News

#143 Aktualności z dn. 09.12.2017

Z sobotnich wydarzeń: Bułgaria blokuje rachunki giełd kryptowalutowych; Złoto za Bitcoina; Apple patentuje własny Blockchain; Token do podróżowania; Mocna korekta na Bitcoinie.

• Bułgaria blokuje rachunki giełd kryptowalutowych:

Wczoraj po południu kilka dużych banków w Bułgarii zamknęło rachunki posiadane przez giełdy kryptowalutowe tego kraju. Banki blokują również transfery do i z międzynarodowych giełd tego typu. Giełdy, które oferują transakcje kryptowalutowe, w bardzo dużym stopniu polegają na tradycyjnej bankowości, dlatego też większość z nich zawiesiła obecnie swoje usługi.

Anonimowy charakter kryptowalut oznacza, że transakcje są bardziej ryzykowne, ponieważ są trudne do odwrócenia. W tym tygodniu główne banki Bułgarii zdecydowały się zlikwidować to ryzyko siłą. Szybkie przejście do blokowania kont bułgarskich giełd kryptowalutowych było najwyraźniej skoordynowaną decyzją największych z nich. Posunięcie to nie miało związku z żadną jawną decyzją lub regulacją rządową.

Zgodnie ze stanowiskiem administratora bułgarskiego forum Bitcoina banki zamknęły rachunki wszystkich firm, których działalność związana jest z zakupem lub sprzedażą Bitcoina. W poście w tym samym wątku dyrektor zarządzający firmy, której dotyczy ten problem, Neven Dilkov napisał, że chociaż UBB blokuje również konta jego firmy, nie wszystkie banki w tym kraju przyjmują tak surowe stanowisko:

Rozmawiałem z Societe Generale i Piraeus oddzielnie, oba te banki nie widzą problemu związanego z firmami pracującymi z kryptowalutami.

Giełdy kryptowalut dotkniętych tym problemem to cix.bg, crypto.bg i cryptobank.bg. Ta ostatnia jest wciąż otwarta, ale akceptuje jedynie płatności przez ePay. Bułgarzy, którzy chcą kupić Bitcoina mogą to robić za pośrednictwem Coinbase i LocalBitcoins.

• Złoto za Bitcoina:

Zgodnie z zapowiedzią APMEX wprowadza możliwość kupowania prawdziwego złoto za pomocą złota cyfrowego. Zgodnie ze stanowiskiem firmy, zintegrowała się ona z usługami handlowymi BitPay i jest teraz w stanie odbierać waluty cyfrowe. Dodatkowo kupujący wybierający tą formę płatności otrzymują rabat w wysokości 4%, zwykle zarezerwowany tylko dla płatności gotówkowych. Wyjaśnienie niniejszej decyzji brzmi następująco:

Kupujący mogą dokonywać zakupów za pomocą Bitcoina w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, tak jak w przypadku większości kart kredytowych. Zamówienia międzynarodowe stają się znacznie łatwiejsze, ponieważ kryptowaluta taka jak Bitcoin jest akceptowana na całym świecie bez konwersji, a także wielu klientów preferuje płatności Bitcoinem ze względu na anonimowość oferowaną przez transakcje oparte o Blockchain.

• Apple patentuje własny Blockchain:

Firma Apple złożyła niedawno wniosek patentowy, w którym wykorzystuje technologię Blockchain w ramach systemu do tworzenia i weryfikowania znaczników czasu. Na podstawie publicznego, czwartkowego zgłoszenia do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA można wnioskować, że technologia ta zostanie wykorzystana do certyfikacji znaczników czasu jako program wyposażony w narzędzia infrastruktury klucza publicznego (PKI).

