News

#1495 Newsy z dnia 12.09.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Wykopano 700 000 blok Bitcoina; RPA: Giełda kryptowalut wprowadza limity wypłat; Platforma Pledge zbiera 3 mln dolarów na zdecentralizowany protokół pożyczkowy; Kto następny wprowadzi BTC?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Wykopano 700,000 blok Bitcoina:

Górnicy Bitcoina oficjalnie wyprodukowali swój 700-tysięczny blok, co stanowi ważny kamień milowy dla sieci.

Bitcoinowi zajęło mniej niż dwa lata, aby wyprodukować 100.000 kolejnych bloków po wykopaniu 600.000 bloku w dniu 18 października 2019 r. Wówczas cena BTC była warta mniej niż 8.000 dolarów. Dziś jeden Bitcoin jest wart ponad 45.500 dolarów.

Nowe bloki są generowane średnio co dziesięć minut, chociaż na czas ten wpływa trudność wydobycia, która jest dostosowywana mniej więcej co dwa tygodnie. Jest to proces zmieniający to, jak trudno górnikom jest wydobywać aktywa cyfrowe. Przy obecnym tempie produkcji bloków, ostatni Bitcoin zostanie wydobyty około 2140 roku.

Na Twitterze świętowano osiągnięcie kamienia milowego, cytując zmarłego Hala Finneya, jednego z wczesnych pionierów Bitcoina i głównego kandydata na bycie Satoshim Nakamoto, twórcą tej technologii. Finney zmarł na stwardnienie zanikowe boczne (ALS) w 2014 roku.

Bitcoin został zaprogramowany jako samoregulujący się rynek z sztywno zakodowaną polityką pieniężną, która nie zależy od żadnych podmiotów zewnętrznych. W przeciwieństwie na przykład do Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, która może dowolnie wpływać na wielkość i tempo wzrostu podaży pieniądza, Bitcoin utrzymuje twardy limit podaży i nie można go stworzyć bez ogromnego wkładu energetycznego górników. 

Chociaż Bitcoin był atakowany za swój wpływ na środowisko, zużycie energii przez sieć stanowi niewielki ułamek całkowitego zużycia energii. Wysiłki zmierzające do włączenia czystej energii do procesu wydobywczego w dużej mierze okazały się skuteczne, a niektóre szacunki twierdzą, że wydobycie Bitcoinów w Stanach Zjednoczonych jest w ponad 50% zasilane energią odnawialną.

  • RPA: Giełda kryptowalut wprowadza limity wypłat:

Jedna z największych giełd kryptowalut w RPA, Luno, potwierdziła, że zaczęła ograniczać wypłaty przez klientów. Giełda twierdzi, że limity mają „działać jako środek odstraszający dla przestępców próbujących przenieść duże ilości środków w ekosystemie kryptograficznym”.

Jednak pomimo tego, giełda do tej pory odmawia wyjaśnienia, w jaki sposób ustala tak zwane „dynamiczne limity oparte na ryzyku”. Według raportu limity — które są niezależne od limitów wysyłania opisanych na stronie Luno — zostały wykryte przez jednego z klientów giełdy. Odkrycie stało się dla klienta jasne, gdy jego próba przeniesienia kryptowalut z konta Luno do portfela Binance nie powiodła się.

Poproszona o odpowiedź, giełda Luno wyjaśniła klientowi, że ograniczenia zostały nałożone w celu „ochrony naszych klientów oraz w celu przestrzegania najlepszych praktyk w zakresie zwalczania przestępczości finansowej i oszustw”.

Ponadto giełda powiedziała klientowi, że „limity mają charakter dynamiczny i są obliczane na podstawie naszej ogólnej punktacji ryzyka klienta, limity mogą się różnić w zależności od klienta”. Dodała, że giełda „nie ujawnia, w jaki sposób limity wysyłania są obliczane na poziomie indywidualnym”.

Raport przytacza również słowa Mariusa Reitza, dyrektora generalnego Luno Africa, który wyjaśnił dlaczego i w jaki sposób szersza koncepcja podejścia opartego na ryzyku jest wykorzystywana do określania limitów dla każdego klienta z osobna.

W ramach wspomnianej szerszej koncepcji podejścia opartego na ryzyku, na przykład w Ustawie o Centrum Wywiadu Finansowego, profile ryzyka klienta są opracowywane i oceniane w oparciu o wiele różnych punktów danych.

– powiedział.

Reitz dodał, że chociaż klienci nie są w stanie wpływać na swój wynik ryzyka, nadal mogą „zoptymalizować swoją pozycję ryzyka, aktualizując informacje o koncie, włączając funkcje bezpieczeństwa na swoim koncie i ogólnie utrzymując bezpieczeństwo swojego konta”.

  • Platforma Pledge zbiera 3 mln dolarów na zdecentralizowany protokół pożyczkowy:

Zdecentralizowany protokół kredytowy Pledge otrzymał 3 mln dolarów w ramach inwestycji na swój między łańcuchowy ekosystem skoncentrowany na finansowaniu długoterminowym, podkreślając trwające innowacje w sektorze DeFi.

Runda inwestycyjna była prowadzona przez DHVC, firmę venture capital z Palo Alto, z dodatkowym udziałem profesora Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Gary’ego LaBlanca, i członków społeczności Uniwersytetu Stanforda, Raya Wonga i Torstena Wendla. Zebrane środki wesprą misję Pledge, aby stać się czołową platformą pożyczkową aktywów kryptograficznych, która ostatecznie utoruje drogę dla stokenizowanych aktywów finansowych w świecie rzeczywistym.

Pledge został stworzony przez grupę badaczy Blockchain z Uniwersytetu Stanforda, Davida Tse, Nicole Chang, Raya Wonga i Torstena Wendla. Wspomniany wcześniej profesor Gary LaBlanc również przyczynił się do powstania protokołu.

Wykorzystując łańcuch Binance Smart Chain, Pledge ma na celu ułatwienie długoterminowego finansowania posiadaczom kryptowalut, co zdaniem naukowców nie zostało jeszcze w branży rozwiązane. Protokół osiąga ten cel, umożliwiając użytkownikom dywersyfikację swoich portfeli za pomocą aktywów niekryptograficznych bez narażania się na zmienność stóp procentowych.

Protokół jest zasilany przez Pledge Tokens lub PLGR, które mają łączną podaż 3 mld. Obecnie nie ma dostępnych danych rynkowych dla PLGR.

Popularność rynku pożyczek DeFi w tym roku eksplodowała, przyciągając napływ nowych użytkowników obietnicą wyższych zysków i większego dostępu do nowych rynków. Chociaż Aave dominuje na rynku pożyczek DeFi, w ciągu ostatniego roku uruchomiono kilka protokołów, z których każdy zapewnia własną propozycję wartości.

  • Kto następny wprowadzi BTC?:

Ustanowienie BTC jako oficjalnego środka płatniczego w Salwadorze to historyczne wydarzenie, które prawdopodobnie przyczyni się do podjęcia podobnych decyzji przez rządy innych państw.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują mieszane nastroje. Bitcoin notuje wzrost o 0,1%, Ethereum o 2,6% a Binance Coin o 1,1%. Na wyróżnienie zasługuje Polkadot notujący wzrost o 12,4%. Cardano, Solana oraz Dogecoin zmniejszyły swoją wartość, kolejno o 2%, 5,6% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.100 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 123 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.