News

#1416 Newsy z dnia 25.06.2021

Z piątkowych wydarzeń: JPMorgan: Instytucje nie mają apetytu na Bitcoina; Binance otrzymało ostrzeżenie od japońskiej FSA; Śledztwo SEC dotyczące Robinhood opóźnia IPO; Elon Musk zgadza się na rozmowę z CEO Twittera Jackiem Dorseyem; Salwador rozda swoim obywatelom darmowe Bitcoiny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • JPMorgan: Instytucje nie mają apetytu na Bitcoina:

Ponieważ cena Bitcoina nie zdołała utrzymać poziomu powyżej 35,000 dolarów, JPMorgan spodziewa się ogólnego niedźwiedziego ruchu poniżej krytycznego poziomu ceny w oparciu o stosunek zmienności BTC do złota.

W notatce wysłanej do inwestorów JPMorgan szczegółowo przedstawił swoje uzasadnienie przewidywanej wartości godziwej Bitcoina między 23.000 a 35.000 dolarów w perspektywie średnioterminowej. Bank wcześniej przewidywał poziom nawet 140.000 USD, pod warunkiem, że największa kryptowaluta równa się alokacji i profilu zmienności złota.

Jednak zgodnie z notatką JPMorgan w najbliższym czasie nie wchodzi to w grę:

Pełna zbieżność lub wyrównanie zmienności lub alokacji [między złotem a Bitcoinem] są mało prawdopodobne w przewidywalnej przyszłości.

– czytamy.

JPMorgan powiedział również, że chińskie represje na operacje wydobywcze miałyby pozytywny wpływ na Bitcoina w perspektywie średnioterminowej, „ponieważ przyspiesza odejście od wysokiego udziału Chin we wskaźniku hash rate Bitcoina, zmniejszając koncentrację”.

Niewiele instytucji przyłącza się do polowania MicroStrategy, które wykupiło dip. „Ponad miesiąc po krachu kryptowalut 19 maja, Bitcoin nadal krwawi, nawet gdy napływy do fizycznych złotych ETF-ów ustały”, powiedział JPMorgan, dodając:

Sugeruje to, że inwestorzy instytucjonalni, którzy mają tendencję do inwestowania za pośrednictwem regulowanych instrumentów, takich jak notowane na giełdzie fundusze Bitcoinowe lub kontrakty futures na Bitcoiny na CME, nadal wykazują niewielki apetyt na kupowanie Bitcoinów.

– twierdzi firma.

Według JPMorgan, kolejnym ważnym czynnikiem powstrzymującym możliwą hossę jest koniec sześciomiesięcznego okresu blokady dla funduszu Grayscale Bitcoin Trust, który odnotował napływ prawie 4 mld dolarów w grudniu i styczniu. 19 lipca będzie najbardziej znaczącym dniem odblokowania, kiedy zostanie uwolnionych 16.000 BTC o wartości około 627 mln dolarów.

  • Binance otrzymało ostrzeżenie od japońskiej FSA:

Binance może po raz kolejny zetrzeć się z organami nadzoru finansowego w Japonii.

Agencja Usług Finansowych (FSA) wydała dziś ostrzeżenie Binance, oskarżając firmę o oferowanie usług wymiany kryptowalut w kraju bez rejestracji. Agencja wydała również podobne ostrzeżenie dla platformy Bybit w maju.

Po tym, jak Chiny zakazały handlu kryptowalutami w 2017 roku, giełda Binance wraz z wieloma innymi chińskimi giełdami przeniosła się do Japonii.

Wkrótce potem FSA sprawiła, że Japonia stała się pierwszą jurysdykcją, która opracowała jasne zasady wymiany kryptowalut, które między innymi nakazywały obowiązkową rejestrację krajową i licencjonowanie platform, które chcą działać w tym kraju.

Zmieniona japońska ustawa o usługach płatniczych, która weszła w życie w II kwartale 2020 r., zapewniła również większą przejrzystość giełdom kryptowalut w tym kraju, aczkolwiek z bardziej rygorystycznymi przepisami regulacyjnymi.

Rzecznik Binance powiedział, że giełda „obecnie nie prowadzi operacji giełdowych w Japonii, ani aktywnie nie zabiega o japońskich użytkowników”, dodając, że nie komentuje kwestii regulacyjnych.

Możemy powiedzieć, że we współpracy z organami regulacyjnymi stosujemy podejście oparte na współpracy i bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania dotyczące zgodności. Aktywnie śledzimy na bieżąco zmieniające się polityki, zasady i przepisy w tej nowej przestrzeni.

– powiedział.

Firma była poddawana kontroli agencji regulacyjnych w kilku jurysdykcjach. Giełda była podobno przedmiotem dochodzenia zarówno przez Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych, jak i Departament Sprawiedliwości.

Handel tokenami giełdowymi Binance zwrócił również uwagę niemieckich i brytyjskich obserwatorów papierów wartościowych. We wrześniu 2020 r. Grupa Specjalna ds. Działań Finansowych scharakteryzowała przeskok jurysdykcji Binance jako chęć uniknięcia regulacji.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odpowiedział już wcześniej na zarzuty dotyczące nielegalnej działalności, stwierdzając, że giełda jest zgodna z politykami KYC i AML.

