News

#1423 Newsy z dnia 02.07.2021

Z piątkowych wydarzeń: Robinhood składa wniosek o przeprowadzenie IPO; Tajska SEC i regulator Kajmanów podejmują działania w sprawie Binance; Bithumb zabroni pracownikom handlu kryptowalutami na swojej platformie; Holenderska drużyna piłkarska będzie płacić graczom w BTC; Analitycy JPMorgan o Ethereum i stakingu; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Robinhood składa wniosek o przeprowadzenie IPO:

Aplikacja do handlu akcjami i kryptowalutami Robinhood złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej.

W złożonym oświadczeniu rejestracyjnym Form S-1 w SEC, Robinhood poinformował, że zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji zwykłych klasy A. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, firma planuje handlować za pomocą symbolu „HOOD” na Nasdaq i zebrać 100 mln dolarów w debiucie. Robinhood powiedział, że zarezerwuje 20% do 35% akcji dla swoich użytkowników.

Ogłoszenie o IPO pojawiło się zaledwie dzień po tym, jak amerykański Urząd Regulacji Przemysłu Finansowego nakazał Robinhood zapłacenie około 70 mln dolarów grzywien związanych z rzekomymi „błędami nadzoru systemowego”, a także zadośćuczynieniem klientom, którym rzekomo spowodował „powszechną i znaczącą szkodę”. Robinhood poinformował we wniosku, że osiągnął porozumienie z organem regulacyjnym, aby zapłacić grzywnę w wysokości 57 mln dolarów, natomiast tylko 4,5 mln dolarów odszkodowania dla dotkniętych użytkowników.

Ponadto Robinhood stanął przed wieloma procesami sądowymi ze strony organów regulacyjnych, władz państwowych i osób fizycznych związanych z awariami platformy, przejęciami kont i ograniczeniami handlowymi związanymi z kontrowersją giełdową GameStop. Firma poinformowała, że przewiduje, że zapłaci 15 mln dolarów Departamentowi Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w związku z „problemami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i cyberbezpieczeństwu”.

Kryptowaluta Dogecoin odegrała dużą rolę w działalności aplikacji handlowej. Robinhood poinformował, że 34% całkowitych przychodów z kryptowalut w pierwszym kwartale 2021 r. pochodziło od DOGE. Firma twierdziła, że jej działalność może ucierpieć „jeśli rynki Dogecoin ulegną pogorszeniu lub jeśli cena Dogecoin spadnie” bez podobnego popytu na inne tokeny w aplikacji.

Robinhood poinformował we wniosku, że na dzień 31 marca przechowywał aktywa kryptograficzne o wartości 11,6 mld USD, a 17% całkowitych przychodów w pierwszym kwartale 2021 r. pochodziło z transakcji kryptowalutowych. W tym samym okresie ponad 9,5 mln użytkowników sprzedało około 88 mld dolarów w kryptowalutach.

  • Tajska SEC i regulator Kajmanów podejmują działania w sprawie Binance:

Binance, wiodąca giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, nadal podlega kontroli ze strony regulatorów pod kątem legalności swoich operacji w niektórych krajach.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Władze Monetarne Wysp Kajmanów (CIMA) to najnowsze organy nadzoru finansowego, które ogłosiły represje regulacyjne dotyczące Binance.

Tajska SEC ogłosiła, że złożyła pozew przeciwko Binance, wszczynając postępowanie karne i dochodzenie dotyczące rzekomego prowadzenia działalności związanej z zasobami cyfrowymi bez licencji. Organ powiedział, że Binance świadczyło usługi handlu kryptograficznego za pośrednictwem swojej strony internetowej, „dopasowując zamówienia lub organizując je dla kontrahentów lub dostarczając system lub ułatwiając zawarcie umowy”.

Postępując w ten sposób, Binance zachęciło tajską opinię publiczną i inwestorów do korzystania z jej usług za pośrednictwem swojej strony internetowej lub strony na Facebooku: Binance Thai Community.

– zauważa SEC.

Regulator wspomniał, że w kwietniu wysłał list ostrzegawczy do Binance, żądając od giełdy złożenia pisemnej odpowiedzi, jednak giełda kryptowalut nie przesłała odpowiedzi w określonym czasie.

Ogłoszenie tajlandzkiej SEC pojawia się zaledwie dzień po oficjalnym ogłoszeniu przez CIMA, że podmioty takie jak Binance, Binance Group i Binance Holdings nie są „zarejestrowane, licencjonowane, regulowane ani w inny sposób upoważnione” do prowadzenia giełdy kryptograficznej „z lub na Kajmanach”. Regulator podkreślił, że żaden z wymienionych podmiotów nie podlega jego nadzorowi regulacyjnemu.

