News

#1498 Newsy z dnia 15.09.2021

Ze środowych wydarzeń: Bitcoin: Zużycie energii wyższe niż w całym 2020 roku; App Store blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe; Interactive Brokers uruchamia handel krypto za pośrednictwem Paxos; Canaan odnotowuje najwyższy zysk kwartalny od 2019 roku; Awarie Solana i Arbitrum, nieudany atak na Ethereum. Co się stało?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin: Zużycie energii wyższe niż w całym 2020 roku:

Najnowsze dane sugerują, iż Bitcoin zużył w tym roku więcej energii niż w całym 2020 roku.

Dokładne dane dotyczące zużycia energii są zmienne i niełatwe do dokładnego obliczenia, natomiast tendencja jest wyraźnie rosnąca. Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index szacuje obecnie, że do końca roku Bitcoin ma zużyć nawet 95,68 TWh. To mniej więcej tyle samo, co zużycie energii na Filipinach czy Pakistanie.

Badanie przeprowadzone przez Science Direct zwróciło uwagę na inny problem — odpady elektroniczne. E-odpady ogólnie odnoszą się do zużytego sprzętu komputerowego i elektroniki. Raport sugeruje, że jedna transakcja w sieci Bitcoin wytwarza 272 gramy e-odpadów, które w większości obejmują stary sprzęt górniczy.

Górnicy BTC „przechodzą przez rosnącą ilość krótkotrwałego sprzętu, który może zaostrzyć wzrost globalnych odpadów elektronicznych”. Produkcja e-odpadów wyniosła 30.7 kiloton metrycznych w maju 2021 roku.

W badaniu stwierdzono:

Bitcoin może wyprodukować do 64,4 kiloton metrycznych e-odpadów przy szczytowych poziomach cen BTC obserwowanych na początku 2021 roku.

Według Statista Bitcoin stanowi około 0,11% szacowanej globalnej sumy e-odpadów w 2021 roku, czyli 57.4 miliona ton metrycznych  .

W skali całkowitego światowego zużycia energii elektrycznej, wydobycie Bitcoinów stanowi zaledwie 0,43%. Według Uniwersytetu Cambridge to mniej niż szacowane 104 TWh zużywane przez lodówki w samych Stanach Zjednoczonych.

Bardziej humorystyczny punkt widzenia na zużycie energii przez Bitcoin został przyjęty przez The Onion, który stwierdził, że moc obliczeniowa wykorzystywana do wydobywania BTC w rzeczywistości ratuje ludzkość przed zniszczeniem. Logika stojąca za tym założeniem polega na tym, że uwolnione od wymagań kopania kryptowalut komputery świata „najprawdopodobniej wykorzystałyby tę moc obliczeniową w celu uzyskania samoświadomości i ostatecznie eksterminacji rasy ludzkiej”.

Podczas gdy wydobycie Bitcoinów pochłania olbrzymią ilość energii, od czasu wielkiej migracji górników z Chin, coraz bardziej wykorzystywana jest energia odnawialna. Dzieje się tak ponieważ nowe oraz przeniesione farmy i fabryki w USA i Kanadzie zasilane są zieloną energią.

  • App Store blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe:

Apple App Store podobno zablokował aktualizację aplikacji portfela kryptograficznego Gnosis Safe, ponieważ zawierała ona niewymienne tokeny (NFT), które nie zostały zakupione w aplikacji.

Lukas Schor, twórca produktu w firmie Gnosis Safe, dostawcy portfela kryptograficznego opartego na Ethereum, ujawnił, że firma wpadła w kłopoty, gdy na początku tego miesiąca przesłała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji do sklepu iOS.

Schor zauważył, że pomimo aktualizacji, która nie ma nic wspólnego z NFT, App Store oznaczył przykładowy obraz, który wyświetlał NFT w sekcji opisu aplikacji, mimo że ten była tam „wiele miesięcy”.

Chociaż aplikacja jest nadal widoczna w sklepie wraz z obrazem wyświetlającym NFT, to wydaje się, że Apple blokuje aktualizację ze względu na wytyczne dotyczące treści cyfrowych.

Według zrzutów ekranu, które udostępnił w korespondencji Gnosis z supportem Apple za pośrednictwem poczty e-mail, gigant technologiczny stwierdził, że chociaż w jego wytycznych „nie wspomina się konkretnie o NFT”, to aplikacje nie mogą zapewniać dostępu do „wcześniej zakupionych treści cyfrowych” poza sklepem.

Zasadniczo oznacza to, że aplikacje nie mogą świadczyć żadnych usług związanych z NFT, chyba że są zintegrowane z metodami płatności Apple.

Jeśli zdecydujesz się nie wdrażać zakupów w aplikacji, należałoby zrewidować ją, aby ta nie miała dostępu do wcześniej zakupionych treści cyfrowych.

– podsumował e-mail.

Schor oświadczył, że Gnosis złoży odwołanie od tej decyzji, wzywając Apple do wyjaśnienia swoich wytycznych dotyczących NFT. Zasugerował również, że firma nie planuje wycofania obsługi NFT w swojej aplikacji:

Bezprawny dostęp do Web3 jest podstawą naszych wartości, dlatego jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań, aby to wyjaśnić. Usunięcie NFT z naszej aplikacji zdecydowanie nie jest dla nas jakąkolwiek opcją.

Epic Games, twórcy bardzo popularnej gry online Fortnite, zbudowali w zeszłym roku własny system płatności w grze, aby obejść system płatności Apple, co spowodowało usunięcie gry z App Store.

