News

#1444 Newsy z dnia 23.07.2021

Z piątkowych wydarzeń: Dorsey: Bitcoin jest kluczem do przyszłości Twittera; Nigeria przeprowadzi pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego; Kanadyjskie miasto zawiesza mining Bitcoinów; Amazon poszukuje nowego dyrektora do nadzorowania strategii cyfrowych walut; 6000 Bitomatów w punktach Circle K; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dorsey: Bitcoin jest kluczem do przyszłości Twittera:

Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, będzie jednym z kluczowych trendów dla przyszłości Twittera, mówi dyrektor generalny platformy, Jack Dorsey.

Dyrektor generalny Twittera powiedział, że Bitcoin będzie „dużą częścią” przyszłości firmy podczas rozmowy o zarobkach w drugim kwartale, przedstawiając potencjał cyfrowej waluty do dalszej transformacji produktów i usług Twittera.

Odnosząc się do Bitcoina jako natywnej waluty Internetu, Dorsey opisał możliwości integracji BTC z istniejącymi usługami Twittera, w tym handlem, subskrypcjami i nowymi funkcjami, takimi jak Twitter Tip Jar i Super Follows.

Dyrektor generalny wyjaśnił inwestorom, że wiele innowacji opartych na Bitcoinie to „coś więcej niż tylko waluta, którą można mieć”, ponieważ Twitter jest zaangażowany w decentralizację mediów społecznościowych i zapewnianie większej liczby zachęt ekonomicznych. Zauważył, że Bitcoin jest jednym z trzech kluczowych trendów dla przyszłości Twittera obok sztucznej inteligencji i decentralizacji. „Myślę, że dla Twittera i akcjonariuszy Twittera niezwykle ważne jest, abyśmy nadal przyglądali się tej przestrzeni i agresywnie w nią inwestowali” – powiedział.

Dorsey podkreślił, że Twitter nie jest osamotniony w swoim zaangażowaniu w kryptowaluty, powołując się na agresywny rozwój walut cyfrowych przez giganta mediów społecznościowych Facebooka, który spodziewa się pilotażu swojej kryptowaluty Diem jeszcze w tym roku. Ale w przeciwieństwie do Facebooka, Twitter pewnego dnia skupi się na BTC jako natywnym otwartym standardzie internetowym.

Istnieje oczywista potrzeba i oczekiwanie na to. I myślę, że otwarty standard, który jest natywny dla Internetu, jest właściwą drogą, i dlatego właśnie ostatecznie moim celem i naszym celem będzie Bitcoin.

– stwierdził.

Dorsey jest znany jako jeden z głównych wczesnych zwolenników Bitcoina, który wielokrotnie przekonywał, że Bitcoin ma być jedyną walutą Internetu co najmniej od 2018 roku. Jego przyjazna dla kryptowalut firma Square, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, jest solidnym inwestorem Bitcoina, który pod koniec 2020 roku kupił 50 mln dolarów w BTC, a następnie w lutym 2021 roku dokupił dodatkowe 170 mln dolarów w BTC.

  • Nigeria przeprowadzi pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego:

Przez większą część 2021 r. Centralny Bank Nigerii (CBN) pojawiał się na czołówkach gazet w związku ze swoimi środkami antykryptowalutowymi. Jednak w tym tygodniu instytucja podwoiła swoje inwestycje i badania nad technologią kryptograficzną, Blockchain, i wyznaczyła jasną datę programu pilotażowego swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

1 października CBN podobno uruchomi pilotażowy program „GIANT”, projekt CBDC rozwijany od 2017 roku, który działa na platformie Hyperledger Fabric.

Rakiya Mohammed, dyrektor ds. technologii informatycznych w CBN, powiedział, że bank może przeprowadzić weryfikację koncepcji przed końcem 2021 r. Podczas seminarium internetowego z udziałem interesariuszy w tym tygodniu przedstawiciele CBN podobno podkreślili, że instytucja nie może pozwolić sobie na pozostanie w tyle, podczas gdy zdecydowana większość banków centralnych na całym świecie robi postępy w zakresie własnych badań i rozwoju CBDC.

