News

#1438 Newsy z dnia 17.07.2021

Z sobotnich wydarzeń: AXIA Coin udanie debiutuje na KuCoin; ByBit dodaje handel spot; Niemiecki bank oferuje 11 produktów ETP; Britto Financial Services ogłasza sprzedaż tokenów BRT; Bank of America zaczyna umożliwiać niektórym klientom handel kontraktami futures na Bitcoiny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • AXIA Coin udanie debiutuje na KuCoin:

AXIA Coin (AXC), cyfrowa waluta wspierana aktywami, właśnie zakończyła udaną premierę na KuCoin. Od 12 lipca handlowcy mieli okazję wydobywać AXC, obstawiając USDT, KCS lub ETH na popularnej platformie BurningDrop. W dniu 15 lipca przeprowadzono udany debiut, gdzie udostępniono produkt 8 mln użytkownikom.

Atrakcyjność nowego zasobu wynika z wprowadzenia integracyjnego modelu ekonomicznego, w którym użytkownicy tworzą wartość, korzystając z usług oferowanych przez AXIA oraz poprzez własną zdecentralizowaną działalność w sieci. Jest to możliwe dzięki ramom monetarnym, które zmieniają AXC w idealny zamiennik obecnego systemu finansowego, zapewniając jednocześnie stałe nagrody dla swoich użytkowników.

Dyrektor generalny projektu, Nick Agar, podzielił się swoimi prognozami przed uruchomieniem:

W miarę jak nadal udostępniamy AXC użytkownikom na całym świecie, widzimy rosnące zainteresowanie korzyściami płynącymi z podtrzymywanego przez niego ekosystemu. Tak duży sukces jest świetnym wskaźnikiem, że potrzebna jest bardziej inkluzywna i zrównoważona gospodarka, a użytkownicy są na nią gotowi. Pęd do zdobycia AXC na BurningDrop jest częścią tego, co zobaczymy w czwartek.

AXIA Coin to globalna waluta wspierana aktywami, wykorzystująca innowacyjne standardy technologii blockchain i inteligentnych kontraktów, aby podważyć tradycyjne struktury finansowe, obniżyć koszty uczestników i rozwinąć bardziej sprawiedliwy i integracyjny model ekonomiczny w skali globalnej.

Jako sieć, AXIA integruje wiele komplementarnych aplikacji i platform, które będą pionierem zdecentralizowanej gospodarki, aby napędzać upowszechnienie głównego nurtu w ulepszaniu procesów biznesowych na całym świecie. Waluta dostarcza wyrafinowanych rozwiązań, które są idealnym zamiennikiem systemu płatności fiat, a także ulepszają istniejące modele kryptowalut.

Uruchomiony we wrześniu 2017 roku KuCoin, to globalna giełda kryptowalut z ponad 400 aktywami cyfrowymi. Obecnie oferuje handel spot, handel depozytami zabezpieczającymi, transakcje fiat P2P, transakcje futures, stakowanie i pożyczki dla 8 milionów użytkowników w 207 krajach i regionach na całym świecie. W 2018 roku KuCoin zabezpieczył 20 mln dolarów w rundzie A od IDG Capital i Matrix Partners.

Według CoinMarketCap, KuCoin jest obecnie piątą co do wielkości giełdą kryptograficzną. W 2021 roku Forbes nazwał KuCoin jedną z najlepszych giełd kryptowalut.

  • ByBit dodaje handel spot:

Niedawny słabość cen kryptowalut i wolumenów transakcji nie powstrzymała giełd przed dalszym rozwojem. Pomimo ciszy, platformy wciąż wprowadzają nowe funkcje i produkty.

Nowością wśród ofert Bybit jest handel parami spot. Giełda instrumentów pochodnych, która regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce giełd w branży pod względem wolumenu, dodała teraz obsługę czterech par transakcji spot, w tym BTC/USDT, ETH/USDT, EOS/USDT i XRP/USDT.

Inne popularne pary będą również stopniowo dodawane do platformy.

Uzupełnia to istniejące oferty Bybit, oferując traderom metodę zabezpieczania pozycji na rynku kasowym bez konieczności zmiany systemu obrotu. Wprowadzenie handlu spotowego dodaje wartości do ekosystemu kryptowalut, ogólnie pod względem dodatkowej płynności i zamienności dla górników i handlowców instrumentów pochodnych.

Kryptowalutowe instrumenty pochodne były gorącym tematem, a łączne wolumeny transakcji na nich w czerwcu przewyższały wartości rynku spotowego. Kontrastuje to z kilkoma pierwszymi miesiącami roku, kiedy wolumen transakcji spot wyprzedził obrót instrumentami pochodnymi. W związku z tym giełdy, które wcześniej zajmowały się wyłącznie instrumentami pochodnymi, dodają oferty spot, aby dać klientom więcej możliwości.

