News

#1497 Newsy z dnia 14.09.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Eurex uruchomił Bitcoin ETN Futures; NYAG zawiesił działalność Coinseed; SEC uderza w trzy chińskie firmy; Kolumbia inwestuje w aplikację, która symuluje handel kryptowalutami; Instytucje mają coraz większy apetyt na Solanę; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Eurex uruchomił Bitcoin ETN Futures:

Eurex, giełda instrumentów pochodnych należąca do niemieckiego Deutsche Boerse, zadebiutowała w handlu kryptowalutowymi instrumentami uruchamiając Bitcoin ETN Futures, opracowany przez londyński ETC Group.

Oferta jest pierwszym regulowanym rynkiem instrumentów pochodnych związanych z Bitcoinem w Europie.

– powiedział Eurex.

Bitcoin ETN Futures nominowany w euro oparty jest na flagowym produkcie Grupy ETC, centralnie rozliczanym produkcie giełdowym Bitcoin (ETP), znanym jako BTCetc Physical Bitcoin (BTCE). Kontrakt futures umożliwia inwestorom śledzenie zmian ceny Bitcoina w regulowanym środowisku. Będzie on fizycznie dostarczony w BTCE, który jest w 100% zabezpieczony przez Bitcoin i może zostać natychmiastowo zamieniony przez dowolnego inwestora na bazowy BTC.

Dyrektor generalny Grupy ETC, Bradley Duke, zauważył, że najnowsza oferta stanowi kolejny ważny kamień milowy w dostarczaniu instytucjom produktów finansowych, które umożliwiają ekspozycję na kryptowaluty na regulowanych giełdach.

Wybór BTCE przez Eurex, największą europejską giełdę instrumentów pochodnych, dodatkowo umacnia pozycję Grupy ETC na pozycji lidera kryptowalut ETP. Jest to uznanie dla jakości naszych produktów i ich wiodącej na świecie płynności.

– zauważył.

Notowanie kontraktów terminowych Bitcoin ETN Futures na Eurex nastąpiło ponad rok po tym, jak Grupa ETC wystawiła swój produkt BTCE ETP na Xetra, dużej cyfrowej giełdzie papierów wartościowych obsługiwanej przez Deutsche Boerse. ETP jest obecnie notowana na wielu giełdach europejskich, w tym na SIX Swiss Exchange.

W lipcu ETC Group ogłosiła, że ​​BTCE będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, kompensując ślad węglowy poprzez ręcznie wybrane kredyty węglowe, aby zrekompensować emisje dwutlenku węgla związane z wydobyciem Bitcoinów BTCE.

  • NYAG zawiesił działalność Coinseed:

W poniedziałek NYAG nakazała Coinseed Inc. trwałe wstrzymanie działalności oraz zapłacenie grzywny w wysokości 3 mln dolarów po tym, jak została oskarżona o zamrożenie wypłat i zamianę funduszy klientów na DOGE. Giełda opróżniła również swoje konta bankowe i wyemitowała nielicencjonowane papiery wartościowe, jak podaje Bloomberg.

Pomimo wcześniejszych wytycznych sądowych nakazujących Coinseed zaprzestanie działalności, NYAG stwierdził również, że firma nadal brała udział w „rażących i oszukańczych działaniach”, podczas gdy sprawa toczyła się, zgodnie z Law360:

Wbrew nakazom sądowym ta firma nadal działała nielegalnie i nieetycznie, przetrzymując fundusze inwestorów i podkreślając niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w niezarejestrowane waluty wirtualne.

W lutym NYAG pozwał Coinseed i jej założyciela Delgerdalai Davaasambuu za oszukanie tysięcy inwestorów za ponad milion dolarów. W tym samym miesiącu amerykańska SEC skierowała do firmy pozew za rzekomy handel towarami bez rejestracji jako broker-dealer i za wprowadzanie w błąd inwestorów.

Urządnicy Brian Whitehurst i Amita Singh poinformowali o otrzymaniu 170 skarg od klientów Coinseed, którzy stwierdzili, że saldo ich portfela zmniejszyło się o „dziesiątki tysięcy dolarów” od lutego.

Davaasambuu wcześniej obiecał zwrócić fundusze, ale według Singha „całkowicie milczał” na temat zarzutów.

  • SEC uderza w trzy chińskie firmy:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła trzy chińskie firmy miliardera Guo Wengui w związku z pierwszą ofertą ICO i pierwszą ofertę IPO, które łącznie przyniosły około 487 mln dolarów.

Guo, znany również jako Miles Kwok lub Miles Guo, jest chińskim biznesmenem na emigracji, który obecnie mieszka w Nowym Jorku. Wengui jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów politycznych i powiązań z powiernikiem Donalda Trumpa, Stevem Bannonem.

SEC złożyła nakaz zaprzestania działalności, a z dokumentów wynika, że ​​firmy Guo zgodziły się zapłacić ugodę w ciągu 14 dni.

