News

#1443 Newsy z dnia 22.07.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Elon Musk: Bitcoin mógł osiągnąć wskazany poziom w zakresie energii odnawialnej; Dogecoin siódmą kryptowalutą akceptowaną na Coinbase Commerce; Visa przejmie firmę płatności transgranicznych Currencycloud; Bank Rosji zaleca unikanie notowania firm związanych z kryptowalutami; Tether | Pełny audyt już za kilka miesięcy; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Elon Musk: Bitcoin mógł osiągnąć wskazany poziom w zakresie energii odnawialnej:

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zasugerował, że branża kryptowalut zmierza obecnie w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości, jednak Tesla nie będzie jeszcze akceptować płatności Bitcoinami.

Przemawiając na „The ₿ Word” — wirtualnym Bitcoinowym wydarzeniu z prezesem Twittera Jackiem Dorseyem, Cathie Wood z Ark Invest i moderatorem Stevem Lee z Square Crypto — Musk powiedział, że Tesla „najprawdopodobniej” rozważy wznowienie płatności kryptowalutami za swoje pojazdy ale powiedział, że przed podjęciem decyzji musi zachować należytą staranność.

„Wydaje się, że istnieje pozytywny trend w zużyciu energii przez Bitcoina” – powiedział Musk, wyrażając sceptycyzm wobec szybkości, z jaką sieć przesunęła się w kierunku zielonych źródeł energii. „Po prostu nie ma możliwości, aby w zasadzie podwoić lub potroić ilość energii w tak krótkim czasie dzięki odnawialnym źródłom energii […] Misją Tesli jest przyspieszenie zrównoważonej energii. Nie możemy być firmą, która to zrobi i nie dołoży należytej staranności w zakresie zużycia energii przez Bitcoina.”

Wygląda na to, że Bitcoin wykorzystuje odnawialne źródła energii w znacznie większym stopniu, a kilka dużych elektrowni węglowych, które były jednoznacznie wykorzystywane, zostało zamkniętych, szczególnie w Chinach. Chcę dołożyć większej staranności, aby potwierdzić, że odsetek zużycia energii odnawialnej wynosi najprawdopodobniej 50% lub więcej i że istnieje tendencja do zwiększania tej liczby. Jeśli tak, Tesla wznowi akceptowanie Bitcoina.

– powiedział.

Musk odniósł się również do niektórych zarzutów, że zorganizował program „pump and dump”, biorąc pod uwagę jego posty w mediach społecznościowych dotyczące kryptowalut, w tym BTC i Dogecoina. Powiedział, że jedynymi trzema aktywami „o jakimkolwiek znaczeniu”, które posiadał poza akcjami SpaceX i Tesli, były BTC, DOGE i Ethereum, i że ani on, ani Tesla nie sprzedali żadnego Bitcoina od czasu ogłoszenia wstrzymania płatności kryptowalutowych.

Jeśli cena Bitcoina spadnie, tracę pieniądze. Mogę pompować, ale nie zrzucam. Zdecydowanie nie wierzę w podnoszenie ceny i sprzedawanie czy cokolwiek w tym rodzaju.

– powiedział Musk.

Musk powiedział w kwietniu, że Tesla sprzedała część swoich zasobów Bitcoinów – z przychodami netto w tym czasie wynoszącymi około 272 mln dolarów – aby udowodnić płynność aktywów jako alternatywę dla gotówki. Nie ujawnił, ile kryptowalut posiada osobiście, ale powiedział, że nawet jego roczny syn posiada trochę Dogecoinów.

  • Dogecoin siódmą kryptowalutą akceptowaną na Coinbase Commerce:

Coinbase Commerce, ramię e-commerce amerykańskiej giełdy kryptograficznej, dodało obsługę płatności Dogecoinem.

Zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze, Dogecoin stał się siódmą kryptowalutą na portalu e-commerce Coinbase, dzięki któremu sprzedawcy mogą akceptować płatności. Platforma obsługuje obecnie Bitcoina, Bitcoina Cash, Ethereum, Litecoina, a także stablecoiny Dai i USD Coin.

Integracja z Coinbase.com umożliwia klientom Coinbase Commerce konwersję płatności kryptowalutowych na dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie lub USDC bez opuszczania portalu e-commerce. Według wpisu na blogu z października 2020 r. ta sama integracja będzie dostępna dla kont Coinbase Prime i Pro wkrótce.

