News

#1419 Newsy z dnia 28.06.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: FCA: Binance ma czas do środy na zawieszenie działalności w kraju; Korea Południowa: Giełdy kryptograficzne chcą pozwać rząd; Huobi wprowadza zakaz handlu dla użytkowników z Chin; Kryjówka McAfee była tajną farmą wydobywczą; Bank centralny Singapuru szuka pomysłów na CBDC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • FCA: Binance ma czas do środy na zawieszenie działalności w kraju:

Binance, jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, nakazano zaprzestać wszelkiej działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. Decyzję podjął brytyjski organ nadzoru finansowego (FCA) po dokonaniu przeglądu działalności giełdy.

Binance Markets Limited nie może podejmować żadnej regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii.

– powiedział FCA w komunikacie, dodając, że żaden podmiot w Grupie Binance nie posiada żadnych niezbędnych zezwoleń na prowadzenie działalności w tym kraju.

Przekazując informację, FCA wydała również ostrzeżenie przed inwestowaniem w nieautoryzowane giełdy:

Większość firm reklamujących i sprzedających inwestycje w kryptoaktywa nie jest autoryzowana przez FCA. Oznacza to, że jeśli zainwestujesz w określone kryptoaktywa, nie będziesz mieć dostępu do Financial Ombudsman Service lub Financial Services Compensation Scheme, jeśli coś pójdzie nie tak.

Chociaż FCA nie reguluje kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ether, jej mandat uprawnia do handlu instrumentami pochodnymi. Aktywa cyfrowe, które są uważane za papiery wartościowe, również wchodzą w zakres kompetencji FCA.

Giełda wyjaśniła swoją strukturę korporacyjną w odpowiedzi na ogłoszenie FCA. Binance Markets Ltd. jest „osobnym podmiotem prawnym i nie oferuje żadnych produktów ani usług za pośrednictwem strony Binance.com”, napisano na Twitterze, dodając:

Zawiadomienie FCA UK nie ma bezpośredniego wpływu na usługi świadczone na stronie giełdy.

Decyzja FCA zapadła zaledwie dzień po tym, jak Binance ogłosił, że opuszcza kolejny duży rynek. Użytkownicy w kanadyjskiej prowincji Ontario, w której mieszka 15 milionów ludzi, mają czas do końca roku na zamknięcie wszystkich aktywnych stanowisk.

Binance poinformował swoich użytkowników, że Ontario stało się „zastrzeżoną jurysdykcją”, choć nie określił powodu wycofania się. O sprawie informowaliśmy wczoraj.

OSC podjęło działania przeciwko spółkom macierzystym Kucoin i Poloniex za rzekome naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Na początku tego miesiąca regulator zapowiedział, że przeprowadzi przesłuchania przeciwko Bybit w sprawie podobnych naruszeń.

  • Korea Południowa: Giełdy kryptograficzne chcą pozwać rząd:

Wraz z wdrożeniem nowych zasad Komisji Usług Finansowych Korei Południowej (FSC), wiele mniejszych giełd kryptowalut w tym kraju obawia się, że zostaną zmuszone do zamknięcia.

Zasady te wymagają, aby każda giełda wykazała ​​​​do 24 września 2021 roku, że posiada konto z prawdziwymi danymi w koreańskim banku. Jednak problem polega na tym, że banki krajowe powstrzymują się od angażowania się w jakąkolwiek ocenę ryzyka dla giełd, z wyjątkiem czołowych platform transakcych.

Według raportu Business Korea, mniejsze giełdy podobno rozważają pozwanie rządu w związku z rzekomym brakiem wzięcia odpowiedzialności za większość jego kompetencji regulacyjnych. W ramach nowych zasad FSC, banki krajowe są zobowiązane do odmowy świadczenia usług każdemu klientowi giełdy kryptograficznej, który ich zdaniem nie zastosował się do środków weryfikacji tożsamości lub zgłaszania podejrzanych działań.

Według słów jednego z przedstawicieli branży, rząd i władze finansowe zasadniczo przeniosły znaczną część odpowiedzialności za weryfikację giełd kryptowalut na banki. Te natomiast, w ten sposób są „zmuszone do wzięcia odpowiedzialności za wydawanie rachunków z prawdziwymi nazwiskami”.

