News

#1488 Newsy z dnia 05.09.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Binance: Projekt COVER Protocol oficjalnie zamknięty; Vitalik o potencjalnej współpracy Dogecoin i Ethereum; Rosja: Darmowe Bitcoiny na zhakowanej stronie rządowej; SEC nie ujawni zasobów XRP, BTC, ETH swoich pracowników ze względu na…; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance: Projekt COVER Protocol oficjalnie zamknięty:

Zaliczany do strefy innowacji Binance projekt Cover został zamknięty po odejściu głównych programistów.

Ostateczną decyzję poznaliśmy poprzez tweet, gdzie czytamy:

Decyzja nie była łatwa, ale jest ostateczna. To jedyny możliwy krok, jaki moga zrobić pozostała część zespołu po odejściu głównych programistów.

Decyzja o zamknięciu nastąpiła po długim i żmudnym procesie prób ustabilizowania działalności, po tym, jak projekt został zhakowany pod koniec ubiegłego roku.

„DefiTed” ogłosił:

Chcę osobiście powiedzieć, że byłem bardzo rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że zespół programistów nagle odchodzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas, który spędziliśmy razem na budowaniu protokołów i podążaniu za wizją, którą mieli.

Wspomniany projekt został zaatakowany 28 grudnia 2020 roku, gdzie hakerowi udało się skopiować natywny token COVER i zamienić na ETH, DAI i WBTC. Spowodowało to utratę 4 mln dolarów w krypto. Jednak mimo że haker zwrócił fundusze, projekt nie był w stanie znaleźć mocnych podstaw do dalszego rozwoju.

Należy zauważyć, że atak ten nie był nowy dla projektów opartych na Binance Smart Chain. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaatakowano wiele projektów DeFi. Jeden z nich miał miejsce w lipcu, gdzie zaatakowano projekty hostowane w protokole Chainswap, co spowodowało milionowe straty.

Tymczasem w maju BurgerSwap i JulSwap doznali ataków typu flash lending, w wyniku których stracili około 7.2 mln dolarów. W tym czasie BSC wydała oświadczenie, że były to ukierunkowane i zorganizowane hacki.

Co więcej, dyrektor generalny Binance, Chanpeng Zhao, powiedział: „nic nie jest bezpieczne”, mówiąc o niedawnym włamaniu do Poly Network, które straciło prawie 611 mln dolarów. Zhao powiedział również, że aktywa skradzione przez hakerów powinny zostać zamrożone.

Podczas gdy giełdy chętnie zwiększały środki bezpieczeństwa w celu powstrzymania takich działań, użytkownicy nadal pozostają zagrożeni z powodu niedawnego wzrostu liczby włamań do DeFi.

  • Vitalik o potencjalnej współpracy Dogecoin i Ethereum:

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjalnej współpracy między Dogecoin i Ethereum na Twitterze. Podczas panelu dyskusyjnego jaki utworzył w popularnym portalu, pytania mogło zadawać 268 osób.

Dyrektor generalny Three Arrows Capital Zhu Su zapytał: „Jakie są pomysły na współpracę Ethereum / Doge? Co takiego w Doge zainteresowało cię projektem? Su niedawno powiedział, że jest „bardzo uparty” na Dogecoin, i że kryptowaluta memowa „nie ma ryzyka, że ​​kiedykolwiek będzie miała jakiekolwiek problemy regulacyjne”.

Odwołując się do PoS i PoW, Buterin odpowiedział:

Osobiście mam nadzieję, że DOGE niedługo przejdzie na PoS, być może za pomocą kodu Ethereum. Mam również nadzieję, że nie anulują corocznej emisji PoW za 5 miliardów rocznie, a zamiast tego umieszczą ją w jakimś DAO, które finansuje globalne dobra publiczne.

W sierpniu Fundacja Dogecoin wznowiła działalność z Buterinem jako jednym z doradców zarządu, wraz z Jaredem Birchallem, bliskim współpracownikiem dyrektora generalnego Tesli Elona Muska, innego wybitnego zwolennika Doge.

