News

#1461 Newsy z dnia 09.08.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Circle planuje stać się narodowym bankiem walut cyfrowych; Poloniex ukarany przez SEC; Nowa grupa z Wielkiej Brytanii zajmie się międzynarodowymi sporami dot. kryptowalut; Cyfrowa instalacja artystyczna oparta na Blockchain wyeksponowana na moście w Vancouver; Deutsche Telekom skorzysta z Coinbase Custody; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Circle planuje stać się narodowym bankiem walut cyfrowych:

Wspierana przez Goldman Sachs firma Circle, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, oficjalnie ujawniła plany przekształcenia się w pełnowartościowy bank walut cyfrowych w Stanach Zjednoczonych.

Ogłaszając tę wiadomość, współzałożyciel Circle i dyrektor generalny Jeremy Allaire zauważył, że Circle chce działać pod nadzorem i wymogami zarządzania ryzykiem Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu USA, Biura Kontrolera Waluty oraz Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów.

Wierzymy, że bankowość z pełną rezerwą, zbudowana na technologii cyfrowych walut, może prowadzić nie tylko do radykalnie wydajniejszego, ale także bezpieczniejszego i bardziej odpornego systemu finansowego.

– stwierdził Allaire.

Dyrektor generalny dodał, że Circle przewiduje, iż stablecoin USDC wzrośnie do „setek mld dolarów w obiegu”, kontynuując wspieranie działalności gospodarczej o wysokim poziomie zaufania i stanie się popularnym narzędziem w usługach finansowych i aplikacjach handlu internetowego.

Ustanowienie krajowych standardów regulacyjnych dla dolarowych walut cyfrowych ma kluczowe znaczenie dla wykorzystania potencjału walut cyfrowych w gospodarce realnej, w tym standardów zarządzania rezerwami i ich składu.

– dodał Allaire.

Circle jest znany jako główny deweloper USDC, drugiego co do wielkości stablecoina na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej po Tether (USDT).

W przeciwieństwie do bankowości z rezerwą cząstkową, bankowość z pełną rezerwą wymaga od banków utrzymywania pełnej kwoty środków każdego deponenta w gotówce i ekwiwalentach gotówki, gotowej do natychmiastowej wypłaty na żądanie. Bankowość z pełną rezerwą, znana również jako 100% rezerwa bankowa, stanowi alternatywę dla systemu, w którym tylko ułamek depozytów bankowych jest zabezpieczony rzeczywistą gotówką, która może zostać wypłacona.

  • Poloniex ukarany przez SEC:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła platformę wymiany kryptowalut Poloniex o naruszenie przepisów dotyczących obrotu papierami wartościowymi.

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem SEC, Poloniex oferował inwestorom amerykańskim obrót kryptowalutami uznanymi za papiery wartościowe na swojej platformie w okresie od lipca 2017 r. do listopada 2019 r. bez należytej rejestracji jako makler papierów wartościowych, z naruszeniem art. 5 ustawy o giełdach.

Akt oskarżenia SEC stwierdzał również, że pracownicy giełdy aktywnie dążyli do obejścia przepisów dotyczących papierów wartościowych w celu zwiększenia udziału firmy w rynku.

Poloniex wybrał zwiększone zyski zamiast zgodności z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, włączając cyfrowe papiery wartościowe do swojej niezarejestrowanej giełdy. […] Poloniex próbował obejść reżim regulacyjny SEC, który ma zastosowanie do każdego rynku łączącego kupujących i sprzedających papiery wartościowe, niezależnie od zastosowanej technologii.

– twierdzi szefowa ds. egzekwowania prawa Komisji, Kristina Littman.

Zgodnie z ogłoszeniem SEC, Poloniex zdecydował się nie przyznawać ani nie zaprzeczać żadnym wykroczeniom, natomiast zapłaci grzywnę w wysokości około 10,3 mln dolarów, zgadzając się na nakaz zaprzestania działalności. Poloniex zapłaci 8,48 mln dolarów całkowitej grzywny za wypłatę, a także 1,5 mln dolarów kary cywilnej oraz ponad 403.000 dolarów z tytułu odsetek za zwłokę.

  • Nowa grupa z Wielkiej Brytanii zajmie się międzynarodowymi sporami dot. kryptowalut:

Eksperci ds. kryptowalut z branży prawniczej w Wielkiej Brytanii ogłosili uruchomienie Crypto Fraud and Asset Recovery (CFAAR), sieci mającej na celu zapewnienie odszkodowania za nieuczciwe działania związane z kryptowalutami.

