News

#1441 Newsy z dnia 20.07.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Francja: Kryptowaluty w całej UE powinna regulować jedna agencja; Senatorzy USA nie chcą, aby sportowcy olimpijscy używali cyfrowego juana podczas igrzysk; Mastercard pomoże bankom w dystrybucji kart kryptograficznych; JPMorgan zatrudni więcej specjalistów Blockchain; Bitcoin poniżej 30 000 USD. Górnicy cały czas sprzedają; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Francja: Kryptowaluty w całej UE powinna regulować jedna agencja:

Rząd Francji zaproponował, aby Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) regulował działalność związaną z walutami cyfrowymi w całej Unii Europejskiej.

Ustanowiłoby to jeden organ nad sektorem kryptowalut w całym bloku handlowym i stworzyłoby jednolite regulacje w całej Unii za pośrednictwem ESMA, jak sugeruje francuski regulator papierów wartościowych, Autorite des Marches Financiers lub AMF.

Podobnie przyznanie ESMA uprawnień do bezpośredniego nadzorowania ofert publicznych kryptowalut w UE (kontrola białych ksiąg) i dostawców usług kryptowalutowych przyniosłoby oczywiste korzyści skali dla wszystkich krajowych organów nadzoru i skoncentrowałoby wiedzę fachową w efektywny sposób, dla wspólnej europejskiej korzyści.

pisze AMF.

W ubiegłym roku pojawiły się propozycje dotyczące ogólnounijnych ram regulacyjnych dla walut cyfrowych. ESMA to finansowa agencja regulacyjna z siedzibą w Paryżu, której celem jest wzmocnienie ochrony inwestorów w UE, poprawa funkcjonowania rynków finansowych i wspieranie współpracy między państwami członkowskimi.

  • Senatorzy USA nie chcą, aby sportowcy olimpijscy używali cyfrowego juana podczas igrzysk:

Trzech senatorów Stanów Zjednoczonych podpisało list wzywający do zakazania amerykańskim sportowcom używania cyfrowego juana podczas Zimowych Igrzysk w Pekinie w 2022 roku.

We wczorajszym liście do przewodniczącej komisji olimpijskiej i paraolimpijskiej USA Susanne Lyons republikańscy senatorzy Marsha Blackburn, Roger Wicker i Cynthia Lummis poprosili urzędników, aby uniemożliwili amerykańskim sportowcom używanie lub przyjmowanie cyfrowego juana, biorąc pod uwagę ich zarzut, że może on być „śledzony” przez Ludowy Bank Chin lub PBoC. Trójka senatorów twierdziła, że Chińska Partia Komunistyczna może wykorzystać cyfrową walutę do inwigilacji odwiedzających sportowców po ich powrocie do Stanów Zjednoczonych.

Senatorowie powiedzieli, że chiński rząd niedawno wprowadził nowe funkcje dla cyfrowego juana, dając urzędnikom możliwość „dokładnego poznania szczegółów tego, co ktoś kupił i gdzie”. Jako precedens powołali się na aplikację do przesyłania wiadomości i płatności WeChat, twierdząc, że platforma jest „już wykorzystywana do inwigilowania, grożenia i aresztowania chińskich obywateli”.

Lummis, Blackburn i Wicker poprosili o przeprowadzenie briefingu na ten temat dla Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu w ciągu 30 dni. Wezwali komitet olimpijski do współpracy z agencjami federalnymi „w celu ochrony prywatności amerykańskich sportowców przed chińskim rządem komunistycznym”.

Chiny rozpoczęły pilotażowe testy swojego cyfrowego juana w kwietniu 2020 r., rozdając mieszkańcom różnych miast walutę cyfrową banku centralnego, czyli CBDC, wartą tysiące dolarów. PBoC powiedział również, że bada możliwość korzystania z CBDC przez zagranicznych sportowców i gości podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r., co podobno byłoby pierwszym takim testem przeprowadzonym przez obcokrajowców w  Chinach.

