News

#1437 Newsy z dnia 16.07.2021

Z piątkowych wydarzeń: Binance wstrzymuje sprzedaż tokenów giełdowych; CEO Coinbase odpowiada twórcy Dogecoin; Litwa wydała ostrzeżenie dla Binance; USA: Rząd oferuje kryptowaluty w formie nagrody; Platforma DeFi od Square; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance wstrzymuje sprzedaż tokenów giełdowych:

Popularne tokeny giełdowe Binance, są wycofywane ze sprzedaży. W dzisiejszym komunikacie giełda ogłosiła, że tokeny giełdowe są niedostępne na Binance.com. Od 14 października 2021 roku platforma nie będzie w ogóle obsługiwać tokenów giełdowych.

Obecni posiadacze tokenów będą mieli trochę czasu na dostosowanie się:

Użytkownicy, którzy obecnie posiadają tokeny giełdowe, mogą je sprzedawać lub przechowywać przez następne 90 dni. Użytkownicy nie będą już mogli ręcznie sprzedawać ani zamykać swoich pozycji po 2021-10-14 19:55 (UTC). Następnie wszystkie pozycje tokenów giełdowych na Binance.com zostaną zamknięte 15.10.2021 o godzinie 13:30 (UTC).

Chociaż nie zostało to potwierdzone w momencie redagowania tekstu, Walter Bloomberg stwierdził w tweecie:

Jeśli to prawda, potwierdziło by się, że rosnąca presja regulacyjna na największą na świecie platformę kryptowalutową nadal mocno uderza w jej działalność.

Pod koniec kwietnia pojawiły się już doniesienia, że ​​europejscy i brytyjscy regulatorzy analizowali ofertę tokenów giełdowych Binance pod kątem możliwej niezgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) w tamtym czasie stwierdził:

Zasadniczo […] obowiązuje zasada: jeśli tokeny są zbywalne, mogą być przedmiotem obrotu na giełdzie kryptograficznej. Są one wyposażone w uprawnienia ekonomiczne, takie jak dywidendy lub rozliczenia pieniężne. Stanowią również papiery wartościowe i podlegają obowiązkowi publikacji.

Wiosna i lato 2021 roku były trudne dla Binance na froncie regulacyjnym, ponieważ wiele krajów podjęło działania przeciwko niemu lub badało jego operacje z różnych perspektyw zgodności.

W Wielkiej Brytanii Financial Conduct Authority nakazał giełdzie wstrzymanie wszelkiej „działalności regulowanej” w kraju. W tym samym miesiącu japońska Agencja Usług Finansowych oskarżyła Binance o działanie w kraju bez odpowiedniej rejestracji, natomiast środki przeciwko giełdom kryptowalut w kanadyjskiej prowincji Ontario skłoniły platformę do zaprzestania wszelkich działań w tym kraju.

  • CEO Coinbase odpowiada twórcy Dogecoin:

Brian Armstrong, współzałożyciel i dyrektor generalny notowanej na Nasdaq giełdy kryptowalut Coinbase, odpowiedział na niedawny atak na krypto twórcy Dogecoin Jacksona Palmera.

W wątku na Twitterze Armstrong wskazał niektóre z największych zalet kryptowalut, podkreślając, że krypto „po prostu zapewniają alternatywę dla osób, które chcą większej wolności”.

Dyrektor generalny podkreślił, że stanowisko wobec branży kryptograficznej zależy od perspektywy. Wyjaśnił, że ludzie, którzy chcą większej kontroli ze strony organów nadzoru finansowego, mogą swobodnie korzystać z tradycyjnego systemu fiducjarnego. Jednak krypto jest „potrzebnym powiewem świeżego powietrza” dla tych, którzy wierzą, że rozwiązania rządowe są często „nieefektywne, zawyżone lub niewystarczające”.

Armstrong dodał, że tradycyjne narzędzia inwestycyjne zwykle kojarzą się z brakiem możliwości dla mniejszych inwestorów, odnosząc się do ograniczeń, takich jak przepisy dotyczące akredytowanych inwestorów:

Dobrym przykładem są przepisy dotyczące akredytowanych inwestorów. Zostały stworzone z najlepszymi intencjami, aby chronić zwykłych ludzi przed oszustwami. Ale jaki był wynik?

W przeciwieństwie do niektórych tradycyjnych instrumentów inwestycyjnych, kryptowaluty, nie wymagały od inwestorów akredytacji przez jakikolwiek organ finansowy. Stanowi to atrakcyjną okazję dla inwestorów detalicznych, powiedział Armstrong:

To jest jeden z powodów, dla których Bitcoin uczynił tak wielu ludzi bogatymi.

W związku z tym Armstrong doszedł do wniosku, że kryptowaluty stwarzają „mobilność bogactwa i większą równość szans dla wszystkich”. Podkreślił, że każdy może wybrać system, który będzie dla niego najlepszy.

Krypto nie rozwiąże nierówności majątkowych.

– dodał.