Posunięcie Bybit odzwierciedla strategię innych konkurencyjnych giełd, które ostatnio wprowadziły transakcje spot, m.in. decyzję Bitmex o dodaniu obsługi par spot w kwietniu i podobny ruch Bit.com w czerwcu. mimo, iż te giełdy nie przebiły 100 najlepszych giełd pod względem wolumenu transakcji spot, to jednak poszerzają swoją ofertę.

  • Niemiecki bank oferuje 11 produktów ETP:

Niemiecki Comdirect AG oferuje 11 produktów giełdowych kryptowalut (ETP) od 21shares AG. Bank świadczy internetowe usługi maklerskie, bankowe i doradcze na terenie Niemiec.

Ogłaszając partnerstwo z Comdirect, 21shares wyszczególnia:

W tym innowacyjnym partnerstwie 21shares zostało zachowane jako jedyny dostawca fizycznie zabezpieczonych kryptowalut ETP do programu oszczędnościowego brokera internetowego.

11 ETP jest obecnie notowanych w Niemczech i są dostępne na platformie Comdirect bez prowizji, czytamy w ogłoszeniu. Platformy ETP oferują inwestycje w Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Polkadot, Stellar, Cardano, Solana i inne.

Hany Rashwan, dyrektor generalny 21shares, wyjaśnił, że jego firma była „pierwszym emitentem kryptowalut, który wystawił w pełni zabezpieczoną, w 100% fizycznie zabezpieczoną Bitcoin ETP na większości niemieckich giełd w 2019 roku”.

Ponadto jest obecnie „jedynym emitentem, który dopuszcza cztery krypto ETP na samej Xetrze”. Firma wymieniła również „pierwszą na świecie fizycznie zabezpieczoną krypto ETP na szwajcarskiej giełdzie SIX w 2018 roku”, wyjaśniając:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować niemieckim klientom, którzy chcą dodać Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne do swojego planu oszczędnościowego, atrakcyjną opcję (…)

Jeden z menadżerów Comdirect i inicjator planu oszczędzania kryptowalut, Rene Louis Delrieux, zauważył, że za pośrednictwem banku „inwestorzy mogą teraz korzystać z kryptowalut ETP, co odpowiada potrzebom naszych wymagających klientów i zapewnia udział w rynku. Ta dodatkowa usługa zapewnia elastyczność umożliwiającą natychmiastowe użycie”, dodając:

Wraz z naszym partnerem 21shares, firmie Comdirect udało się znacząco połączyć inwestycje kryptograficzne z planami emerytalnymi, o czym nasi klienci marzyli od dłuższego czasu.

  • Britto Financial Services ogłasza sprzedaż tokenów BRT:

BRT to zupełnie nowa moneta i pierwszy brytyjski funt kryptograficzny wprowadzony przez brytyjską instytucję finansową Britto Financial Services. Firma ta ma siedzibę w Londynie, posiada 20-letnie doświadczenie i jest jedną z wiodących instytucji finansowych na świecie.

Obecnie na świecie istnieje 159 różnych walut narodowych. Można sobie wyobrazić, ile pieniędzy marnuje się każdego dnia na opłaty bankowe za każdą transakcję.

Celem Britto Financial Services jest rzekomo zapewnienie każdemu wygodnej możliwości dokonywania codziennych zakupów bezpośrednio z jednego wielowalutowego konta przy użyciu technologii blockchain. Poza tym klienci Britto mogą polegać na szerokiej sieci bankomatów. To rewolucyjne podejście może uratować przyszłość światowej gospodarki przed dewaluacją waluty i nieuniknionym spadkiem.

Britto Financial Services opracował wygodną i łatwą w użyciu usługę dla ludzi, aby uniknąć pułapek bankowych i zatkać wycieki pieniędzy. Bogate doświadczenie finansowe i wsparcie Banku Anglii sprawiają, że projekt jest popularny na całym świecie.

Poza tym Britto ma własną giełdę kryptograficzną z najnowszymi technologiami blockchain i AI, aby zapewnić bezpieczeństwo dla klientów. Wszystkie dane osobowe są dobrze chronione dzięki systemowi KYC i uwierzytelnianiu 2FA.

Platforma jest zasilana BRT, którą wkrótce będzie można kupić na giełdzie kryptowalut P2PB2B. Jest to jeden z najlepszych krypto-wariantów do inwestowania ze względu na reputację Britto w globalnym systemie finansowym.

Sprzedaż BRT zaczyna się 21 lipca i potrwa do 4 sierpnia 2021 na p2pb2b.io.

  • Bank of America zaczyna umożliwiać niektórym klientom handel kontraktami futures na Bitcoiny:

Drugi co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, Bank of America, zaczął pozwalać niektórym klientom na handel kontraktami futures na Bitcoiny.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na czerwono świecą nam się wszystkie topowe krypto. Korektę notuje Bitcoin o -0,65%, Ethereum o -0,99%, Cardano o -3,16%, XRP o -2,72%, Dogecoin o -4,62%, Polkadot o -4,57% i Bitcoin Cash o -2,30%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.28 bln dolarów, a całkowity obrót 57.9 mld dolarów.

źródło: ambcrypto.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.