News

#146 Aktualności z dn. 12.12.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Polski rząd kontynuuje kampanie antykryptowalutową; Hongkong ostrzega przed kontraktami futures na Bitcoina w kraju; Kryptowaluty najczęstszym celem DDoS; GMO Internet Group daje możliwość zarabiania w BTC; Ogromne przyrosty na giełdach.

 Polski rząd kontynuuje kampanie antykryptowalutową:

Narodowy Bank Polski oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego stworzyli stronę uwazajnakryptowaluty.pl, na której przestrzegają przed inwestowaniem swoich oszczędności w waluty wirtualne. W serwisie znajdziemy informacje o ryzyku związanym z dużą zmiennością kursu, brakiem gwarancji ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, możliwością utraty środków z powodu kradzieży czy braku powszechnej akceptowalności. Dodatkowo strona ostrzega przed piramidami finansowymi podszywającymi się pod kryptowaluty. Strona przypomina także, że kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczy.

Na stronie możemy również przeczytać o genezie jej powstania. Informacja ta brzmi następująco:

NBP i KNF zaobserwowały stopniowy rozwój „walut” wirtualnych, wynikający m.in. z postępującego wzrostu ceny. Równocześnie dostrzegły potencjalne zagrożenie dla użytkowników tych „walut” i uznały za zasadne wyrażenie wspólnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Podstawowym celem komunikatu NBP i KNF jest ostrzeżenie potencjalnych użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych przed ryzykiem związanym z kupowaniem, posiadaniem i sprzedawaniem „walut” wirtualnych.

Jak na razie ze strony rządu nie widać żadnych gwałtowniejszych ruchów, które miałyby na celu wprowadzenie przepisów regulujących kryptowaluty.

 Hongkong ostrzega przed kontraktami futures na Bitcoina w kraju: 

Regulator papierów wartościowych w Hongkongu opublikował oświadczenie, w którym koncentruje się na kontraktach futures na Bitcoina i produktach inwestycyjnych związanych z kryptowalutami. Informacja opublikowana wczoraj przez Securities and Futures Commission w Hongkongu (SFC) miała na celu przypomnienie dostawcom kontraktów terminowych na Bitcoina i innych produktów kryptoinwestycyjnych, że muszą one spełniajać wymogi prawne i regulacyjne. Część oświadczenia brzmi:

Kontrakty Futures na Bitcoina były lub będą wkrótce wprowadzane na rynek przez niektóre dobrze znane giełdy w Stanach Zjednoczonych, które są regulowane przez amerykańską Commodity Futures Trading Commission i autoryzowane przez Securities and Futures Commission w celu zapewnienia automatycznego handlu usługami. Inwestorzy z Hongkongu mogą handlować Bitcoin Futures za pośrednictwem członków tych giełd. Wszelkie strony lub pośrednicy świadczący usługi związane z Bitcoin Futures, których działalność biznesowa jest skierowana do publiczności w Hongkongu, niezależnie od tego, czy ich siedziba znajduje się w Hongkongu czy też nie, są zobowiązani do posiadania odpowiedniej licencji w SFC.

Regulator zmienił także klasyfikację operacji związanych z kontraktami futures na Bitcoina jako regulowaną działalność typu 2. zgodnie z przepisami SFO (Securities and Futures Ordinance). Marketing kontraktów futures na Bitcoina będzie stanowił działalność regulowaną typu 1. (transakcje na papierach wartościowych), a zarządzanie jakimkolwiek funduszem inwestycyjnym związanym z kryptowalutami będzie uważane za działalność typu 9. (zarządzanie aktywami). Organ nadzoru ostrzegał również inwestorów o zagrożeniach związanych z kontraktami typu futures na Bitcoina oraz handlem kryptowalutami:

SFC przypomina inwestorom, że handel kryptowalutami może narazić na ryzyko, w tym niewystarczającą płynność, wysoką zmienność cen i potencjalne manipulacje na rynku (…) Inwestorzy, w handlu kontraktami futures na kryptowalutowy i innymi produktami inwestycyjnymi związanymi z kryptowalutami, mogą być narażeni na znaczące straty finansowe, zwłaszcza na giełdach nieregulowanych.

 Kryptowaluty najczęstszym celem DDoS:

Według raportu „Globalny krajobraz zagrożeń DDoS w Q3 2017” operatorzy walut cyfrowych i giełdy kryptowalutowe to najczęstsze cele ataków DDoS (Distributed Denial of Service). Firma Imperva Incapsula stwierdziła, że 3/4 stron Bitcoina padły ofiarą ataków DDoS tylko w trzecim kwartale 2017 r. W raporcie wspomniano również, że powodem ataków jest wzrost cen Bitcoina. Część raportu brzmi:

Obserwowaliśmy ataki ukierunkowane na stosunkowo dużą liczbę giełd i serwisów powiązanych z kryptowalutami. Prawdopodobnie było to związane z niedawnym wzrostem cen Bitcoina, które wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu kwartału. Ogólnie rzecz biorąc, w tym czasie ponad 73% wszystkich stron Bitcoina korzystających z naszych usług zostało zaatakowanych, co czyni je jednym z najczęstszych celów, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i obecności w Internecie.

Z raportu wynika również, że do krajów, z których pochodzi większość ruchów botnetowych należą Chiny, Turcja i Indie. Chiny utrzymały swoją pozycję głównej lokalizacji urządzeń wykorzystywanych podczas ataków.

GMO Internet Group daje możliwość zarabiania w BTC:

Japoński koncern GMO Internet Group, który zatrudnia około 4,700 osób, ogłosił niedawno, że od Marca 2018 r. jego pracownicy będą mogli otrzymywać część swoich wynagrodzeń w Bitcoinach. Część informacji brzmi następująco:

Grupa internetowa GMO podjęła decyzję o wprowadzeniu systemu umożliwiającego otrzymywanie części płatności z tytułu wynagrodzenia w Bitcoinach, w celu promowania posiadania waluty wirtualnej wśród naszych pracowników. Minimalna kwota płatności Bitcoinem będzie początkowo wynosić 10.000 jenów, a górny limit będzie wynosić 100.000 jenów. Każda wypłata wynagrodzenia w jenach zostanie zmniejszona o kwotę wypłaconą w Bitcoinach, przy zastosowaniu kursu wymiany giełdy GMO. Pracownicy, którzy założą konto na giełdzie GMO będą mogli otrzymać Bitcoiny w dniu swojej wypłaty.

 Ogromne przyrosty na giełdach:

Ostatnie 24 godziny okazały się czasem ogromnych przyrostów cenowych wielu walut. Sukces kontraktów typu futures na Bitcoina umocnił jego pozycję na rynku, a jego cena ponownie przekroczyła 17.000 dolarów. Cena Ethereum wzrosła o 29,3%, Bitcoin Casha o 10,6%, a Dasha o 20,4%, jednak największy sukces odniósł dziś Litecoin, którego wzrost wyniósł aż 71,8%. Wartość całego rynku kryptowalut jest dziś równa 491,4 mld dolarów, co oznacza, że w ciągu doby wzrosła ona o 47,3 mld dolarów.

źródło: bitcoin.pl, bitcoin-online.pl, cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button