News

#1425 Newsy z dnia 04.07.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Kolejny cios dla Binance; JPMorgan: Kiedy bessa na Bitcoinie dobiegnie końca?; Darknet: Kolejny przypadek użycia Bitcoina budzi obawy; PlanB: Najgorszy scenariusz dla Bitcoina na lipiec; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kolejny cios dla Binance:

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że „złożyła zawiadomienie na Binance (…) do Wydziału Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Królewskiej Policji Tajlandzkiej (ECD)”.

Według SEC:

Binance zachęca tajską społeczność i inwestorów do korzystania z jej usług za pośrednictwem strony internetowej lub konta na Facebooku: Binance Thai Community.

Organ nadzoru papierów wartościowych stwierdził, że 5 kwietnia wystosował list ostrzegawczy do Binance, ale firma nie przesłała odpowiedzi w określonym terminie.

SEC powiedziała, że ​​Binance prowadzi działalność w zakresie giełdy kryptowalut bez licencji. W związku z tym firma „podlega sankcjom karnym na mocy art. 66 dekretu dotyczącego przedsiębiorstw w zakresie aktywów cyfrowych, tj. karze pozbawienia wolności na okres od dwóch do pięciu lat i grzywnie w wysokości od 200.000 do 500.000 bahtów, oraz grzywny dziennej nieprzekraczającej 10.000 bahtów za każdy dzień, w którym naruszenie trwa”.

Władze monetarne Kajmanów (CIMA) opublikowały na swojej stronie internetowej zawiadomienie, w którym stwierdza, że ​​Binance nie jest uprawniony do prowadzenia giełdy kryptograficznej w tym kraju.

Ogłoszenie mówi:

Binance, Grupa Binance i Binance Holdings Limited nie są zarejestrowane, licencjonowane, regulowane ani w żaden inny sposób upoważnione przez władze do prowadzenia giełdy kryptowalut na Kajmanach.

CIMA podkreśliła, że ​​firmy zarejestrowane na Kajmanach muszą być „zarejestrowane lub licencjonowane zgodnie z ustawą o zasobach wirtualnych (usługodawców) z 2020 roku” lub być „istniejącym podmiotem regulowanym, któremu władze przyznały zielone światło”.

Niedawno dwa inne organy regulacyjne wydały ostrzeżenia dotyczące Binance: brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) i japońska Agencja Usług Finansowych (FSA).

  • JPMorgan: Kiedy bessa na Bitcoinie dobiegnie końca?:

Analityk JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, podzielił się swoją opinią na temat tego, kiedy jego zdaniem bessa na Bitcoinie dobiegnie końca. W wywiadzie dla CNBC analityk wyjaśnił, że spadek cen Bitcoinów prawdopodobnie zakończy się, gdy udział „króla” w rynku wszystkich kryptowalut wzrośnie powyżej 50%.

Wyjaśnił:

Zdrowa liczba, jeśli chodzi o udział Bitcoina jako procent całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, wynosi 50% lub więcej. Myślę, że to kolejny wskaźnik, który należy obserwować, jeśli chodzi o to, czy faza niedźwiedzia się skończyła, czy nie.

„To było około 60% na początku kwietnia”, przypomniał analityk JPMorgan, dodając, że stosunkowo niski udział BTC w rynku był negatywnym sygnałem. Sugeruje, że zainteresowanie Bitcoinem pozostaje stosunkowo niewielkie. Analityk zwrócił jednak uwagę, że udział BTC w rynku wzrósł w ostatnich tygodniach.

Dominacja Bitcoina obecnie jest na poziomie około 46%.

Nikolaos Panigirtzoglou dodał też:

Napływ do funduszy Ethereum zwolnił w ciągu ostatnich 2-3 tygodni. Stało się to w tym samym czasie, w którym przepływ do funduszy Bitcoin poprawił się. Oznacza to, że być może istnieje okazja, którą niektórzy inwestorzy instytucjonalni widzą, aby kupić BTC i sprzedać inne kryptowaluty.

W zeszłym tygodniu inny analityk JPMorgan powiedział, że rynek kryptowalut się leczy, mimo że nie jest jeszcze zdrowy. Co więcej, krótkoterminowe perspektywy dla rynku kryptowalut są „wyzywające”, dodał analityk, ostrzegając przed większą wyprzedażą.

Panigirtzoglou powiedział na początku tego miesiąca, że ​​nastąpił „niezwykły rozwój” w trendzie Bitcoin futures

Tymczasem dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, powiedział w zeszłym miesiącu, że jego osobistą radą dla ludzi jest trzymanie się z dala od Bitcoinów. Niemniej przyznał jednak, że klienci JPMorgan chcą mieć kontakt z kryptowalutą.

  • Darknet: Kolejny przypadek użycia Bitcoina budzi obawy:

Jeśli dla, broni ekologicznej, pornografii i narkotyków nie były wystarczająco miejsca na rynku darknet, zaczęto sprzedawać skradzione szczepionki na Covid-19 i fałszywe świadectwa przyjęcia szczepionki. Klienci decydujący się na te nielegalne metody szczepień również padają ofiarą oszustw, wynika z niedawnego raportu Coinform.

