News

#1420 Newsy z dnia 29.06.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Niemcy: Coinbase zatwierdzony przez regulatora; Wielka Brytania: Kolejne 13 firm wycofuje wnioski licencyjne; Celebryci nabywają udziały w FTX; Elon Musk popiera zmiany opłat Dogecoin; Ethereum: Wszystkie zmiany, które przyniesie hard fork London; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Niemcy: Coinbase zatwierdzony przez regulatora:

Giełda kryptowalut Coinbase uzyskała zgodę niemieckiego regulatora finansowego, Bafin, na świadczenie usług handlu kryptowalutami i powiernictwa. Coinbase Germany wystartuje w najbliższych tygodniach.

Coinbase, spółka notowana na Nasdaq, ogłosiła w poniedziałek, że otrzymała licencję na kryptowalutę w Niemczech.

Firma wyjaśniła:

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (Bafin) przyznał Coinbase Germany GmbH licencję na przechowywanie i handel kryptowalutami w ramach nowego systemu licencjonowania wprowadzonego w styczniu 2020 roku.

Według giełdy, ramy licencyjne Bafin są pierwszymi tego typu w Unii Europejskiej, a Coinbase Germany jest pierwszą firmą, która otrzymała taką licencję.

W ogłoszeniu dodano:

Coinbase Germany wystartuje w najbliższych tygodniach, aby skuteczniej obsługiwać zarówno nowych, jak i dotychczasowych niemieckich klientów, w tym poprzez lokalizację naszych usług i poszerzanie naszej oferty produktów.

W ramach przygotowań do uruchomienia firma kompletuje swój niemiecki zespół obsługi klienta. Coinbase ogłosił, że ściśle współpracował z Bafinem przez wiele miesięcy przed uzyskaniem licencji.

Niedawno giełda uzyskała również zgodę na prowadzenie działalności w Japonii od największego krajowego regulatora finansowego, Agencji Usług Finansowych (FSA).

  • Wielka Brytania: Kolejne 13 firm wycofuje wnioski licencyjne:

Podobno system licencjonowania krypto brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) okazuje się uciążliwy dla firm zajmujących się kryptowalutami, które chcą działać w tym kraju.

Według raportu Reuters, we wtorek liczba wycofanych aplikacji licencyjnych firm kryptograficznych wzrosła o ponad 25%.

Rzeczywiście, media informowały na początku miesiąca, iż 51 firm kryptograficznych wycofało wcześniej złożone wnioski o rejestrację w FCA. Rzecznik regulatora cytowany przez Reutersa powiedział, że 13 kolejnych firm wycofało się z procesu, co daje łącznie 64 anulowanych aplikacji.

Od stycznia 2020 roku FCA nadzoruje zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy w krajowym sektorze kryptograficznym. W tym czasie agencja ustanowiła system rejestracji dla firm kryptowalutowych.

FCA została jednak zmuszona do stworzenia i rozszerzenia tymczasowego systemu rejestracji w związku z zaległościami w składaniu wniosków licencyjnych.

Wychodząc z tego procesu, firmy te muszą zaprzestać wszelkich działań związanych z kryptowalutami. W innym przypadku narażą się na grzywny i działania prawne ze strony FCA. Jednak niektóre podmioty, które nie są objęte mandatem agencji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, mogą nadal oferować usługi.

Wcześniej w czerwcu FCA wydała zawiadomienie dla brytyjskich konsumentów o 111 niezarejestrowanych firmach kryptograficznych w kraju.

Szereg wycofanych wniosków pojawia się w ramach zwiększonej kontroli regulacyjnej giełd kryptograficznych w kilku jurysdykcjach. Sama FCA podjęła działania przeciwko niektórym głównym platformom, w tym Binance.

Oprócz Wielkiej Brytanii, organy regulacyjne w Japonii i w Ontario w Kanadzie również wydały ostrzeżenia dla Binance. Giełda podobno wycofała swoją aplikację licencyjną w Wielkiej Brytanii w maju.

Dla Yoni Assia, dyrektora generalnego platformy handlowej eToro, uczestnicy branży powinni oczekiwać jeszcze większej liczby działań regulacyjnych ze strony agencji państwowych. Jednak szef eToro doradził regulatorom, aby ci poprawili swoją wiedzę na temat przestrzeni kryptowalut i stworzyli nowe, bardziej przejrzyste zasady.

  • Celebryci nabywają udziały w FTX:

Siedmiokrotny mistrz Super Bowl Tom Brady i brazylijska supermodelka Gisele Bündchen to najnowsze zdobycze branży krypto, wśród znanych osobistości.

