News

#1442 Newsy z dnia 21.07.2021

Ze środowych wydarzeń: Bezpieczeństwo nadal stanowi problem dla niektórych inwestorów instytucjonalnych; ASX wydaje ostrzeżenie dot. przechowywania kryptowalut, wzywa do lepszych regulacji; Chiny odpowiadają na obawy dot. wykorzystania cyfrowego juana; Inflacja cen GPU nieznacznie spada; Duże zakupy BTC poniżej 30 000 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bezpieczeństwo nadal stanowi problem dla niektórych inwestorów instytucjonalnych:

Nickel Digital Asset Management z siedzibą w Wielkiej Brytanii opublikował ankietę przeprowadzoną wśród 100 podmiotów zarządzających majątkiem i globalnych inwestorów instytucjonalnych, aby dowiedzieć się, jakie są największe obawy inwestorów związane z kryptowalutami.

Ankieta obejmuje respondentów ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii, którzy łącznie posiadają 275 mld dolarów w zarządzanych aktywach. Badanie przeprowadzone online od maja do czerwca 2021 r. wykazało niskie zaufanie inwestorów instytucjonalnych do bezpieczeństwa kryptowalut, przy czym 76% respondentów wymieniło obawy dotyczące bezpieczeństwa usług powierniczych jako jeden z czynników powstrzymujących ich przed inwestowaniem w kryptowaluty.

Respondenci zidentyfikowali również otoczenie regulacyjne jako istotną przeszkodę. Inne ważne obawy dotyczyły braku przejrzystości i zmienności oraz postrzeganego braku renomowanych podmiotów zarządzających funduszami oferującymi inwestycje w kryptowaluty.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Nickel Digital, Anatolij Crachilov, powiedział, że obawy pojawiają się mimo tego, że branża doświadcza „bardzo silnego postępu na tym froncie”. Crachilov stwierdził, że dostawcy usług kryptograficznych coraz częściej wdrażają zaawansowane rozwiązania kryptograficzne, podczas gdy tradycyjne instytucje finansowe również zaczynają oferowanie takich usług.

Obserwujemy teraz, jak Fidelity, BNY Mellon i State Street wchodzą na rynek, tym samym jeszcze bardziej wzmacniając infrastrukturę rynkową. Wszystko to zwiększa poziom zaufania w sektorze i prowadzi do stale rosnących alokacji do tej szybko rozwijającej się klasy aktywów.

– powiedział Crachilov.

  • ASX wydaje ostrzeżenie dot. przechowywania kryptowalut, wzywa do lepszych regulacji:

Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) wyraziła swoje obawy dotyczące przechowywania kryptowalut wśród trwających dyskusji w Senackiej Komisji Specjalnej ds. Technologii Regulacji Finansowych.

W przedłożonym komisji oświadczeniu ASX podkreśliła, że przechowywanie kryptowalut na scentralizowanych giełdach jest istotnym czynnikiem ryzyka dla inwestorów.

Oświadczenie ASX nakreśliło implikacje przechowywania przez giełdy kryptowalut, argumentując, że inwestorzy nie mają dostępu do swoich kluczy prywatnych gdy ich fundusze znajdują się na tych platformach.

Według ASX, fundusze kryptograficzne pozostawione na portfelach giełdowych są podatne na zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem w postaci kradzieży przez hakerów. W przeszłości ataki hakerów na giełdy kryptowalut były regularnym zjawiskiem – w latach 2011-2020 skradziono z platform wirtualne waluty o wartości ponad 53 mld dolarów. Jednak ulepszone środki bezpieczeństwa na giełdach znacznie powstrzymały falę tych kradzieży.

Oprócz problemów z cyberbezpieczeństwem, ASX stwierdziła również, że inwestorzy, którzy wybrali depozyt na giełdzie kryptowalut, ryzykują, że ich środki będą obsługiwane w sposób nieujawniony lub nieuprawniony.

W ramach swojego oświadczenia ASX wezwała do ustanowienia wymogów dotyczących ujawniania informacji dla giełd kryptograficznych, a także niezależnych protokołów atestacyjnych w celu zapewnienia lepszej ochrony aktywów na platformach. Giełda zaleciła również wprowadzenie podstawowych standardów usług przechowywania aktywów cyfrowych.

