News

#1492 Newsy z dnia 09.09.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Ukraina reguluje kryptowaluty; Rosyjska Duma chce uregulować wydobycie kryptowalut jako biznes; MasterCard przejmuje firmę CipherTrace; Amerykańska giełda CrossTower rozszerza się na Indie; Solana: Księżyc jest zdecydowanie za nisko; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ukraina reguluje kryptowaluty:

Ukraiński parlament przyjął projekt ustawy „O wirtualnych aktywach”, regulujący zagraniczne i krajowe giełdy kryptowalut działające na terenie kraju.

Ustawodawstwo opiera się na istniejących standardach opracowanych przez międzyrządową organizację, Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Zadaniem ukraińskiego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej będzie nadzorowanie wdrażania nowego rozporządzenia dotyczącego aktywów cyfrowych i kierowanie wzrostem przestrzegając standardów międzynarodowych.

Anastasia Bratko z Ministerstwa Transformacji Cyfrowej powiedziała, że prawo umożliwia firmom uruchamianie rynków aktywów cyfrowych na Ukrainie a bankom umożliwia otwieranie rachunków dla firm kryptograficznych.

„Ukraińcy będą mogli również deklarować swoje dochody w wirtualnych aktywach” – powiedziała, dodając, że ustawa „gwarantuje sądową ochronę praw posiadaczom wirtualnych aktywów”.

W komunikacie ministerstwa podkreślono również, że „kraj otrzyma dodatkowe wpływy z podatków do budżetu, które będą wpłacane przez firmy kryptograficzne”, dodając:

Przyjęte normy ustanawiają przepisy dla dostawców usług związanych z obrotem wirtualnymi aktywami i przyczyniają się do rozjaśnienia rynku.

– czytamy.

Dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi „muszą mieć nienaganną reputację biznesową” i będą musieli ujawnić swoją strukturę własności, aby zidentyfikować ich ostatecznych beneficjentów rzeczywistych. Dostawcy muszą również stosować wewnętrzne środki przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Oleksandr Bornyakov, wiceminister Cyfrowej Transformacji Ukrainy, zwrócił uwagę na zapisy zawarte w ustawie mające na celu przyciągnięcie „zagranicznych giełd na rynek ukraiński”.

Staną się potężnym bodźcem do dalszego rozwoju kryptosfery na Ukrainie. Banki będą dla nich otwierać rachunki i przeprowadzać transakcje nową klasą aktywów. Jestem przekonany, że na legalizacji nowego sektora gospodarki skorzystają społeczeństwo, biznes i państwo.

– powiedział.

  • Rosyjska Duma chce uregulować wydobycie kryptowalut jako biznes:

Podczas gdy rosyjscy adwokaci kryptowalut pracują nad przyciągnięciem globalnych operatorów kopania kryptowalut, lokalni prawodawcy zaczęli poważniej podchodzić do regulacji tej branży.

Anatolij Aksakow, przewodniczący Komisji ds. Rynków Finansowych w Dumie Państwowej Rosji, twierdził, że rosyjscy prawodawcy rozważają obecnie uznanie przemysłu wydobywczego kryptowalut za formę przedsiębiorczości w świetle lokalnych przepisów biznesowych, podała agencja TASS.

Ponieważ to [wydobycie kryptowalut] jest rodzajem działalności przedsiębiorczej, oczywiście konieczne jest wpisanie jej do rejestru państwowego, uregulowanie jako rodzaj przedsiębiorczości pod odpowiednim kodeksem i nałożenie odpowiedniego opodatkowania.

– stwierdził Aksakow.

