News

#1496 Newsy z dnia 13.09.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Pay with Litecoin: Walmart dementuje doniesienia prasowe; Salwador: Inwestorzy BTC zwolnieni z podatków; MicroStrategy dokupuje kolejne 5050 Bitcoinów; USA: Departament Skarbu rozważa regulację stablecoinów; Smart kontrakty już w sieci głównej Cardano. Hard fork Alonzo zakończony sukcesem; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Pay with Litecoin: Walmart dementuje doniesienia prasowe:

Cena Litecoina wzrosła dziś rano do ponad 237 USD po błędnych doniesieniach serwisów informacyjnych, iż amerykański Walmart wprowadzi opcję płatności krypto na wszystkich swoich stronach internetowych.

CNBC, Reuters, Decrypt i inne poinformowały dziś, że Walmart planuje wprowadzić opcję „Płać z Litecoin” dla swoich detalicznych stron internetowych od 1 października. Miało dojść do tego w ramach partnerstwa z Fundacją Litecoin, organizacją finansującą i promującą przyjęcie ekosystemu LTC.

Doniesienia pojawiały się dzięki jednemu komunikatowi prasowemu za pośrednictwem serwisu dystrybucyjnego GlobeNewsWire. Stwierdzono w nim, że Walmart zdecydował się przyjąć LTC dla płatności w oparciu o jego „tańsze i szybsze” funkcje oraz token, który „nie ma centralnego organu”.

Jednak według CNBC rzecznik Walmart potwierdził, że komunikat prasowy był „nieautentyczny” mniej więcej godzinę po publikacji doniesień. Dane z Cointelegraph Markets Pro pokazują, że cena LTC wzrosła o ponad 35% natychmiast po opublikowaniu fałszywego raportu, ze 175 USD do miesięcznego maksimum przekraczającego 237 USD. W momencie publikacji cena Litecoina wynosi 181.5 USD.

Przy kapitalizacji rynkowej przekraczającej 406 mld dolarów Walmart wcześniej zasugerował, że będzie przyglądał się kryptowalutom. W sierpniu firma opublikowała ofertę pracy dla eksperta, który mógłby opracować strategię waluty cyfrowej i mapę drogową produktu. Nie wspomniano jednak konkretnie, iż zamierza wprowadzić ścieżkę płatności kryptograficznych.

Ponadto Walmart wykorzystał technologię blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw, rynków klientów i inteligentnych urządzeń.

  • Salwador: Inwestorzy BTC zwolnieni z podatków:

Według doradcy prezydenta, rząd Salwadoru zwolni inwestorów z płacenia podatku od zysków kapitałowych i podatku dochodowego od Bitcoina.

Javier Argueta, doradca prawny prezydenta Nayiba Bukele, chce zachęcić do inwestycji zagranicznych poprzez duże ulgi podatkowe na Bitcoinie, poinformowała 10 września Agence France-Presse.

Jeśli dana osoba ma aktywa w BTC i osiąga wysokie zyski, nie będzie płacić podatku. Ma to być zachęta do inwestycji zagranicznych.

– powiedział Argueta, dodając, że Salwador nie nałoży żadnych podatków na „podwyższenie kapitału lub dochód”.

Argueta zauważył, że rząd Salwadoru będzie aktywnie śledzić transakcje Bitcoin na oficjalnym portfelu BTC Salwadoru, Chivo, w celu zwalczania potencjalnie nielegalnego wykorzystania kryptowaluty.

Wdrażamy szereg wytycznych międzynarodowych instytucji przeciwko praniu pieniędzy.

– powiedział.

Portfel Chivo może również tymczasowo wstrzymać transakcje Bitcoin w aplikacji, jeśli wartość kryptowaluty spadnie, aby zminimalizować wpływ ekstremalnej zmienności lub wahań cen.

W ubiegły wtorek Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy, wymagając od wszystkich lokalnych sprzedawców akceptowania BTC jako środka płatniczego. We współpracy z globalnymi firmami, takimi jak giełda kryptowalut Bitso i Silvergate Bank, El Salvador uruchomił oficjalny portfel BTC znany jako Chivo. Umożliwia on użytkownikom konwersję transakcji BTC na dolary amerykańskie lub wypłatę za pomocą specjalnego bankomatu, bez opłat transakcyjnych.

Jak wcześniej informowały media portfel Chivo został tymczasowo wyłączony z powodu konserwacji w dniu premiery. Według kilku doniesień w mediach społecznościowych, niektórzy użytkownicy portfeli rzekomo nadal mieli poważne problemy z dokonywaniem transakcji lub wycofywaniem się z Chivo po tym, jak Salwador „naprawił” portfel w zeszłym tygodniu.