  • Chiny odpowiadają na obawy dot. wykorzystania cyfrowego juana:

Podczas wczorajszego briefingu prasowego rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian odniósł się do listu ostrzegawczego senatorów USA do Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w sprawie wykorzystania cyfrowego juana na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

Wzywając amerykańskich polityków do „przestrzegania ducha określonego w Karcie Olimpijskiej”, Lijian poprosił ich, aby „przestali czynić ze sportu kwestię polityczną i przestali sprawiać kłopoty cyfrowej walucie Chin”, donosi South China Morning Post.

Twierdząc, że ostatnie działania ujawniły ich ignorancję, Lijian zasugerował amerykańskim prawodawcom „zrozumieć, czym naprawdę jest cyfrowa waluta”.

Na początku tego tygodnia senatorowie Marsha Blackburn, Roger Wicker i Cynthia Lummis napisali list do przewodniczącej komisji olimpijskich i paraolimpijskich, Susanne Lyons. Podkreślając, że cyfrowy juan może być „śledzony” przez Ludowy Bank Chin (PBoC), trzej urzędnicy zwrócili się z prośbą, aby uniemożliwić amerykańskim sportowcom używania lub akceptowania chińskiej waluty cyfrowej.

Twierdząc, że Chińska Partia Komunistyczna może używać cyfrowej waluty do monitorowania odwiedzających sportowców po ich powrocie do Stanów Zjednoczonych, senatorowie powiedzieli, że nowe funkcje cyfrowego juana umożliwiają chińskim urzędnikom „dokładne poznanie szczegółów tego, co ktoś kupił i gdzie”.

Z drugiej strony Chiny traktują Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, zaplanowane na przyszły rok, jako pierwszy test chińskiej waluty cyfrowej banku centralnego przez zagranicznych użytkowników.

  • Inflacja cen GPU nieznacznie spada:

Karty graficzne (GPU) stały w lipcu się nieco tańsze w związku z trwającą tendencją spadkową cen Ethereum.

Według recenzji przeprowadzonej przez TechSpot, ceny GPU popularnych kart graficznych są w lipcu nieco niższe niż w czerwcu. Niższe ceny są kontynuacją stałego spadku cen GPU od początku obecnego spowolnienia na rynku kryptowalut.

Rzeczywiście, przy spadku ETH z ponad 4.000 dolarów do poniżej 2.000 USD, rentowność wydobycia również znacznie się zmniejszyła. Według danych BitInfoCharts rentowność wydobycia Ethereum spadła o około 80% w porównaniu z maksimami z maja 2021 r.

Ponieważ trudność wydobycia Ethereum również spadła o prawie 8%, wydaje się, że zainteresowanie miningiem wykorzystującym GPU również się zmniejsza. Ogólnie rzecz biorąc, czynniki te mogą spowodować zmniejszenie popytu na i tak już niewystarczającą podaż kart graficznych, z korzyścią dla użytkowników GPU, którzy nie wydobywają kryptowalut, takich jak gracze.

Rosnący popyt ze strony górników altcoinów podniósł ceny kart graficznych, co zmusiło producentów do zastosowania blokad sprzętowych w swoich kartach graficznych, aby ograniczyć wydajność i zniechęcić górników.

Karty graficzne wciąż jednak sprzedają się po prawie dwukrotnie wyższej cenie sugerowanej przez producenta, co sprawia, iż gracze i inni członkowie ekosystemu sprzętu komputerowego, którzy nie wydobywają krypto, mogą nadal uważać, że ich ceny są poza zasięgiem, zwłaszcza w przypadku zupełnie nowych procesorów graficznych.

  • Duże zakupy BTC poniżej 30 000 USD:

Alameda Research (firma należąca do związanego z kryptowalutami miliardera Sama Bankmana-Frieda) ujawniła nowe informacje o zakupach, jakich dokonała w momencie spadku kursu BTC poniżej 30 000 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami. Bitcoin notuje wynik dodatni na poziomie 8%, Ethereum wzrósł o 10,1%, Binanace Coin o 8,3% a Cardano o 10,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.202 bln dolarów, a całkowity obrót 64 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.