News

#1448 Newsy z dnia 27.07.2021

Z wtorkowych wydarzeń: CEO Binance: Chcemy mieć licencję wszędzie; Monero: Nowo wykryty błąd może mieć wpływ na prywatność; USA: Dash uruchamia aplikację dla klientów detalicznych; Bitcoin: Jak wykorzystać trwającą passę?; Czy kazachstańskie banki wprowadzą handel kryptowalutami?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Binance: Chcemy mieć licencję wszędzie:

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, powiedział, że chce, aby główna giełda kryptowalut współpracowała z lokalnymi organami regulacyjnymi podczas tworzenia i otwierania lokalnych placówek.

Według wtorkowego raportu Reutersa, CZ, zasugerował, że Binance odejdzie od zdecentralizowanego podejścia do finansów i będzie współdziałać z regulatorami w miarę rozwoju firmy.

Chcemy mieć licencję wszędzie.

– powiedział CZ.

Zhao powtórzył również, że byłby skłonny ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego, gdyby ktoś „z silnym zapleczem regulacyjnym” był dostępny. W zeszłym tygodniu na wirtualnym szczycie SCB 10X CZ powiedział, że uważa się bardziej za przedsiębiorcę technologicznego. Dodał, że osoba dobrze zorientowana w przepisach może być odpowiednia do kierowania giełdą krypto:

Właściwie szukam starszej osoby z dużym doświadczeniem w zakresie zgodności, z silnym zapleczem regulacyjnym, tak aby mogła kierować całą organizacją. Prowadzę firmę przez cztery lata i jest dobrze, a my musimy przejść przez ten trudny okres (…) Nie sądzę, żebym był najlepszą osobą do kierowania tym przedsięwzięciem. Myślę, że posiadanie kogoś z bardzo silnym zapleczem regulacyjnym jest w rzeczywistości lepsze.

  • Monero: Nowo wykryty błąd może mieć wpływ na prywatność:

Twórcy Monero zidentyfikowali błąd, który może potencjalnie wpłynąć prywatność transakcji użytkowników.

W poniedziałek oficjalne konto Monero na Twitterze ostrzegło użytkowników o „raczej znaczącym błędzie”, który został zauważony w algorytmie Monero, systemie zaprojektowanym do ukrywania rzeczywistych transakcji wyjściowych wśród 10 wabików w pierścieniu.

Zidentyfikowany przez programistę Justina Bermana, błąd powoduje prawdopodobieństwo, że transakcje wyjściowe użytkowników mogą zostać zidentyfikowane jako prawdziwe wydatki wśród wabików. Może dojść do tego jeśli użytkownicy wydadzą środki natychmiast po blokadzie, w pierwszych dwóch blokach lub 20 minutach po otrzymaniu środków.

Twórcy podkreślili, że błąd nie stanowi zagrożenia dla jakichkolwiek informacji o adresach czy kwocie transakcji, a jedynie pozwala na prześledzenie wystąpienia transakcji XMR.

Fundusze nigdy nie są zagrożone kradzieżą. Ten błąd nadal występuje w oficjalnym kodzie portfela.

– zauważyli deweloperzy Monero.

Według współautora XMR, nowo odkryty błąd wpływa na transakcje z przeszłości. Aby złagodzić potencjalne zagrożenia prywatności, twórcy Monero zalecali odczekanie jednej godziny lub dłużej przed wydaniem nowo otrzymanego XMR, aby złagodzić potencjalne zagrożenia prywatności. Programiści zauważyli, że pełna aktualizacja sieci lub hard fork nie są wymagane, aby rozwiązać ten problem.

Wprowadzony na rynek w 2014 roku XMR jest główną kryptowalutą skoncentrowaną na prywatności, zaprojektowaną do obsługi bezpiecznych, prywatnych i niewykrywalnych transakcji. Wykorzystuje specjalny rodzaj kryptografii, aby zapewnić, że wszystkie transakcje pozostaną w 100% niemożliwe do śledzenia i niemożliwe do powiązania.

Monero jest 29. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej i największą pod względem wartości walutą cyfrową zorientowaną na prywatność. W chwili redagowania tego tekstu XMR jest notowany po 222 dolary, co oznacza spadek o -3,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi z CoinGecko.

Jak wcześniej informowały media, wielu globalnych regulatorów finansowych próbowało złamać prywatność Monero. W zeszłym roku Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych zaoferował nagrodę w wysokości do 625.000 dolarów każdemu, kto może śledzić transakcje Monero.

  • USA: Dash uruchamia aplikację do płatności krypto dla klientów sklepów stacjonarnych:

Dash ogłosił uruchomienie DashDirect, aplikacji, która pozwala użytkownikom wydawać kryptowalutę DASH w sklepach w całej Ameryce.

W ogłoszeniu opublikowanym we wtorek Dash ujawnił, że nowa aplikacja zorientowana na klienta zapewni do 12% oszczędności na zakupach dokonywanych przez użytkowników.

