News

#1491 Newsy z dnia 08.09.2021

Ze środowych wydarzeń: SEC grozi pozwaniem Coinbase; Hoskinson: Inne kraje wezmą przykład z Salwadoru; Salwador: Sprzedawcy zmuszeni do przetwarzać transakcji w BTC; Tajwańska policja aresztuje 14 podejrzanych o oszustwo; Dlaczego cena Bitcoina spadła wczoraj o 10 000 dolarów?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC grozi pozwaniem Coinbase:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zagroziła pozwaniem Coinbase w związku z programem kryptowalut, który uważa za papier wartościowy.

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong napisał na Twitterze, że SEC dopuściło się ostatnio „naprawdę niejasnego zachowania”, zanim rozpoczął 21-postowy wątek szczegółowo opisujący relacje SEC z firmą.

Armstrong wyjaśnił, że giełda kryptowalut zwróciła się do SEC na początku tego roku, aby poinformować organ egzekucyjny o nadchodzącym programie Coinbase Lend, który zamierza oferować 4% roczny zwrot z depozytów stablecoina USD Coin.

Według prezesa Coinbase, SEC odpowiedziała, mówiąc firmie, że program jest papierem wartościowym bez żadnego wyjaśnienia i zagroziła pozwaniem, jeśli usługa zostanie uruchomiona.

Odmawiają nam wyjaśnienia, dlaczego uważają, że jest to papier wartościowy, a zamiast tego żądają od nas kompletu dokumentów, żądają zeznań od naszych pracowników, a następnie mówią nam, że nas pozwą, jeśli przystąpimy do uruchomienia, bez wyjaśnienia dlaczego.

– czytamy.

W opublikowanym na blogu poście Paul Grewal, dyrektor prawny Coinbase, wyraził swoje zaniepokojenie działaniami SEC, kwestionując twierdzenie, że funkcję kredytową można uznać za „umową inwestycyjną lub notatkę”.

„Klienci nie będą „inwestować” w program. Zamiast tego pożyczają USDC, które posiadają na platformie Coinbase. I chociaż klienci Lend będą otrzymywać odsetki od udziału w programie, mamy obowiązek płacić te odsetki niezależnie od szerszej działalności biznesowej Coinbase”, powiedział.

Szef SEC, Gary Gensler, regularnie zachęcał firmy kryptograficzne do współpracy z SEC, aby mogły działać w ramach publicznych i zapewnić sobie przetrwanie. Grewal powiedział, że działania SEC wydają się być sprzeczne z oświadczeniami Genslera:

SEC wielokrotnie zapraszała naszą branżę, „porozmawiaj z nami, wejdź”. Zrobiliśmy to tutaj. Dzisiaj natomiast wiemy tylko, że możemy albo trzymać Lend z dala od rynku na czas nieokreślony, nie wiedząc dlaczego, albo możemy zostać pozwani.

– czytamy.

  • Hoskinson: Inne kraje wezmą przykład z Salwadoru:

Po historycznym przyjęciu przez Salwador Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, założyciel Cardano, Charles Hoskinson, przewiduje, że znacznie więcej krajów pójdzie w ślady narodu latynoamerykańskiego.

Akceptacja Bitcoina przez Salwador dodatkowo uzasadnia przekonanie, że ludzie powinni mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, powiedział Hoskinson w swoim filmie na YouTube „Congratulations Bitcoin”.

Założyciel Cardano wyraził przekonanie, że kryptowaluty są przyszłością pieniądza, ponieważ młodsze pokolenie nieuchronnie spowoduje masową adopcję kryptowalut.

Większość osób poniżej 25 roku życia ma pozytywne zdanie na temat kryptowalut i wielu z nich je posiada. To jest przyszłość. Ich dzieci będą dorastać z tymi wartościami i przekonaniami o naturze pieniędzy.

– powiedział.

Hoskinson przewidział ponadto, że więcej krajów na całym świecie zaakceptuje kryptowaluty jako część różnych struktur rządowych:

W nadchodzących latach znacznie więcej państw narodowych będzie używać kryptowalut w ramach swojej polityki pieniężnej, albo jako rezerw w swoich bankach centralnych, albo jako szyny kryptowalut do rozliczeń banku centralnego, albo potencjalnie po prostu przyjmie kryptowalutę – tak jak zrobił to Salwador – i uczyni ją walutą krajową.

