News

#1428 Newsy z dnia 07.07.2021

Ze środowych wydarzeń: Organizacja UFC nawiązała współpracę z Crypto.com; Goldman Sachs: Ethereum może przebić Bitcoina; Rosja pracuje nad ustawą, która pomoże konfiskować kryptowaluty; Iran wstrzymuje eksport energii elektrycznej; Shiden Network: Co zmienia nowy parachain Kusamy?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Organizacja UFC nawiązała współpracę z Crypto.com:

Ultimate Fighting Championship, największa organizacja mieszanych sztuk walki na świecie, kontynuuje „romans” z branżą krypto, ogłaszając umowę sponsorską z wiodącą giełdą kryptowalut.

UFC ogłosiło dziś, że zgodziło się na współpracę typu „walk-kit” z Crypto.com, jedną z największych na świecie platform handlu kryptowalutami pod względem wielkości obrotu, podała CNBC.

Według CNBC umowa jest warta 175 mln dolarów i potrwa ponad 10 lat.

W ramach współpracy marka Crypto.com pojawi się na elementach strojów zawodników podczas walk oraz odzieży noszonej przez sztaby trenerskie głównych zainteresowanych. Dodatkowo Crypto.com nabył prawa do nowo uruchomionej kategorii sponsorskiej UFC znanej jako „Partner platformy kryptowalut”.

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy, Kris Marszałek, nazwał umowę z UFC „historycznym momentem”, zauważając, że pomoże to branży sportowej „przyspieszyć przejście świata na kryptowaluty”.

Ari Emanuel, dyrektor generalny agencji talentów Endeavour, która kupiła udziały w UFC w kwietniu, powiedział, że umowa ta to „tylko początek długich relacji z UFC”.

UFC ostatnio aktywnie bada korzyści płynące z branży kryptowalut, nawiązując kilka partnerstw ze start-upami związanymi z kryptowalutami i blockchain na początku tego roku. W maju UFC ogłosiło plany debiutu tokena fanów UFC we współpracy z aplikacją blockchan Socios.com i platformą Chiliz. Wcześniej organizacja weszła we współpracę z obsługującym kryptowaluty bukmacherem internetowym Stake.com, aby stworzyć unikalną cyfrową kolekcję UFC dla klientów Stake.

Najnowsze partnerstwo to kolejny kamień milowy w rosnącej konwergencji kryptowalut i branży sportowej. W zeszłym tygodniu Portland Trail Blazers podpisało umowę sponsorską z aplikacją StormX. W ramach niej zespół NBA będzie nosić logo StormX na koszulkach przez następne pięć lat, począwszy od sezonu 2021–22.

  • Goldman Sachs: Ethereum może przebić Bitcoina:

Goldman Sachs zaznaczyl, że blockchain o najwyższym „potencjale rzeczywistego wykorzystania” to Ethereum. Sugeruje to, że jego ETH może stać się dominującym cyfrowym magazynem wartości.

W związku z tym Goldman przewiduje, że całkowita kapitalizacja rynkowa Etheru może w nadchodzących latach przekroczyć całkowitą kapitalizację rynkową Bitcoina, zgodnie z raportem Business Insider.

ETH wygąda obecnie jak kryptowaluta o największym rzeczywistym potencjale wykorzystania, ponieważ platforma, na której jest natywną walutą cyfrową, jest najpopularniejszą opcją programistyczną dla aplikacji inteligentnych kontraktów.

Inteligentne kontrakty obejmują oprogramowanie umożliwiające zautomatyzowaną realizację kontraktów cyfrowych. Technologia ta ułatwiła boom na protokoły DeFi i zdecentralizowane aplikacje oparte na kryptowalutach.

Analitycy zauważyli, że przewaga Bitcoina jako pierwszego gracza dała mu silniejszą pozycję. Uważają jednak, że brakuje w nim niektórych przypadków użycia Etheru. W wyniku skupienia się na twardych pieniądzach i bezpieczeństwie sieci, Bitcoin nie oferuje jeszcze takiego samego poziomu funkcjonalności jak ETH.

Ethereum również rozwijało się szybciej niż Bitcoin. Podczas gdy BTC wzrósł w ubiegłym roku o 261%, to ETH w tym samym okresie wzrósł o 856%.

Pomimo rywalizacji tych kryptowalut, analitycy twierdzą również, że złoto jest lepszym magazynem wartości w stosunku do aktywów cyfrowych. Charakteryzują je jako „zabezpieczenie przed inflacją”.

Ta konkurencja między kryptowalutami jest kolejnym czynnikiem ryzyka, który uniemożliwia im stanie się bezpiecznymi aktywami na tym etapie.

Notatka pojawia się miesiąc po tym, jak analitycy Goldman Sachs powiedzieli klientom, że kryptowaluty nie są nawet „inwestycyjną” klasą aktywów:

Podczas gdy ekosystem aktywów cyfrowych może zrewolucjonizować przyszłość wszystkiego, nie oznacza to, że kryptowaluty są klasą aktywów, w którą można inwestować.

Banki nie są jedynymi, które zauważyły, że Ethereum w znaczący sposób wyprzedziło Bitcoina. Założyciel i dyrektor generalny Celsius Network, powiedział, że Ether już przyćmił Bitcoina pod względem udziałów wśród użytkowników platformy.

  • Rosja pracuje nad ustawą, która pomoże konfiskować kryptowaluty:

Według wysokiego rangą urzędnika, Rosjanie pracują nad nową ustawą, która pozwoliłaby rządowi skonfiskować kryptowaluty.