Z misją „stworzenia otwartego systemu finansowego dla świata” Coinbase jest znane ze swojego stanowiska przyjętego oficjalnie pod koniec 2020 roku.

Palmer, który stworzył Dogecoin, na początku tygodnia na Twitterze, argumentował, że krypto jest:

(…) z natury prawicową, hiperkapitalistyczną technologią, zaprojektowaną z myślą o połączeniu unikania podatków, mniejszego nadzoru regulacyjnego i sztucznie wymuszanego niedoboru.

Jak wcześniej informowaliśmy, Dogecoin stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut w tym roku, stając się najlepiej zarabiającym aktywem cyfrowym w II kwartale 2021 roku, ze wzrostem o 392%.

  • Litwa wydała ostrzeżenie dla Binance:

Bank Centralny Litwy poinformował w piątek, iż ostrzegł Binance UAB ws. nielicencjonowanych usług inwestycyjnych świadczonych na Litwie. Bank „nakazał również firmie upewnienie się, że jej publicznie dostępne informacje nie wprowadzają w błąd”.

Bank centralny wyjaśnił, że ocenił publicznie dostępne informacje i stwierdził, że Binance „działa jako operator wirtualnej giełdy krypto i portfela walutowego”.. Bank napisał:

Bank Litwy zwrócił się do Binance UAB … i ostrzegł firmę przed jej nielicencjonowanymi usługami inwestycyjnymi świadczonymi na Litwie. Zwrócił się do niej o zapewnienie, że jej publicznie dostępne informacje są zgodne z wymogami prawnymi i nie wprowadzają w błąd.

Ponadto Bank Litwy zauważył, że „usługi związane z kryptoaktywami nie są regulowane ani nadzorowane, w związku z czym konsumenci ryzykują utratę wszystkich swoich inwestycji”.

Bank centralny wyjaśnił ponadto, że niektóre internetowe giełdy kryptowalut umożliwiają swoim klientom inwestowanie w instrumenty pochodne krypto. Są to kontrakty terminowe, kontrakty na różnice kursowe (CFD) lub kryptowaluty powiązane z papierami wartościowymi. Bank centralny podkreślił, że są to instrumenty finansowe, a platformy oferujące je muszą być licencjonowane.

Bank dodał:

Firmy zarejestrowane na Litwie jako kryptogiełdy nie są nadzorowane jako dostawcy usług finansowych. Nie mają również prawa do świadczenia jakichkolwiek usług finansowych, w tym usług inwestycyjnych.

W poniedziałek Włochy wydały podobne ostrzeżenie dotyczące Binance. Regulatorzy z Wielkiej Brytanii, Japonii , Kajmanów i Tajlandii również niedawno wydali ostrzeżenia dotyczące globalnej giełdy kryptowalut. W odpowiedzi Binance zawiesiło wypłaty w GBP i depozyty w EUR za pośrednictwem przelewów bankowych SEPA.

 

  • USA: Rząd oferuje kryptowaluty w formie nagrody:

Departament Stanu USA ogłosił, że jego program Rewards for Justice oferuje nagrodę w wysokości do 10 mln dolarów:

(…) za informacje prowadzące do identyfikacji lub lokalizacji każdej osoby, która działając pod kontrolą obcego rządu, uczestniczy w złośliwych działaniach cybernetycznych przeciwko infrastrukturze krytycznej USA z naruszeniem ustawy o oszustwach komputerowych i nadużyciach (CAFA).

RFJ to program nagród Departamentu Stanu za przeciwdziałanie terroryzmowi ustanowiony w 1984 roku poprzez ustawę o zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu. Biurem zarządza Dyplomatyczna Służba Bezpieczeństwa.

Celem RFJ jest postawienie międzynarodowych terrorystów przed wymiarem sprawiedliwości i zapobieganie aktom międzynarodowego terroryzmu wymierzonym w osoby lub mienie z USA.

– czytamy na stronie internetowej.

Ogłoszenie ujawnia, że ​​program Rewards for Justice wypłacił ponad 200 mln dolarów ponad 100 osobom na całym świecie od momentu jego powstania.

W ogłoszeniu dodano, że Rewards for Justice „współpracuje również z partnerami międzyagencyjnymi, aby umożliwić szybkie przetwarzanie informacji, a także możliwą relokację i wypłatę nagród.

Ponadto dział stwierdził:

Wypłaty nagród mogą obejmować płatności w kryptowalutach.

 

  • Platforma DeFi od Square:

Założona przez Jacka Dorseya i Jima McKelvey’a firma Square nie przestaje zaskakiwać. Po ogłoszeniu prac nad portfelem sprzętowym do przechowywania BTC firma zapowiedziała uruchomienie platformy DeFi.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba na giełdach upływa spokojnie. W górę idzie Bitcoin o 1,46%, Ethereum o 0,92% i XRP o 0,49%. Korektę notuje Cardano o -0,76%, Dogecoin o -3,40%, Polkadot o -1,51% i Bitcoin Cash o -0,90%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.31 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 67.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.