  • Śledztwo SEC dotyczące Robinhood opóźnia IPO:

Czołowa aplikacja do obrotu kryptowalutami i akcjami, Robinhood, podobno ma trudności z przejściem do pierwszej oferty publicznej (IPO) ze względu na trwający przegląd ze strony organów nadzoru papierów wartościowych.

Według publikacji Bloomberga, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych bada działalność Robinhood w zakresie kryptowalut, co spowodowało opóźnienia w planach oferty publicznej firmy. Firma rozszerza swoją ofertę kryptowalut od marca, zwiększając zatrudnienie i dodając więcej par kryptowalut.

Powołując się na anonimowe osoby zaznajomione ze sprawą, raport stwierdził, że plan IPO Robinhood może zostać odłożony aż do jesieni. Robinhood początkowo planował rozpocząć IPO w czerwcu, jednak kilka tygodni temu przełożył ofertę na lipiec.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do handlu akcjami i kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych, Robinhood poufnie przedłożyła projekt rejestracji IPO w amerykańskiej SEC w marcu. Firma pierwotnie nie określiła przewidywanej daty swojej oferty publicznej, stwierdzając jedynie, że przeprowadzi ofertę publiczną „po tym jak rozważy SEC procesu przeglądu, z zastrzeżeniem warunków rynkowych i innych”.

Po uruchomieniu handlu kryptowalutami na początku 2018 r. Robinhood odnotował rozkwit swojej działalności kryptograficznej, odnotowując sześciokrotny kwartalny wzrost liczby użytkowników w pierwszym kwartale 2021 r. Ogromny wzrost Robinhood nastąpił pomimo kontrowersji wokół firmy, która zawiesiła obrót akcjami GameStop w styczniu tego roku.

Oprócz kwestii związanych z GameStop, Robinhood stał się również celem publicznej krytyki po tym, jak rzekomo oferował usługi handlowe niedoświadczonym inwestorom. W kwietniu organy nadzoru papierów wartościowych w Massachusetts starały się cofnąć licencję maklera-dealera Robinhood w stanie, oskarżając firmę o świadczenie usług klientom z Massachusetts z niewielkim doświadczeniem inwestycyjnym lub bez niego.

  • Elon Musk zgadza się na rozmowę z CEO Twittera Jackiem Dorseyem:

CEO Tesli i entuzjasta Dogecoina, Elon Musk, przemówi na wydarzeniu mającym na celu edukację inwestorów instytucjonalnych na temat Bitcoina.

W nocnej dyskusji na Twitterze z Jackiem Dorseyem Musk zgodził się przemawiać na The ₿ Word, wirtualnym wydarzeniu 21 lipca zorganizowanym przez Crypto Council for Innovation i obejmującym głównych graczy w przestrzeni kryptograficznej.

Podczas gdy coraz więcej firm i instytucji dołącza do składu, wszyscy chcemy pomóc chronić i rozpowszechniać to, co sprawia, że otwarty rozwój #bitcoina jest tak doskonały. Dzień ten skupia się na edukacji i działaniach, które właśnie temu służą.

– powiedział Dorsey.

Musk odpowiedział Dorseyowi seksualną insynuacją – najwyraźniej nigdy nie wstydził się dzielić takich materiałów – zanim zgodził się na wirtualne spotkanie i rozmowę o Bitcoinie podczas wydarzenia.

Wśród mówców biorących udział w wydarzeniu znaleźli się Dorsey, Wood, założyciel Blockstream Adam Back, Michael Morell, były dyrektor wykonawczy i zastępca dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych oraz John Newbery, dyrektor Brink — organizacji non-profit zajmującej się wspieraniem rozwoju Bitcoina.

Nie jest jasne, jaki wpływ może mieć dyskusja z Dorseyem lub innymi głównymi graczami kryptograficznymi na politykę Bitcoina w Tesli lub osobiście na Muska. Dyrektor generalny Tesli powiedział na początku tego miesiąca, że rozważy dodanie transakcji Bitcoina w firmie, „gdy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) zużycia czystej energii przez górników z pozytywnymi prognozami na przyszłość”.

  • Salwador rozda swoim obywatelom darmowe Bitcoiny:

Każdy dorosły obywatel Salwadoru otrzyma od rządu BTC o równowartości 30 dolarów. Komunikat prezydenta Bukele został przyjęty z entuzjazmem przez bitcoinowców. Rząd Salwadoru będzie musiał zakupić BTC, które zamierza dystrybuować, dodając tym samym do rynku ponad 100 milionów dolarów w presji zakupowej.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach widzimy kolejną mocną korektę. Bitcoin notuje spadek o 8%, Ethereum o 10%, Binance Coin o 10,5%, Cardano o 9,2% a XRP o 10,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.283 bln dolarów, a całkowity obrót 88 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.