News

#1439 Newsy z dnia 18.07.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Ukraina: Największa nielegalna kopalnia mogła być farmą bootów FIFA; Dolce & Gabbana wprowadzi kolekcję NFT; Wielka Brytania: Winny finansowania ISIS za pomocą BTC; Coin Bureau: Oto, dlaczego Ethereum może zdeklasować Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ukraina: Największa nielegalna kopalnia mogła być farmą bootów FIFA:

Centrum danych zniszczone w tym miesiącu przez ukraińskie organy ścigania pod zarzutem kradzieży energii elektrycznej mogło mieć inny cel niż kopanie kryptowalut. Ukraińska służba bezpieczeństwa określiła obiekt jako „największą podziemną farmę kryptowalut”, która do tej pory została znaleziona. Jednak doniesienia medialne podważają to twierdzenie.

Wcześniej w lipcu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła, że odkryła w Winnicy farmę wydobywczą kryptowalut zasilaną skradzioną energią. Funkcjonariusze przejęli około 5.000 sztuk sprzętu, w tym 3.800 konsol do gier i 500 kart wideo, z dawnego magazynu Vinnytsiaoblenerho. Lokalne przedsiębiorstwo energetyczne rzekomo poniosło straty sięgające 256.000 USD.

Według organów ścigania nielegalny zakład wydobywczy był obsługiwany przez mieszkańców Winnicy i Kijowa. Zgodnie z artykułem Ain.ua, skonfiskowany sprzęt należy do firmy MMI Engineering, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania, utrzymaniem sieci i szkoleniem AI. Jej prawnicy oskarżyli SBU o rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Firma informatyczna twierdzi, że kupuje energię elektryczną od JSC Vinnytsiaoblenerho i operatora sieci na tym obszarze, Enera Vinnytsia Ltd., płacąc rachunki według stawek komercyjnych i zgodnie z odczytami liczników. Wynajmuje również lokal, w którym znajduje się sprzęt, od firmy Alfa Energy, która jest obecnym właścicielem magazynu.

Tymczasem Vinnytsiaoblenerho wydał oświadczenie, zgodnie z którym magazyn nigdy nie był zajmowany przez farmę kryptowalut. Jej pracownicy nie byli również w stanie wykryć żadnych oznak kradzieży energii elektrycznej podczas śledztwa prowadzonego z przedstawicielami regionalnego oddziału ukraińskiego Państwowego Inspektoratu Nadzoru Energetycznego.

Jak podkreślono::

Informacje o wielomilionowych kradzieżach prądu nie odpowiadają rzeczywistości.

MMI Engineering poinformowało, że zajęty sprzęt kosztuje około 30 mln hrywien ukraińskich (ponad 1 mln dolarów) i teraz próbuje go odzyskać. Firma dodała, że ​​nalot SBU sparaliżował jej działalność, natomiast jej prawnicy złożyli już oficjalne skargi do Peczerskiego Sądu Rejonowego i Prokuratury Generalnej w Kijowie.

Ukraiński podmiot, którego właścicielem jest firma Zafar Technology z ZEA, nie podał żadnych szczegółów dotyczących konkretnego wykorzystania swojego sprzętu komputerowego. Konsole i dyski do gier Playstation 4 Slims zostały zauważone na zdjęciach opublikowanych przez SBU 8 czerwca. I chociaż generalnie można z nich wydobywać kryptowaluty, wielu na Ukrainie uważa, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że konsole były używane do zastosowań związanych z grami.

Dowody sugerują, że obiekt w Winnicy mógł być farmą botów do gier, a nie kopalnią kryptowalut. Według raportu śledczego ukraińskiego portalu biznesowego Delo.ua, farma botów mogła być wykorzystywana do szlifowania. To wtedy gracze wykorzystują oprogramowanie do wykonywania powtarzalnych zadań w grze, które nagradzają gracza czymś cennym w danym scenariuszu, na przykład zdobywaniem punktów doświadczenia lub podnoszeniem poziomu postaci.

SBU odmówił komentarza na temat możliwego wykorzystania sprzętu, powołując się na toczące się śledztwo.

Delo cytuje anonimowe źródło z SBU, które podobno powiedziało, że PlayStation były używane do „pompowania botów” w FIFA, słynnej serii gier piłkarskich EA Games. W popularnym trybie Ultimate Team FIFA gracze mogą zebrać drużynę ulubionych graczy i rywalizować ze sobą online.

Mogą albo wydawać prawdziwe pieniądze na skrzynki z nagrodami, które dają im ograniczoną szansę na zdobycie kart o wysokiej wartości, wyjaśnia Eurogamer. Mogą też grać miesiącami, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo monet FUT, waluty w grze, do wydania w sklepie FIFA. Wygląda na to, że konsole PS4 na ukraińskiej farmie botów szlifują konta, aby utworzyć te wypełnione pieniędzmi FUT, które można następnie sprzedać graczom, prawdopodobnie na czarnym rynku.

  • Dolce & Gabbana wprowadzi kolekcję NFT:

W tym tygodniu włoski luksusowy dom mody założony w 1985 roku w Legnano przez włoskich projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana ogłosił, że wprowadzi na rynek kolekcję non-fungible token (NFT). D&G, przedstawi pierwszą w historii kolekcję Alta Moda NFT o nazwie „DGGenesi”.

Znane marki weszły w przestrzeń kryptowalut, dołączając do rewolucji NFT. Wcześniej zrobiły to takie firmy jak Topps, Warner Bros., UFC, DeLorean Motor Company, Playboy, MLB, TIME i USA Today.