Biorąc pod uwagę, że Koreańska Federacja Banków i kilku komercyjnych pożyczkodawców już zaapelowało do FSC o zmianę przepisów obawiając się własnej potencjalnej odpowiedzialności za przestępstwa finansowe na giełdach kryptowalut, rząd może wkrótce znaleźć się pod presją ze wszystkich stron.

Business Korea twierdzi, że nieujawniona liczba giełd rozważa złożenie pozwu przeciwko rządowi i organom nadzoru finansowego w związku z domniemanym zrzeczeniem się odpowiedzialności za regulowanie branży.

K Bank, NH Bank i Shinhan Bank są podobno zaangażowane w weryfikację wielkich firm koreańskiego przemysłu kryptograficznego: UPbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Jednak podobne zaangażowanie jest odmawiane mniej znanym platformom, za które banki niechętnie biorą na siebie odpowiedzialność.

Anonimowy przedstawiciel giełdy kryptograficznej powiedział dziennikarzom:

W dzisiejszych czasach banki odmawiają inicjowania procesów weryfikacji giełd kryptowalut bez jasnych powodów, a większość z nich nie ma szansy się wykazać. (…) Komisja ds. Usług Finansowych musi natychmiast zareagować.

Dwadzieścia giełd kryptograficznych w Korei spotkało się już „za zamkniętymi drzwiami” z analitykami finansowymi FSC na początku tego miesiąca. Ci podobno wyrazili swoje obawy dotyczące przeszkód w spełnieniu wymagań dotyczących konta z prawdziwymi danymi. Wtedy, i tak jak teraz, tylko giełdy „Wielkiej Czwórki” wydawały się mieć jakiekolwiek szanse na spełnienie nowych wymagań.

Oprócz braku zaangażowania, opłaty związane z tworzeniem tego typu partnerstw bankowych są zbyt wysokie dla większości mniejszych operatorów. Szacuje się, że zmiany w ramach większego pakietu nowych regulacji dotyczących kryptowalut, mają wpłynąć na około 60 giełd w kraju.

  • Huobi wprowadza zakaz handlu dla użytkowników z Chin:

Platforma krypto Huobi zaktualizowała swoje zasady dla użytkownika, zakazując handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut dla klientów w Chinach.

Zgodnie z aktualizacją dotyczącą umowy użytkownika, zakaz handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi obejmuje użytkowników w takich jurysdykcjach, jak Chiny, Tajwan, Izrael i Irak. Inne zakazane kraje to Wielka Brytania (ograniczona do klientów detalicznych), a także min. Boliwia, Bangladesz i Ekwador.

Zakaz handlu jest również uzupełnieniem wieloletnich zakazów korzystania z platformy w takich miejscach, jak między innymi Hongkong, Japonia, Kuba, Iran, Korea Północna, Sudan, Kanada i Stany Zjednoczone. Platforma ostrzegła, że ​​użytkownicy, którzy naruszą te ograniczenia, ryzykują utratę konta.

Zakaz Huobi dotyczący handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi dla chińskich użytkowników jest prawdopodobnie spowodowany ponownymi atakami na kryptowaluty ze strony władz w Pekinie.

Chińskie władze w ostatnich tygodniach podniosły stawkę, atakując nawet sektor wydobywczy, w którym blisko 90% górników Bitcoin w kraju zostało zmuszonych do zamknięcia działalności.

Niektóre firmy zaczęły przenosić się za granicę, przy czym oczekuje się, że wskaźnik haszowania BTC spadnie, gdy znaczna część mocy obliczeniowej sieci będzie w trybie offline.

Zakaz Huobi prawdopodobnie zmniejsza również opcje dostępne dla chińskich handlowców. Platformy takie jak Binance i OKEx mogą być kolejnym miejscem, w którym można handlować wysoce lewarowanymi kontraktami kryptowalutowymi.