Chociaż Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio zostały opóźnione o rok z powodu trwającej pandemii COVID-19, Pekin podobno wciąż jest na dobrej drodze do przygotowania zimowych igrzysk, które mają się rozpocząć w lutym 2022 roku. Chińska Narodowa Komisja Zdrowia od marca 2020 r. konsekwentnie zgłasza mniej niż 200 nowych krajowych przypadków COVID-19, jednak niektóre doniesienia sugerują, że rząd jest odpowiedzialny za kampanię dezinformacyjną dotyczącą pandemii.

  • Mastercard pomoże bankom w dystrybucji kart kryptograficznych:

Amerykański gigant fintech Mastercard ogłosił plany modernizacji swojego programu kart kryptograficznych, aby umożliwić tradycyjnym bankom i firmom kryptograficznym oferowanie kart swoim użytkownikom do transakcji aktywami cyfrowymi.

Mastercard i jej partnerzy przetestują tę nową funkcję, aby umożliwić większej liczbie banków i firm kryptograficznych oferowanie opcji karty osobom, które chcą wydawać swoje cyfrowe aktywa wszędzie tam, gdzie Mastercard jest akceptowany.

– czytamy w oświadczeniu.

Działanie to obejmuje współpracę Mastercard z firmami kryptograficznymi w celu zaangażowania „portfeli i giełd kryptowalut, co ułatwi partnerom konwersję kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną”.

Aby umożliwić użytkownikom ekspozycję na kryptowaluty, nowojorska instytucja finansowa ogłosiła publicznie nowe partnerstwo z Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. i Galileo Financial Technologies.

Zmieniony program kart pomoże Mastercard wykorzystać swoją ogromną sieć płatności, aby nie tylko wyeliminować tarcia między fiat i krypto, ale także zapewnić więcej alternatyw użytkownikom zainteresowanym korzystaniem z kryptowalut.

Aby pomóc zredukować nieodłączną zmienność kryptowalut i związane z nią komplikacje dotyczące konwersji, Mastercard skorzysta ze stablecoina Circle, USD Coin (USDC), do natychmiastowych konwersji podczas inicjowania przelewów płatniczych.

  • JPMorgan zatrudni więcej specjalistów Blockchain:

Czołowy amerykański bank inwestycyjny JPMorgan zwiększa liczbę swoich pracowników w dziedzinie Blockchain.

JPMorgan otworzył wiele stanowisk, aby kontynuować swoje globalne działania na rzecz rozwoju Blockchain – w tym oferty pracy skierowane do programistów, inżynierów, marketerów i audytorów skupionych na Blockchain. Według otwartych stanowisk firmy na LinkedIn, wiele z tych nowych ofert pracy związanych z Blockchain zostało opublikowanych w ciągu ostatnich kilku dni.

Bank poszukuje talentów Blockchain w kilku oddziałach JPMorgan na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Indiach, Hongkongu, Wielkiej Brytanii i innych krajach. Firma opublikowała ponad 30 takich pozycji w ciągu ostatnich siedmiu dni w samych Stanach Zjednoczonych.

Szereg aplikacji jest skierowanych konkretnie do talentów dla działu Onyx firmy JPMorgan, który koncentruje się na walutach cyfrowych, a także Liink, autorskiej międzybankowej sieci danych opartej na Blockchain.

Nowe oferty pracy pojawiają się wkrótce po tym, jak analitycy JPMorgan prognozowali, że zbliżające się przejście Ethereum z PoW na PoS zwiększy globalne przyjęcie zysków ze stakingu kryptowalut, potencjalnie powodując wzrost wypłat do 40 mld dolarów do 2025 r. Analitycy banku uważają również, że Bitcoin może potencjalnie ewoluować w atrakcyjną alternatywę dla złota i w dłuższej perspektywie przekroczyć cenę 140.000 dolarów.

  • Bitcoin poniżej 30 000 USD. Górnicy cały czas sprzedają:

Cena bitcoina zanurkowała dziś w nocy do poziomu poniżej 30 000 USD. To spadek o 6,15% w ciągu ostatnich 24 godzin. Co więcej, dane on-chain potwierdzają, że górnicy zaczęli sprzedawać więcej BTC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,3%, Ethereum o 2%, Binance Coin o 6,4%, Cardano o 5,8% a XRP o 4,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.202 bln dolarów, a całkowity obrót 64 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button