Opisując rabaty i funkcje zniżek, Mashall Greenwald, założyciel i dyrektor generalny DashDirect CrayPay, powiedział:

Po wprowadzeniu dokładnej kwoty bieżącego zakupu w aplikacji, stosuje się natychmiastową zniżkę w wysokości do 12%. Dzięki temu każdy może wydawać Dash na codzienne zakupy tak łatwo, jak USD, ale z dodatkową ochroną zdecentralizowanych pieniędzy i dodatkowymi 5% średnich oszczędności dzięki tanim transakcjom Dash i unikalnej sieci handlowej DashDirect.

Zgodnie z publikacją aplikacja pozwoli użytkownikom płacić za pomocą Dash w popularnych amerykańskich punktach sprzedaży, takich jak Best Buy, Staples, Chipotle, Home Depot. Według Greenwalda, pierwsze uruchomienie DashDirect jest ograniczone do Stanów Zjednoczonych, natomiast istnieje zapotrzebowanie na produkt w kilku innych krajach.

Będziemy musieli rozszerzyć naszą sieć handlową, aby obejmowała sprzedawców w dowolnym regionie, wraz z dodaniem zlokalizowanego przelicznika walut i obsługi języków.

– dodał Greenwald.

Greenwald powiedział również, że DashDirect nie jest powierniczy, co oznacza, że ​​użytkownicy zachowają kontrolę nad swoimi tokenami Dash podczas korzystania z aplikacji. Według szefa DashDirect, platforma wykorzystuje technologię płatności Dash, aby oferować tanie, natychmiastowe możliwości płatnicze wymagane w przypadku mikrotransakcji opartych na kryptowalutach.

Podobno aplikacja będzie zawierać również funkcję napiwków oraz pulpit nawigacyjny, na którym użytkownicy będą mogli śledzić wydatki i oszczędności.

DashDirect to także kolejny dowód na to, że Dash pozycjonuje się jako krypto skoncentrowane na płatnościach. W styczniu aplikacja portfela na smartfony DashPay przeszła do fazy testowej.

  • Bitcoin: Jak wykorzystać trwającą passę?:

Bitcoin miał silny wzrost w ciągu ostatnich kilku dni, umieszczając monetę na 37.000 USD, osiągając nawet 40.000 USD. Więc pojawia się pytanie „Czy to jest wyścig byków?”. Biorąc pod uwagę, co mówią metryki i analitycy on-chain, odpowiedź może nie być taka, jakiej można by się spodziewać.

Bull runy mogą być zarówno krótko-, jak i długoterminowe. Jednak w zależności od tego, jakim jesteś inwestorem, twoja perspektywa może się różnić. Na podstawie ruchu zarejestrowanego przez wiele danych na wykresie dziennym, Bitcoin wydaje się być w dobrej formie. Od 20 lipca cena monety wzrosła o 25,19%, a ruchy cenowe można było również zaobserwować na wskaźnikach.

Zrealizowane zyski wykazały największy wzrost, ponieważ wskaźnik poszedł w górę o 2.3 mln dolarów. Jest to obliczane na podstawie porównania ceny monet z ostatniego ruchu w porównaniu z ich aktualną ceną ruchu.

Przed 26 lipca zrealizowane zyski wynosiły zaledwie 214.027 dolarów, podczas gdy wczoraj te same zyski wynosiły 2.5 mln dolarów. To pokazuje, że w tej chwili Bitcoin jest znacznie bardziej opłacalny niż przez prawie 80 dni. Ponadto liczba aktywnych adresów również wzrosła, ponieważ więcej osób stało się aktywnych wraz ze wzrostem cen.

Ostatnio zaobserwowano, że te adresy były aktywne 3 lipca. Potwierdzeniem tego pozytywnego ruchu był stosunek MVRV (wartości rynkowej do zrealizowanej wartości), który pokazuje, czy moneta ma wartość „na poziomie”, czy nie. Wskaźnik był na najwyższym pułapie od 43 dni, gdyżBitcoin najwyraźniej stał się opłacalny. Wszystkie te czynniki wyraźnie wskazują na krótkoterminową hossę.

Tone Vays w swojej ostatniej analizie wskazał ważne strefy, które są ważne zarówno dla Bitcoina, jak i inwestorów, aby jak najlepiej wykorzystać tę hossę. Określił 2 przypadki. Pierwszym z nich było 40.000 USD, które zostało dotknięte podczas wczorajszego handlu. Gdy BTC zamknie się powyżej 40.000 USD, stały ruch w górę może być możliwy.

Po drugie, 200-dniowy MA i 50-dniowy MA znajdują się obecnie w pozycji oporu. Aby wesprzeć ten bieg byków, te 2 przypadki muszą zostać zamienione na wsparcie.

Zamknął swoją analizę stwierdzając:

Widzę to jako hossę… Tak jak mówi mój Twitter, do końca roku spodziewam się 100.000 dolarów.

  • Czy kazachstańskie banki wprowadzą handel kryptowalutami?:

Całodobowy kazachstański kanał informacyjny Khabar 24 poinformował, że wybrane banki otrzymały zgodę na oferowanie podmiotom biznesowym możliwości handlowania kryptowalutami.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to spadki wśród najpopularniejszych krypto. Korektę notuje Bitcoin o -4,69%, Ethereum o -6,55%, Cardano o -7,54%, XRP o -5,48%, Dogecoin o -10,11%, Polkadot o -8,00% i Bitcoin Cash o -3,67%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.48 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 110.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button