynkowym wykorzystywanie tych kredytów węglowych do emisji CO2, a tym samym ogranicza ogólną podaż zezwoleń na emisję dwutlenku węgla. Według Gemini, wynikająca z tego redukcja dozwolonych emisji odpowiada ponad 1.601 mld km przejechanych przez samochód osobowy.

Gemini będzie nadal współpracować z Climate Vault w ramach trwającej kampanii mającej na celu ograniczenie i ostatecznie usunięcie emisji dwutlenku węgla z Bitcoina, którą Gemini nadzoruje, zauważa w komunikacie.

Ponieważ Bitcoin staje się dominującym środkiem tezauryzacji, konieczne jest uwzględnienie zrównoważonego rozwoju dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Climate Vault, aby zrównoważyć naszą ekspozycję na nieodnawialny mining i przyczynić się do dekarbonizacji Bitcoina.

– powiedział Tyler Winklevoss, dyrektor generalny Gemini.

  • 3,6 mld dolarów w Bitcoinie znika wraz z właścicielami południowoafrykańskiej platformy:

Około 69,000 Bitcoinów zniknęło z południowoafrykańskiej platformy inwestycyjnej wraz z dwoma braćmi, którzy byli jej właścicielami.

Chociaż fakty nie zostały jeszcze udowodnione w sądzie, jeśli okaże się, że będzie to exit scam, a nie włamanie hakerów, według Bloomberga byłoby to największe oszustwo tego rodzaju w historii. Tak czy inaczej, pojawiały się sygnały ostrzegawcze dla inwestorów – użytkownicy podobno obiecywali zwroty do 10% dziennie.

AfriCrypt został założony w 2019 r. Firma miała zgromadzone Bitcoiny o wartości około 3,6 mld dolarów, kiedy 13 kwietnia wysłała wiadomość do inwestorów, że platforma została zhakowana.

Firma oświadczyła, że wstrzyma operacje, podczas gdy rozpocznie proces „próby odzyskania skradzionych funduszy i ujawnionych informacji”.

Południowoafrykańska kancelaria prawna Hanekom Attorneys, która prowadziła sprawę w imieniu dotkniętych użytkowników, powiedziała, że ​​podejrzenia wzbudziły komunikat zawierający ostrzeżenie, że „klienci mogą podążać ścieżką prawną, ale prosimy o świadomość, że opóźni to tylko proces odzyskiwania”.

Natychmiast byliśmy podejrzliwi, ponieważ ogłoszenie błagało inwestorów, aby nie podejmowali działań prawnych.

– stwierdza Hanekom Attorneys.

Kancelaria twierdziła również, że „pracownicy Africrypt stracili dostęp do platform back-end na siedem dni przed domniemanym włamaniem”.

Adwokaci Hanekom twierdzą, że bracia przenieśli 69,000 BTC – które są teraz warte 2,2 mld dolarów po niedawnym spadku cen – z kont AfriCrypt i portfeli klientów, po czym przekazali je „różnym dark webowym tumblerom i mikserom, co spowodowało poważną fragmentację”, aby fundusze były niemożliwe do wyśledzenia.

Bracia pozostają nieosiągalni, połączenia trafiają bezpośrednio do poczty głosowej, a strona AfriCrypt nie działa. Kancelaria zgłosiła sprawę do elitarnej jednostki policji krajowej o nazwie „Hawks”.

Południowy Sąd Najwyższy w Gauteng w RPA wydał braciom nakaz tymczasowej likwidacji, na który muszą odpowiedzieć do 19 lipca 2021 r.

  • Andreessen Horowitz uruchamia największy kryptowalutowy fundusz venture:

Andreessen Horowitz uruchamia nowy fundusz skoncentrowany na kryptowalutach, którego celem jest zwiększanie rozmiaru i zbywalności projektów Blockchain, dostarczając kolejnych dowodów na to, że fundusze venture capital wierzą w trwałość aktywów cyfrowych.

Crypto Fund III, fundusz venture o wartości 2,2 mld dolarów, współprowadzony przez wspólników Andreessen Horowitz, Chrisa Dixona i Katie Haun, został oficjalnie ogłoszony dziś rano. Fundusz zostanie wykorzystany do finansowania sieci i zespołów kryptowalutowych, które wnoszą wkład w nową zdecentralizowaną gospodarkę.

Fundusz ten pozwala nam odnaleźć następną generację wizjonerskich założycieli kryptowalut i inwestować w najbardziej ekscytujące obszary kryptowalut. Inwestujemy na wszystkich etapach, od projektów na wczesnym etapie rozwoju po w pełni rozwinięte sieci na późniejszym etapie.

– informuje firma.

Suma ta jest znacznie większa niż fundusz o wartości 1 mld dolarów, nad którym Andreessen Horowitz podobno miał pracować na początku tego roku. Opiera się również na Crypto Fund II, inicjatywie inwestycyjnej zapoczątkowanej przez Andreessena Horowitza w sierpniu 2020 r.

Andreessen Horowitz jest płodnym inwestorem w branży Blockchain, który poprowadził kilka głośnych zbiórek, w tym niedawną sprzedaż tokenów, która przyniosła firmie Solana Labs 314 mln dolarów. Firma venture stała również za 23-mln zbiórką dla NFT OpenSea, 40-mln zbiórką Talos i 28-mln rundą inwestycyjną w Aleo.

Portfolio Blockchain firmy venture obejmuje jedne z największych pozycji w branży, w tym między innymi Coinbase, wspierany przez Facebook Diem, Compound i Maker.

Oprócz ogłoszenia o funduszu, Andreessen Horowitz powiedział, że zrekrutował pięciu dyrektorów do swojego zespołu, w tym Billa Hinmana, byłego dyrektora Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, Rachel Horowitz, byłą szefową komunikacji na Twitterze, Google i Facebooku oraz Tomicah Tillemann, nowego globalnego szefa polityki, który był starszym doradcą Joe Bidena i Hillary Clinton.

  • Kilka słów tym, jak wieloryby zmieniły front:

W obliczu spadków ceny Bitcoina, niektóre wieloryby zaczęły zwracać się w kierunku rynków kryptowalut alternatywnych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin notuje wynik dodatni na poziomie 2,4%, Ethereum wzrósł o 1,2%, Binance Coin o 6%, Cardano o 11,5% a Dogecoin o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.388 bln dolarów, a całkowity obrót 80 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button