News

#1470 Newsy z dnia 18.08.2021

Ze środowych wydarzeń: CFTC i SEC wzywane do utworzenia wspólnej grupy ds. aktywów cyfrowych; Ogranicznik Lite Hash Rate Nvidii częściowo złamany; Australijski regulator wydaje ostrzeżenie o nielicencjonowanych krypto firmach; Ministerstwo Ukrainy rozważa wprowadzenie wynagrodzeń w CBDC; Coraz większe inwestycje w kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CFTC i SEC wzywane do utworzenia wspólnej grupy ds. aktywów cyfrowych:

Dwóch członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zwróciło się do szefów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) oraz Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) o współpracę z uczestnikami przestrzeni kryptograficznej w celu zapewnienia przejrzystości i jasności przepisów.

W opublikowanym tweecie przedstawiciel Glenn Thompson powiedział, że wysłał list z przedstawicielem Patrickiem McHenry do CFTC i SEC, wzywając agencje do „utworzenia wspólnej grupy roboczej ds. aktywów cyfrowych”. Thompson i McHenry poprosili przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera i pełniącego obowiązki przewodniczącego CFTC Rostina Behnama o „promowanie aktywnego dialogu” między federalnymi organami regulacyjnymi a uczestnikami rynku kryptowalut.

Grupa robocza ds. aktywów cyfrowych umożliwiłaby zarówno SEC, jak i CFTC zbadanie, w jaki sposób efektywnie korzystać z ich obecnej jurysdykcji we współpracy. Taka grupa robocza może wspierać przejrzyste zaangażowanie z innowatorami w ekosystemie zasobów cyfrowych. Ponieważ Kongres rozważa wprowadzenie dodatkowych przepisów w celu wyeliminowania luk regulacyjnych, ta współpraca może zapewnić nam dodatkowe informacje i jasność podczas podejmowania tych ważnych decyzji politycznych.

– czytamy w liście.

Prawodawcy i organy regulacyjne muszą współpracować, aby odpowiednio zrównoważyć ochronę innowacji z wszelkimi nowymi przepisami, aby zapewnić rozkwit rynku aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych.

– dodali.

Wygląda na to, że pismo wywiera presję polityczną na dwie agencje rządowe, aby samodzielnie podjęły działania w celu utworzenia wspólnej grupy roboczej, zamiast czekać na odpowiednie prawo. W kwietniu tego roku Izba przyjęła ustawę wprowadzoną przez McHenry’ego, której celem jest wyjaśnienie roli regulacyjnej agencji takich jak SEC i CFTC w sprawie kryptowalut.

HR 1602, ustawa o eliminacji barier dla innowacji, daje Kongresowi 90 dni na powołanie wspomnianej grupy roboczej z udziałem SEC, CFTC i branży kryptograficznej. Projekt został jednak skierowany do Komisji Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich w Senacie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby SEC i CFTC podejmowały podobne działania zgodnie z obowiązującym prawem.

– powiedzieli Thompson i McHenry.

  • Ogranicznik Lite Hash Rate Nvidii częściowo złamany:

Zespół odpowiedzialny za oprogramowanie do kopania NBMiner twierdzi, że częściowo złamał ograniczniki Nvidii przeciwdziałające kopaniu.

W czerwcu Nvidia zaimplementowała algorytm o nazwie Lite Hash Rate (LHR) na wszystkich kartach graficznych z serii RTX 30, próbując ograniczyć mining kryptowalut. Ogranicznik działa zarówno na poziomie BIOS, jak i na poziomie sterowników, wykrywając algorytmy wydobywania, aby następnie drastycznie zmniejszyć moc wydobywania nawet o 50% pierwotnej zdolności.

W tym czasie firma twierdziła, że górnicy zakłócali jej łańcuch dostaw, w konsekwencji podnosząc ceny kart graficznych z powodu niskiej podaży. Nvidia nadała priorytet swojej bazie użytkowników graczy, stwierdzając, że „ten dodatkowy krok zapewni graczom na całym świecie większą ilość kart GeForce w lepszych cenach”.

Najnowsza wersja NBMinera podobno była w stanie ominąć ograniczenia i zwiększyć moc kopania tych kart graficznych nawet o 70%. Aktualizacja jest dostępna zarówno na terminalach Windows, jak i Linux. Chociaż oprogramowanie można pobrać bezpłatnie, górnicy muszą zapłacić zespołowi opłatę rozwojową w wysokości od 1% do 3% przychodów z wydobycia.