SEC przedstawiła dwie oferty niezarejestrowanych papierów wartościowych od firm Guo, przy czym GTV Media Group, Saraca Media Group i Voice of Guo Media przeprowadziły IPO między 1 kwietnia a czerwcem 2020 roku. Saraca i Voice of Guo, nazwane „G Entities”, również przeprowadziły ICO w tym samym okresie.

ICO zebrało 34 mln dolarów od inwestorów poszukujących ekspozycji na G-Dolary – wirtualną walutę, którą według emitenta można wymienić na złoto lub walutę fiducjarną, a także wykorzystać do zakupu towarów na platformie internetowej G Entities.

SEC ustaliła, że ​​podmioty G nie dostarczyły inwestorom informacji dotyczących sposobu rozwoju ich rzekomych aktywów cyfrowych i platformy, dodając:

Podmioty G muszą dystrybuować cyfrowe aktywa sprzedawane w ramach oferty monet lub platformy, która pozwoliłaby użytkownikom na zawieranie transakcji lub sprzedaż aktywów cyfrowych.

Wpływy z ICO mieszały się z funduszami zebranymi w ramach oferty akcji o wartości 453 mln dolarów, która rzekomo miała rozprowadzać 10% akcji zwykłych GTV. W niezarejestrowanym IPO udział wzięło 5500 osób.

Firmy zgodziły się zapłacić 486.6 mln dolarów grzywny, odsetki od zaliczki w wysokości 17.6 mln dolarów oraz kary cywilnej w wysokości 35 mln dolarów łącznie.

  • Kolumbia inwestuje w aplikację, która symuluje handel kryptowalutami:

Rząd Kolumbii postanowił sfinansować nową aplikację, grę planszową i książkę, aby edukować dzieci i młodzież w zakresie inwestowania w kryptowaluty. Gra została zaproponowana przez Henry’ego Jean Velasquez w odpowiedzi na apel rządu dla tworzenia innowacyjnych projektów, które mogą wspomagać edukację finansową wśród młodych Kolumbijczyków.

Gra o nazwie „B Coin: Naucz się inwestować na giełdzie”, symuluje doświadczenie handlu detalicznego w następujący sposób:

Użytkownik wchodzi od razu, aby zainwestować i rywalizować z dwoma kolejnymi graczami (…) musi interpretować ruchy na giełdzie, aby kupować i sprzedawać we właściwym czasie i zarabiać pieniądze. Może kupować akcje, kryptowaluty, towary i handlować na rynkach forex. Każdy zasób ma określony trend, który jest łatwy do interpretacji.

Rząd ogłosił konkurs w ramach programu CREA Digital Call 2021 wspólnie zainicjowanego przez ministerstwa kultury i nauki, technologii i innowacji Kolumbii. Jako zwycięzca, Velásquez otrzyma 119 mln pesos (około 31.000 dolarów), a w listopadzie przedstawi przekształconą wersję swojej proponowanej gry w formie powieści graficznej do pobrania dla systemów Windows i Android. Od grudnia B Coin będzie dystrybuowany za pośrednictwem popularnych sklepów z aplikacjami.

Według Velásqueza:

Poprawiamy aspekty graficzne i pedagogiczne projektu. Dzięki twórczemu konsensusowi doszliśmy do wniosku, że zamierzamy przekształcić go w powieść graficzną, aby łatwiej było uczyć się i zrozumieć.

Oprócz nowej wersji Velásquez wyprodukuje również grę planszową i książkę do marca 2022 roku, aby jeszcze bardziej wzmocnić projekt.

Jak informowały media, niektórzy badacze w Stanach Zjednoczonych niedawno ujawnili swoje obawy, że amerykańskie nastolatki mają negatywne odczucia wobec handlu, częściowo z powodu tego, że byli świadkami sagi GameStop. W związku z tym wzmocniono działania, aby zmienić umysły nastolatków poprzez promowanie pro-giełdowych programów edukacyjnych.

Z kolei badacze z Korei Południowej obawiali się, że coraz większe uzależnienie milenialsów od inwestycji spekulacyjnych, takich jak akcje i kryptowaluty, finansowanych z pożyczek, wpędza ich w pułapkę wysokiego zadłużenia. Zauważyli też, że wielu młodszych ludzi postrzega handel dzienny jako „jedyną w życiu okazję”, aby wyrwać się z niepewnej sytuacji finansowej i pomóc przetrwać na niepewnym rynku pracy, obniżonych płacach i nieproporcjonalnie wysokim poziomie cen nieruchomości.

  • Instytucje mają coraz większy apetyt na Solanę:

Instytucje wykazują się coraz większym zainteresowaniem instrumentami inwestycyjnymi Solana. 86,6% ubiegłotygodniowych wpływów instytucjonalnych do produktów tego rodzaju dotyczyło właśnie SOL.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to zwyżki wszystkich topowych krypto. W górę idzie Bitcoin o 5,65%, Ethereum o 5,71%, Cardano o 0,24%, XRP o 2,99%, Solana o 1,64%, Polkadot o 1,38% i Dogecoin o 3,03%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.12 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 114.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.