  • Kryjówka McAfee była tajną farmą wydobywczą:

Po tym, jak John McAfee został znaleziony martwy w celi więziennej w Hiszpanii, pojawiły się doniesienia, że ​​kryjówka potentata antywirusowego była tajną farmą wydobywczą Bitcoinów.

Miejscem tym był na wpół opuszczony hotel w Cambrils o nazwie Daurada Park Hotel, podał w piątek El Pais. Cambrils to nadmorskie miasto w prowincji Tarragona w Katalonii w Hiszpanii.

Hotel został nazwany przez media „hotelem widmo”, ponieważ nie można było dokonać rezerwacji, gdyż nikt nie odbierał telefonu, nawet gdy hotel nadal działał. Media próbowały skontaktować się z hotelem w sprawie historii McAfee w 2018 roku, ale bezskutecznie. Na Tripadvisor jest niewiele recenzji hotelu i żadnej po 2017 roku. Większość recenzentów uznała hotel za „straszny”.

Daurada Park Hotel został kupiony przez niezidentyfikowanego rosyjskiego biznesmena, o którym wcześniej informowała Diari de Tarragona. Władze stały się podejrzliwe wobec hotelu, gdy na jego dachu zbudowano ogromny laser skierowany w niebo. Katalońska policja dokonała nalotu na teren w 2018 roku i znalazła farmę wydobywczą Bitcoinów w podziemiach hotelu.

Według doniesień, policja nie miała wówczas uprawnień do zamknięcia operacji wydobycia BTC, ponieważ kryptowaluta była nieuregulowana. W publikacji zauważono, że nie jest jasne, co stało się z farmą górniczą. Hotel jest obecnie zamknięty na stałe.

McAfee powiedział niedawno, że federalni podejrzewali, że ma jakieś ukryte kryptowaluty, czemu zaprzeczył, dodając, że wszystkie jego aktywa zostały przejęte przez władze.

McAfee nigdy nie przyznał się, że był w tym hotelu. Jednak grupa entuzjastów komputerów zebrała wskazówki z obrazów i komentarzy, które publikował w Internecie, korzystając z metodologii, takich jak wywiad z otwartym kodem źródłowym, przekazane hiszpańskie publikacje.

Kiedy potentat ds. cyberbezpieczeństwa powiedział, że ukrywa się w pobliżu Białorusi, kilka wskazówek umieściło go w Hiszpanii. Niektóre zdjęcia, które zamieścił w mediach społecznościowych, zawierały jego fotografie na plażach i balkonach, które pasują do zdjęć na mapach Google hotelu Daurada Park.

W marcu, podczas pandemii koronawirusa, McAfee udostępnił zdjęcia pustych supermarketów, w których ceny były po katalońsku. Został również wcześniej zauważony z butelką katalońskiego wina cava Sumarroca, hiszpańskimi butelkami wody Bezoya i kremem ATO, który również był tam produkowany.

McAfee w końcu przyznał, że był w Katalonii przez krótki czas.5 Jednak grupa uważała, że hotel ten był jego długoterminową bazą.

Sam powiedział, że często przyjeżdżał do Katalonii w latach 2018 – 2019 roku. Wygląda na to, że przebywał w tym hotelu.

– powiedzieli.

Potentat antywirusowy został aresztowany 3 października zeszłego roku na lotnisku El Prat w Barcelonie, gdy planował lot do Turcji. Następnego dnia McAfee został przyjęty do więzienia Brians 2 w Sant Esteve de Sesrovires po tym, jak stanął przed hiszpańskim sądem. W marcu został oskarżony przez Departament Sprawiedliwości USA.

  • Bank centralny Singapuru szuka pomysłów na CBDC:

W oficjalnym komunikacie przygotowanym przez centralny bank Singapuru (Monetary Authority of Singapore) znalazła się informacja o konkursie związanym z CBDC. Autorzy najlepszych pomysłów na cyfrową walutę mogą liczyć na nagrody pieniężne.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna dobra przynosi nam wzrosty na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 4,81%, Ethereum o 14,63%, Cardano o 5,81%, Dogecoin o 4,31%, XRP o 6,84%, Polkadot o 8,56% i Bitcoin Cash o 12,12%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.41 bln dolarów, a całkowity obrót 82.8 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button