News

#145 Aktualności z dn. 11.12.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Uruchomienie kontraktów futures na Bitcoina zakończyło się powodzeniem; Gibraltar chce przyciągnąć inwestujących w technologię Blockchain; Francja legalizuje handel nienotowanymi papierami wartościowymi; Sukces CryptoKitties pokazuje możliwości Blockchaina; Dobry dzień na giełdach.

 Uruchomienie kontraktów futures na Bitcoina zakończyło się powodzeniem: 

GIełda Chicago Board Options Exchange (CBOE) potwierdziła, że przerwy w działaniu strony internetowej nie zakłócają obrotu kontraktami futures na Bitcoina. Po niedzielnym wprowadzeniu tych pionierski produktów, ze względu na duże natężenie ruchu, serwis je obsługujący niemal natychmiast się zawiesił, co doprowadziło do obaw, że uruchomienie się nie powiedzie. Jednak CBOE na Twitterze oznajmiło, że problemy techniczne nie miały żadnego wpływu na uporządkowany handel nowym produktem.

Pomimo problemów ze stroną CBOE komentatorzy zauważają, że uruchomienie tak dużego produktu, który przyciąga ogromną liczbę zainteresowanych, było stosunkowo bezproblemowe. CBOE w dzisiejszym poście na swoim blogu powiedziało:

Uruchomienie odbyło się gładko, chociaż na naszej stronie pojawiły się pewne problemy ze względu na ogromną liczbę zapytań.

Rok 2017 pokazał, że popyt na kryptowaluty i technologię Blockchain jest ogromny. Powoduje to występowanie wielu problemów technicznych w całym obszarze tej nowej dziedziny. W 2018 roku programiści i usługodawcy pracujący na tym rynku będą mieli pełne ręce roboty.

Gibraltar chce przyciągnąć inwestujących w technologię Blockchain:

6. grudnia gibraltarscy ustawodawcy zatwierdzili ustawę, która ujawnia dalsze plany rządu dotyczące technologii Blockchain. Nowe przepisy zmieniają brytyjską ustawę o usługach finansowych, rozszerzając środki ochrony inwestorów na licencjobiorców prowadzących kontrolowane działania niebędące usługami inwestycyjnymi. Projekt ustawy stanowi prawa, które torują drogę nowym regułom upublicznionym przez urzędników w zeszłym roku w ramach dążenia do prawnego zdefiniowania w prawie gibraltarskim użycia technologii Blockchain do przechowywania i przekazywania wartości.

Albert Isola, minister Handlu Gibraltaru, świętował przejście ustawy i wskazał oczekiwany oczekiwany napływ inwestorów po formalnym wprowadzeniu przepisów dotyczących rozproszonych ksiąg DLT w nowym roku. Isola powiedział:

Gibraltar jest jedną z pierwszych jurysdykcji na świecie, która wprowadza ramy regulacyjne dla rozproszonych technologii rachunkowych, zapewniając w ten sposób pewność prawną wymaganą przez uznane firmy, które chcemy przyciągnąć do Gibraltaru. Jestem świadomy, że istnieje wiele firm czekających ze złożeniem wniosków do Gibraltarskiej Komisji Usług Finansowych 1. stycznia 2018 r. i jest to doskonała wiadomość.

Biorąc pod uwagę najnowszy projektu ustawy również nowe przepisy dotyczące usług finansowych zostaną zatwierdzone. Może się również zdarzyć, że w przyszłym roku organy regulacyjne opracują zasady dotyczące projektów ICO, zgodnie z sugestią zawartą we wrześniowym oświadczeniu w sprawie modelu finansowania Blockchain. Na dzień dzisiejszy gibraltarska Komisja Usług Finansowych stwierdziła, że rozważa stworzenie uzupełniających ram prawnych dotyczących promocji i sprzedaży tokenów, zgodnych z ramami DLT.

 Francja legalizuje handel nienotowanymi papierami wartościowymi:

Agencja Reuters informuje, że Francuski rząd wydał oficjalne oświadczenie w sprawie handlu nienotowanymi papierami wartościowymi za pomocą technologii Blockchain. Zgodnie z tym artykułem rząd przyjął nowe zasady, które umożliwią bankom i firmom fintech tworzenie platform typu Blockchain dla nienotowanych papierów wartościowych. Zmiana pozwoli na obrót aktywami bez pośredników i teoretycznie w czasie rzeczywistym. Minister finansów kraju, Bruno Le Maire powiedział, że nowe zasady będą dobrodziejstwem dla Paryża jako centrum finansowego. Następnie dodał:

Zastosowanie tej nowej technologii umożliwi firmom fintech i innym podmiotom działającym w sferze finansów na opracowanie nowych sposobów handlu papierami wartościowymi, które są szybsze, tańsze, bardziej przejrzyste i bezpieczniejsze.

Posunięcie to jest częścią krajowej polityki mającej na celu promowanie Paryża jako centrum innowacji finansowej.

 Sukces CryptoKitties pokazuje możliwości Blockchaina:

Obrót CryptoKitties, gry opartej na Ethereum, w której celem jest kolekcjonowanie cyfrowych kotów, wyniósł 12 milionów dolarów. Zasadniczo CryptoKitties to gra podobna do Tamagotchi. Każdy cyfrowy kociak reprezentuje unikalny zasób kryptograficzny zintegrowana z łańcuchem bloków. Wartość cyfrowych kociąt na platformie CryptoKitties opiera się na ich wyjątkowości i rzadkości. Według Kitty Sales, pięć najrzadszych cyfrowych kotów zostało sprzedanych za ponad 100.000 dolarów, przy czym cena najdroższego z nich wyniosła około 120.000 dolarów. Niektórzy analitycy i badacze zakwestionowali wartość tych cyfrowych kociąt oraz długofalowość tej aplikacji.

Podczas gdy zdecydowana większość krytyków postrzega platformę CryptoKitties jako zwykłą grę kolekcjonerską, wybitny inwestor venture capital, partner Andreessen Horowitz i prezes BN earn.com – Balaji Srinivasan – wyjaśnił, że CryptoKitties wykazało bezstratny, międzynarodowy handel zasobami cyfrowymi przy użyciu technologii Blockchain na dużą skalę. Według niego gra udowodniła, że aktywami można handlować w sposób zdecentralizowany, bez udziału pośredników. Korzystając z tego samego mechanizmu i technologii, z których korzysta CryptoKitties, również inne zasoby cyfrowe można łatwo wymieniać za pośrednictwem zdecentralizowanej platformy. W dłuższej perspektywie inwestorzy i handlowcy będą mogli wymieniać zasoby cyfrowe przy użyciu aplikacji bazujących np. na Ethereum. Nie będą oni musieli polegać na scentralizowanych platformach, które są podatne na wiele różnych zagrożeń i wyposażone w ścisłe zasady Know Your Customer (KYC) i reguły przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML).

 Dobry dzień na giełdach:

Ostatnie 24 godziny to dzień licznych wzrostów. Cena Bitcoina rośnie o 6,8%, Ethereum o 4,9%, Bictoina Casha 5,8%, a Litecoina aż o 26,6%. Kapitalizacja rynku wyniosła dziś do 444,1 mld, co oznacza wzrost wartości rynku o 31,1 mld dolarów. Można stąd wnioskować, że kontrakty futures na Bitcoina odnoszą sukces.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button