Zespół NB od lat opracowuje metody zwiększania wydajności kart graficznych i obiecał opracowanie dalszych ulepszeń w przyszłości.

  • Australijski regulator wydaje ostrzeżenie o nielicencjonowanych krypto firmach:

Podczas gdy kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, władze zaczęły wydawać ostrzeżenia obywatelom przed niezarejestrowanymi firmami kryptograficznymi.

Do tej listy dołącza Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC), która ostrzegła australijskich inwestorów, aby uważali na nielicencjonowane podmioty oferujące produkty finansowe.

W oświadczeniu wydanym przez ASIC regulator doradził obywatelom Australii dokonywanie inwestycji związanych z aktywami kryptograficznymi za pośrednictwem instytucji finansowych, które posiadają licencję lub mechanizm przeciwdziałania praniu pieniędzy.

ASIC poinformowała, że otrzymała doniesienia od inwestorów z całej Australii o obywatelach, którzy ponieśli znaczne straty po handlu kryptowalutowymi produktami finansowymi, takimi jak opcje, kontrakty futures, tokeny lewarowane i opcje binarne. Jednak straty zostały przypisane „nadmiernej dźwigni finansowej, awariom platformy lub nieuczciwej likwidacji”.

Licencjonowane podmioty podlegają ramom regulacyjnym, które mają na celu utrzymanie integralności, jakości i reputacji australijskiego systemu finansowego.

– stwierdza ASIC.

Komisja podkreśliła, że nielicencjonowane firmy mogą zarejestrować się w zewnętrznym systemie rozstrzygania sporów, takim jak Australian Financial Complaints Authority, który następnie umożliwi australijskim inwestorom składanie skarg.

Blockchain Australia, lokalna firma promująca branże kryptowalut i Blockchain, uważa, że narracja kryptowalut  jako „dzikiego zachodu” tłumi obecnie australijskie innowacje kryptograficzne. 26 lipca australijskie stowarzyszenie wezwało Senacką Komisję Specjalną do wydania ram regulacyjnych dla firm kryptograficznych i zapewnienia bezpiecznej przystani dla takich firm do czasu ustanowienia przepisów.

  • Ministerstwo Ukrainy rozważa wprowadzenie wynagrodzeń w CBDC:

Michaił Fiodorow, wicepremier Ukrainy i szef krajowego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, ujawnił możliwy przypadek wczesnego użycia planowanej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

W niedawnym wywiadzie opublikowanym przez ukraińskie media TSN, minister ujawnił rozważania w ministerstwie dotyczące przetestowania CBDC wykorzystując ją w wypłatach wynagrodzeń pracowników:

Szczerze mówiąc, jako jeden z pierwszych projektów pilotażowych, mamy przed sobą kwestię wypłaty wynagrodzeń pracownikom Ministerstwa Transformacji Cyfrowej w hrywnach elektronicznych.

– powiedział.

Fedorov wygłosił te uwagi, argumentując, że pierwsze uruchomienie e-hrywny skupiało się na małym, kontrolowanym przypadku użycia, a nie na wdrażaniu do płatności społecznych. Według Fiodorowa istnieje potrzeba przetestowania CBDC, aby zapobiec niewłaściwemu użyciu, stąd jego wezwanie do wypłaty wynagrodzeń personelu jako realnego programu pilotażowego dla krajowej waluty cyfrowej.

Narodowy Bank Ukrainy od kilku lat pracuje nad stworzeniem i wyemitowaniem waluty cyfrowej. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej również znaczące angażuje się w przestrzeń CBDC, współpracując z Fundacją Stellar Development w celu opracowania wspólnej strategii dla CBDC i ogólnie aktywów cyfrowych.

  • Coraz większe inwestycje w kryptowaluty:

Według najnowszego raportu przygotowanego przez KPMG (międzynarodową sieć audytorsko-doradczą) tegoroczne inwestycje w kryptowaluty są prawie dwa razy wyższe niż w ubiegłym roku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy ruchy mieszane. Bitcoin Ethereum i Binance Coin notują spadki kolejno o 0,1%, 2,2% i 2,6%. Cardano oraz Dogecoin notują wyniki dodatnie o 1,6% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.952 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 124 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button