Wśród motywacji cytowanych w projekcie CBN zauważył, że CBDC byłaby korzystna dla makro zarządzania i wzrostu, wsparcia handlu transgranicznego i integracji finansowej.

Zdaniem CBN potencjalne korzyści mogą się jeszcze rozszerzyć, począwszy od większej efektywności płatności i przekazów pieniężnych, lepszej transmisji polityki pieniężnej, lepszego poboru dochodów podatkowych i ułatwienia ukierunkowanej polityki społecznej.

  • Kanadyjskie miasto zawiesza mining Bitcoinów:

Massena, miasto położone wzdłuż granicy Nowego Jorku z Kanadą, tymczasowo zawiesiło prowadzenie operacji wydobywczych Bitcoina na tym obszarze.

Według publikacji Associated Press, urzędnicy miasta Massena wprowadzili 90-dniowe moratorium na działalności wydobywania Bitcoinów ze względu na kwestie estetyczne.

Steve O’Shaughnessy, nadzorca Massena Town, powiedział, że górnicy zaśmiecali drogi przyczepami wypełnionymi komputerami i innym sprzętem niezbędnym do wydobywania Bitcoinów.

Nie chcemy, aby było zaśmiecone tymi przyczepami, które wypompowują Bitcoina. Chcemy się tylko upewnić, że jeśli przyjadą tutaj, to będzie to ładny, reprezentacyjny budynek.

– mówi O’Shaughnessy.

Urzędnicy miejscy podobno wykorzystają 90-dniowe moratorium, aby zapewnić, że pobocza w mieście Massena zostaną posprzątane z przyczep i kontenerów transportowych, które mają zostać przeniesione poza zbocza dróg.

Tania energia elektryczna w takich obszarach jest często główną atrakcją dla górników Bitcoinów, firmy natomiast oferują obietnicę miejsc pracy i zasilenia lokalnej gospodarki.

  • Amazon poszukuje nowego dyrektora do nadzorowania strategii cyfrowych walut:

Gigant technologiczny Amazon chce zagłębić się w rozwój cyfrowej waluty i Blockchain, korzystając z nowego pracownika wysokiego stopnia w swoim zespole zajmującym się płatnościami.

Zespół ds. akceptacji płatności i doświadczenia Amazona poszukuje kierownika produktu waluty cyfrowej i Blockchain, aby opracować strategię firmy dotyczącą waluty cyfrowej i Blockchain, a także plan działania dotyczący produktu. Zespół jest odpowiedzialny za płatności klientów Amazon w witrynach Amazon i za pośrednictwem jej usług globalnych.

Opublikowany wczoraj nowy wakat poszukuje doświadczonego lidera produktu z doświadczeniem w Blockchain, walutach cyfrowych banku centralnego i kryptowalutach, aby „opracować możliwości, które należy rozwijać” i kierować ogólną wizją produktu.

Nowy lider ds. cyfrowej waluty Amazon będzie ściśle współpracował z zespołami w Amazon, aby zaprojektować plan działania, w tym doświadczenie klienta, strategię techniczną i możliwości.

Wydaje się niejasne, czy Amazon rozważa uruchomienie własnej waluty cyfrowej w ramach procesu akceptacji płatności.

Ogłoszenie to potwierdza zwiększające się skupienie Amazona na kryptowalutach, ponieważ firma najwyraźniej rozwija nową usługę, aby umożliwić swoim klientom zakupy przy użyciu waluty cyfrowej. Na początku tego roku Amazon opublikował aplikację o pracę, aby uruchomić nowy produkt płatności cyfrowych, znany jako „Digital and Emerging Payments”, początkowo planując wprowadzenie tej inicjatywy w Meksyku.

  • 6000 Bitomatów w punktach Circle K:

Amerykańska sieć Circle K (ta sama, która w Polsce zastąpiła stacje paliw Statoil) ogłosiła współpracę z dostawcą Bitomatów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień kończy się spokojnymi nastrojami na giełdach. Bitcoin notuje spadek o 0,6%, Ethereum o 0,1%, Binance Coin o 4,2% a Cardano o 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.311 bln dolarów, a całkowity obrót 61 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.