Powiedział, że rząd aktywnie pracuje nad kilkoma inicjatywami prawnymi związanymi z branżą kryptograficzną, spodziewając się w najbliższej przyszłości posunąć się do przodu z projektami opodatkowania kryptowalut oraz wydobycia i emisji walut cyfrowych. Aksakov podkreślił również potrzebę zapewnienia większej przejrzystości regulacyjnej walut cyfrowych:

Nadal musimy omówić, czym właściwie jest waluta cyfrowa. Chociaż nazywamy ją walutą, jest raczej używana jako instrument finansowy lub składnik aktywów finansowych, który jest przedmiotem inwestycji, a nie środkiem płatniczym.

– mówi.

Według Nikity Sosznikowa, byłego starszego prawnika w Deloitte CIS i dyrektora Alfacash, „Praktyczne implikacje dla branży będą ograniczone do rejestracji działalności i obowiązków podatkowych, oczywiście z pewnym stopniem oficjalnego uznania za legalną działalność gospodarczą”.

  • MasterCard przejmuje firmę CipherTrace:

Wydaje się, że koncentracja Mastercard na kryptowalutach nabrała większego wymiaru, biorąc pod uwagę ostatni ruch firmy.

Według opublikowanego komunikatu, globalny gigant płatności osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia CipherTrace, firmy zajmującej się wywiadem Blockchain z możliwościami kryminalistyki dla ponad 900 kryptowalut.

W ramach przejęcia Mastercard planuje zintegrować operacje CipherTrace z własnymi rozwiązaniami cyberbezpieczeństwa dla zasobów cyfrowych.

Zgodnie z ogłoszeniem, Mastercard połączy swoje możliwości cybernetyczne z technologią CipherTrace, aby odróżnić swoją architekturę płatności kartą i płatności w czasie rzeczywistym. W przypadku Mastercard umowa umożliwi klientom i partnerom przyjęcie aktywów cyfrowych przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z przepisami finansowymi.

Komentując przejęcie, szef ds. cyberbezpieczeństwa i wywiadu Mastercard, Ajay Bhalla, zauważył, że rozwój rynku kryptowalut spowodował konieczność zaufanych i bezpiecznych operacji.

Przejęcie głównego gracza na arenie kryminalistycznej, takiego jak CipherTrace, może być ukierunkowane na większą interakcję z bankami centralnymi i emitentami stablecoinów w sprawach walut cyfrowych.

  • Amerykańska giełda CrossTower rozszerza się na Indie:

Amerykańska giełda kryptowalut CrossTower rozszerza działalność na Indie pomimo trwającej niepewności prawnej co do lokalnych przepisów dotyczących kryptowalut.

Jak podaje Reuters, CrossTower utworzył lokalny oddział w Indiach i uruchomił platformę handlu kryptowalutami, aby uchwycić rosnący, wielomiliardowy rynek. CrossTower India zatrudnił już 35 pracowników i zamierza rozszerzyć swój zespół do 100 osób w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy.

Z dziennym obrotem w wysokości 7,6 mln dolarów, CrossTower spodziewa się, że indyjska giełda przyczyni się do realizacji planów dalszego rozwoju na całym świecie.

Indie odegrają kluczową rolę i planujemy wykorzystać ten kraj jako centrum ekspansji na inne regiony.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny CrossTower, Kapil Rathi.

Wejście CrossTower na rynek indyjski ma miejsce podczas trwającej niepewności co do statusu prawnego kryptowalut w tym kraju. Kilka rzekomych źródeł rządowych wcześniej podsycało obawy przed nadchodzącym zakazem kryptowalut, sugerując podobno, że rząd Indii planuje nałożyć całkowity zakaz na branżę.

  • Solana: Księżyc jest zdecydowanie za nisko:

Solana (SOL) ma coraz większy apetyt na wzrosty. Nie zwracając zupełnie uwagi na wypełniony spadkami tydzień, SOL wskoczyła na 6 miejsce zestawienia aktywów cyfrowych o największej kapitalizacji.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę wyników dodatnich. Bitcoin notuje wzrost o 1,7%, Ethereum o 2%, Cardano o 6,2%, Binance Coin o 1,5% a Solana o 17,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.150 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 163 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.