W marcu 2020 r., prawie dwa lata po powstaniu, Coinbase Commerce przekroczyło 200 mld dolarów w łącznej liczbie przetworzonych transakcji, a z usług płatniczych korzystało 8000 sprzedawców detalicznych.

Kierownik produktu, John Zettler, powiedział, że Bitcoin był zdecydowanie preferowaną metodą płatności wśród dostępnych kryptowalut na platformie, dodając: „Klienci często mówią nam, że jest to krypto, z którym są najbardziej zaznajomieni i któremu najbardziej ufają”.

  • Visa przejmie firmę płatności transgranicznych Currencycloud:

Visa oficjalnie ogłosiła, że podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia Currencycloud, platformy fintech obsługującej około 500 banków i firm technologicznych w ponad 180 krajach.

Nowe przejęcie ma na celu usprawnienie działalności Visa w zakresie wymiany walut i rozszerzenie jej na obsługę instytucji finansowych, firm fintech i partnerów. Umowa poprawi przejrzystość i szybkość płatności Visa, powiedział globalny skarbnik firmy Colleen Ostrowski, stwierdzając:

Przejęcie Currencycloud to kolejny przykład realizacji przez Visa naszej strategii „network of networks” w celu ułatwienia globalnego przepływu pieniędzy. Konsumenci i firmy coraz częściej oczekują przejrzystości, szybkości i prostoty podczas dokonywania lub otrzymywania płatności międzynarodowych.

– powiedział.

Nowe przejęcie opiera się na istniejącej strategicznej współpracy między tymi dwiema firmami, ponieważ Visa posiada już udziały w Currencycloud o wartości 956 mln dolarów, w tym środki pieniężne i retencje. W ubiegłym roku Visa wzięła udział w 80-milionowej rundzie finansowania Currencycloud wraz z inwestorami, takimi jak japoński konglomerat finansowy SBI Group.

Zgodnie z ogłoszeniem Currencycloud utrzyma swoją działalność z centrali firmy w Londynie i zachowa obecny zespół zarządzający. Przejęcie nadal podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

  • Bank Rosji zaleca unikanie notowania firm związanych z kryptowalutami:

W czasie gdy globalne firmy kryptowalutowe coraz częściej rozważają wejście na giełdę, rosyjski bank centralny oficjalnie zalecił lokalnym giełdom unikania notowań związanych z kryptowalutami.

Bank Rosji wydał list informacyjny, prosząc rosyjskie giełdy papierów wartościowych o trzymanie się z dala od notowań zagranicznych i lokalnych firm zaangażowanych w szeroki zakres usług kryptograficznych.

Bank centralny wyjaśnił, że lokalne giełdy nie powinny notować akcji emitowanych przez firmy, których działalność opiera się na cenach rynkowych kryptowalut, w tym cyfrowych aktywów finansowych emitowanych poza Rosją, indeksów śledzących kryptowaluty, a także kryptowalutowych instrumentów pochodnych i funduszy kryptograficznych. Bank Rosji zalecił również zarządzającym aktywami wyłączenie tych instrumentów z funduszy inwestycyjnych.

Zalecenia Banku Rosji mają na celu środek zapobiegawczy – mają zapobiec masowemu przyjmowaniu takich instrumentów przez inwestorów. Zalecenia nie dotyczą walut cyfrowych banku centralnego i autoryzowanych aktywów cyfrowych wydawanych w Rosji.

– stwierdza bank.

Bank centralny powiedział, że kryptowaluty i aktywa cyfrowe wiążą się z wysoką zmiennością, nieprzejrzystymi cenami, niską płynnością, a także ryzykiem związanym z technologią i regulacjami. „Zakup instrumentów finansowych powiązanych z takimi aktywami wiąże się ze zwiększonym ryzykiem strat dla osób, które nie mają wystarczającego doświadczenia i wiedzy” – dodał bank.

  • Tether | Pełny audyt już za kilka miesięcy:

Zgodnie z treścią wypowiedzi przedstawicieli Tethera, w ciągu kilku miesięcy mamy doczekać się oficjalnego audytu USDT.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy niewielkie ruchy dodatnie. Bitcoin notuje wzrost o 1,7%, Ethereum o 3,6%, Binance Coin o 2,2% a XRP o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.310 bln dolarów, a całkowity obrót 77 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.