West Realm Shires Services, FTX Trading Limited i Blockfolio, trzy firmy stojące za giełdą kryptowalut FTX, ogłosiły we wtorek długoterminową współpracę z Brady i Bündchen.

W ramach umowy legendarny sportowiec i modelka otrzymają udziały w FTX Trading, oraz otrzymają krypto. Brady będzie ambasadorem FTX, a Bündchen przejmie rolę doradcy ds. inicjatyw środowiskowych i społecznych FTX. Jej zadaniem będzie praca nad inicjatywami mającymi na celu zmniejszenie śladu węglowego firmy.

Obie gwiazdy będą również przekazywać coroczne wielomilionowe datki na cele charytatywne przez cały okres trwania partnerstwa.

Brady powiedział, że ta współpraca to kolejna inicjatywa demonstrująca „nieskończone możliwości” branży kryptograficznej:

Ta szczególna okazja pokazała nam, jak ważne jest edukowanie ludzi o sile kryptowaluty, przy jednoczesnym oddaniu naszym społecznościom i planecie. Mamy szansę stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i nie mogę doczekać się aby zobaczyć, ile wspólnie możemy zdziałać.

Bündchen wyraziła przekonanie, że adopcja kryptowalut będzie nadal rosła. Zauważyła też, że najlepszą dla niej częścią współpracy jest potencjał środowiskowy technologii.

To, co najbardziej przyciągnęło mnie do partnerstwa, to możliwość wykorzystania zasobów, w celu regeneracji Ziemi, a także umożliwienie ludziom prowadzenie lepszego życia. Wygeneruje to prawdziwą transformację w naszym społeczeństwie.

– powiedziała.

Brady coraz bardziej angażuje się w branżę kryptograficzną. W kwietniu ogłosił własną platformę tokenów, których nie można wymienić. Gwiazda futbolu zasugerowała, że zainwestowała w największą na świecie kryptowalutę, Bitcoin. W poniedziałek Brady przyznał na Twitterze, że jego udział w flash mobie „laser eyes” nie zadziałał na handel BTC.

  • Elon Musk popiera zmiany opłat Dogecoin:

Elon Musk, zasygnalizował swoje poparcie dla przedłożonej w niedzielę propozycji zmiany polityki opłat Dogecoin. Inżynier oprogramowania i programista Dogecoin, Ross Nicoll, napisał na Twitterze, że propozycja zmiany opłaty Dogecoin została podjęta. Musk natomiast odpowiedział na wpis wyrażając swoje wsparcie.

Propozycja zmiany polityki opłat Dogecoin została przedłożona przez dewelopera Dogecoin Patricka Loddera. „Ten dokument proponuje nową strukturę opłat i politykę dla Dogecoin Core, które będą stopniowo wdrażane w sieci w wielu wersjach oprogramowania”, czytamy w jego propozycji.

Kontynuował na Reddicie:

Ta propozycja dla wszystkich interesariuszy Dogecoin sugeruje zmniejszenie średnich opłat 100x za standardowe transakcje w łańcuchu Dogecoin. Zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami opłat między górnikami i operatorami węzłów, mniejsze poleganie na rozwoju rdzenia i przywrócenie funkcjonalnej (małej) bezpłatnej transakcji, która zachęca do utrzymywania „zdrowej sieci”.

Musk zaczął mówić o ulepszeniu Dogecoin w maju. Napisał na Twitterze, że pracuje z twórcami Doge w celu poprawy wydajności transakcji systemowych.

Dyrektor generalny Tesli wezwał również każdego, kto chce pomóc w rozwoju Doge, do zgłaszania pomysłów na Github i forum Dogecoin Reddit.

  • Ethereum: Wszystkie zmiany, które przyniesie hard fork London:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy deweloperzy Ethereum pracowali nad aktualizacją o nazwie London. Jej założenia mają planowo wejść w życie już 14 lipca tego roku. Niniejszym serwujemy krótkie przypomnienie w zakresie tego, co już niebawem zmieni się w sieci drugiego największego altcoina.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach wciąż obserwujemy zwyżki. Wszystkie topowe kryptowaluty prezentują się na zielono. W górę idzie Bitcoin o 4,58%, Ethereum o 5,31%, Cardano o 3,94%, Dogecoin o 3,14%, XRP o 9,87%, Polkadot o 7,95% i Bitcoin Cash o 4,75%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.47 bln dolarów, a całkowity obrót 91.7 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.