Wśród wielu pytań, które Buterin otrzymał w ramach swojego eksperymentu na Twitterze, było to, czy stworzy kolejną kryptowalutę. Współzałożyciel Ethereum po prostu odpowiedział „Nie”.

  • Rosja: Darmowe Bitcoiny na zhakowanej stronie rządowej:

Strona lokalnej administracji w rosyjskim mieście Riazań, około 200 km na południowy wschód od Moskwy, była celem hakerów już drugi razy w ciągu ostatniego dnia, podał Rzn.info cytowany przez Forklog. Niezidentyfikowani napastnicy opublikowali reklamę oferującą kryptowalutę tym, którzy pobiorą specjalną aplikację.

Oszuści początkowo obiecali wysłać 0.025 ВТС każdemu odwiedzającemu, który zainstalował aplikację. Później zmienili ofertę na nagrodę w wysokości 1.000 USD w Bitcoinach dla każdego z pięciu losowo wybranych uczestników. Reklamowano to jako „Loteria internetowa Ryazani”. Obie reklamy zniknęły już ze strony lokalnych władz, ale miejscowy serwis informacyjny opublikował zrzut ekranu jednej z reklam.

Ilość oszustw związanych z kryptowalutami na całym świecie znacznie wzrosła w 2021 roku. Szacuje się, że w pierwszej połowie roku straty wyniosły 1.5 mld dolarów, czyli dwa do trzech razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Informacja pochodzi z firmy zajmującej się bezpieczeństwem IT Zecurion za pośrednictwem rosyjskiego dziennikowi Izwiestia.

Według raportu, Federacja Rosyjska odpowiada za około 30 mln dolarów strat. Analitycy uważają, że główne przyczyny tego wzrostu wynikają z rosnącej ekspozycji użytkowników na aktywa cyfrowe, a także chęci uzyskania szybkich zysków w rozwijającym się sektorze. Dane wskazują, że oszustwa kryptograficzne będą nadal rosły, prowadząc do 15% rocznego wzrostu.

W lipcu Centralny Bank Rosji ogłosił, że w pierwszych sześciu miesiącach roku zidentyfikował 146 piramid finansowych. Liczba ta jest 1,5x wyższa w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku. Oszuści często zwabiają osoby o słabej znajomości finansów do oszustw inwestycyjnych związanych z kryptowalutami lub kopaniem kryptowalut, powiedział regulator. CBR przypisał ten wzrost rosnącej aktywności „nieuczciwych uczestników rynku” i popytowi inwestycyjnemu w Rosji.

Firma Chainalysis, specjalizująca się w kryminalistyce Blockchain, ujawniła w tym tygodniu, że adresy kryptograficzne z Europy Wschodniej wysłały 815 mln dolarów cyfrowej waluty do scamów w ciągu jednego roku. Ponad połowa pieniędzy przesłanych na fałszywe adresy z regionu trafiła do rosyjskiego programu Ponzi Finiko. Piramida była wymierzona w posiadaczy kryptowalut w rosyjskojęzycznych populacjach z obietnicami 30% miesięcznych zwrotów. Program upadł w lipcu.

  • SEC nie ujawni zasobów XRP, BTC, ETH swoich pracowników ze względu na…:

SEC wniosła sprzeciw wobec roszczeń Ripple, w myśl których miałaby ujawnić, ile XRP, BTC i ETH znajduje się w portfelach cyfrowych pracowników Komisji. W uzasadnieniu swojego stanowiska powołała się na prywatność swoich pracowników.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza dobra nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,49%, Ethereum o 0,52%, XRP o 0,57% i Polkadot o 2,07%. Korektę notuje Cardano o -1,27%, Solana o -3,22% i Dogecoin o -1,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.30 bln dolarów, a całkowity obrót 117.9 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button