News

#147 Aktualności z dn. 13.12.2017

Ze środowych wydarzeń: Bitcoin Cash wydaje kartę debetową; Apple usunął fałszywy MyEtherWallet; Bitcoin konkuruje ze złotem?; Stypendium w Bitcoinie; Duże wahania na giełdach.

 Bitcoin Cash wydaje kartę debetową:

Roger Ver, najbardziej znany zwolennik Bitcoin Casha napisał na Twitterze, że bitcoin.com wkrótce wyda kartę debetową Visa dla Bitcoin Casha.

Bitcoinem i Bitcoin Cash ciągle ze sobą rywalizują. Roger Ver twierdzi, że od 1. sierpnia 2017 r. Bitcoin Cash to prawdziwy Bitcoin według oryginalnych wytycznych z 2008 r. autorstwa Satoshi Nakamoto zawartych w „Bitcoin: System Elektronicznej Gotówki Peer-to-Peer”. Według Vera BCC jest rozwiązaniem wszystkich niedociągnięć BTC. Jednak duża część społeczności Bitcoina uważa Bitcoina Casha za próbę obalenia oryginalnej monety, co prowadzi do rozłamu.

Chociaż istnieją inne rozwiązania dla użytkowników chcących wydawać swoją walutę cyfrową za pomocą kart debetowych takie jak TenX czy Monero, natywne rozwiązanie dostarczane przez Bitcoin Casha może być tym, co jest potrzebne do dalszej popularyzacji kryptowalut. Wydanie karty debetowej Visa może doprowadzić do wzrostu ceny Bitcoin Casha, ponieważ stanie się on łatwy do wydania, czego nie można powiedzieć o Bitcoinie, który niedawno został usunięty ze Steam ze względu na wysokie opłaty i opóźnienia.

 Apple usunął fałszywy MyEtherWallet:

Fałszywa aplikacja popularnego portfela altcoinowego MyEtherWallet w końcu zniknęła z Apple AppStore. Warto dodać, ze zanim udało się ją usunąć zdążyła ona uzyskać znaczącą popularność. Osiągnęła ona trzecią pozycję w kategorii aplikacji finansowanych. Mimo, że MEW nie wydał aplikacji mobilnej, a jej implementacja desktopowa jest darmowa, fałszywa aplikacja kosztowała 4,99 dolara.

10. grudnia deweloperzy MEW alarmowali w mediach społecznościowych o pojawieniu się się fałszywego oprogramowania mobilnego, a Apple zareagował nie później niż dzień po tym ogłoszeniu. TechCrunch zauważył, że przed usunięciem aplikacji około 3.000 osób zapłaciło za nią i ją pobrało, a rzekomy twórca – Nam Le – zarobił w ten sposób około 15.000 dolarów.

Ta historia stanowi kolejny przykład na to, jak trudno jest chronić początkujących użytkowników przed zagrożeniami często występującymi w przestrzeni kryptowalut. Ogromny napływ nowych osób inwestujących w Bitcoina i altcoiny daje wiele możliwości doświadczonym hakerom, którzy chcą ukraść ich nowo zakupione monety, a nawet pieniądze, którymi za nie zapłacili.

 Bitcoin konkuruje ze złotem?:

W ciągu ostatniego miesiąca cena Bitcoina odnotowała fenomenalne wzrosty, co zostało zwieńczone przez Chicago Board Options Exchange (CBOE), która w dniu 10. grudnia rozpoczęła handel kontraktami futures na Bitcoina. W tym samym czasie cena złota spadła. Jednak według Jeffreya Currie, Szefa działu badań nad towarami w Goldman Sachs, ogromny wzrost cen Bitcoina nie miał większego wpływu na popyt na złoto. Jego komentarze w niedawnym wywiadzie dla Financial Times są sprzeczne z analizą przeprowadzoną w zeszłym tygodniu przez innych ekspertów finansowych.

W wywiadzie Currie dodał, że te dwa aktywa mają różne pule inwestorów. Stwierdził on także, że brak regulacji Bitcoina utrudnia tradycyjnym inwestorom wejście na rynek. Twierdził, że Bitcoin i złoto mają inną charakterystykę, a ich ostatnie ruchy cenowe wynikają z rosnącego popytu na aktywa. Ponadto Currie dodał:

Naszym zdaniem Bitcoin przyciąga więcej spekulantów niż złoto.

Dodatkowym roszczeniem złożonym przez Currie jest to, że nie ma wyraźnych dowodów na masowe odchodzenie od złota. Na potwierdzenie swoich słów zwrócił uwagę na fakt, że obecny portfel funduszy ETF jest na najwyższym poziomie od ponad czterech lat. Currie stwierdził również, że podczas gdy brak płynności i duża zmienność Bitcoina mogą być korzystne dla handlowców, te same cechy odstraszają inwestorów, którzy preferują korzyści z dywersyfikacji i zabezpieczeń złota.

Oprócz Currie dyrektor generalny Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, ostatnimi czasy również komentował Bitcoina. Na początku listopada ogłosił, że chociaż jego bank nie prowadzi jeszcze produktów powiązanych z Bitcoinem, nadal jest bardzo zainteresowany tą wiodącą kryptowalutą.

 Stypendium w Bitcoinie:

Sukces Bitcoina nie ogranicza się jedynie do jego ceny, ale również do popularności technologii na której bazuje. Wydaje się, że w tej chwili Blockchain i kryptowaluty to jeden z najpopularniejszych tematów wśród ludzi związanch z IT. Mając to na uwadze Uniwersytet Zarządzania w Warnie w Bułgarii stanie się jedną z pierwszych instytucji szkolnictwa wyższego oferujących stypendia w Bitcoinie. W 2018 r. dziesięciu studentów inżynierii oprogramowania otrzyma stypendia w Bitcoinie – do wartości 1000 Euro za semestr. Studenci będą mieli również możliwość wypłacenia równowartości tej kwoty w Euro.

Uniwersytet pracuje również nad przyjęciem Bitcoina jako metody płatności za czesne. Przyszli studenci inżynierii oprogramowania mogą spodziewać się nowych modułów dotyczących kryptowalut i technologii Blockchain. Uniwersytet oczekuje pionierskich rozwiązań w tej dziedzinie.

 Duże wahania na giełdach:

W ciągu ostatnich 24. godzin kryptowaluty osiągnęły rekordową popularność, a ich kapitalizacja wyniosła ponad 500 mld dolarów. Sukces ten został osiągnięty dzięki wzrostowi wartości walut alternatywnych –  przede wszystkim Ethereum, którego cena przekroczyła ponad 700 dolarów oraz Ripple. Jednak dynamika dzisiejszego dnia jest bardzo duża, a inwestorzy muszą trzymać rękę na pulsie.

Aktualnie runek troszkę wyhamował. Bitcoin straci 5,3% wartości. Litecoin odpowczywa po swoim rajdzie do 320 dolarów i traci dziś 5,68%, a IOTA 9,11%. Ethereum zyskuje dziś 13,9%, a Bitcoin Cash 2,6%. Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do Ripple, które zyskuje 52,6%. Aktualnie kapitalizacja rynku wynosi 488,7 mld dolarów co oznacza spadek wartości rynku o 2,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button