News

#1445 Newsy z dnia 24.07.2021

Z sobotnich wydarzeń: Salwadorczycy protestują przeciwko Bitcoinowym przepisom; Reddit wdraża rozwiązanie warstwy 2; Token FXT trafia do Binance Smart Chain; 60000 USD za BTC jest bardziej prawdopodobne niż 20000 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Salwadorczycy protestują przeciwko Bitcoinowym przepisom:

Protestujący, nazywający siebie „Popular Resistance and Rebellion Block”, wystąpili przeciwko rządowi Salwadoru, który uchwalił prawo czyniące Bitcoina prawnym środkiem płatniczym.

Wtorkowy tweet lokalnego serwisu informacyjnego El Mundo pokazuje Salwadorczyków niosących na ulicach San Salvadoru banery mówiące „nie dla Bitcoina”, domagające się uchylenia krajowego prawa dotyczącego Bitcoina.

W liście udostępnionym podczas protestu grupa twierdziła, że prezydent Nayib Bukele uchwalił ustawę, która czyni kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym w kraju bez odpowiednich konsultacji z obywatelami. Wskazano również na zmienność Bitcoina, porównując inwestowanie w kryptowalutę do gry w lotto: „obstawianie na loterii jest aktem dobrowolnym, podczas gdy Bitcoin jest wymagany przez prawo”.

Jednak główny zarzut grupy dotyczący ram prawnych Bitcoina wydawał się koncentrować wokół postrzeganej dysproporcji w wykorzystaniu kryptowaluty przez rząd w porównaniu z przeciętnym mieszkańcem Salwadoru. Protestujący powiedzieli, że Bitcoin „służy tylko niektórym dużym biznesmenom, zwłaszcza tym powiązanym z rządem, do prania nieuczciwie zdobytych pieniędzy”.

Bitcoin ułatwiłby korupcję publiczną oraz działalność handlarzy narkotyków, broni i ludzi, szantażystów i uchylających się od płacenia podatków. Spowodowałby również chaos monetarny. Uderzyłoby to w pensje, emerytury i oszczędności ludzi, zrujnowałoby wiele MMŚP, wpłynęłoby na rodziny o niskich dochodach i uderzyło w klasę średnią.

– czytamy.

Choć uchwalone zostało przez rząd Salwadoru i podpisane przez Bukele w czerwcu, prawo uznające Bitcoina za legalną walutę w kraju wejdzie w życie dopiero 7 września.

  • Reddit wdraża rozwiązanie warstwy 2:

Platforma społecznościowa Reddit ogłosiła, że będzie używać rozwiązania Arbitrum do skalowania swojego systemu punktów społecznościowych opartego na Ethereum.

W opublikowanym ogłoszeniu administrator Reddit powiedział, że platforma uruchomiła własny pakiet zbiorczy warstwy 2, wykorzystując technologię Arbitrum do zdobywania punktów nagród.

Platforma przytoczyła, iż Arbitrum jest zdecentralizowane, przyjazne dla programistów i ma szerokie wsparcie ekosystemu w swojej decyzji. Arbitrum zasadniczo „zwija” transakcje na bezgasowym łańcuchu bocznym z oddzielnym zestawem protokołów bezpieczeństwa i konsensusu, a następnie zgłasza transakcje wsadowe do Ethereum. Zespół programistów w Offchain Labs zachwalał projekt za rozwiązania skalujące.

Użytkownicy platformy mediów społecznościowych zdobywają Punkty Społeczności, publikując określone treści w celu zdobycia nagród. Na subreddicie r/Cryptocurrency mają one postać tokenów Moon, a w r/FortNiteBR punkty te są znane jako Bricks. Reddit powiedział, że integracja Arbitrum może potencjalnie skutkować szybszymi i tańszymi transakcjami.

Zauważysz, że transakcje zachodzą znacznie szybciej, a po utworzeniu Skarbca nie będziesz musiał co miesiąc odbierać Moon. Po prostu magicznie pojawią się w twoim Skarbcu!

– stwierdza Reddit.

Redditorzy korzystający z tokenów Moon odkryli już praktyczne zastosowania finansowe, po prostu wyrażając swoje opinie na platformie. W styczniu użytkownik o imieniu satoshinakamoto7 twierdził, że użył tokenów MOON do opłacenia czynszu. Inny wymienił tokeny na Bitcoiny, zanim cena kryptowaluty wzrosła w styczniu do ponad 30.000 dolarów.

  • Token FXT trafia do Binance Smart Chain:

Platforma handlowa kryptowalut FXT ogłosiła uruchomienie tokena BEP-20 po tym, jak jej token ERC-20 odnotował imponujący 1500% wzrost od czasu jego uruchomienia w styczniu.

Nowy token, który jest zbudowany na Binance Smart Chain, ma na celu zmniejszenie kosztów transakcji i czasu rozliczenia w porównaniu z jego poprzednikiem opartym na Ethereum. Oprócz zwiększenia ogólnej wydajności altcoina w zakresie wydajności i użyteczności, FXT zamierza umieścić swój token na kilku giełdach kryptowalut, aby udostępnić go na całym świecie.

Biorąc pod uwagę niższy próg cenowy FXT i historię ogromnych zwrotów z inwestycji, FXT przewiduje masowy napływ globalnych inwestorów i wyraził opinię, że token BEP-20 „powtórzy sukces swojego wariantu – tokena ERC-20”.

Chociaż dalsze szczegóły nie zostały jeszcze udostępnione publicznie, FXT prawdopodobnie wykorzysta finansowanie z ICO, aby skalować swoją ofertę i przygotować się do replikacji podobnych uruchomień tokenów w przyszłości.

Od momentu powstania Blockchainu Ethereum tokeny ERC-20 zdobyły najwyższe pozycje pod względem kapitalizacji rynkowej. Niedawno dyrektor generalny Messari Ryan Selkis podkreślił, że tokeny ERC-20 stanowią obecnie prawie 49% (25,6 mld dolarów) całkowitych aktywów w łańcuchu Ethereum.

  • 60000 USD za BTC jest bardziej prawdopodobne niż 20000 USD:

Według starszego stratega Bloomberga, prawdopodobieństwo wzrostu do 60 000 USD jest większe niż spadek do 20 000 USD. Dodatkowo analityk uważa, że chińskie zakazy związane z bitcoinem mogą korzystnie wpłynąć na jego cenę.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach widzimy wyraźne nastroje wzrostowe. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 7%, Ethereum o 8,6%, Binanace Coin o 8,2%, Cardano o 7,4% a XRP o 7,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.385 bln dolarów, a całkowity obrót 75 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button