CIMA zauważyła, że będzie również badać każdą inną firmę powiązaną z Binance, która prowadzi działalność na lub z Kajmanów. Organ dodał, że każda firma powiązana z kryptowalutami zarejestrowana na mocy Cayman Islands Companies Act 2020 lub w inny sposób mająca siedzibę na Kajmanach musi być zarejestrowana przez krajową ustawę o dostawcach usług aktywów cyfrowych lub przez jakikolwiek istniejący podmiot regulowany, któremu organ udzielił zwolnienia na mocy ustawy.

Rzecznik Binance powiedział, że giełda kryptowalut „zawsze działała w sposób zdecentralizowany”. Przedstawiciel zaprzeczył doniesieniom dotyczącym operacji kryptograficznych Binance na Kajmanach, dodając:

Mamy jednak podmioty zarejestrowane zgodnie z prawem Kajmanów, które prowadzą działalność dozwoloną przez prawo i niezwiązaną z prowadzeniem działalności handlowej na giełdzie kryptowalut.

– powiedział.

  • Bithumb zabroni pracownikom handlu kryptowalutami na swojej platformie:

Bithumb, główna południowokoreańska giełda kryptowalut, wprowadza ograniczenia handlowe dla swoich pracowników, zakazując im handlu na swojej platformie.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Bithumb od tego miesiąca całkowicie zabroni swoim pracownikom kupowania lub sprzedawania kryptowalut za pomocą konta Bithumb.

Ograniczenie ma na celu wzmocnienie wewnętrznych regulacji i poprawę przejrzystości transakcji na giełdzie Bithumb, podała spółka. W ramach działania pracownicy wysłali już w zeszłym miesiącu pisemne oświadczenia dotyczące wypłat z konta. Dodatkowo giełda wdroży system stałego monitoringu, w tym auto audyty oraz system wewnętrznego raportowania.

Najnowsza inicjatywa wynika z szeregu powiązanych ograniczeń dla pracowników Bithumb, w tym zakazu handlu w godzinach pracy i innych. Bithumb zauważył, że firma wiele lat temu wdrożyła również szereg środków związanych z personelem, aby zapobiec wyciekom danych, nieuczciwym praktykom handlowym i manipulacjom na rynku.

Wiadomość pojawia się, gdy Korea Południowa nadal zaostrza swoje stanowisko w sprawie regulowania lokalnych firm kryptograficznych, zwiększając zakres nadzoru nad krajowym rynkiem kryptowalut.

Rząd Korei Południowej wyznaczył termin rejestracji giełd kryptowalut w lokalnych urzędach finansowych do września 2021 r. W marcu FSC zmienił swoje zasady sprawozdawczości finansowej, wymagając od giełd kryptowalut składania regularnych raportów o transakcjach w jednostce analityki finansowej, a także zakładania kont z prawdziwymi nazwiskami w koreańskich bankach.

  • Holenderska drużyna piłkarska będzie płacić graczom w BTC:

AZ Alkmaar ma stać się pierwszym profesjonalnym klubem piłkarskim w Holandii, który będzie wypłacał pensje graczom w Bitcoinie.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej klubu strona Eredivisie, która zajęła trzecie miejsce w holenderskim sezonie piłkarskim 2020/2021, ogłosiła, iż wyłącznym i oficjalnym partnerem kryptowalutowym do połowy 2024 roku zostanie broker kryptowalut Bitcoin Meester.

Zgodnie z ogłoszeniem, umowa sponsorska zostanie w pełni sfinalizowana w Bitcoinie, a holenderski klub deklaruje zamiar trzymania BTC w swoim bilansie.

AZ Alkmaar ponadto zacznie płacić swoim graczom w Bitcoinie, dołączając do rosnącej listy franczyz sportowych płacących zawodowym sportowcom w BTC.

Dla dyrektora handlowego AZ Michaela Kostera atrakcyjność Bitcoinów i kryptowalut jest niezaprzeczalna, stąd decyzja klubu o przyjęciu BTC.

Koster dodał, że podmioty niekryptograficzne, takie jak drużyny piłkarskie, wymagają wskazówek od uznanych uczestników rynku, takich jak Bitcoin Meester. Rzeczywiście, broker kryptograficzny jest jedną z niewielu firm kryptowalutowych licencjonowanych przez holenderski bank centralny.

  • Analitycy JPMorgan o Ethereum i stakingu:

Analitycy z banku inwestycyjnego JPMorgan stwierdzili, że staking zyskuje na popularności jako potencjalne i zarazem efektywne źródło przychodów dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spokojne ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Bitcoin notuje wzrost o 1,2%, Ethereum o 0,9% a Cardano o 1,9%. Binance Coin, Dogecoin oraz XRP notują wyniki ujemne, kolejno o 0,9%, 0,3% i 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.383 bln dolarów, a całkowity obrót 80 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.