W sierpniu 2020 roku firma Epic podjęła kroki prawne przeciwko Apple, a konkretnie w jej zasady dotyczące płatności w aplikacjach firmy.

W pierwszym orzeczeniu w tej sprawie sędzia Rogers wydała nakaz dla Apple, aby zezwolono na alternatywne opcje płatności w aplikacjach wymienionych w jego sklepie. Opcja ma wejść w życie 9 grudnia 2021 roku.

  • Interactive Brokers uruchamia handel krypto za pośrednictwem Paxos:

Interactive Brokers wprowadził kryptowalutę do swoich opcji handlowych. Teraz użytkownicy platformy będą mogli handlować aktywami kryptograficznymi, takimi jak Bitcoin, Ether, Litecoin i Bitcoin Cash. Dzięki temu Interactive Brokers potwierdza rosnące znaczenie klasy aktywów cyfrowych dla dywersyfikacji na dzisiejszym rynku finansowym.

Milan Galik, dyrektor generalny firmy, powiedział:

Dając naszym klientom dostęp do handlu kryptowalutami, dostrzegamy potrzebę zaspokojenia rosnącego popytu inwestorów na handel kryptowalutami wraz z innymi klasami aktywów w wygodny i tani sposób.

Firma ogłosiła, że ​​zbierze maksymalnie 0,18% wartości transakcji, przy minimum 1.75 USD za zamówienie, bez dodatkowych spreadów, narzutów lub opłat za przechowywanie. Może to otworzyć drzwi dla dużej liczby inwestorów, którzy zaufali Interactive Brokers i nie mieli ekspozycji na tego rodzaju aktywa poprzez tradycyjne oferty brokerskie.

Aby osiągnąć swój cel, jakim jest wprowadzenie handlu kryptowalutami na platformę, dom maklerski nawiązał współpracę z Paxos, nowojorską firmą świadczącą usługi kryptowalutowe. Zastosowane rozwiązanie o nazwie Paxos Crypto Brokerage pozwala firmie zarządzać wolumenem i złożonością transakcji pochodzących od Interactive Brokers i innych klientów.

Charles Cascarilla, dyrektor generalny i współzałożyciel Paxos, stwierdził:

Paxos zapewnia regulowaną infrastrukturę blockchain, aby zapewnić przedsiębiorstwom możliwość bezpiecznego korzystania z kryptowalut przy zmniejszonym ryzyku. Nasza współpraca z Interactive Brokers pozwala doświadczonym inwestorom po raz pierwszy na szybki i niezawodny dostęp do cyfrowej gospodarki.

  • Canaan odnotowuje najwyższy zysk kwartalny od 2019 roku:

Pomimo spadku ceny Bitcoina w II kwartale 2021 roku, producent sprzętu górniczego Canaan odnotował znaczne wzrosty finansowe w tym okresie.

Według nieaudytowanych danych finansowych Canaan za II kwartał, firma odnotowała ponad 1 mld chińskich renminbi (około 167.5 mln USD) całkowitego przychodu netto za II kwartał. Liczba ta oznacza najwyższą kwartalną sprzedaż producenta koparek Bitcoinów.

Rzeczywiście, przychody Canaan w II kwartale stanowią 168% wzrost w porównaniu z danymi podanymi w pierwszym kwartale i wzrost o 507,3% w porównaniu z II kwartałem 2020 roku.

Całkowite przychody nie były jedyną kwartalną poprawą w II kwartale, gdyż raport wykazał 37.9 mln USD zysku netto za ten okres. Według dokumentu liczba ta oznacza najwyższy kwartalny zysk netto firmy od czasu pierwszej oferty publicznej w 2019 roku.

Znaczne zakupy zapasów od głównych zakładów górniczych pomogły w poprawie przychodów i zysków Canaan w II kwartale. Raport wykazał, że firma dostarczyła sprzęt o łącznej wartości 5.9 miliona terahaszów na sekundę (TH/s) w drugim kwartale 2021 roku, co stanowi 200% wzrost w stosunku do liczby dostaw z pierwszego kwartału.

W sierpniu Genesis Digital Assets ogłosił zakup 20.000 koparek Bitcoinów od Canaan, z planami zakupu dodatkowych 180.000 platform.

Dyrektor generalny Canaan, Nangeng Zhang, określił wyniki firmy w drugim kwartale jako „niezwykłe”, dodając:

Pomimo nieoczekiwanej dynamiki polityki regulacyjnej i zmienności cen Bitcoinów osiągnęliśmy rekordowe wyniki, ponieważ dostarczyliśmy naszym klientom moc obliczeniową 5,9 mln TH/s.

W chwili redagowania tego tekstu cena akcji Canaan wzrosła o ponad 5%, ale jeszcze nie zrównała się z rekordem z 2021 roku, przekraczającym 36 USD. Akcje firmy są nadal dodatnie netto pod względem wyników cenowych, gdyż wzrosły o ponad 37% od 1 stycznia.

  • Awarie Solana i Arbitrum, nieudany atak na Ethereum. Co się stało?:

Walidatorzy Solany przygotowali nową wersję po tym, jak sieć doświadczyła problemów spowodowanych przez nagły wzrost wolumenu transakcji. Problemy miała również Arbitrum ONE. Żeby tego było mało, ktoś próbował zhakować Ethereum.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza dobra upływa nam pod znakiem wzrostów wśród najpopularniejszych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 3,50%, Ethereum o 4,44%, Cardano o 7,27%, XRP o 3,04%, Solana o 3,52%, XRP o 3,07% i Dogecoin o 2,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.18 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 100.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, bloomberg.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.