  • MicroStrategy dokupuje kolejne 5050 Bitcoinów:

Firma Business Intelligence i korporacyjny wieloryb Bitcoin MicroStrategy zwiększyły swój udział w BTC dzięki dodatkowemu zakupowi ogłoszonemu w poniedziałek.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił zakup 5050 BTC za około 242.9 mln dolarów, przy średniej 48.099 dolarów za monetę.

W formularzu zgłoszenia z United States Securities and Exchange Commission opublikowanym w poniedziałek, MicroStrategy stwierdziła, że dodaje 8957 BTC do korporacyjnego skarbca Bitcoin w Q3 2021.

Jak wcześniej informowały media, MicroStrategy niedawno kupiło 3907 BTC za około 177 mln dolarów między 1 lipca, a 23 sierpnia.

Po ostatnim przejęciu Bitcoin, firma posiada obecnie około 114042 BTC nabytych po łącznej kwocie 3.16 mld dolarów. Biorąc pod uwagę obecną cenę BTC, udziały firmy w Bitcoinie są wyceniane na ponad 5 mld dolarów.

Dodatkowy zakup 5 050 BTC jest kolejną oznaką zamiaru poszerzenia swojej pozycji Bitcoin. Pomimo strat związanych z inwestycjami w Bitcoiny w II kwartale, MicroStrategy stwierdziło, że jej apetyt na kryptowalutę pozostał nienaruszony.

Od czasu ogłoszenia pierwszego zakupu BTC w sierpniu 2020 roku, firma kupowała co raz więcej Bitcoinów, stając się największym korporacyjnym posiadaczem największego krypto pod względem kapitalizacji rynkowej wśród firm notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Saylor stał się również wybitnym zwolennikiem Bitcoina, regularnie zachęcając inne amerykańskie firmy do dodawania BTC do swoich bilansów.

Poniedziałkowe ogłoszenie zakupu pojawia się w momencie spadku ceny Bitcoina, gdzie BTC spadł o prawie 3% w ciągu ostatnich 24-ech godzin.

  • USA: Departament Skarbu rozważa regulację stablecoinów:

W obliczu ogromnego wzrostu rynku stablecoinów, Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych podobno omawiał potencjalną regulację dla prywatnych stablecoin.

Departament Skarbu przeprowadził kilka spotkań w zeszłym tygodniu, aby zbadać ryzyko związane ze stablecoinami dla użytkowników, rynków i systemów finansowych. Badano również ich korzyści, a także rozważano potencjalną regulację, podał Reuters.

Departament Skarbu spotyka się z szerokim gronem interesariuszy, w tym rzecznikami konsumentów, członkami Kongresu i uczestnikami rynku.

– powiedział rzecznik skarbu John Rizzo.

Powołując się na trzy anonimowe źródła zaznajomione z tą sprawą, raport zauważa, że ​​jedno ze spotkań odbyło się w zeszły piątek, a urzędnicy zapytali społeczność kryptograficzną, czy stablecoiny będą wymagały bezpośredniego nadzoru, jeśli ten rodzaj kryptowaluty zostanie powszechnie przyjęty.

Podobno omawiano również, w jaki sposób regulatorzy powinni łagodzić ryzyko, jeśli zbyt wiele osób zdecyduje się wycofać swoje stablecoiny za jednym razem, oraz czy główne stablecoiny powinny być wspierane przez tradycyjne aktywa.

Urzędnicy spotkali się również z grupą banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, aby omówić potencjalną regulację stablecoin. Jedno ze źródeł Reutersa powiedziało, że urzędnicy zbierali informacje i nie podzielili się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak powinno się regulować stablecoiny.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak amerykańska senator Elizabeth Warren nazwała branżę kryptowalut „nowym równoległym bankiem”, sugerując, że „warto rozważyć” wprowadzenie zakazu utrzymywania przez amerykańskie banki rezerw w celu wspierania prywatnych stablecoinów. Wcześniej sekretarz skarbu USA Janet Yellen wezwała rząd do szybkiego działania w celu ustanowienia ram regulacyjnych dla stablecoinów.

  • Smart kontrakty już w sieci głównej Cardano. Hard fork Alonzo zakończony sukcesem:

Sieć Cardano z powodzeniem zakończyła aktualizację Alonzo, w efekcie której w sieci głównej altcoina włączono funkcjonalności związane ze smart kontraktami.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja koloru czerwonego na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -3.31%, Ethereum o -6,37%, Cardano o -9,22%, XRP o -5,50%, Solana o -12,33% i Dogecoin o -4,74%. W górę idzie Polkadot o 7,61%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.02 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 142.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button