Dolce & Gabbana wyjaśnił, że również dołącza do szaleństwa NFT. D&G posiada duży asortyment produktów, takich jak ubrania i perfumy, natomiast będzie to pierwszy produkt NFT firmy.

„Dolce & G godnie ujawnia:

Pierwsza ekskluzywna kolekcja Alta Moda NFT we współpracy z luksusowym unxd.com. Pokazuje on, w jaki sposób oferenci D&G NFT mogą „zarezerwować miejsce w kolejce”.

Według raportu Vogue, kolekcja D&G NFT będzie miała premierę na pokazach Alta Sartoria i Alta Gioielleria we Włoszech w dniach 28-30 sierpnia. Termin „alta moda” oznacza „high fashion”, a DGGenesi (kolekcja „Collezione Genesi”) została zainspirowana tym trendem.

Zwykle Alta Moda jest znana jako „Haute Couture”, co oznacza, że ​​projektant mody wykorzystuje ręcznie wykonane tkaniny z dbałością o szczegóły. W latach 80. XIX wieku i pod koniec XIX wieku mediolańska Alta Moda oznaczała także „świadomą mody”.

D&G podążyło za marką high fashion Gucci, kiedy firma niedawno sprzedała swój NFT „Gucci Aria” za pośrednictwem domu aukcyjnego Christie’s. Marka Gucci NFT sprzedana została za 25.000 USD, a dochód z Gucci Aria NFT zostanie skierowany do Unicef ​​USA. Clothia, luksusowy sklep internetowy, również niedawno ogłosił kolekcję NFT opartą na sukienkach.

  • Wielka Brytania: Winny finansowania ISIS za pomocą BTC:

Transakcje Bitcoin i Altcoin są zwykle anonimowe i niewykrywalne. W rezultacie generalnie łatwiej jest przeprowadzać podejrzane transakcje z kryptowalutami, wiedząc, że sprawca może odnieść sukces bez wykrycia.

Nie dotyczy to jednak Hishama Chaudhary’ego z Leicestershire w Wielkiej Brytanii. Finansował zwolenników ISIS za pomocą Bitcoinów i teraz czeka go więzienie. Ława przysięgłych uznała go za winnego wspierania terrorystów.

Według audycji BBC News sprawca tego czynu Hisham Chaudhary wykorzystał BTC do przekazywania środków grupie terrorystycznej.

Zaangażował się również w propagandę internetową wspierającą agitatorów Państwa Islamskiego. W wyniku jego nielegalnych działań ława przysięgłych powołana do jego sprawy w „Sądzie Koronnym w Birmingham” uznała go za winnego.

Podczas śledztwa władze odkryły, że młody mężczyzna w wieku 28 lat zebrał dużo pieniędzy i zamienił funty na Bitcoiny, aby uwolnić zwolenników ISIS z syryjskich obozów zatrzymań.

Konsultant ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii przyznaje się do winy za wykorzystanie Bitcoin do finansowania Państwa Islamskiego (IS)

Źródło: BTCUSD na TradingView.com

Odpowiadając na zarzuty, Chaudhary mówi, że zarzuty nie są prawdziwe. Według niego wszystko, co robił, miało agendę humanitarną i nic więcej.

Ale kiedy prokuratura puściła w Internecie jeden z jego filmów o dżihadzie, przedstawiający intencje wojenne, zniszczyło jego linię obrony.

Aresztowanie Chaudhary’ego miało miejsce w 2019 roku. Podczas zatrzymania policja znalazła kilka zapisów propagandy ISIS. Informacja ta pochodzi od głównego nadinspektora detektywa, Martina Snowdena, kierującego antyterrorystyczną policją na północnym wschodzie.

Mając te wszystkie dowody, sąd uznał go winnym siedmiu różnych zarzutów, w tym czterech przypadków udostępniania publikacji terrorystycznych, przynależności do ISIS i dwóch przypadków wspierania terroryzmu środkami finansowymi. Wyrok zostanie ogłoszony 3 września.

Wiele osób mówi o oświadczeniu ISIS o jego rzekomego magazynie Bitcoinów o wartości 300 mln dolarów. Oświadczenie wywołało wiele spekulacji w 2019 roku, ale wydaje się, że analitycy w to nie wierzą.

Według Chainalysis teoria ta prawdopodobnie nie jest prawdziwa. Raport wskazał, że krypto jest przejrzyste, a terroryści nie wybiorą takiej opcji przechowywania nielegalnych środków. Zamiast tego wiele grup terrorystycznych używa gotówki do realizacji wszystkich swoich transakcji.

Chainalysis informuje, że gotówka i wiele innych metod transferu nie są tak przejrzyste jak Crypto. Transakcje w krypto są zwykle rejestrowane na blockchain, który jest publiczny i widoczny.

  • Coin Bureau: Oto, dlaczego Ethereum może zdeklasować Bitcoina:

Popularny trader kryptowalut i gospodarz kanału Coin Bureau na YouTube wyjaśnia, dlaczego ethereum (ETH) ma szansę osiągnąć większą kapitalizację rynkową niż bitcoin (BTC).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 3,32%, Cardano o 1,43%, XRP o 0,55%, Dogecoin o 9,71%, Polkadot o 4,29% i Bitcoin Cash o 1,66%. Korektę notuje Bitcoin o -0,05%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.30 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 51.3 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, ambcrypto.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.