Rosyjski prokurator generalny Igor Krasnov stwierdził, że rząd opracowuje obecnie zestaw poprawek do krajowego kodeksu karnego, aby umożliwić władzom przejęcie kryptowalut, uzyskanych z nielegalnej działalności, podała agencja informacyjna TASS.

Przemawiając dziś na konferencji prokuratur krajów europejskich, Krasnov podkreślił, że kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane do korupcji. Urzędnik powiedział, że krypto to także narzędzie do prania defraudowanych środków z budżetu państwa.

Przestępcze wykorzystanie kryptowalut stanowi poważne wyzwanie w naszym kraju. (…) DFA odegrała kluczową rolę w rozwiązaniu tego problemu, ale nowe poprawki do kodeksu karnego przyniosą dodatkową ochronę. Pozwoli to na zastosowanie środków ograniczających i konfiskatę wirtualnych aktywów.

Według niektórych lokalnych ekspertów, żadna ilość przepisów nie umożliwi rządowi faktycznego przejęcia aktywów kryptograficznych. Nikita Soshnikov, były starszy prawnik w Deloitte CIS i dyrektor Alfacash, powiedział:

(…) Oczywiste jest, że cyfrowe aktywa przechowywane w portfelach nie będą mogły zostać skonfiskowane jak każdy inny rodzaj aktywów. Jednak mamy już przypadek, w którym funkcjonariusze FSB zostali uznani za winnych przyjmowania łapówek, a sąd formalnie zajął 0,1 i 4,70235 BTC jako mienie państwa.

Sosznikow powiedział, że Rosja zaczęła opracowywać propozycje konfiskaty kryptowalut już w 2019 roku, na wiele lat przed przyjęciem ustawy DFA.

Prokuratura Generalna pozostaje kluczowym interesariuszem tego projektu. W tym kontekście obecne oświadczenie jest jedynie potwierdzeniem uzgodnionych wcześniej planów.

– dodał.

Były zastępca przewodniczącego rosyjskiej komisji śledczej, Krasnov został prokuratorem generalnym kraju na początku 2020 roku. Od czasu powołania Krasnov jest zdecydowanym przeciwnikiem kryptowalut. W zeszłym roku twierdził, że cyberprzestępczość w Rosji jest często ułatwiana dzięki kryptowalutom. Jednocześnie odnotowała 25-krotny wzrost w stosunku do 2015 roku.

Ponowne zapędy Krasnowa mające na celu zwalczanie korupcji związanej z kryptowalutami w Rosji mają miejsce kilka miesięcy po tym, jak administracja prezydenta Joe Bidena ukarała go za prześladowanie rosyjskiej opozycji i jej lidera Aleksieja Nawalnego.

Według lokalnych śledztw, Krasnov sam był zamieszany w sprawy korupcyjne.

  • Iran wstrzymuje eksport energii elektrycznej:

Wyzwanie stojące przed Iranem związane z ciągle rosnącym zużyciem energii elektrycznej osiągnęło nowy poziom. Doprowadziło to kraj ten do wstrzymania eksportu energii elektrycznej.

Abuzer Salihi, dyrektor generalny irańskiej firmy dystrybucyjnej energię elektryczną Tevanir, ogłosił, że ograniczył eksport do zera, „aby nie było problemu z dostawami prądu w kraju”. Powiedział też, że dostawy energii elektrycznej do afgańskiej prowincji Herat, która pobiera 70% energii elektrycznej z Iranu, zostały całkowicie wstrzymane.

Według danych udostępnionych przez Tevanir, dzienne zapotrzebowanie na energię elektryczną osiągnęło ponad 65.000 megawatów, podczas gdy produkcja wynosi około 54.000 megawatów. Oprócz letnich upałów, Bitcoin i wydobycie kryptowalut w tym kraju są wymieniane jako jedne z przyczyn wysokiego zapotrzebowania na energię.

Iran zalegalizował kopanie krypto w 2019 roku, aby udzielać licencji i regulować górników w kraju. Ale Teheran odnotował również wzrost liczby nielicencjonowanych górników. Wielu z nich korzysta z domowej sieci elektrycznej zasilając energochłonne platformy wydobywcze.

Pierwszym środkiem Iranu w tym roku było nałożenie kar na górników kryptowalut wykorzystujących energię domową.

Nastąpił też zakaz wydobycia do czasu upłynięcia gorących letnich miesięcy. Ogłoszony przez prezydenta Hassana Rouhaniego w maju zakaz wydobywania kryptowalut potrwa do września.  Rouhani stwierdził również, że 85% działalności wydobywczej w Iranie jest nielicencjonowane.

Przed zatrzymaniem eksportu energii elektrycznej, kraj wezwał również wszystkich legalnie działających górników kryptowalut do zaprzestania działalności. Eshaq Jahangiri, wiceprezydent Iranu, powiedział:

 Zapewnimy, że prąd nie zostanie odcięty w istotnych i ważnych miejscach.

Tymczasem Iran kontynuuje represje przeciwko nielegalnej działalności wydobywczej. W zeszłym miesiącu władze skonfiskowały ponad 7.000 platform górniczych na farmie działającej w stolicy kraju.

  • Shiden Network: Co zmienia nowy parachain Kusamy?:

Sieć Kusama doczekała się nowego parachaina. Shiden Network zabezpieczyła slot Kusamy 137.020 tokenami KSM o wartości prawie 29 mln dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,79%, Ethereum o 2,33%, Cardano o 1,10%, XRP o 0,27%, Polkadot o 8,65%, Uniswap o 1,45% i Bitcoin Cash o 3,50%. Korektę notuje Dogecoin o -0,62%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.47 bln dolarów, a całkowity obrót 77.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.