Podobno sprzedawcy używają adresów akceptowania płatności BTC, które są powiązane z innymi adresami używanymi przez różne serwisy darknet. Mowa tu m.in. o sprzedawcach skradzionych/sklonowanych kart kredytowych, handlarzach narkotyków i oszustach, którzy specjalizują się głównie w podwajaniu Bitcoinów. Coinform zidentyfikował również te osoby jako tę samą grupę lub podmiot, który również nawołuje do popełniania przestępstw.

To nie pierwszy raz, gdy sektor zdrowia został wykorzystany przez oszustów do zarabiania za pomocą kryptowalut. Pod koniec ubiegłego roku dziesiątki szpitali w USA zostało zaatakowanych przez oprogramowanie ransomware, a ich systemy cyfrowe zostały zablokowane. Jedyną ścieżką do odzyskania była opłata w formie krypto.

To tylko jeden przykład z listy nielegalnych działań związanych z kryptowalutami na całym świecie. Inna zdarzenia są jeszcze bardziej szkodliwe dla adopcji tej klasy aktywów i nastrojów konsumentów. Ergo, nie dziwi więc, że kilka ważnych podmiotów z sektora finansowego wypowiedziało się przeciwko jego stosowaniu i wezwało do zakazu dla całego ekosystemu.

Na początku tego roku sekretarz skarbu USA Janet Yellen nazwała kryptowaluty „wyjątkowym problemem” w odniesieniu do finansowania terroryzmu.

Myślę, że wiele kryptowalut jest wykorzystywanych, przynajmniej w sensie transakcji, głównie do tych nielegalnych. Myślę, że naprawdę musimy zbadać, w jaki sposób możemy ograniczyć ich użycie i upewnić się, że przeciwdziałanie praniu pieniędzy nie następuje poprzez te kanały.

Co więcej, prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde miała to do powiedzenia na temat Bitcoina:

To wysoce spekulacyjny zasób, który prowadził zabawny biznes, interesującą i całkowicie naganną działalność związaną z praniem pieniędzy.

Jednak liczby przedstawiają zupełnie inną historię. Według raportu Chainanalysis, przestępczość związana z kryptowalutami znacznie spadła w 2020 roku. Nielegalne działania stanowiły zaledwie 0,34% wszystkich transakcji krypto w zeszłym roku, w porównaniu z około 2% rok wcześniej.

Jednak raport wskazuje, że chociaż liczba oszustw spadła o 72%, to ataki ransomware to jedyna aktywność, która rośnie. Sam rynek darknetu odnotował 42% spadek wykorzystania w ciągu ostatniego roku.

Kryptoprzestępstwa stanowią również bardzo mały procent wszystkich przeprowadzonych nielegalnych działań. Według ONZ od 2% do 5% światowego PKB (1.6 do 4 bln dolarów) rocznie jest związanych z praniem brudnych pieniędzy i nielegalnymi działaniami.

Krytycy skarżyli się również, że giełdy, które nie wymagają KYC i innych podobnych warunków regulacyjnych, praktykują takie działania. Chociaż może to być prawdą, w niniejszym raporcie RAND wskazano:

Pomimo postrzeganej atrakcyjności kryptowalut do prania pieniędzy (…) szacuje się, że 99 procent transakcji kryptowalutowych odbywa się za pośrednictwem scentralizowanych giełd, które mogą podlegać przepisom dotyczącym przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, podobnie jak tradycyjne banki lub giełdy.

W tym samym raporcie podkreślono również zwiększone wykorzystanie Zcash do przeprowadzania transakcji w darknecie. Sprzedawane jako monety prywatności, Zcash, wraz z innymi, takimi jak Monero i Dash, są najbardziej poszukiwanymi walutami używanymi przez przestępców ze względu na anonimowość.

  • PlanB: Najgorszy scenariusz dla Bitcoina na lipiec:

Popularny analityk kryptowalutowy, PlanB, przedstawił najgorszy (jego zdaniem) scenariusz dla ceny Bitcoina na lipiec.

Powszechnie obserwowany analityk, który zyskał ogromną liczbę zwolenników w związku z pionierskim zastosowaniem modelu „stock-to-flow” (S2F) do prognozowania ceny Bitcoina, stwierdził, że S2F jest w fazie „make or break”. W opinii PlanB oznacza to, w ciągu najbliższych 6 miesięcy model zostanie potwierdzony lub całkowicie unieważniony.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba gdzie obserwujemy wzrosty. W górę idzie Bitcoin o 1,98%, Ethereum o 3,81%, Cardano o 0,44%, XRP o 2,12%, Polkadot o 0,62% i Uniswap o 8,89%. Korektę notuje Dogecoin o -0,53%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.47 bln dolarów, a całkowity obrót 61.8 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button