News

#1490 Newsy z dnia 07.09.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Cena Bitcoina spada poniżej 43.000 USD kilka minut; Visa planuje integracje płatności BTC w Brazylii; Kreml: Rosja nie jest gotowa zaakceptować BTC jako prawnego środka płatniczego; Republika Panamy przedstawia ustawę regulującą krypto; Salwador kupił już 400 Bitcoinów!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cena Bitcoina spada poniżej 43.000 USD kilka minut:

Bitcoin gwałtownie spadł. Duża zmienność spowodowała, że cena BTC spadła poniżej 43.000 dolarów w jednym z najbardziej niestabilnych dni w roku.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView uchwyciły zmienność, gdy Bitcoin nagle stracił psychologiczny poziom 50.000 dolarów.

Ruch ten nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak analitycy wspólnie uzgodnili, że BTC/USD musi utrzymać 50.000 dolarów, aby zachować byczy trend.

Jeden z nich, Michaël van de Poppe, wskazał 49.500 dolarów jako punkt bez powrotu, jeśli wsparcie się nie utrzyma. Potem powiedział, że następne może być 44.000 dolarów. Zauważył również, że Bitcoin zamknął weekendową lukę kontraktów terminowych na CME.

Trader i analityk Scott Melker, znany jako „The Wolf of All Streets”, obwiniał wieloryby.

Oczywiście, że wieloryby zrzucą Bitcoina w dniu, w którym Salwador uczyni go prawnym środkiem płatniczym. […] Rzeczywisty wolumen sprzedaży również.

– powiedział.

  • Visa planuje integracje płatności BTC w Brazylii:

W niedawnym wywiadzie dla lokalnego brazylijskiego serwisu informacyjnego Seu Dinheiro, Eduardo Abreu, wiceprezes ds. rozwoju nowych działalności w Visa, ujawnił zamiary firmy, aby zintegrować aktywa kryptograficzne z platformą zarówno w celu płatności, jak i przechowywania wartości, włączając wiodącą kryptowalutę Bitcoina.

W marcu 2021 r. dyrektor generalny Visa w Brazylii, Fernando Teles, przedstawił koncepcję przyjęcia tokenizowanych płatności, a także interfejsu programowania aplikacji lub interfejsu API, który ma wypełnić lukę między tradycyjnymi instytucjami finansowymi a usługami kryptograficznymi.

W wywiadzie Abreu podzielił przekonanie, że większa adopcja będzie wymagała integracji tradycyjnej działalności bankowej z ekosystemem kryptowalut, aby klienci mogli dokonywać transakcji w fiat i krypto w tym samym środowisku.

Nie ogłoszono konkretnej daty premiery, ale powszechnie uważa się, iż będzie miała miejsce w nadchodzących miesiącach.

Wielką zaletą przyjęcia Bitcoina jest bez wątpienia jego łatwość. Bez konieczności wymiany waluty fiducjarnej istnieje optymalizacja wymian podczas korzystania z Bitcoina.

– powiedział Abreu.

Oprócz tej usługi Abreu zasugerował również możliwość otrzymania przez klientów cashbacku w krypto:

Brazylijczycy mają już kulturę otrzymywania punktów kartowych, zniżek itp. Dlaczego nie otrzymywać również kryptowalut za pomocą karty kredytowej?

– dodał.

  • Kreml: Rosja nie jest gotowa zaakceptować BTC jako prawnego środka płatniczego:

Rosyjski rząd powtórzył swoje negatywne stanowisko wobec scenariusza, w którym BTC mógłby zostać zaakceptowany jako oficjalna waluta.

Dmitrij Pieskow, oficjalny przedstawiciel prezydenta Rosji Władimira Putina, twierdził, że Rosja nie ma powodu, aby uznać Bitcoina za legalny środek płatniczy, poinformowała lokalna agencja informacyjna RIA Novosti.

Przedstawiciel Kremla argumentował, że ujednolicenie kryptowalut, takich jak Bitcoin, z tradycyjnymi instrumentami pieniężnymi, przyniesie jedynie szkody systemowi finansowemu i gospodarczemu kraju.

Niewątpliwie Rosja nie jest gotowa na takie posunięcia.

– oświadczył Pieskow.

Ostatnie uwagi Pieskowa są zgodne z długoletnim sceptycznym podejściem rządu rosyjskiego do Bitcoina, przypominając podobne oświadczenie Anatolija Aksakowa, członka Dumy Państwowej i kluczowego architekta zakazu płatności kryptowalutami w Rosji. W sierpniu zeszłego roku Aksakov argumentował, że akceptacja kryptowalut jako płatności oznaczałoby zasadniczo „zniszczenie systemu finansowego”.

Rosja oficjalnie zakazała płatności kryptowalutami w tym kraju w ramach prawa dotyczącego kryptowalut „O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021 r. Prawo jednak nie zabrania Rosjanom kupowania lub handlu kryptowalutami takimi jak Bitcoin.

  • Republika Panamy przedstawia ustawę regulującą krypto:

Podczas gdy Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, inny kraj w Ameryce Środkowej robi postępy na drodze do swobodnego korzystania z kryptowalut.

Republika Panamy przedstawiła projekt ustawy regulującej kryptowaluty, mający na celu uczynienie kraju „kompatybilnym z Blockchain, kryptowalutami i Internetem”.

Ogłaszając wiadomości na Twitterze, panamski kongresmen, Gabriel Silva, podkreślił, że nowa inicjatywa prawna może wygenerować tysiące miejsc pracy, stworzyć nowe źródła inwestycji, a także sprawić, że rząd stanie się „bardziej przejrzysty”.

Zgodnie z projektem dokumentu ustawy udostępnionym przez Silvę, nowe przepisy mają na celu uznanie aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin, za alternatywną globalną metodę płatności dla „każdej operacji cywilnej lub handlowej, która nie jest zabroniona przez system prawny Republiki Panamy”. Autorzy ustawy podkreślili, że kryptowaluty umożliwiają szybkie i tanie płatności, pozwalając na sfinalizowanie transakcji finansowej „niezależnie od odległości między stronami i wielkości transakcji”.

W przeciwieństwie do rządu Salwadoru, który wymagał od lokalnych firm akceptowania Bitcoinów w zamian za towary lub usługi, nowa ustawa o kryptowalutach Panamy nie ma na celu wymuszenia obowiązkowej akceptacji Bitcoinów. Zamiast tego przepisy wzywają do ustanowienia wolności w korzystaniu z kryptowalut w Panamie, podała lokalna sieć telewizyjna Telemetro.

Silva powiedział, że nowy projekt ustawy został przygotowany we współpracy z obywatelami Panamy i multidyscyplinarnym zespołem, w skład którego wchodzą eksperci z branży i technologii. Zauważył, że przepisy zostały stworzone z uwzględnieniem ważnych wytycznych dostarczanych przez organizacje międzynarodowe, takie jak Financial Action Task Force.

  • Salwador kupił już 400 Bitcoinów!:

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoin za prawny środek płatniczy. Pomimo sprzeciwu lokalnych grup rząd uważa, że korzystanie z kryptowaluty okaże się korzystne zarówno dla społeczeństwa, jak i gospodarki tego kraju.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy wysokie wyniki ujemne prawie wszystkich czołowych krytpowalut. Bitcoin notuje spadek o 8,4%, Ethereum o 10,2%, Cardano o 12,3%, Binance Coin o 13,2% a XRP o 17,5%. Z czołowej dziesiątki obronną ręką wyszła Solana, która notuje wzrost o 14,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.132 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 213 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.