Grupa składa się z różnorodnych specjalistów, takich jak „prawnicy, adwokaci, księgowi sądowi i eksperci ds. odzyskiwania aktywów”.

Uruchomienie sieci CFAAR przypisuje się wzrostowi liczby oszukańczych działań związanych z kradzieżami, ICO i atakami ransomware. Dzięki jednolitemu podejściu ekspertów prawnych, zespół CFAAR zamierza „reagować solidnie i skutecznie” na przestępstwa kryptograficzne i oszustwa, zapewniając „najlepsze możliwe środki zadośćuczynienia”.

Członkami założycielami brytyjskiego zespołu prawników ds. kryptowalut są Asset Reality, Essex Court Chambers, Grant Thornton, Osborne Clarke, Rahman Ravelli, RPC, Stewarts i Twenty Essex.

Podczas gdy sieć stara się o większy udział ekspertów kryptograficznych, wyjaśniła, że ma zamiar być „autorytatywnym i niezależnym głosem w sądowych i regulacyjnych przeglądach i konsultacjach związanych z kryptowalutami”.

Egzekwowanie prawa karnego nie jest wystarczającym środkiem naprawczym dla ofiar. Londyn od dawna jest wybitnym ośrodkiem finansowym i zawodowym, ale niestety może również zamienić się w centrum międzynarodowej przestępczości finansowej.

– stwierdził były sędzia Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, Lawrence Collins.

  • Cyfrowa instalacja artystyczna oparta na Blockchain wyeksponowana na moście w Vancouver:

Kanadyjska organizacja wystaw sztuki publicznej Vancouver Biennale przygotowuje się do odsłonięcia instalacji artystycznej, która łączy rzeczywistość fizyczną i cyfrową z technologią Blockchain.

Nowa instalacja Voxel Bridge, zlokalizowana po południowej stronie mostu Cambie Street w Vancouver, to oparte na Blockchain doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości (AR), które można oglądać na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Według lokalnych entuzjastów instalacja przygotowuje się do publicznego uruchomienia we wtorek i potrwa do wiosny 2023 roku.

Obiekt artystyczny to instalacja o powierzchni 1800 metrów kwadratowych autorstwa nowojorskiej artystki Jessiki Angel, która bada, w jaki sposób przestrzeń publiczna może być konstruowana i wykorzystywana zarówno w rzeczywistości cyfrowej, jak i fizycznej. Dzieło ukształtowane w prawdziwym świecie w formie ogromnego dwuwymiarowego muralu winylowego istnieje jednocześnie w rzeczywistości rozszerzonej za pośrednictwem aplikacji i znajduje się w sieci Blockchain.

Sztuka jest siłą mobilizującą z mocą łączenia pozornie odmiennych światów, a Voxel Bridge wykazuje tę zdolność. Ta instalacja przenosi radość ze sztuki w jednoczący i eksperymentujący wysiłek, który umożliwia technologii Blockchain, AR i sztuce publicznej badanie nowych sposobów interakcji.

– zauważa artystka.

Instalacja jest cyfrową, wizualną reprezentacją sieci Kusama, zdecentralizowanej sieci Blockchain. Widzowie mogą zobaczyć, dotknąć i usłyszeć historię sieci Kusama za pośrednictwem dwudziestu różnych interaktywnych animacji, z których każda jest reprezentowana w postaci unikatowego tokena NFT istniejącego w łańcuchu. NFT będą sprzedawane na rynku sztuki Kusama RMRK, a fundusze przeznaczone zostaną na zrekompensowanie kosztów produkcji projektu, który podobno przekroczył budżet o ponad 300.000 dolarów.

  • Deutsche Telekom skorzysta z Coinbase Custody:

Niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne (a przy tym największy operator w całej UE) Deutsche Telekom skorzysta z usługi Coinbase Custody. W ten sposób chce zabezpieczyć zakupione w kwietniu kryptowaluty Celo (CELO).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejny dzień na giełdach kończy się nastrojami wzrostowymi. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 4,5%, Ethereum o 4,6%, Binance Coin o 2,9%, Cardano o 2,6% a XRP o 4,1%

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.862 bln dolarów, a całkowity obrót 109 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button