Wniosek opisuje trzy możliwe metody ustanawiania znaczników czasu, przy czym jedna z nich opiera się na platformie Blockchain. Istnieje przypadek użycia, w którym przechowywane dane są powiązane z transakcjami w łańcuchu bloków, ustalając ich stan w konkretnym czasie. Program generuje blok zawierający znacznik czasu, przy czym każdy kolejny blok będzie dodawany do łańcucha po tym jak górnicy zweryfikują transakcję. Ten system jest częścią czegoś, co Apple nazywał architekturą wielokrotnego wyboru, co oznacza, że system wymaga potwierdzenia znacznika czasu po wygenerowaniu bloku, ale zanim zostanie on dodany do łańcucha.

Podobnie jak inne uznane instytucje Apple wierzy w siłę technologii Blockchain i jej zalety. Firma ta dostrzegła korzyści wynikające z tego, że transakcje są weryfikowane i zatwierdzane w drodze konsensusu między uczestnikami sieci, co utrudnia oszustwa. Technologia działa na rozproszonej, a nie scentralizowanej platformie, przy czym każdy uczestnik ma dostęp do dokładnie tych samych rekordów księgi, co pozwala mu na korzystanie z danych w dowolnym czasie i zapewnia odporności na ataki. Zgodnie z wnioskiem używanie zdecentralizowanej księgi do przechowywania znaczników czasu ma dwie główne zalety – może wydłużyć trwałość przechowywanych danych i chronić przed oszustwami wynikającymi z sytuacji, w których pojedynczy węzeł zostanie zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie.

• Token do podróżowania:

Podróżowanie po USA było w zasadzie zdominowane przez dwie duże firmy, Expedia i Priceline, które są właścicielami wszystkich innych głównych stron internetowych tego typu. Technologia Blockchain, dzięki nowemu systemowi non-profit oferowanego przez TravelChain, wkrótce to zmieni. Firma ogłosiła, że zapewni użytkownikom metodologię rezerwacji podróży, która ominie obecny monopol. Celem jest użycie Blockchaina, aby zachęcić użytkowników do zamieszczania informacji na temat podróży za pomocą TravelTokens, wewnętrznej kryptowaluty systemu. Platforma została zaprezentowana uczestnikom BlockShow Asia w tym roku. Zespół wymyślił termin travelution – rewolucja w sposobie podróżowania.

Niesamowite wydarzenie, najlepsze, w jakim kiedykolwiek uczestniczyliśmy! Dobrzy ludzie, dobra organizacja, wiele ważnych kontaktów i spotkań. Udało nam się spotkać 2 doradców i porozmawiać z wieloma inwestorami.

– TravelChain komentował swoje doświadczenia podczas konferencji BlockShow Asia 2017.

Zwykle nowe projekty oparte na Blockchain uruchamiają sprzedaż etokenową w Ethereum, jednak zespół TravelChain zdecydował się na korzystanie ze swojej technologii grafenowej. Uważa się, że, biorąc pod uwagę spowolnienie w łańcuchu Ethereum Blockchain wywołane dużym ruchem, system ten zapewni płynniejsze i szybsze transakcje.

TravelTokens mogą być konwertowane na waluty fiat na giełdach lub używane w systemie. Podstawową korzyścią z nowego rozwiązania będzie system wolny od firm nastawionych na zysk. Dodatkowo, ponieważ platforma jest siecią typu peer-to-peer, zapewni ona bezpośrednią interakcję między użytkownikami.

• Mocna korekta na Bitcoinie:

Dzisiejszy dzień kończy się mocną korektą Bitcoina, która wynosi 10,5% oraz mocnym odpływem kapitału równym 27,5 mld dolarów. Całkowita wartość rynkowa wynosi na dzień dzisiejszy 396,9 mld dolarów. Spadki obserwujemy również na Bitcoin Cashu – 4,5% oraz Dashu – 3,2% i wielu innych walutach alternatywnych. Nie przeszkodziło to jednak IOTA, która zyskała dziś 1,9%. Również Ethereum i Litecoin zyskuje – kolejno 4,7% i aż 17,4%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button