– stwierdził.

  • Salwador: Sprzedawcy zmuszeni do przetwarzać transakcji w BTC:

W wywiadzie dla lokalnych mediów, Javier Argueta, radca prawny Prezydenckiego Domu Salwadoru, wyjaśnił obowiązki przedsiębiorstw na dzień przed wejściem w życie ustawy uznającej Bitcoina za prawny środek płatniczy.

Radca prawny prezydenta Salwadoru stwierdził, że firmy są zobowiązane do akceptowania Bitcoinów od klientów – ale mogą wybrać, czy otrzymają BTC czy dolary amerykańskie po rozliczeniu transakcji.

Zgodnie z przybliżonym tłumaczeniem, Argueta podkreślił, że firmy muszą „posiadać portfel elektroniczny”, aby otrzymać Bitcoina, jednak „w transakcji […] masz wolę otrzymania Bitcoina lub dolarów, dlatego jest to dobrowolne”.

Urzędnik dodał, że firmy, które odmówią przyjęcia BTC, będą działać z naruszeniem lokalnych przepisów. Tweet ElSalvador.com podaje:

Według Arguety, wszystkie przedsiębiorstwa są zobowiązane do dokonania transakcji w Bitcoinie i pomimo tego, że ani prawo, ani przepisy wyraźnie tego nie określają, jeśli firma go nie zaakceptuje, jest narażona na naruszenie ustawy o ochronie konsumentów.

– czytamy.

Rządowy portfel Chivo umożliwia użytkownikom przetwarzanie przelewów zarówno w BTC, jak i dolarach amerykańskich. Portfel jest utrzymywany we współpracy z meksykańską giełdą kryptograficzną Bitso, która współpracuje z przyjaznym dla kryptowalut bankiem Silvergate z siedzibą w Kalifornii, aby ułatwić transakcje denominowane w USD.

  • Tajwańska policja aresztuje 14 podejrzanych o oszustwo:

Tajwańska policja aresztowała 14 osób podejrzanych o przeprowadzenie w ciągu ostatniego roku oszustwa inwestycyjnego o wartości 5,41 mln dolarów, z udziałem ponad 100 inwestorów kryptowalut.

Śledczy CIB, Kuo Yu-chih, powiedział, że oszustwo prowadził lokalny biznesmen Chen, który prowadził operację na platformach społecznościowych. Chen miał prowadzić również Azure Crypto Co, platformę z siedzibą w Tajpeju, która oferowała różne usługi inwestycyjne, w tym transakcje kryptowalutowe.

Chen i jego personel zakładali strony internetowe i rzekomo wykorzystywali zdjęcia ładnych kobiet, aby przyciągnąć głównie ofiary płci męskiej, z których wielu było na emeryturze ze znacznymi oszczędnościami.

– wyjaśnił.

Według raportu udostępnionego przez Taipei Times, Criminal Investigation Bureau (CIB) oskarżyło podejrzanych o oszustwa, pranie pieniędzy i naruszenie Ustawy o zapobieganiu przestępczości zorganizowanej.

Według Kuo, Chen i jego zespół oszustów obiecali wysokie zwroty z kryptowalut, takich jak Ethereum), Tron i Tether, jednocześnie prezentując się jako doradcy finansowi specjalizujący się w wydobywaniu kryptowalut.

CIB zaczął monitorować działalność firmy po otrzymaniu skargi od jednej z ofiar, która zainwestowała prawie 1,5 mln dolarów. Po kilku miesiącach śledztwa CIB wtargnęło do biura firmy, jak również do rezydencji Chena i jego współpracowników.

  • Dlaczego cena Bitcoina spadła wczoraj o 10 000 dolarów?:

Wczorajszy dzień był na rynku Bitcoina nad wyraz emocjonujący. Po raz pierwszy w swojej historii kraj (Salwador) przyjął BTC jako prawny środek płatniczy, Bitcoinowcy zorganizowali kampanię kupna BTC, aby uczcić ruch Salwadoru – słowem – rynki były bardzo optymistyczne, gdy BTC zbliżał się do 53 tys. USD. W pewnym momencie doszło do spadku, jednego z najgłębszych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,4%, Ethereum o 0,5%, Cardano o 2,2%, Binance Coin i XRP o 2,4% a Solana o 7,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.084 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 198 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.